Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Ja sam odmah u live-u prokomentarisao i opsovao Jurasa, jer mislim da je, iako po pravilima ide tehnička za ulazak na teren, morao da ima osećaj da je ovo druga isklučujuća, da radonja ne kenja sudijama i da ne ometa igru protivnika. 

 

Ali jbg, ne može sad da se zamera sudijama za ovu tehničku, a da tehnička treneru u poslednjem sekundu utakmice koja ti donosi pobedu bude u fazonu "Rules are rules". :rolleyes:

 

Takođe se videlo da je Radonja bio baš najarcan da od početka diže pritisak na sudije, iz meni nepoznatog razloga, em je realno miran lik, em ekipi dobro krenulo. Ona prva tehnička mu je bila baš wtf momenat. 

  • +1 1
Link to comment

Ovo je čista tehnička, sudi se bukvalno uvek i bilo gde. Ništa manje nego Krkina. E sad zašto na +20 i 10 minuta pre kraja ima potrebu da udje u teren to već stvarno ne znam.

  • +1 1
Link to comment

onaj iz Krke je došao sa suprotne klupe do sudije da protestuje, a Radonja ovde ne gleda sudije nego radi svoj posao. ali nije to bitno, nije isključen zbog prvog ulaska u teren na utakmici, stalno to radi, verovatno je imao usmenu opomenu itd. nego je zanimljivo kao kriterijum za šta se daje druga tehnička, a za šta ne

Link to comment
19 minutes ago, levi said:

onaj iz Krke je došao sa suprotne klupe do sudije da protestuje, a Radonja ovde ne gleda sudije nego radi svoj posao. ali nije to bitno, nije isključen zbog prvog ulaska u teren na utakmici, stalno to radi, verovatno je imao usmenu opomenu itd. nego je zanimljivo kao kriterijum za šta se daje druga tehnička, a za šta ne

Radonjin posao nikako ne podrazumeva ulazak na teren dok traje utakmica. Još gore ako to stalno radi, a ne sankcioniše se. Bukvalno ne postoji ni jedan razlog da se bilo kom treneru gleda kroz prste za ulazak na teren. Pri tom ne znam na šta se ovde konkretno kuka, normalna odluka sudije u trenutku kada je utakmica debelo rešena. 

  • +1 2
Link to comment

Brabonjić je trebao da bude isključen još krajem prve četvrtine ili početkom druge, jer je od prvog sekunda srao sudijama, bečio se, ulazio u teren i bunio se čak i na odluke koje su bile u korist njegovog tima(valjda nije kapirao). Tako se ne ponaša u takmičenju koje nije zajašio njegov gazda. Ovde su ga isključili kad je bilo jasno da je sve gotovo, pa da bi mogli da kažu kako su eto sudili pošteno. Sa njim je trebalo da bude isključen i onaj govnar Sačekajte četvrtu Ilić.

 

 

Edited by Tresko
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Radonjin posao nikako ne podrazumeva ulazak na teren dok traje utakmica. Još gore ako to stalno radi, a ne sankcioniše se. Bukvalno ne postoji ni jedan razlog da se bilo kom treneru gleda kroz prste za ulazak na teren. Pri tom ne znam na šta se ovde konkretno kuka, normalna odluka sudije u trenutku kada je utakmica debelo rešena. 
 
pa napisao sam već, kriterijum na utakmici a evo i sad na forumu, za Radonju je normalno da bude isključen za tehnikaliju, ok, a za Željka je normalno da urla sudiji u lice i da preti prstom  jer je to nešto što radi svaki trener, maše rukama
  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Tresko said:

Brabonjić je trebao da bude isključen još krajem prve četvrtine ili početkom druge, jer je od prvog sekunda srao sudijama, bečio se, ulazio u teren i bunio se čak i na odluke koje su bile u korist njegovog tima(valjda nije kapirao). Tako se ne ponaša u takmičenju koje nije zajašio njegov gazda. Ovde su ga isključili kad je bilo jasno da je sve gotovo, pa da bi mogli da kažu kako su eto sudili pošteno. Sa njim je trebalo da bude isključen i onaj govnar Sačekajte četvrtu Ilić.

