Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Odgledao snimak, fali nam mesa u reketu ko leba, i Erik Mika bi nam bio upgrade.

 

Nazalost deluje mi da od Koprivice nema puno vajde, bar ne na ovom nivou na kom nama treba. Milutinov je bio i korisniji i pouzdaniji u svojoj prvoj sezoni u Partizanu, a bio je dve godine mladji od ovog. Dajboze da gresim.

Link to comment

zato sam i pitao sta je to preporucilo koprivicu jr za ovakav™ kkp, decko ne zna gde je levo. pomenut je i odzo, meni je odzo delovao bolje 2017 kada je dosao u fmp. slazem se da vam fali mesa, nedopustivo je da dva bezveznjaka poput domagoja vukovica i urosa lukovica budu do te mere dominantni.

Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

tacno ono sto treba partizanu, da umesto njega dovede prvog pleja. 

 

Doselekcija posle cetvrtine odigrane? Jer tako su u mogucnosti?

Link to comment

meni je ova selekcija bila jako cudna je je ocigledno da fali prvi plej. kina odlucuje da li ce dozovliti strancima da igraju ove sezone i sve su sanse da ce dozovliti tako da ako se otovri mogucnost da zavaljaju mura i dovedu prvog pleja mislim da bi trebalo to uraditi bez okelvanja. 

Link to comment

Polako sa pričama o dometima igračaposle jedne utakmice. Pogotovo ako igrač igra prvi put seniorsku košarku bukvalno. Mene je iznervirao npr kad ga je trećem minutu Bursać pretrčao u tranziciji. Ali polako.. Generalno tranziciju smo loše branili. Za početak ništa posebno al nije ni loše. Igrali smo maltene bez Smailagića koji je bio u kontra ritmu od početka. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ljudi cesto gube iz vida da se iskustvo ne moze kupiti. Potrebno je da ga steknes kroz utakmice. Ko se juce nije snasao najvise? Pa upravo oni koji su najneiskusniji. I bice tu puno oscilacija, ali ce sigurno vremenom biti sve bolji..

  • +1 4
Link to comment

mali osvrt na boxscore od sinoc...

  • zadar kao ekipa bolji u skoro svako elementu od nas - bode oci 21:12 u asistencijama
  • ogromna razlika +/- izmedju smailage i koprive: +13 za nepunih 10 minuta, te -7 za 14 minuta ovog drugog
  • murov indeks za 13 minuta = 16, trifunovicev za 30 minuta = 7, avramovicev za 23 minuta = 5
  • ledej i panter morali da igraju po 30 minuta

dakle, dobijeno na individualni kvalitet stranaca pre svega. nasi igraci moraju mnogo bolje ako se nadamo ista da ucinimo. i da - opet smo "mali", zvanicna statistika skokova deluje romansirano, uzivo je izgledalo da su nas unistili u skoku - bolje ekipe ce nas zlostavljati pod kosem dok ne uzmemo krstenog centra i dok se smailaga ne navikne na lokalne fore/evropske kriterijume.

Link to comment

Mlada je ekipa. Po meni, bitno je da ekipa i igra napreduju tokom sezone, rastu.

Ne bi valjalo da razbijamo na startu sezone.

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment

Ja pamtim da smo samo jedanput razbili na startu, pod Vladom Jovanovicem u Zagrebu kada je Pekovic povratio na zapisnicki sto. Te sezone smo po prvi put doveli prvog pleja (i to iz NBA) jos u avgustu. Na kraju nismo prosli grupu Evrolige i ispali smo u polufinalu ABA-e.

 

Pametnom dosta..

Link to comment

Opet po Zagoru zbog jednog faula :) faul je bio potpuno mentolski, slažem se, ali je osim toga odigrao odličnu utakmicu. Čak je imao i onu jednu bananu u kontri :)))

 

Balša je došao iz koledž košarke na megdan Lukoviću koji se sa dosta velikim uspehom godinama bije sa aba mesarima, polako.

 

Trifa lepo odigrao, da mu je ušla još koja trojka bila bi to za njega jedna od najboljih utakmica u svetom dresu. Meni je nekako najviše ostao u sećanju onaj catch and shoot sa bacanja negde, lepa akcija, ko nekad Danilović sa 5 metara, kada je to za njega bio procentualno isti šut ko i kucanje. 

 

i još jednom Avramović i neću više. Jbte on je ispalio 13 kamena juče, od kojih su pola bili nerezonski, a pola posle muljanja pola napada u krug u krug u krug pa opet. You spin me round baby, right round. Mislim Panter je šutnuo valjda 8 puta. On može da bude koristan ako mu Zoc dobrano stisne jaja, ima dobru promenu ritma, brz je, u kombinaciji sa dugačkim rukama zahvalan i odbrambeno. 

  • +1 1
Link to comment

Da, to je valjda jedina sezona kad smo imali i kvalitetan i iskusan tim, bez mnogo igrača u rosteru na koje se trebalo čekati.

Skoro svi su bili u najboljim godinama ili malo preko toga.

 

Problem sa takvim timovima je što iako igraju dosta stabilno, tokom same sezone ne napreduju jer su igrači već dostigli neki svoj maksimum pa kako sezona odmiče oni ili stagniraju ili čak padaju u formi.

 

Ovo bi trebalo biti ok, ali bez centra se nećemo dugo provlačiti kroz ligu.

@Jimmy Kowalski

Edited by BWA
Link to comment
13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja pamtim da smo samo jedanput razbili na startu, pod Vladom Jovanovicem u Zagrebu kada je Pekovic povratio na zapisnicki sto. Te sezone smo po prvi put doveli prvog pleja (i to iz NBA) jos u avgustu. Na kraju nismo prosli grupu Evrolige i ispali smo u polufinalu ABA-e.

 

Pametnom dosta..

I to Zagreb koji je na papiru bio jak kao crna zemlja dobili 30ak razlike. 

 

Kruno Simon, TJ Ford(do kraja lokauta), Mario Kasun, debeli Šon Mej, Mulaomerović, Sašo Ožbolt i još nekoliko solidnih Hrvata i Amerikanaca koje sam zaboravio. Te sezone je i Šarić debitovao u Zagrebu sa 17 godina i pokazivao megatalenat, gde je imao Bjeličinu ulogu iz Karijeve sezone, kao i posle u Ciboni. Na moju žalost, već u Efesu se, ako ne grešim, polako profilisao više ispod koša, za razliku od Bjelice koji je i u Feneru bio all-around igrač.

Edited by Milošica
Link to comment
9 minutes ago, BWA said:

Da, to je valjda jedina sezona kad smo imali i kvalitetan i iskusan tim, bez mnogo igrača u rosteru na koje se trebalo čekati.

Skoro svi su bili u najboljim godinama ili malo preko toga.

 

Problem sa takvim timovima je što iako igraju dosta stabilno, tokom same sezone ne napreduju jer su igrači već dostigli neki svoj maksimum pa kako sezona odmiče oni ili stagniraju ili čak padaju u formi.

 

Ovo bi trebalo biti ok, ali bez centra se nećemo dugo provlačiti kroz ligu.

@Jimmy Kowalski

 

Trazi se kvalitetan centar sve vreme, bili smo navodno vrlo blizu i potpisa, ali nije doslo do realizacije. Ja ocekujem u narednih nedelju-dve da se resi to pitanje, jer ce krenuti NBA cutovi..

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...