Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Partizan ima savrsen raspored do kraja, gostovanja pacerima od kojih je mnogo bolji a protiv jacih timova se igra u Pioniru gde znamo sta znaci faktor navijaca, nista ovde jos nije gotovo. Ono sto je lose za vas je sto je Huventud izgleda takodje zagrizao za Evroligu i sumnjam da mogu u sledecih sest kola da izgube tri puta. Prijatno su me iznenadili sinoc, ne pamtim kada su bolje i cvrsce izgledali na terenu. Istina, pogadjali su neke sumanute suteve i generalno imali popust kod sudija na njihovu agresivnu odbranu ali sve u svemu radi se o vrlo dobroj, namazanoj i iskusnoj ekipi koja je prilicno dobro poslozena i izvlaci maksimum iz nekih maltene bivsih igraca koji jos imaju sta da kazu.

 

Samo jos jedan utisak, Ana Panter je klasican primer idiotizma politicke korektnosti i njena slika treba da stoji u recniku pored te fraze. Ne pamtim utakmicu koju nije zasrala losim sudjenjem, pre svega zato sto nepogresivo pada na svaku igracku foru i foliranje. Zena sudi godinama na najvisem evropskom nivou a jos uvek uopste nema osecaj za igru i ne ume da proceni sta je faul a sta iznudjivanje faula, kada je faul odbrane a kada faul u napadu. Kao iskusnija ekipa Spanci su to sinoc maksimalno iskoristili.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
36 minutes ago, MiddleClass said:

 

 

Ne znam cemu kuknjava sem sto zelite odmah u EL, a to realno nije vazno. Zeljko je tu na duze staze, doveli ste gomilu domacih i stranih klinaca koji ce biti okosnica u narednim sezonama. Lako vam je kad se milioni sipaju, ali bez obzira projekat je dobro postavljen i pravljen da traje. 

 

Nije kuknjava samo realno stanje stvari. Napisao sam gore da u državi Srbiji je teško pričati o dugom roku. A i tim je pravljen za win now mod. To se jasno vidi iz toga što su jurili Džamar Smita da potpišu sada. Projekat je dobar, osnove su tu, sve je to lepo ali.. 

 

Having said that, ja i dalje mislim da smo favoriti za ulazak u EL u oba takmičenja. 

  • +1 4
Link to comment
43 minutes ago, theanswer said:

Having said that, ja i dalje mislim da smo favoriti za ulazak u EL u oba takmičenja. 

 

možda, u smislu potencijala koji posedujemo. ali taj potencijal bi morao da počne da se materijalizuje prilično brzo. 

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

nije problem u rezultatima i porazu, problem je u igri. lično mislim da tim delom nije zadovoljan ni stručni štab, odnosno da su očekivanja bila da će to biti malo brže i na malo višem nivou. možda grešim.

 

a u svakom slučaju kada dovedeš gomilu igrača od jednom i radiš restart nekako je najmanja mogućnost da ćeš baš sve da potrefiš i da će sve da klikne brzo. realnije je da će morati da prođe nekoliko filtera i selekcija.

 

 

Pa upravo to. Mi smo doveli 10 novih igraca (sad sa Tristanom 11). Ne racunajuci Puntera, Ledaya i sada Lessorta, ovi mladji bez iskustva potrebnog za ono sto nas ocekuje, ovi nesto stariji bez kvaliteta da budu nosioci. Tako da sigurno nisu ocekivali da ce se ekipa brze uigrati i igraci brze napredovati. Ne moze to za 3-4 meseca nikako..

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa upravo to. Mi smo doveli 10 novih igraca (sad sa Tristanom 11). Ne racunajuci Puntera, Ledaya i sada Lessorta, ovi mladji bez iskustva potrebnog za ono sto nas ocekuje, ovi nesto stariji bez kvaliteta da budu nosioci. Tako da sigurno nisu ocekivali da ce se ekipa brze uigrati i igraci brze napredovati. Ne moze to za 3-4 meseca nikako..

 

da, ali kao običan navijač, kada gledaš tekmu i krene da ti raste pritisak i ključa krv, i ako si nervozan za vreme tekme kao što ja jesam, onda racionalni agrumenti idu u stranu i samo ključaš.

 

mi smo juče dobro otvorili tekmu, nije Huventud počeo da igra odbranu od 12 minuta, igrao je od početka, i relativno lako stigli do +15 ili 16, ne sećam se više. ali naprosto nismo bili u mogućnosti da se prilagodimo na njihov odgovor, izlazak nosilaca i minijature Dangubića vratile su nas na nulu za tili čas. očigledno je da oni imaju širi izbor iskusnijih igrača i da su uigraniji od nas, a očeiledno je i da mi nemamo dovoljnu širinu da zadržimo stečenu prednost i da se adaptiramo u odnosu na promene kod protivnika. doprinos Avramovića je bio nikakav, a on nije klinac, doprinos Dangubića isti takav, Zagorac je odradio svoje standardno ništa, Smaijagić se nije snašao, Mur je odigrao loše, Koprivica i Glas nisu ni ulazili, Kuruc je odlično otvorio tekmu ali je posle zabludeo.

