Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

2 minutes ago, Ted said:

igramo sa njma 6. marta, zapravo to nam je sledeća utkmica. eto prilike da se utisci poprave. 

 

ujedno i prilike d sačuvamo drugo mesto. pošto u Podgoricu putujemo, a tamo nikad nije bilo lako. 

 

tamo em nije lako em su odlicna ekipa koja dugo igra zajedno, napravljena ove sezone da se pegla sa zvezdom. imaju mesa pod kosem, imaju rida, doveli su na sve i perija. 

jedini konkurenti zvezdi. na pocetku sezone sam pricao da smo mi tek treci favoriti za aba ligu. moze da nam se omakne da nesto osvojimo ali tek smo treci a mozda i iza cedevite.

realno je tako

Link to comment
1 hour ago, J.R. Cash said:

 

Generalno se slažem sa tvojom analizom, osim nekih crtica koje bih sad istakao:

 

Quote

Prelazni rok jeste poceo ubitacno, ali je vec dovodjenje Avramovica bilo signal da to nece ici onako kako je izgledalo na pocetku. On igra dobru sezonu, sigurno iznad mojih ocekivanja, pogotovo odbrambeno, ali to je igrac za donji dom ACB lige i ne bi trebalo da se uzima u razmatranje za Zeljkov Partizan. 

Slažem se da je Avrama za drugu polovine ACB lige, ali ako posmatraš poziciju 1. pleja. Da smo doveli pravog pleja, Avramović bi bio veoma koristan da radi ono što ove sezone jako dobro radi (ubrzavanje ritma, pojačan pritisak na loptu...), a u situaciji kada uđe kao juče u utakmicu ga klupiraš i nemaš problem.

 

Čini mi se da kada bi zamenili Mura i Markovića, da bi obe ekipe napredovale. Zvezda bi uzela neku pobedu više u EL, u onim utakmicama kada nije mogla da smisli koš, a mi bismo dobili stabilnost u organizaciji napada.

 

Quote

LeDay i jeste epizodista i sjlaker, elitni epizodista i sljaker za F4 ekipe, ali to je sto je. Ne mozes toliki deo budzeta da odvojis za takav tip igraca.  Posle katastrofane selekcije bekova, to je najveca greska u konstrukciji ovog tima.

I Kalinić je isto to, na malo višem nivou, pa uspeva da im bude alfa i omega ekipe. Meni je LeDay možda i najveće razočarenje ovog srednjeg dela sezone. U najtežim mečevima često podbacuje, a juče je prednjačio u odsustvu koncentracije.

 

Quote

Lesor je ok pojacanje. Ocigledno s razlogom nije bio prvi izbor, ali nisu uspeli da nadju nekog boljeg da popune tu rupu. Problem je sto je njegovim dolaskom Smailagic prebacen iskljucivo na "prirodnu" cetvorku i potpuno ugusen. Petica nam je bila potrebna, ali ne da bismo svaki sekund sezone igrali sa njim ili Balsom, koji koliko god da je napredovao debelo iznad ocekivanja, i dalje nije spreman za utakmice na sinocnjem nivou.

Ovo potpisujem. Meni je i dalje nejasna tolika promena u hijerarhiji ekipe od njegovog dolaska, gde Smajli prelazi faktički na poziciju 3. centra i 2. kc u svakom meču u sezoni.

 

Quote

Mi smo juce u prvom poluvremenu (sto je bila utakmica) u jednom momentu imali 12 primljenih poena iz tranzicije, moguce da je zavrseno i sa vise. To je poslodica potpune napadacke nemoci.

 

Ono sto rad i visak fokusa nece znacajno popraviti je napad. Sa rosterom koji ima ogroman manjak kreatora, dodavaca i suta, uvek cemo udariti u zid protiv odbrane Zvezdinog nivoa.

Ovo sam i ja pokušao u prethodnom postu da kažem, ali si ti lepše sročio.

 

Quote

Gomila losih stvari u odbrani na ovoj utakmici teoretski moze da se ispegla. Za pocetak, nikad vise na ovom nivou ne bi trebalo da nam plan bude da celoj ekipi idemo ispod. To je gubitnicka strategija koja moze da upali kao gimmick u nekim momentima kad je pritisak na maksimumu, sigurno ne od prve sekunde utakmice. Druga stvar koja bi trebalo da moze da se popravi, mada je pitanje sa ovom grupom igraca, je koncentracija. Nepotrebene pomoci, gubljenje svog igraca, pretrcavanje u tranziciji, nerazumevanje situacije sa faulobvima, sve to bi trebalo da moze da se svede na prihvatljivu meru.

Ovo smo pominjali i u HT sinoć. Slažem se da ne sme svakome ići ispod bloka, ali smatram da je veći problem izvođenje ove odbrane od samog izbora. Ni u jednoj odbrani ne sme igrač da ostaje par sekundi sam na šutu, to se nama dešavalo sinoć itekako. Koncentracija i donošenje odluka su po meni rak rana naše odbrane.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, J.R. Cash said:

Bas je to jedna od najvecih sramota u istoriji kluba? Svaki post ti je isti, uvek neki fake rage, saberi se malo.

Vidi necemo da se raspravljamo, ja ovde retko pisem jer ne pratim redovno, gledao sam sa Huventudom i ne samo da sam se razocarao nego sam ostao sokiran neznanjem, ponasanjem i nezalaganjem vecine igraca. Neka bude da si u pravu, svakako da je dobro sto je Zelimir tu naravno pod uslovom da je obezbedjeno finansiranje jos min.2 sezone. Necu pisati ovde do daljnjeg videcemo sta se desava ali te molim da mi napises koji igrac koji je ikada igrao u KKP ti je iritantniji, losiji i najbitnije - bezobrazniji od zagorca? Ako mozes 2 imena, ali molim te ne nesto tipa Gagic jer to nije ni blizu. Hvala.

