Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

14 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Plus ispada u odbrani skoro stalno i koliko nam poena donese u napadu, jos vise primimo zbog njega. U ovih mesec dana koliko je sa nama, ispoljio je sve svoje vrline i mane. Na Zeljku je da proba da sakrije te mane koliko moze..

 

ipak se radi o igraču koji je bio najkorisniji igrač tog EK prethodne godine, ili u najboljoj petorci, šta već. u svakom slučaju deluje nemoguće da od takvog igrača nećeš imati više koristi nego štete. možda bi tako bilo da je otišao u Barsu ili Real, ali u Partizanu ove sezone on može da predstavlja samo pojačanje. pod uslovom naravo da igra na svom nivou.

 

svakako bi bilo bolje da je prihvatio da dođe ranije ili pre početka sezone, pa bi to uklapanje već bilo iza nas. no dobro je i ovako. ali generalno se radi o tipu igrača koji je nedostajao od početka sezone, verovatno zato što nismo uspeli da pronađemo rešenje u to vreme, ili jesmo ali nismo imali para da ga platimo ili ga je pokupio neki Evroligaš ili bogatiji Evrokupaš. 

Link to comment

Meni je samo malo neobično koliko lopti Lesor troši s obzirom da je kasno došao. Mnogo se igra preko njega, kao da pre njega Partizan nije imao napadačku igru pa je on došao kao spasilac. I šta sad imamo- tri stranca su privatizovala napadačku igru kkp a ostali statiraju. A imali su značajan doprinos- Avram, Smajli... sad Smajli kad uđe u igru deluje kao strano telo, kao da je on tek došao.

Link to comment

On je apsolutno isti kakav je bio i pre 4 godine kod nas, sve mane i svi kvaliteti su mu na istom nivou kao onda. Odbrambeni Stimac i napadacki DeAndre Jordan za sirotilju. 

Ja sam se slogirao kad sam video da igra za repstaciju, kad je bilo glasina da ce da se vrati opet kod nas nije mi bilo dobro (iako su i nasa 2 i po centra prilicna kanta). 

I Partizan i Zvezda imaju kratere na dve najvaznije pozicije, Zvezda je sad bolja utoliko sto u svom pevcu ima iskusne i redovne osvajace trofeja. 

Zvezdini plejevi i centri su bili dobri 2016., Partizanovi ce (izuzev Ledaya) mozda biti dobri 2026. 

Edited by Plajvi
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:



I Partizan i Zvezda imaju kratere na dve najvaznije pozicije, Zvezda je sad bolja utoliko sto u svom pevcu ima iskusne i redovne osvajace trofeja. 

Zvezdini plejevi i centri su bili dobri 2016., Partizanovi ce (izuzev Ledaya) mozda biti dobri 2026. 

 

U ovome je za mene najveća prednost KKP-a. Zvezdi će tim još više padati u formi kako odmiče sezona, dok će Partizanu napredovati. Taakv je bioritam, uslovno rečeno, matorih ekipa. Vas je Radonja našpanovao formom na početku sezone, tada se igrali odlično, ali niste imali sreće sa nekoliko nesretnih poraza u startu. Posle vam je forma krenula nizbrdo (uz pojedine izuzetke) ali kad se posmatra kontinuitet, dosta ste pali.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

 

U ovome je za mene najveća prednost KKP-a. Zvezdi će tim još više padati u formi kako odmiče sezona, dok će Partizanu napredovati. Taakv je bioritam, uslovno rečeno, matorih ekipa. Vas je Radonja našpanovao formom na početku sezone, tada se igrali odlično, ali niste imali sreće sa nekoliko nesretnih poraza u startu. Posle vam je forma krenula nizbrdo (uz pojedine izuzetke) ali kad se posmatra kontinuitet, dosta ste pali.

 

 

Ne brini dići će formu Zvezda za aba plej of. Jedino što Čovića i Radonju zanima je to, tada će Zvezda igrati najbolje. Čak će i mrtvi Pefi oživeti, mmw.

  • +1 3
Link to comment

 

6 minutes ago, Filozof manijak said:

 

U ovome je za mene najveća prednost KKP-a. Zvezdi će tim još više padati u formi kako odmiče sezona, dok će Partizanu napredovati. Taakv je bioritam, uslovno rečeno, matorih ekipa. Vas je Radonja našpanovao formom na početku sezone, tada se igrali odlično, ali niste imali sreće sa nekoliko nesretnih poraza u startu. Posle vam je forma krenula nizbrdo (uz pojedine izuzetke) ali kad se posmatra kontinuitet, dosta ste pali.

 


Ceo tim je fasovao kovid (neki mislim i vise puta), za 2-3 meseca bi to trebalo opet da izgleda kao jesenas, sto se naravno u ovim pandemijskim okolnostima ne moze bas uzimati zdravo za gotovo. :D

Na oko izgleda da Partizan igra mnogo labaviju odbranu od gotovo svih EL ekipa pa nas nece moci uvesti u probleme u koje nas uvode EL ekipe kad nas pritegnu, pa mora Kalina da radi ono sto nume bas najbolje.

Lesor npr. je rodjen da bude eksploatisan i iskaznjavan s njegovim iskakanjima na koji god nacin hoces. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

Ne brini dići će formu Zvezda za aba plej of. Jedino što Čovića i Radonju zanima je to, tada će Zvezda igrati najbolje. Čak će i mrtvi Pefi oživeti, mmw.

Plus Hordov i Ika delija.

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, Nikodije said:

 

Ne brini dići će formu Zvezda za aba plej of. Jedino što Čovića i Radonju zanima je to, tada će Zvezda igrati najbolje. Čak će i mrtvi Pefi oživeti, mmw.

Pitanje je da li će to ići onako kako je Radonja zamislio. Prvo ekipu psihički sjebeš i iscrpiš vezanim porazima u EL, a onda očekuješ da se digne forma na prekidač kad dođe vreme da se mrzne u ABA-i.

 

Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

Pitanje je da li će to ići onako kako je Radonja zamislio. Prvo ekipu psihički sjebeš i iscrpiš vezanim porazima u EL, a onda očekuješ da se digne forma na prekidač kad dođe vreme da se mrzne u ABA-i.

 

 

pa dobro, nije da zvezda ima 0-25 u evroligi, pa je to sad kao neka psihicka ubijenost. uvek je onaj ko igra evroligu u prednosti nad onima koji ne igraju kada dodju najvaznije utakmice na lokalu.

Link to comment

Pratim vas poslednjih ne znam koliko utakmica, pattern je očigledan. Koliko ste tesnih utakmica, ili u kojima ste vodili, na kraju izgubili? To izuzetno utiče na psihu i mentalitet igrača. Ne može se iz toga izvući onako kao kad pucneš prstima.

Opet, to nije presudno za uspeh na kraju, ali može puno uticati.

Link to comment
21 minutes ago, Filozof manijak said:

o tome i pričam, i u ABA-i slabo igrate, provlačite se za sada na iskustvo i kvalitet, ali ne može tako doveka :evil:

 

Stim da se vi ne provlacite ni u ABA :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Sudije su vam donele 2 pobede, to niko normalan ne može da spori. Imali bi isti skor. Sad smo na kkp toliku pa to valjda sme da se napiše. Ali ne bojim se ja za Zvezdu, biće oni dobri kad bude trebalo. Njihov problem je dublje prirode. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...