Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

25 minutes ago, MiddleClass said:

Rade juce izmlatio Kuruca na treningu, kaze Covic na jutarnjem, i zato ode traka. :fantom:

 

Evo još je pričao. Kaže da se sprema repriza jedne horor priče iz bliske prošlosti

 

Pažnja......uznemirujuć sadržaj

 

Spoiler

Vrhunac fudbalskog beščašća počinje devedesetih godina prošlog veka, kada se u vihoru rata raspada komunistička Jugoslavija i kada Crvena zvezda u Bariju i Tokiju ostvaruje neponovljiv uspeh. Kažu da je jedan od tvoraca Zvezdinih titula prvaka Evrope i sveta tada rekao: "Ovo nam "Jugosloveni" nikad neće oprostiti." I zaista, 1992. raspada se Jugoslavija, ali jugoslovenski Partizan u tzv. skarćenoj Jugoslaviji kreće svim institucionalnim i vaninstitucionalnim sredstvima da ostvari ono zbog čega je i osnovan - da bude najbolji i najjači.

 

Sve okolnosti mu idu naruku. Na čelo Vlade Srbije dolazi Mirko Marjanović, do tada predsednik Partizana, poznat kao jedini stanovnik Knina koji je navijao za "crno-bele". Na volšeban način klub dobija prostor u srcu Zemuna i gradi velelepni fudbalski centar. Osniva se štab, na čijem čelu je glavni urednik TV Srbije Slobodan Novaković, čovek koji je voleo Partizan više nego oči svoje. Štab ima dva osnovna zadatka: "okupirati" sve beogradske redakcije štampe, radija i TV-a, kako bi se marginalizovali svi Zvezdini dotadašnji uspesi i dobila adekvatna medijska pratnja za ostvarenje drugog cilja, a to je zauzimanje ključnih rukovodećih pozicija u fudbalskom sportu radi obezbeđivanja potpune dominacije u osvajanju titula.

 

Do pada Miloševićevog režima, Partizan uzima šest, a Zvezda jednu titulu. Ako bi neka neutralna komisija pogledala snimke "šampionovih" utakmica iz tog perioda, ustanovila bi da je u svakoj drugoj imao igrača više a u svakoj trećoj pobeđivao iz penala. Štab funkcioniše besprekorno. Nacionalna TV ignoriše Zvezdine istorijske uspehe i stavlja se u službu "Jugoslovena", tako što sa njima i za njih stvara pool "Sponzori šampiona" čiji su članovi najjača javna preduzeća Srbije.

 

Link to comment

Danguba je vec bio popio vapsitnu, kada je presedeo protiv Splita, a Glas igrao umesto njega. Nista se nije popravio od tada, stavise juce je ponovo bio najgori u timu..

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ted said:

 

Evo još je pričao. Kaže da se sprema repriza jedne horor priče iz bliske prošlosti

 

Pažnja......uznemirujuć sadržaj

 

  Hide contents

Vrhunac fudbalskog beščašća počinje devedesetih godina prošlog veka, kada se u vihoru rata raspada komunistička Jugoslavija i kada Crvena zvezda u Bariju i Tokiju ostvaruje neponovljiv uspeh. Kažu da je jedan od tvoraca Zvezdinih titula prvaka Evrope i sveta tada rekao: "Ovo nam "Jugosloveni" nikad neće oprostiti." I zaista, 1992. raspada se Jugoslavija, ali jugoslovenski Partizan u tzv. skarćenoj Jugoslaviji kreće svim institucionalnim i vaninstitucionalnim sredstvima da ostvari ono zbog čega je i osnovan - da bude najbolji i najjači.