 

 

 

Polako stičem utisak da ti Radonjić nije simpatičan.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
39 minutes ago, levi said:

 
pa napisao sam već, kriterijum na utakmici a evo i sad na forumu, za Radonju je normalno da bude isključen za tehnikaliju, ok, a za Željka je normalno da urla sudiji u lice i da preti prstom  jer je to nešto što radi svaki trener, maše rukama

Što bi rekli Latini, što je dozvoljeno Jupiteru... non licet bovi :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, levi said:

 
pa napisao sam već, kriterijum na utakmici a evo i sad na forumu, za Radonju je normalno da bude isključen za tehnikaliju, ok, a za Željka je normalno da urla sudiji u lice i da preti prstom  jer je to nešto što radi svaki trener, maše rukama

Errrm ne znam koliko često gledaš košarku ali obraćanje sudijama od strane trenera nije retka stvar niti se posebno kažnjavanja. Pokrete prstom i mahanje zaista neću ni da komentarišem.

 

I još jednom, ne za Radonjića nego za bukvalno svakog trenera na svetu je normalno da popase tehničku čim onoliko zagazi u teren tokom igre. Nekako sam mislio da se bar toliko podrazumeva.

  • +1 2
Link to comment

Ko je gledao utakmicu mogao je da vidi da je Radonjić od početka vršio pritisak za šta je posle nekog perioda popio prvu tehničku. Reći da je drugu popio na tehnikaliju je glupost. Trenerski prostor se završava mnogo pre pola terena a on je majstor uspeo da zagazi i na protivničku polovinu, to se nikad ne toleriše. Obradović za razliku od njega nije od starta prigovarao sudijama iako je od starta gubio. U nekom momentu je počeo da prigovara Glišiću za šta je kasnije dobio tehničku. Sve u svemu je zaslužio jednu tehničku, Radonjić je zaslužio dve ko što je i bilo. Zvezdi se gleda kroz prste btw za nesportske koje seku kontru. Da se poštuje slovo pravila igra svaki faul koji sele tranziciju je nesportska ali jbg sudije

Link to comment

 

Errrm ne znam koliko često gledaš košarku ali obraćanje sudijama od strane trenera nije retka stvar niti se posebno kažnjavanja.
 
vidim da ne znaš, po tom samouverenom uličnom  tonu : )   evo ja ne sumnjam da ti dosta gledaš sa tribine, ali nema veze, ovde smo svi jednaki. znači "obraćanje sudiji" ( :hihi: ) vikanje, unošenje u lice i upiranje prstom se kažnjava tehničkom greškom, ne znam kako inače objašnjavaš zašto je  Obradović dobio tehničku, ako misliš da je to normalna stvar u toj košarci koju ti gledaš?
Link to comment
28 minutes ago, levi said:

Ne znam kako inače objašnjavaš zašto je  Obradović dobio tehničku, ako misliš da je to normalna stvar u toj košarci koju ti gledaš?

Mogao je dobiti jer ga je npr pre toga upozorio jednom ili više puta ili je tada Obradović nešto rekao što povlači tehničku a pre toga nije. Ali pošto nemamo audio snimak tu samo možemo da nagađamo šta je ko i kada izgovorio.

 

Raznu sam košarku video, ali još nisam video da se ulazak trenera metar u teren sa obe noge zove tehnikalija™ to izgleda jedino kod tebe ima.

Link to comment

 

Evo kako kvalitetne sudije reaguju na ulaske trenera u teren i davanje instrukcija igračima (negdje oko 30. sekunde klipa). Inače, Radonja to stalno radi i u mečevima EL. Da se primjenjuje Jurasov kriterijum ne bi dočekao poluvrijeme nijedne utakmice.

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...