 

Lesor je muški povukao. zapravo, čini mi se, da njega nismo doveli, ovo bi bio lagan i obedljiv poraz. 

Edited by Ted
Link to comment

Sve sto je nama ocigledno, trenerima je jos ociglednije (govorim sada i za Zeljka i za Radonjica, posto su frustracije navijaca blizanaca ovih dana gotovo preslikane). Samo sto su navijaci po definiciji nestrpljivi, skloni da idu iz krajnosti u krajnost, pa posle slabe partije i poraza su u fazonu da "nista ne valja", "gotova je sezona u decembru/januaru", a posle dobre partije i pobede bude lozenje. I tako u krug.

 

A treneri imaju svoj koncept rada, pa ili im verujes ili ne. Uspeh nije zagarantovan nikada, kako ekipa igra u januaru ili februaru nije nikakva garancija da ce igrati isto u aprilu/maju. Ja ne pamtim nijednu sezonu Partizana da smo se prosetali kroz takmicenja, uvek je tu nerviranja. Cak i kada nismo imali konkurentan tim, opet se covek nervira sto smo u toj situaciji. Mnogi ce reci svejedno da li si 5. ili 10, ali naravno da nije svejedno jer uvek moras da se boris za vise..

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, Ted said:

Lesor je muški povukao. zapravo, čini mi se, da njega nismo doveli, ovo bi bio lagan i obedljiv poraz. 

 

Hm, mozda, ali mozda i ne. Dolaskom Lesora su se ispomerale akcije i linije u timu. Ova klincadija je sludjena dosla, taman se navikla na neke uloge, i sad opet moraju da se prilagodjavaju. Ekipa je dobila njegov individualni kvalitet, ali kao da smo kolektivno pali u poslednjih mesec dana.

Link to comment

Ja ne znam da li ste vi uopšte gledali Tristana, ovde su se neki zabrinuli da će uzimati Balšine minute i slično, svašta se moglo pročitati.

Dečak mnogo više naginje onom što su igrali Kukoč ili Čubrilo i nadam se da se s tim neće eksperimentisati. Svakako je najveći talenat u KKP.

U vezi Trife koji ne valja, još je uvek treći na 2000's Top 50 Eurohopes. Treći je i Tristan u svojoj kategoriji, Jović četvrti itd. Čisto da se odrede relacije I da ne umiremo u naizmeničnom hailovanju i hejtovanju.

Kuruc povremeno stvarno zaliči na Grbu, ali Grba je u 24. znao lopte i uveliko igrao F4 u Ganu kao jedan od glavnih igrača. Sa Rodijem treba prvo savladati neke bazične stvari, deluje potpuno neartikulisano.

Nije da prvi put pravimo tim za Evropu, i devedesete je to radio takođe najbolji evropski trener Aca Nikolić, pa Dule bar četiri puta da ja pamtim, pa Duda, Ranko, Muta... hoću da kažem imamo mi strpljenja, ali slavna tradicija nam daje za pravo da budemo uobraženi i da tražimo više.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

  • +1 5
Link to comment
6 hours ago, chandra said:

 

Hm, mozda, ali mozda i ne. Dolaskom Lesora su se ispomerale akcije i linije u timu. Ova klincadija je sludjena dosla, taman se navikla na neke uloge, i sad opet moraju da se prilagodjavaju. Ekipa je dobila njegov individualni kvalitet, ali kao da smo kolektivno pali u poslednjih mesec dana.

 

Plus ispada u odbrani skoro stalno i koliko nam poena donese u napadu, jos vise primimo zbog njega. U ovih mesec dana koliko je sa nama, ispoljio je sve svoje vrline i mane. Na Zeljku je da proba da sakrije te mane koliko moze..

  • +1 1
Link to comment

Pa ima Vukcevic dosta skilla , dobar trojkas, zna da probije i uposli saigrace , dobro je gradjen , sasvim dobar atleta,  poseduje bas veoma   visok  plafon kada je u pitanju igracki napredak . Uopste ne razumem zasto ga se Real lako odrekao, mogli su da ga posude negde u ACB ligu do kraja sezone.

Edited by Micko8
Link to comment
Ne znam da li su oni gledali, ali ti ga definitivno nisi gledao ako ti naginje na Kukoca i Cubrila. 
Ti si, čini mi se rekao da će igrati na pet?
Ako nisi, izvinjavam se.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment

Ja ga nisam gledao uživo sem par minuta u EL za real, bacio sam pogled na highlights i na nekim snimcima iz mlađih kategorija me malko podseća na letonsku babu iz peroda u NYK, doduše okraćenu za nekoliko cm. 

 

Svakako ćemo ga uskoro videti i uživo.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...