Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Pored centra fali nam i iskustva, ovaj tim je baš premlad. Sve se to videlo još na onom turniru na moru letos.

Ova ekipa će se dizati vremenom. Ko je gledao intervju sa Šarasom video ja kako veliki treneri razmišljaju, kako i kada se rade selekcije i doselekcije, i kada za njih počinje peglanje.

Biće to sve u redu, Željko je tu.

 

  • +1 2
Link to comment

Meni je najjače kako puno ljudi misli da Željko ne zna ili ne vidi da nam je potrebna doselekcija. Samo lagano, danas su nas pošteno razbili. Samo Grobari mogu ovako da se nalože posle sezone gde smo bili 7. u ABA ligi da možemo odmah da dobijemo tim gde igraju igrače koji su i ranije igrali zajedno, sa njihovim najuspešnijim trenerom u poslednjih par decenija. 

Edited by garmonbozia
  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, garmonbozia said:

Meni je najjače kako puno ljudi misli da Željko ne zna ili ne vidi da nam je potrebna doselekcija. Samo lagano, danas su nas pošteno razbili. Samo Grobari mogu ovako da se nalože posle sezone gde smo bili 7. u ABA ligi da možemo odmah da dobijemo tim gde igraju igrače koji su i ranije igrali zajedno, sa njihovim najuspešnijim trenerom u poslednjih par decenija. 

 

15 minutes ago, Mark Rothko said:

Pored centra fali nam i iskustva, ovaj tim je baš premlad. Sve se to videlo još na onom turniru na moru letos.

Ova ekipa će se dizati vremenom. Ko je gledao intervju sa Šarasom video ja kako veliki treneri razmišljaju, kako i kada se rade selekcije i doselekcije, i kada za njih počinje peglanje.

Biće to sve u redu, Željko je tu.

 

 

Naravno, ovo je ekipa projektovana na duze staze. Pola igraca nije odigrala ozbiljnu takmicarsku utakmicu do sada, a tu su i ova trojica preostala iz proslogodisnje ekipe od kojih tesko da bi ijedan bio selektiran ove godine. Ekipa ce rasti tokom vremena, a kad bude trebalo bice dodat i centar. S druge strane, bez obzira na nebuloze o razlici u budzetima, ovi su sklepali mozda i najbolji i najkompaktiniji tim u poslednjih 10 godina. Njima je najveca rupa u ekipi treci centar koji je i takav za klasu namazaniji od Koprivice.

  • +1 2
Link to comment

Kad smo kod Željka, čovek je lepo objasnio u dve, tri rečenice.

 

"Izuzetno sam zadovoljan odlukom što sam se vratio u srpsku košarku i bio sam izuzetno motivisan za ovu utakmicu. Želeo sam da pomognem ekipi najviše što mogu. Nije bilo dovoljno, imaćemo vremena da analiziramo. Imamo 7-1 u ABA ligi i 3-1 u Evrokupu. Nemamo nijedan razlog da budemo nezadovoljni. Verujem u ove igrače i nastavićemo da radimo kao i do sada. Očigledno da njihova mladost dovodi do grešaka. Tu je dosta razloga što smo odigrali slabo. Radićemo i probati da budemo što bolji"

 

Ne znam šta bi se tu još moglo dodati, odnosno sve je jasno.

 

Da mi sad ovde njemu ukazujemo šta nedostaje, pa malo je smešno. Ako je nama jasno njemu je još jasnije, to je valjda izvesno. Došao je da radi i da bude ovde duži period, nije angažovan radi neke dža ili bu akcije na brzaka. Niti je došao da ostvaruje vlažne snove primitivaca sa naše strane (da kara cigane, ugasi kučku, siluje isl). Komšije su solidan primer šta se dešava kada se te doselekcije rade mahnito, igrači se menjaju kao čarape, roster iz januara ne liči na onaj iz septembra itd. Rezultat je jedno grandiozno ništa.

 

Sve ovo ide nekom progresijom koja je normalna i očekivana. Poraz nije prijatan, ali zaboraviće se brzo, pošto utakmica ni o čemu nije odlučivala. A i protivnik je u ovom trenutki u boljoj formi, uigraniji, iskusniji plus je igrao pred svojom publikom. Idu jače utakmie, to nam treba, dolazi Budućnost, dolazi Coli, igramo sa Igokeom, plus obaveze u EK. Rasturanje Krke, demoliranje Čačka isl nisu tekme koje će od ovog tima napraviti veliki tim. To je samo logična posledica razlike u kvalitetu, čak i kada ekipa nije uigrana i naštimovama. Za razliku od FK, koji manje više i može da igra samo utakmice sa raznim fudbalskim Krkama i da stagnira, KK ima priliku da igra jače tekme, da raste i bude bolji kao sezona odmiče. 

