Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

13 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Napretka ce svakako biti i bez doselekcije, ali ne do nivoa potrebnog da se napadnu oba takmicenja.

Da, svakako. Ja sam se pogrešno izrazio.

Baš tako kako je gore napisano.

 

Kod Koprivice se već vidi napredak, recimo.

 

Ali da se napadnu takmičenja, ne. 

Plej bez centra džabe smo krečili, kao i obrnuto.

 

Link to comment
3 hours ago, BlackGeorge said:

Negde sam pročitao i da je jedan gospodin iz prvog reda (gledalac) loptom gađao Pantera.

Pretpostavljam na nekom eminentnom forumu tipa Južni front i slično. Najteže čime su gađali (a mislim i pogodili Pantera) jeste taj papir crvene ili bele boje i mogao je da mu bude povređen samo ponos.

Ekstra što je sam postupak bacanja tih gužvanih papira bolidan jer je ubijao momentum igre ekipe za koju je taj kreten navijao samo je tako mogao da proizvede i povredu nekog od igrača zbog proklizavnja.

  • +1 1
Link to comment

Vidim diljem naseg interneta da je jedno od najcescih cudjenja navijaca kako je to Zeljko zamislio da mi ove sezone osvojimo trofeje a nemamo pleja kome je primarno da deli asistencije. Mi takvog igraca nismo imali ni pod Trinkijem u sezoni koja je prekinuta zbog korone (Gorda nam je bio najbolji asistent sa 3 do 4 as po mecu), a opet ogromna vecina navijaca je uverena da bismo sve osvojili jer smo bili prvi u trenutku prekida.

 

Nas protok lopte i kretnje su trenutno daleko od zadovoljavajuceg nivoa (kao sto smo se mucili i pod Trinkijem, izmedju ostalog zato je bio doveden i Redding). I to je u ovom trenutku potpuno normalno. Svaki trener moze da pogresi u selekciji, pa i Zeljko, ali vrlo dobro on zna zasto je odabrao bas ovakav tip igraca na svakoj poziciji, a mogao je da bira. Pa tako i zasto je bas hteo da na 2 i 4 potrosi najvise para, zasto je izabrao bas Moorea a ne drugaciji tip igraca za iste pare, itd..

  • Hvala 1
Link to comment

S tim da tada niste trebali da dobijete Radonjićevu Zvezdu u seriji na 3 utakmice, već tim sa Šakotom, Štimcem, duhom Filipa Čovića koji je lebdeo okolo i zilion nekih stranaca koji su se vozali po timu tokom sezone, kao na autobuskoj stanici. Tu Zvezdu biste verovatno mogli da dobijete i bez pleja. Ova je mnogo zajebaniji protivnik.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Vidim diljem naseg interneta da je jedno od najcescih cudjenja navijaca kako je to Zeljko zamislio da mi ove sezone osvojimo trofeje a nemamo pleja kome je primarno da deli asistencije. Mi takvog igraca nismo imali ni pod Trinkijem u sezoni koja je prekinuta zbog korone (Gorda nam je bio najbolji asistent sa 3 do 4 as po mecu), a opet ogromna vecina navijaca je uverena da bismo sve osvojili jer smo bili prvi u trenutku prekida.

 

Nas protok lopte i kretnje su trenutno daleko od zadovoljavajuceg nivoa (kao sto smo se mucili i pod Trinkijem, izmedju ostalog zato je bio doveden i Redding). I to je u ovom trenutku potpuno normalno. Svaki trener moze da pogresi u selekciji, pa i Zeljko, ali vrlo dobro on zna zasto je odabrao bas ovakav tip igraca na svakoj poziciji, a mogao je da bira. Pa tako i zasto je bas hteo da na 2 i 4 potrosi najvise para, zasto je izabrao bas Moorea a ne drugaciji tip igraca za iste pare, itd..

Odlično zapažanje.

