Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

17 minutes ago, theanswer said:

Sudije su vam donele 2 pobede, to niko normalan ne može da spori. Imali bi isti skor. Sad smo na kkp toliku pa to valjda sme da se napiše. Ali ne bojim se ja za Zvezdu, biće oni dobri kad bude trebalo. Njihov problem je dublje prirode

 

Ovo je vec, nazalost tacno, ako mislimo na isti problem...

Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

On je apsolutno isti kakav je bio i pre 4 godine kod nas, sve mane i svi kvaliteti su mu na istom nivou kao onda. Odbrambeni Stimac i napadacki DeAndre Jordan za sirotilju. 

Nije baš najpreciznije poređenje sa Jordanom, jer bez pleja koji bi ga spojio sa obručem (znači situacija kao kod nas u KKP) ovaj bi imao 2 poena u proseku uz svoj "raznovrsni" napadački potencijal. 

 

Lesor je značajna napadačka sila, pogotovo u situacijama kada odbrana nije mnogo uska. Ume da izmisli poene, iznenadio mi je koliko je okretan. One rolinge u reketu sa nastavkom na zakucavanje, ne ume mnogo centara u Evropi da izvede. 

 

Defanzivno je definitivno krater, izneverovao sam kad ga je Srđan u prenosu sad protiv Huventuda, hvalio kako brani pik na četiri načina i koliko je prilagodljiv u odbrani. :unsure:

  • +1 1
Link to comment

Uzasan je u odbrani pika, ovo dole onako, djene-djene. Mi smo taj pik branili sa Smailagom na laznoj petici, koji je pokretljiviji, i ferceralo je nekako, ali onda su nam iskakali drugi problemi, pod kosem nikakve odbrane nije bilo, a i skokovi su skripali.

 

Trenutno Lesor iskace previsoko na pik, i onda ova trojica pozadi rotiraju u sprintu, s tim sto jos uvek nisu dovoljno timski inteligentni da to rade dobro, posto ne iziskuje svaki slobodan igrac da mu se juri i zatvara sut po svaku cenu.

  • +1 4
Link to comment

Sa Smailagićem trenutno ne može ništa da se brani na kojoj god poziciji, bilo šta. On na jednu svoju korektnu odbranu odigra 10 užasnih. U napadu je na početku sezone isporučivao i više od očekivanog iz razloga što je došao svež i nije previše razmišljao. Onda je ušao u Željkov vrlo zahtevni sistem i to su trenutni rezultati. Sada je trenutno zaražen blagim oblikom Kurucsa a to je da preispituje svaku svoju odluku. Što i nije čudno imajući u vidu da mu je donošenje odluka takodje boljka. Što opet nije čudno imajući u vidu njegov igrački razvoj i činjenicu da verovatno od pionirskog uzrasta ako i tad nije imao trening sa donošenjem odluka kao fokusom. Što se Kurucsa tiče kad je ušao brat u sad već ne znam trećoj ili četvrtoj a mi kao nešto smanjili razliku sedim sa drugarom i u glas kažemo sad će da napravi faul. I nije prošlo 10 sekundi kako ga je napravio, naravno za 2 bacanja jer smo izašli iz bonusa bili. 

Edited by theanswer
Link to comment
10 hours ago, Filozof manijak said:

o tome i pričam, i u ABA-i slabo igrate, provlačite se za sada na iskustvo i kvalitet, ali ne može tako doveka :evil:

Protiv Krke i Cedevite ih je izvukao Hordov.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...