Link to comment

Mi smo drugi po dati poenima u nasoj grupi, iza Lokomotive. Naravno da bi protok lopte trebalo da bude bolji, pa bi imali i vise asistencija, ali ja volim stalno da podsecam kako je izgledala nasa igra u napadu pod Trinkijem posto se uzima zdravo za gotovo da bismo pre dve sezone osvojili trofeje. I gle cuda, ove sezone imamo prosecno isti broj ass kao onda (16,5). A i podseticu i koliko je znacio Redding kao sekundarni organizator, a bez njega smo onda bili ostali..

  • Hvala 2
Link to comment
13 minutes ago, bradilko said:

tamo em nije lako em su odlicna ekipa koja dugo igra zajedno, napravljena ove sezone da se pegla sa zvezdom. imaju mesa pod kosem, imaju rida, doveli su na sve i perija. 

jedini konkurenti zvezdi. na pocetku sezone sam pricao da smo mi tek treci favoriti za aba ligu. moze da nam se omakne da nesto osvojimo ali tek smo treci a mozda i iza cedevite.

realno je tako

 

zapravo sam gledao njhovu tekmu u Bgd protiv Zvezde i dobro su se držali. nevolja je nastala kada su nosioci morali malo iz igre, na pleja je ušao neki nesretnik, zaboravio sam kako se zove i odoše cigani na dvocifreno za čas. sad, ne sećam se, možda su i bili oslabljeni tada, ali su u svakom slučaju pružili dostojan otpor i bili ravnopravni dobar deo tekme. nije sličilo ovom našem raspadu u dva derbija. 

Edited by Ted
Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

@J.R. Cash

 

Pa da damo otkaz Željku šta drugo? 

 

Zezam se. Da se ja pitam bili bi kažnjeni novčano recimo. 

 

Moze jedno solomonsko resenje, da se otpusti Karaicic?

 

21 minutes ago, mozzer said:

Vidi necemo da se raspravljamo, ja ovde retko pisem jer ne pratim redovno, gledao sam sa Huventudom i ne samo da sam se razocarao nego sam ostao sokiran neznanjem, ponasanjem i nezalaganjem vecine igraca. Neka bude da si u pravu, svakako da je dobro sto je Zelimir tu naravno pod uslovom da je obezbedjeno finansiranje jos min.2 sezone. Necu pisati ovde do daljnjeg videcemo sta se desava ali te molim da mi napises koji igrac koji je ikada igrao u KKP ti je iritantniji, losiji i najbitnije - bezobrazniji od zagorca? Ako mozes 2 imena, ali molim te ne nesto tipa Gagic jer to nije ni blizu. Hvala.

 

Rade je uzasan, emituje groznu luzersku energiju kojom momentalno zarazi ceo tim. Njegov manjak samopouzdanja moze da se sece nozem, on sebi vise ne veruje da moze da pretrci teren a da se ne sapletne. Svaki njegov sekund na terenu me iritira, ali mi je najzalije njega. U ogromnom je kanalu u koji se sve vise ukopava sto vise pokusava da izadje iz njega. Ako nastavi ovako, zavrsice u Japanu. Vec dve godine je najbolje i za klub i za njega da se lepo i prijateljski razidju. Pored svega, stvarno ne mogu da vidim u cemu se ogleda njegov bezobrazluk i kako je on sramota za Partizan.

  • +1 1
Link to comment

I pored poraza, ima pomaka u igri. Bolje branimo pikenrol, dobro branimo kontru, brza tranzicija, dobra igra na niskom postu. Dosta dobro se razumem u kosarku, vidim ono sto mnogi ne vide

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Moze jedno solomonsko resenje, da se otpusti Karaicic?

 

 

 

 

Ja bih oterao ovog Španca, ubačeni element. Jasno je da su svi Španci cigani :fantom:

Link to comment

Trebalo bi u buducnisti pocinjati sa domacom petorkom avramovic, zagorac, trifinovic, koprivica, smailagic. Retki sy stranci koji razumeju sta je Partizan. Nabrojacu neke: kinzi, volden

Link to comment
9 minutes ago, J.R. Cash said:

Rade je uzasan, emituje groznu luzersku energiju kojom momentalno zarazi ceo tim. Njegov manjak samopouzdanja moze da se sece nozem, on sebi vise ne veruje da moze da pretrci teren a da se ne sapletne. Svaki njegov sekund na terenu me iritira, ali mi je najzalije njega. U ogromnom je kanalu u koji se sve vise ukopava sto vise pokusava da izadje iz njega. Ako nastavi ovako, zavrsice u Japanu. Vec dve godine je najbolje i za klub i za njega da se lepo i prijateljski razidju. Pored svega, stvarno ne mogu da vidim u cemu se ogleda njegov bezobrazluk i kako je on sramota za Partizan.

Ok, u redu, da ne sirimo pricu. Za mene svako ko igra za KKP treba da gine na terenu i da je jasno da daje sve od sebe. Zagorac to jasno ne radi. Zasto je on i dalje u Klubu i po kojoj osnovi i zasto ga trpi Obradovic ja to zaista ne znam. 

Svakako ne pisem vise - dok je Ostoja na celu Kluba a Zagorac u ekipi ne gledam ni sekund vise. 

 

GLTA ko prati i navija

Link to comment

Juce kad je protivnik poveo 10:0, setio sam se kako smo i pre 12 godina istim rezultatom poveli protiv barse, pa je onda bilo napeto na kraju. Pomislio sam ohoho bice ovo uzbudljivo finale kupa 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...