Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

ne bih ja tu ništa dirao. postoji ekipa ljudi, u koju imamo poverenje i to sa razlogom, koja je selektirala ekipu i svakako zna bolje od nas i koje su mogućnosti i limiti. a i šta nedostaje i kada i kako će to da se popunjava. da, jebo nam je kevu Izundu pre neki dan, danas ovaj Španac, problem je očigledan. siguran sam da se radi na rešenju

 

poraz ko poraz, u ligi u kojoj igraš 18 tekmi pre eliminacija jedan poraz ne čini problem. naročito u gostima protiv jedne od jačih ekipa u grupi. problem bi bio prosipanje bodova protiv objektivno slabijih

 

rezultat je čak spektakularno dobar spam igre koju smo večeras pružili. pobedu nismo zaslužili a bili smo u mogućnosti i da je pokupimo. biće verovatno tekmi u kojima ćemo zaslužiti pobedu, ali će ista da nam izmakne iz ruku

 

dobro je što ide serija težih utakmica u ovom ubrzanom tempu. tako može malo da se ubrza taj period "odrastanja"

 

što se derbija tiče, oko toga ne treba praviti famu i pritisak. jedno se nadam da će atmosfera biti u granicama prihvatljivog. prvi derbi u sezoni uvek ima najmanju težinu, ništa specijalno ne može ni da odnese ni da donese. tako bilo svih ovih godina, tako je i ove. što ne znači da ne treba da zapnu i daju maksimum za pobedu

  • +1 1
Link to comment

Panteru je divljina prirodno stanište, i naravno da treba imati poverenja u njega, uostalom sam je dobio Huventud. Ne može neki kamenjarac da ima isti kredit.

  • +1 3
Link to comment

Kad pogađa mamojeb, kad maši divljak, tako je vazda bilo.

Bedna partija, nema šanse da vežete dve takve, tako da nas čeka 1 izuzetan derbi. Naravno da Telekom i Šolak mafija nije mogla da iskoordiniše termine te ćemo mi koji ćemo ići na košarku kasniti na fudbal.

Edited by Nikodije
Link to comment

Postaje bolno ocigledno da nam treba neka panjina pod kosem, i anonimus centri su poceli da nas trpaju.

Mi smolbol ne igramo, igra Koprivica koji je uz sav svoj trud ipak minus na terenu.

 

Sut spolja, jbg, desava se los dan, bice toga, da smo ovo unutra umeli da iskontrolisemo ne bi nam ni to bio problem.

Link to comment
9 minutes ago, J.R. Cash said:

@Jimmy Kowalski Bilo je: Kevin, pass the ball!  Videlo se u prenosu.

 

I naravno da ce nekad tolerisati coveku koji je u stanju da izmisli kos, a nece beku koji je na 20% iz jumpera u sezoni. Ta uravnilovka i egalitarnost ne funkcionise u kosarci.

 

Bas zbog toga je mene je iritirao Moore par puta, mada je napravio u vakumu dobar kosarkaski potez. Napao je close out iako je imao prostora da se digne, produzio pas iz prodora posle kog je doslo do otvorenog suta. Samo sto je taj otvoreni sut zapao istom onom beku koji je na 20% ubacenih jumpera. Moore mora da zna da je njegov polubranjen sut bolji od Avramovicevog otvorenog.

 

Nije pitanje ko je bolji igrac 1/1, vec od koga ekipa ima vise koristi. Na poslednje dve utakmice Avram je korisniji od Puntera, koji sigurno nije placen da bi sutirao 3/19 iz igre..

  • +1 1
Link to comment

Ove godine derbi ima još manji važnost nego pre, najviše zbog ovog plejofa od 6 ekipa.

 

Naravno to je na početku sezone manje bitno jer će ipak očekivanja biti velika da ove strane zbog toga jer je prvi derbi od kako se Željko vratio.

Link to comment
2 minutes ago, J.R. Cash said:

Mislis da se Solak pitao nesto oko termina utakmice u Portugalu?

 

Da, u pravu si, ne znam zašto sam uvukao Šolaka u priču. Čudi me da Telekom nije stavio košarku u 9, tako da smo još dobro prošli.

Edited by Nikodije
Link to comment
9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Nije pitanje ko je bolji igrac 1/1, vec od koga ekipa ima vise koristi. Na poslednje dve utakmice Avram je korisniji od Puntera, koji sigurno nije placen da bi sutirao 3/19 iz igre..

 

Baš kao što se sud o njegovom učinku neće donositi na osnovu fmp-a i andore, već na osnovu procenta kad bude bilo bitno.

@Ted i nije baš da su oni koji su selektirali dobili sve što su tražili, više je bilo, kad nema ono što treba, nećemo da uzimamo bilo šta. Konkretno za centra. Sad da li će se to korigovati, vidjećemo.

Link to comment
17 minutes ago, *edited by mod said:

Ove godine derbi ima još manji važnost nego pre, najviše zbog ovog plejofa od 6 ekipa.

 

Naravno to je na početku sezone manje bitno jer će ipak očekivanja biti velika da ove strane zbog toga jer je prvi derbi od kako se Željko vratio.

 

polazimo od toga da je svima/većini jasno da, to što se Željko vratio, neće samo po sebi i odmah da donese spektakl i rezultat. to je samo sjajan osnov da se rezultat očekuje. pored povratka tu treba i rada i vremena i selekcije i doselekcije, verovatno i nekih bolnih poraza. a moguće je da ti rezultati ne budu prve sezone. toliko smo o tome pisali pre par meseci.

 

očekivanja su problem onoga ko nešto očekuje. mislim problem ako su nerealna 

 

Edited by Ted
Link to comment
3 minutes ago, keitel said:

 

@Ted i nije baš da su oni koji su selektirali dobili sve što su tražili, više je bilo, kad nema ono što treba, nećemo da uzimamo bilo šta. Konkretno za centra. Sad da li će se to korigovati, vidjećemo.

 

ne verujem da je i jedan trener ikada dobio sve što je tražio. čak i u klubovima koji su finansijski daleko moćniji od kkp 

Link to comment

Neću ništa epohalno reči ako pomenem da nam hitno treba centar a možda i plej, ali ovako će dalje teško ići.

 

Bez centra nemamo dubinu u napadu pa ne možemo ni doći do laganih šuteva spolja.

Imamo mizeran broj asistencija po meču što je direktna posljedica činjenice da nemamo igrače na 2 pomenute pozicije.

 

Ono što raduje jeste da u posljednje vrijeme peglamo stvarno dobru odbranu.

 

Očekujem da derbi bude neizvjestan do posljednje sekunde.

Ovaj tim, kakav god da je, ima karakter i trenera koji ne voli da gubi.

Biće bolje, to je sigurno

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...