 

Edited by Ted
  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment

Jbg, reality check

Zvezda je trenutno ozbiljnija ekipa

Trenutno

Ocekivao sam poraz, ali sam ocekivao i vise krvi, veceras smo bukvalno igrali kad su nam oni dozvolili

Bice jos poraza, bice i jos vise nerviranja, ali mi imamo Zeljka. Bice to ok na kraju

Link to comment
3 hours ago, 1n54jd3r said:

Nema mesta za paniku, tek je pocetak sezone. Bice tu doselekcije, uigravanja. A Zeljko ce ih valjano motivisati suptilnim opstenjem sa uzom familijom i jutarnjim treninzima.

 

Ma posle toga će zaigrati kao da imaju motor u dupetu.

 

Nema tu kvaliteta. Šuplji smo na pozicijama 1, 3 i 5. Imaš projektovanu prvu trojku Kuruksa kojeg klupira posle prve greške i onda kreće trio fantastikus da dominira, pogotovo Trifunović. Njemu nikada ni reč da kaže, ali zato rezervnom pleju viče Aleksaaaaa, Aleksaaaaaa a projektovani prvi plej Madar trenutno igra gore od onog iz Gljivica.

 

Videćemo dalje kako će se stvari odvijati. Ali da smo lako pročitani i iskautirani, jesmo... Ako ne bude doselekcije onda kreće priča da nije bilo ni planirano da osvajamo trofeje, odnosno da se uigravamo za Sledeću Sezonu ili nešto slično tome.

 

Samo da se nekako dokopamo pobede protiv Future i Cedevite.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
8 hours ago, 1n54jd3r said:

Cilj je valjda da se vratimo u EL. Optimisticno vec naredne sezone, realisticno za dve. 

 

pod uslovom da ista opstane do tada u ovoj formi :D

 

Link to comment

Mislim da ste (smo) svi malo poleteli nakon prvih potpisa pocetkom leta. Neke pare jesu usle u klub, ali ocigledno ni blizu dovoljno da bi se od nule napravila ekipa koja moze rutinski da igra na nekom EL nivou. Covic po obicaju muti vodu i dramoseri o malom budzetu, ali u ovom rosteru koji oni imaju, Punter bi jedino igrao u prvoj petorci, a 8 igraca ukljucujuci i Koprivicu koji nama igra prvog centra (i jedinog) ne bi bilo ni na klupi. Verujem da bi i neki s koca i konopca pokupljen tim iskusnih aba-ligaskih igraca kakve smo imali prethodnih godina mozda i bolje izgledao sinoc,  Ali cilj nije bio da se bolje izgleda sinoc, vec da se bolje izgleda u maju sledece godine i jos bolje u maju 2023. Zeljko nije neki Muta ili Canak, nije dosao da ovde ozviljava karijeru, ni da je zapocinje, vec da proba sa vrlo da podigne KKP sa dna na kojem se klub nalazi vec deceniju. Dakle, naoruzajte se strpljenjem i poverenjem u onoga u kojeg se poverenje mora imati.

 

  • Haha 2
Link to comment

najmanji je problem to što on nije video koš. videli su ga drugi ali nisu mogli da ga pogode, pri čemu nije samo Panter tu neko ko je šuter a ostali bacaju cigle. bio je udvajana, bila su i trojica na njemu ponekad, očekivano, a to znači da je u tom trenutku postojao višak na drugom delu terena, ali mi to nismo koristili nikako. vrlo je očekivano bilo da će da zaključaju Pantera i Lideja, neće sigurno Zagora i Dangubu. problem je što mi nismo imali odgovor na to. mislim, u teoriji i pripremi sigurno jesmo, ali nismo to sproveli.

 

nama  je šut u padu već neko vreme, kao i forma. nismo mi dobro igrali ni protiv Huventuda, ni protiv FMP ni protiv Andore a protiv Czv smo samo nastavili. s obzirom na sve, odlično je što je skor u ovim tekmama 2-2, a lako je mogao da bude i 3-1, mislim na Andoru.

 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...