Svi sve znaju, samo Obradovic ne zna.

Tim je mlad, nov i naravno da  treba vremena da se od takvog skupa pojedinaca stvori jedna kompaktna i homogena cjelina, da se podijele uloge i stvori hijerarhija.

 

Ali ja sam sve ovo očekivao već nakon prvog poraza.

Ništa novo.

Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

S tim da tada niste trebali da dobijete Radonjićevu Zvezdu u seriji na 3 utakmice, već tim sa Šakotom, Štimcem, duhom Filipa Čovića koji je lebdeo okolo i zilion nekih stranaca koji su se vozali po timu tokom sezone, kao na autobuskoj stanici. Tu Zvezdu biste verovatno mogli da dobijete i bez pleja. Ova je mnogo zajebaniji protivnik.

Ima istine u tome.

No, mi do EL možemo i preko Evrokupa.

Vjerovatno i lakše nego preko ABA.

Link to comment
9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Jebiga, ocigledno Zeljko zivi u proslosti i misli da ako je nesto moglo pre 2 godine, moze i sad. Whata mistaka to maka..

 

Izgleda da se, slučajno, nismo razumeli baš najbolje. 

Link to comment
28 minutes ago, simple red white said:

Pretpostavljam na nekom eminentnom forumu tipa Južni front i slično. 

Ima na snimku, oko 3:30, ipak je loptom a ne papirima, medjutim nije ništa strašno.

 

 

Link to comment
1 hour ago, J.R. Cash said:

 

Smailagic nije projektovan na 4. Moze tu da igra, ali njegov pun potencijal se otkljucava na pet, pogotovo kad jos unapredi sut.

 

 

Moguce. Samo sto je pre KKP u karijeri igrao gotovo iskljucivo 4. U modernoj kosarci pozicije nisu zacementirane. Mozda je bolje reci da nama treba jedna klasicna petica, teskas u rosteru, koji bi otvorio razlicite kombinacije u napadu, a ne bilo kakav centar.

Link to comment
6 minutes ago, Joe D said:

mislim da zeljko nikad u karijeri nije gradio napad na dominantnom low post igracu koji se nije zvao arvidas sabonis.

 

ali je imao po nekog teskasa u timu, sad se prisecam, samo u pao - pekovic, maric, sermadini... derbi je nebitan, mene boli sta nam je arteaga radio u andori. balsa to ne moze ni u ludilu da brani.

Link to comment
1 hour ago, BWA said:

Ima istine u tome.

No, mi do EL možemo i preko Evrokupa.

Vjerovatno i lakše nego preko ABA.

 

Meni je to skroz prihvatljiva varijanta :)

Link to comment

da, zaboravio sam na pekovica. ali nije to generalno nesto na cemu insistira. cak je u feneru neretko igrao bez centra, sa kalinicem ili datomeom kao nominalnom peticom, ili bjelicom pre njih. to je i sad probao sa zagorcem, ali dzabe kad ovaj ne moze da kreira nikakvu prednost. zapravo sam iznenadjen sto ledey ne igra to vise, ali i to moze da bude do toga sto ostatak ne isporucuje svoje i moze to da se vremenom promeni.

 

za zeljkovu kosarku je presudan dobar blok, dobra kretnja i prepoznavanje situacija. on obicno ima pozamasan set akcija i to bude jako zahtevno za igrace. zato i cudi sto nema boljih dodavaca u timu, tesko to ide kad nema ko da pusti loptu u protok.

  • +1 2
Link to comment

Ne znam.

Prošle sezone smo kamenjarili samo tako pa su se protivničke odbrane nabijale u reket,  rizikujuci da prime poene spolja, što im se pokazalo kao super taktika.

 

Ove sezone je suprotno.

Svi iskaču iz reketa kao blesavi jer pod kosem nema ko da završi.

Kad im svake prestupne pukne odbrana, onda Smajli brutalno zakuca i mi se radujemo.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...