Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

2 minutes ago, Ted said:

 

a jbg. ta Andora dobi Real pre neki dan, ne verujem da je Real igrao sa juniorima ili tako nešto. nisu oni baš na nivou Trenta, Šljonska ili Zadra i Krke. 

 

 

nabrojao sam 9 utakmica protiv ozbiljnijih protivnika, gde imamo skor 3-6. a to su protivnici sa kojima ćeš morati da se potučeš da bi došao u završnicu nekog od ova dva takmičenja, ili u oba. i to je skor koji ne obećava tako nešto.

Sa Huventudom i Telekomom imamo 1:1.

Sa ostalima smo igrali samo 1 meč.

Od svega pobrojanog kiks je poraz od Cedevite kući.

Sasvim je realno da gubimo od Huventuda u Španiji i Lokomotive u Rusiji.

Od te iste Andore koja je dobila Real izgubili smo pola koša u gostima.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, April said:

Mi smo tu da olupamo Krku I Split. Čim naletimo na Cedevitu, Zvezdu ili nekog jačeg, razni kuruci, zagori i avramovići izgledaju kako izgledaju i nema tog Željka koji će od njih napraviti igrača.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

 

Ali Cedevitu 😂 

Link to comment
12 minutes ago, BWA said:

Sa Huventudom i Telekomom imamo 1:1.

Sa ostalima smo igrali samo 1 meč.

Od svega pobrojanog kiks je poraz od Cedevite kući.

Sasvim je realno da gubimo od Huventuda u Španiji i Lokomotive u Rusiji.

Od te iste Andore koja je dobila Real izgubili smo pola koša u gostima.

 

ma vidi, ok je priznati da ovo za sada ne ide baš kako je planirano. to je fakat. ali to ne znači da je sve propalo, da niko ne valja, da treba dizati ruke i tome slično. kada kažem da ne ide kako je planirano ne mislim da ovaj odnos pobede/porazi, nego na igru, uigranost, doprinos pojedinaca. naprosto se radi o tome da će ići teže od onog kako je zamišljeno. što je opet ok, pošto retko kada planovi baš idu onako kako su zamišljeni. a stručni štab svakako nije zamišljao i anticipirao ovakve muke tantalove u periodu kada se bliži završnica sezone.

 

tako da, treba raditi i gurati dalje. pozicije u oba takmičenja su još uvek dobre, od nas zavisi većina stvari. ali nekakve korekcije su očito potrebne, ne mislim na nove igrače, nego na funkcionisanje i igru postojećih. sam Željko je više puta rekao da nema leba ako svi ne daju doprinos u skladu sa svojom ulogom i da ne mogu tri igrača da izvuku sezonu. 

Edited by Ted
  • +1 5
Link to comment
50 minutes ago, goofs said:

A ok, ne mozes racunati Telekoma i Andoru u ozbiljne ekipe, Telekom smo naguzili propisno u Beogradu. Realno od tih pomenutih, veci timovi su Zvezda, Buducnost, Huventud i Kuban, ajd mozda i Cedevitu tu da gurnes. Slazem se da je skor los i da brine.

Cedevita skida gaće kad naiđe na tvrdo, ali zato smo im mi tu da leče komplekse.

Link to comment

Ono što je jasno jeste da roster ne može da prati način igre koji Željko traži od njih u odbrani. Verujem da od svojih principa on neće odustati po cenu kratkoročnog uspeha jer mu se može i tu dolazimo do najvećeg dobitka za Partizan sa njim kao trenerom. Problem sa tim je što i dalje nisam siguran da on zna gde i u šta je upao i što ovde više nego igde na svetu radi ona in the long run we are all dead.  Ovom timu Partizana sa ovoliko para i ovim igračima bi 3x bolje legao zdrav Dule Vujošević nego Željko. 

  • +1 1
Link to comment

Ono što je jasno je da sa Kurucom i Avramovićem nećemo daleko. Ako je dovođenjem Tristana Savić priznao grešku sa Letoncem , onda se mnogo brže trebala priznati greška i sa Čačaninom, koja nas, kako sad stoje stvari, može koštati sezone.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment

Tristan Vukčević je četvorka (Power Forward) i nema veze sa Kuruksom. Ima veze samo sa "prilika koju ne smemo propustiti iako smo natrpani pod košem". Prvo očistiti ekipu od nesposobnjakovića tipa Zagorac, Dangubić, Trifunović pa se pozabaviti sa Kuruksom koji igra duplo bolje od njih. E sada što je to nedovoljno za poziciju "stranca" to je druga priča. Svog čačanina Avramovića neće dirati a dečko ne može da sprovodi u delo njegove zamisli. Tu tek imamo glavobolju. I to najveću. Imamo zatim problem Mura kojeg moraš da kriješ u odbrani a za pleja nije, niti je ikad bio. On je bek šuter, bio i ostao. Sinoć nije mogao pošteno da prenosi loptu, nije izdržao pritisak. Dečko je došao iz Kine gde se igra rekreativna košarka.

Juče je Željko čak od Pantera pokušao da pravi pleja.

 

Možda je ipak najbolje ostaviti Madara da igra pleja pa makar i grešio mnogo. Kada mu već Željko nije nabavio tutora, neka uči sam bez pomoći iskusnog saigrača, šta da se radi. Sigurno neće od Avrama i Mura da uči.

