Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

8 minutes ago, Joe D said:

Vise vam treba plej nego centar.

 

Naravno. Mur i Madar su vrlo tanki, prilično slabi dodavači, Mur večeras uplašeno delovao, a Madar uvek izgleda da ima i previše samopouzdanja za dobro ekipe. Avramović jedini dodavač u ekipi i generalno ponajbolji igrač, a tim u kojem je on najbolji, nije baš za neki respekt, mada je momak stvarno dao sve od sebe i donosi neku energiju. Čudi me da je Robija sastavio tim bez dodavača, čak su i ovi unutra tanki sa pasom, 

 

Na centru još nisu ni pokušali sa Lidejom na 5 i Kurucsom na 4, što je u teoriji ivrlo zajebano. Mada se meni i Koprivica dojmio obzirom da jedva da je igrao na ovom nivou do sada. Vrlo je aktivan na skoku, solidan tajming za rampe, treba mu rutine, naravno.

 

btw, jeste da je Andora dobila, ali i ova utakmica je još jedan dokaz zašto ne treba praviti faul na +3, osim ako nije ostalo 5-6 sekundi do kraja. Ovako daješ protivniku milion šansi da nešto krene naopako izgubiš utakmicu još u regularnom delu...ako braniš, najgora moguća varijanta je produžetak. Naravno, ako si sposoban napraviti nenameran faul na 3-4 sekunde do kraja, to je idealno rešenje.

  • +1 1
Link to comment

Željko je pričao da je Madar pažljivo biran. Ovo što je on igrao do sada sigurno nije prava slika njegovih mogućnosti.

 

Rekavši to, nije mi nevjerovatno da se dovede i drugi profil igrača - kao što je svojevremeno Gordić doveden da bude bekap Vestermanu pa je bio korisniji za ekipu jer je znao da radi više stvari u tom trenutku. Mur evidentno nije dodavač i iako do sad igra generalno dobro, više bi nam sad značio neko ko može da iskreira nešto iz pika.

Edited by keitel
Link to comment
8 hours ago, Joe D said:

Vise vam treba plej nego centar.

 

Zato mi imamo 4 klasična™ pleja, a onda kad pogledaš, kkp ima više igrača koji su dobri na lopti nego mi. Tamo niko nije operisan od tapkanja lopte, ni niski ni visoki.

Oni nagurali bekove bez pleja, mi plejeve bez bekova.

Link to comment

Nemamo mi prostora za dovodjenje novog pleja, osim ako necemo da šilbujemo nekoga.

 

S druge strane, mi smo na jednu povredu daleko od 10minutnog Rada Zagorca na petici.

Link to comment
12 minutes ago, goofs said:

Nemamo mi prostora za dovodjenje novog pleja, osim ako necemo da šilbujemo nekoga.

 

S druge strane, mi smo na jednu povredu daleko od 10minutnog Rada Zagorca na petici.

 

Pa eto, neko pomenuo Hasan Martina, on je bar 5 cm nizi od Radeta. Ko moze Radetu da zabrani da igra centra!?

 

Ali ozbiljno, ovo skolovanje Koprivice od strane bezveznog Arteage sinoc je bilo bas bolno. Razlika u iskustvu, telu, tehnici, pregledu igre...  Da li ga je Zoc mozda gurnu u vatru i malo vise kao pripremu za ono sto ce da mu rade u nedelju? Sinoc je igrao 17 minuta, najveca minutaza ove sezone. A pritom Leday igrao skoro svih 40.

 

Trivia: Arteaga je rodjen u Cuenci. Lepo mesto, ali poznato najvise po rasirenom izrazu za seks otpozadi - "la puse mirando pa’ Cuenca", otprilike stavicu ti ga dok gledas ka Cuenci". Gde je Balsa sinoc gledao, pitam se?

  • Haha 3
Link to comment

Uvek ima mesta za doselekciju. Iovako centar treba da dođe što znači da ide Miletić. Što se tiče pleja, ako dogori do nokata po mom mišljenju ide Glas ili Trifunović.

 

Mur je doveden da šutira trojke i pomogne nešto malo, ali jako malo na pleju. Avramović je isto više dva nego jedan. Zato se i Željko dere na njega :D očekivao je više dodavačkih sposobnosti od njega kada Madar nejaki zataji.

Treba neki "Renfroe" ko lebac za 10-15 minuta igre ali ne verujem da će to Željko dovoditi. Barem ne do nove godine. Ovaj meč sa metaloplastikom za vikend će mu biti (Željku) još jedan lakmus papir ko šta i koliko može (mada već uglavnom zna).

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment

Da bi se pojacali moramo prvo bat da skinemo s vrata. Za cigane u nedelju se ne brinem, oni bukvalno pojma nemaju, igraju hrkljus totalni, niko ne moze da postigne 15+ poena

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
9 minutes ago, Pantelija jr said:

propustio sam, zašto se oni sad zovu metaloplastika?

mislim da je zbog granitne odbrane pre svega :fantom:

i rukometnih rezultata kao posledica toga

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

mislim da je zbog granitne odbrane pre svega :fantom:

i rukometnih rezultata kao posledica toga

Jel se u to i rukometno efikasni napad računa? :fantom:

Link to comment

Egal meč će biti.

Kad bi marketing bio presudan, lako bismo dobili.

Nažalost, naša ekipa je mlada i neiskusna što može biti presudno.

Ipak, strateški smo za koplje iznad, tako da vrijeme radi za nas.

Link to comment
7 minutes ago, BWA said:

Egal meč će biti.

Kad bi marketing bio presudan, lako bismo dobili.

Nažalost, naša ekipa je mlada i neiskusna što može biti presudno.

Ipak, strateški smo za koplje iznad, tako da vrijeme radi za nas.

 

Ovde se ne bih slozio, mislim iz perspektive da je Partizan mladja ekipa bih rekao da, dugorocno to bi bilo strateski i dobro.

 

Samo ja ne vidim kako u danasnjim uslovima i okvirima kosarke, plus u ovakvoj drzavi i sistemu finansiranja bilo sta moze da se gleda dugorocno.

 

Niko ne moze danas da garantuje da taj mladji igrac nece posle godinu ili dve otici u neku Barcelonu ili CSKA, o NBA i da ne pricam....

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...