Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Nije na klubu da objavljuje zdravstveno stanje bivseg igraca i njegove planove. To ce sam igrac uraditi, ako zeli da javnost zna.. 

 

Nije ni na klubu da posluje pod velom tajnosti kao Kim Džong Un. 

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

Nijedan drugi klub ne bi drugacije postupio u ovoj situaciji.

 

Ako pod nijedan drugi klub misliš na ove preko puta onda je to tačno. 

 

Kaži nam u kojoj situaciji? Kaži nam ti ako već tačno znaš šta je sa Mozlijem? Koji problem ima? 

Link to comment

Eto da se slozim sa Dansverom.

 

Ovako ostavljate prostora 1™ Middleu da dodje i kaze - Zeljko je htjeo drugog centra i vi ste sve uradili da raskinete ugovor sa njim.

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Što je takođe legitimno, ako je korektno plaćanje po raskidu.

 

A ako nije, i to je legitimno, tuzice ih, pa ce se prebiti preko suda.

 

Ocigledno da je situacija bila komplikovana. Neko je pisao da je isao na razne preglede (Nemacka, USA), ako ikakva sumnja u njegovo zdravstveno stanje postoji, onda je to do kombinovanog preuzimanja odgovornosti igraca i kluba. Mozda KKP nece da rizikuje, a Mozli hoce. I sad KKP objavi da ovaj ima, recimo, neki srcani problem i zakopa mu sanse da nadje klub koji bi rizikovao s njim. Zajebi. Ako postoji ikakva sumnja, cao, dovidjenja, nek isplate coveku sta mu duguju i nek mu je sa srecom.

  • +1 4
Link to comment

Klub ne sme da objavi ništa vezano za zdravstveno stanje bilo kog igrača u ovakvim situacijama. To bi bilo protiv privatnosti, a i zdravstveni podaci bilo koga su zaštićeni, čak ni lekar ne sme da ih otkrije, bez sudskog naloga. Plus, bi bilo i osnova za tužbu, jer ako bi klub otkrio da on ima neki težak zdravstveni problem, pa on ne dobije ugovor negde drugde zbog toga, mogao bi da tuži klub. Tako, da ako se radilo o raskidu zbog zdravstvenog stanja, samo Mozli može da objavi taj razlog.

Drugo su situacije oko nekih povreda pa klub objavi da je igrač povredjen i da će odsustvovati ovoliko ili onoliko.

  • +1 4
Link to comment

Ne radiš za BIA-u nego radiš za klub. Dal si u klubu zaposlen, manje je bitno. Širiš njihove "informacije", umesto da oni izadju i da kažu šta je. Nikakva razlika kad Čović preko RSB-a plasira svoje priče tamo. Sve za dobrobit kluba i partije naravno. Jedino su oni složniji ili mozak im je ispraniji kako god pa retko ko se zapita je li to baš tako. Dok kod Grobara to nikad tako nije išlo. 

 

I sad mi ovde treba da raspravljamo šta je čoveku, ali nijedan klub drugi ne bi postupio isto a nećeš da kažeš šta je. Baš zbog tavkih priča ozbiljan klub se oglasi. Da ne idemo dalje u temu da li klub ima neku obavezu prema svojim navijačima, bar prema onima koji dolaze na utakmice i kupuju pretplatne karte. 

 

Uleteo Tresko iznad. Jeste klub ne sme da plasira zdravstvene informacije a sme povrede koje su valjda odraz nečeg drugog a ne zdravstvenog stanja. Sutra kad Mozli ode u recimo Baskoniju tamo neće imati lekarske preglede pa će Partizan da mu sjebe karijeru i sve, naši stručnjaci otkrijku što niko ne može. Nemojte biti smešni. 

Edited by theanswer
  • +1 3
Link to comment

Ne mogu da razumem kako mogu zdravstveni problemi igrača u jednom slučaju da budu tajni i pitanje etike tj lekarske tajne, a u drugom ne? Zašto, recimo, nije tajna da Stefan Jović ima hronični problem sa kičmom, a jeste stanje Mozlijevog KVS-a, ili status bilo kog igrača obolelog od kovida? Da ne pominjem Lendri Noka.

Edited by fandorin
  • +1 1
Link to comment

Ono što mene zanima je da li klubovi imaju neki mehanizam da se ugovorom osiguraju u ovakvim slučajevima ili igraču sledi zarada do isteka ugovora, kao kada su u pitanju klasične povrede. 

 

Što se objavljivanja tačnog razloga za raskid ugovora tiče, razumem da navijače zanima i u principu sam za transparentnost, ali možda ih je Mozli zamolio da ne objave, možda klub smatra da to ne bilo fer i tako dalje.  Teško mi je da poverujem u pravne razloge pošto je objavljivanje zdravstvenog stanja sportista ustaljena praksa. Ne bi Mozli bio prvi sportista čiji bi klub objavio da on ima na primer srčane probleme. Rebrača mi prvi pada na pamet 

Link to comment

Ako su medicinski razlozi doveli do razlaza, sumnjam da ih je moguce sakriti od drugih klubova. O Mozliju se poslednjih sest meseci prica samo u kontekstu zdravlja, odnosno nekih bolesti a ne povreda. Ko god zeli da ga angazuje, proverice sve do poslednjeg detalja i siguran sam da ce ga u granicama dozvoljenog usloviti da nista o svom zdravstvenom stanju ne krije. 

 

Cutanje svih je u ovom slucaju odavanje privatnosti, paradoksalno, posto je evidentno da problem postoji i da se zbog tog nekog problema saradnja prekida. 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...