 

Sve okolnosti mu idu naruku. Na čelo Vlade Srbije dolazi Mirko Marjanović, do tada predsednik Partizana, poznat kao jedini stanovnik Knina koji je navijao za "crno-bele". Na volšeban način klub dobija prostor u srcu Zemuna i gradi velelepni fudbalski centar. Osniva se štab, na čijem čelu je glavni urednik TV Srbije Slobodan Novaković, čovek koji je voleo Partizan više nego oči svoje. Štab ima dva osnovna zadatka: "okupirati" sve beogradske redakcije štampe, radija i TV-a, kako bi se marginalizovali svi Zvezdini dotadašnji uspesi i dobila adekvatna medijska pratnja za ostvarenje drugog cilja, a to je zauzimanje ključnih rukovodećih pozicija u fudbalskom sportu radi obezbeđivanja potpune dominacije u osvajanju titula.

 

Do pada Miloševićevog režima, Partizan uzima šest, a Zvezda jednu titulu. Ako bi neka neutralna komisija pogledala snimke "šampionovih" utakmica iz tog perioda, ustanovila bi da je u svakoj drugoj imao igrača više a u svakoj trećoj pobeđivao iz penala. Štab funkcioniše besprekorno. Nacionalna TV ignoriše Zvezdine istorijske uspehe i stavlja se u službu "Jugoslovena", tako što sa njima i za njih stvara pool "Sponzori šampiona" čiji su članovi najjača javna preduzeća Srbije.

 

 

najjače je što je ovo tele*raf opušteno objavio kao kolumnu

 

Link to comment
Quote

Zatim je povukao i razliku između ponašanja Jam Madara i Radeta Zagorca.

„Ako ima na tržištu igrača koji nešto može da promeni… Sezona je mnogo dugačka, imamo probleme u timu sa hroničnim stvarima, mali Madar je hteo da igra sa injekcijom. Rekao sam mu da mi je važnije njegovo zdravlje od utakmice. Ima 20 godina i tek treba da igra košarku. Smirio sam ga i rekao: Odmori se danas, daj Bože da ti sutra bude bolje i da budeš spreman za utakmicu protiv Budućnosti. Zagorac nije igrao protiv Andore zato što je pet minuta pre izlaska na teren osetio da ga bole leđa i zablokirao. To mu se desilo na još jednoj utakmici pred kraj meča. “

 

Neko je Madar, neko Zagor..

  • +1 2
Link to comment
Just now, copkillah said:

 

najjače je što je ovo tele*raf opušteno objavio kao kolumnu

 

 

Zapanjen sam sta taj eminentni, objektivni, nepristrasni i nadasve, rado citani, medij sebi dozvoljava da objavi.

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

Zapanjen sam sta taj eminentni, objektivni, nepristrasni i nadasve, rado citani, medij sebi dozvoljava da objavi.

 

To je bilo još u vreme kada je osoba koja je prošla nekažnjeno za nasilje na sportskoj utakmici, bila urednik

Link to comment

Zagorac je bas jebena enigma, konacno ti se otvori, dodje Zeljko u ekipu, prakticno si prvi izbor na krilu od starta sezone, odlicne saigrace koji ti em otvaraju prostor privlaceci paznju protivnickih odbrana, em bi mogli da kreiraju za tebe... Ja sam od onih koji je ocekivao da bi on mogao da napravi korak napred prvo inicijalnim dolaskom u Partizan, pa onda, nakon par godina koje su skakavci pojeli, ove sezone, ali elem.

Link to comment
9 hours ago, Ted said:

 

Evo još je pričao. Kaže da se sprema repriza jedne horor priče iz bliske prošlosti

 

Pažnja......uznemirujuć sadržaj

 

  Hide contents

Vrhunac fudbalskog beščašća počinje devedesetih godina prošlog veka, kada se u vihoru rata raspada komunistička Jugoslavija i kada Crvena zvezda u Bariju i Tokiju ostvaruje neponovljiv uspeh. Kažu da je jedan od tvoraca Zvezdinih titula prvaka Evrope i sveta tada rekao: "Ovo nam "Jugosloveni" nikad neće oprostiti." I zaista, 1992. raspada se Jugoslavija, ali jugoslovenski Partizan u tzv. skarćenoj Jugoslaviji kreće svim institucionalnim i vaninstitucionalnim sredstvima da ostvari ono zbog čega je i osnovan - da bude najbolji i najjači.