 

Iovako od ove sezone nema ništa, što se tiče osvajanja bitnih trofeja - Evrokup i Aba (nebitni kupčić i Leon DeKameleon kls "četvorokorak" ligu ne računam - nebitna takmičenja). Samo to naši neće javno da priznaju, naravno. Šatro napadamo trofeje a iz aviona se vidi da ih Željko uigrava, testira ko koliko može za sledeću sezonu u evroligi, koju ćemo dobiti putem te vajld karte, pozivnice (zbog reorganizacije takmičenja). U tom smislu razumem što se Željko ni ne nervira na onu sinoćnu bezočnu krađu.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
4 minutes ago, BlackGeorge said:

a iz aviona se vidi da ih Željko uigrava

 

Ovo se pogotovo sinoc videlo kad tri igraca nisu izasla iz igre u prvom poluvremenu.

 

Mur je dosao iz Kine, ali je igrao relativno ozbiljne lige pre toga. Kuruc nije promasaj, sigurno ne veci od Madara. Dok su se svi lozili i zvali ga Madarfaker, videlo se odmah da momak ne ume da doda loptu i da je ofanzivno debelo ispod potrebnog nivoa i pored toga mu spot up sut radi iznad ocekivanja. Jasno je bilo da ove sezone nece mogo pomoci, ali sad se vec brinem i za njegov dugorocni potencijal. Kuruc je dijabola, ali je igrac za ovaj nivo.

 

I smarate sa Cacaninom i abrovima izvucenim iz guzice.

  • +1 1
Link to comment
Just now, J.R. Cash said:

 

Ovo se pogotovo sinoc videlo kad tri igraca nisu izasla iz igre u prvom poluvremenu.

 

 

Sinoć mu je bila neophodna pobeda da bi bili u igri za prvo mesto. Zato ona trojica nisu izlazila iz igre. Tako će biti i protiv Andore, Kubanja, Zvezde, Budućnosti i kasnije u eliminacionom delu ta 2 bitna takmičenja.

 

Na kraju sezone će otići 3 - 4 igrača, Dangubiću, Zagorcu i Muru valjda ističu ugovori a možda ode još neko. Izvršiće se doselekcija šta nam je potrebno. Glas, Koprivica i ostali koji sada slabo ulaze će igrati protiv Fmp-a, Slaska, Trenta i ostalih uslovno rečeno slabijih protivnika u oba bitna takmičenja.

 

Što se Kuruksa tiče i ja se slažem sa tobom, ostavio bih ga svakako, vrhunski je defanzivac samo da se "žute minute" kod njega smanje. Opet ponavljam problem su "domaći" - njegove zamene, jedna adekvatna zamena na trojci bi nam dobrodošla.

 

Mur ne može izdržati pritisak ekstremno bitnih utakmica, bio bi neuporedivo bolji da igra čistu dvojku i da menja Pantera. To bi po nekoj logici i trebalo da igra. Ideja da on bude plej ne prolazi niti će proći. Ali onda stižemo do druge dvojke od kojeg pravimo keca - Avramovića.

 

Što se tiče "čačanina" i guzice, jbga Avramović definitvno to što Željko zamišlja on ne može igrati i kraj. I on je više dvojka kao i Mur. Ali je domaći igrač pa će se trpeti sigurno i sledeće sezone. A Muru će da istekne ugovor.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, theanswer said:

Ono što je jasno jeste da roster ne može da prati način igre koji Željko traži od njih u odbrani. Verujem da od svojih principa on neće odustati po cenu kratkoročnog uspeha jer mu se može i tu dolazimo do najvećeg dobitka za Partizan sa njim kao trenerom. Problem sa tim je što i dalje nisam siguran da on zna gde i u šta je upao i što ovde više nego igde na svetu radi ona in the long run we are all dead.  Ovom timu Partizana sa ovoliko para i ovim igračima bi 3x bolje legao zdrav Dule Vujošević nego Željko. 

 

 

Ne znam cemu kuknjava sem sto zelite odmah u EL, a to realno nije vazno. Zeljko je tu na duze staze, doveli ste gomilu domacih i stranih klinaca koji ce biti okosnica u narednim sezonama. Lako vam je kad se milioni sipaju, ali bez obzira projekat je dobro postavljen i pravljen da traje. 

  • +1 2
Link to comment

Iskreno sam više popizdeo zbog suđenja i skakanja Španaca na svaku odluku od drugog minuta nego na to što smo izgubili. Razumem isfrustriranost, ali Željko ni sa budžetom Fenera nije osvojio odmah Evroligu. Jebem li ga, meni je draže da ima nekog plana za budućnost nego da li ćemo da budemo prvi ili drugi u grupi u Evrokupu.

Link to comment
Just now, Nikodije said:

Žoc sam od početka forsira priču da mora odmah u Evroligu.

To je sigurno ambicija sa timom koji ima Pantera i Lideja. Sve ostalo su prazne price.

  • +1 3
Link to comment

nije problem u rezultatima i porazu, problem je u igri. lično mislim da tim delom nije zadovoljan ni stručni štab, odnosno da su očekivanja bila da će to biti malo brže i na malo višem nivou. možda grešim.

 

a u svakom slučaju kada dovedeš gomilu igrača od jednom i radiš restart nekako je najmanja mogućnost da ćeš baš sve da potrefiš i da će sve da klikne brzo. realnije je da će morati da prođe nekoliko filtera i selekcija.

 

ja sam recimo mislio da je Zvezda baš ubola sa Nikolom Ivanovićem, ali se ispostavilo da dosta teško to ide. ne znači da neće kasnije u toku sezone ili naredne sazone da klikne.

Link to comment

Ne forsira da "mora", već da je Partizanu mesto u Evroligi. A ne nekom tamo Asvelu ili Albi.

 

@Milošicaimamo Pantera i Lideja kao i dosta mladih igrača.

 

A onda imamo i Zagorca koji je timski maler

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...