 

Sve okolnosti mu idu naruku. Na čelo Vlade Srbije dolazi Mirko Marjanović, do tada predsednik Partizana, poznat kao jedini stanovnik Knina koji je navijao za "crno-bele". Na volšeban način klub dobija prostor u srcu Zemuna i gradi velelepni fudbalski centar. Osniva se štab, na čijem čelu je glavni urednik TV Srbije Slobodan Novaković, čovek koji je voleo Partizan više nego oči svoje. Štab ima dva osnovna zadatka: "okupirati" sve beogradske redakcije štampe, radija i TV-a, kako bi se marginalizovali svi Zvezdini dotadašnji uspesi i dobila adekvatna medijska pratnja za ostvarenje drugog cilja, a to je zauzimanje ključnih rukovodećih pozicija u fudbalskom sportu radi obezbeđivanja potpune dominacije u osvajanju titula.

 

Do pada Miloševićevog režima, Partizan uzima šest, a Zvezda jednu titulu. Ako bi neka neutralna komisija pogledala snimke "šampionovih" utakmica iz tog perioda, ustanovila bi da je u svakoj drugoj imao igrača više a u svakoj trećoj pobeđivao iz penala. Štab funkcioniše besprekorno. Nacionalna TV ignoriše Zvezdine istorijske uspehe i stavlja se u službu "Jugoslovena", tako što sa njima i za njih stvara pool "Sponzori šampiona" čiji su članovi najjača javna preduzeća Srbije.

 

Mali čovek sa velikom torbom pojačava medijski pritisak. Ili leči žuljeve, ili nešto sprema, a možda i jedno i drugo. Ja sam sport pratio na b92 sajtu od početaka njihovih, u međuvremenu prestao bilo šta osim sporta, od Grka nadalje. Pre neki dan je Cokijeva onanija o Muriciju i fmpu bila zaključana za komentare. Nikad tako nešto tamo nisam video, i to je bio poslednji put da otvorim taj sajt. Mnogo je jak™. Da iskoristim ovu priliku i da mu poželim bubuljicu na kurcu veću od kurca mu

Edited by hooyadahoo
  • Haha 1
Link to comment

Retko odvratan lik, taj Čović

 

Ja mislim da, kad god on objavi da mu zdravstveno stanje nije najbolje, u paklu kreću specijalne pripreme za doček, ono na najvišem nivou, crveni tepih i tako to. Retko takav putnik nailazi, pa valjla biti spreman, da ne bude bruka 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Mozda ne bi bilo lose i ovde da se zabrane komentari o covicu, ipak je tema Partizan. Do pre dve nedelje smo izazivali Janisa, Durenta, Karija, a posle samo dva poraza opet pominjemo covica. Nazalost, u poslednje vreme sam okruzen uglavnom ljudima iz neprijsteljskog tabora i cele nedelje sam satran od zajebavanja. I svi oni kazu da su mitrovic, dobric i holins katastrofa, a u nedelju su izgledali kao pomenuti Janis, Durent i Stef Kari. Nije nam covic kriv zbog toga. Zagorac je u kurcu, on za kapitena nije, ali nije ni Dangubic. Danga je neki osmi ili deveti igrac po bitnosti. Bio je takav i Pera Bozic, ali Pera je Pera, a Danga je Danga. Dao bih traku Smajliju

  • +1 1
Link to comment

Ma niko se ne bi bavio Cokijem da se on konstantno na bavi sto Partizanom, sto drugima. On jeste slika i prilika Srbije u kojoj zivimo i ciji je lajtmotiv "zivece se lepse i bolje kad Zvezda bude sampion". Imao je i Partizan u upravi Radojicu i Dacica i Dodika prema kojima Limar i Pekovic deluju benigno kao semenkari. Ali takvo iskompleksirano zlo djubre i takav primitivni otrov kao sto je Covic, to je retkost cak i u ovim nasim okvirima. Molim da se ovo ne smatra patkometrijom. Patka je - ova i ona - plemenita zivotinja.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...