Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

43 minutes ago, Nikodije said:

 

Brt nisi ispratio sličnu akciju za kkcz pre par godina "doniraj i dominiraj" tako nešto. Bilo je dobro organizovano, reklamirano, uključila se dijaspora, i na kraju skupljeno jedva 30k evra. Nema ništa od toga, jedan Branko vam više vredi nego svi obični ljubitelji kluba zajedno.

Pa ne treba da uporedjuješ klub koji nikad nije predstavljao ništa i ne predstavlja ništa u košarci, i koji pokušava na silu na bude nešto,  čijem navijačima su morali da ostavljaju listiće sa pravilima na sedištima u hali, da bi znali šta gledaju, sa jednim od najvećih košarkaških klubova u Evropi.

  • +1 7
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
46 minutes ago, Ted said:

 

nisam ispratio zaista, prvi put čujem za to

 

kao što rekoh, možda nije problem u samom marketingu, nego u onome ko organizuje prikupljanje. Čović, Ostoja itd.....verovatno ljudima ne pada na pamet da njima bilo šta uplaćuju na račun.....mislim masovno i u velikom iznosu

 

može to i drugačije. čisto razmišljam. mogao bi da se napravi fond ili neki drugi obllik organizacije koji bi vodio neko u koga navijači imaju poverenja. pa da se taj fond pojavi kao investitor/ulagač u klub. verovatno samo fantaziram, ali eto :D

 

kad sam bio u Turskoj pre desetak godina, jedan Turčin, navijač Fenera, mi je pričao da tamo navijači skupe neku nenormalnu sumu novca po sličnom principu (pošto imaju ogromnu bazu navijača u zemlji i inostranstvu). ne znam dal to i sada tako funkcioniše. u pitanju je bio FK a ne KK

 

 

 

Pa verovatno moze. Ili bi moglo. Posebno ako bi klub bio delimicno u vlasnistvu nekakvog udruzenja navijaca i prijatelja kluba koje bi imalo i odredjeni glas u upravi. Ali taj film ovde necemo gledati. I da se skupe tako pare jedne godine, to bi bilo jednokratno, a vukle bi se svakojake kontroverze.

Link to comment

ma skupili bi para ko pleve samo na ovom forumu

 

BWA je buržuj, Kowalski me stalno smara da mu nađem drugu firmu za čišćenje bazena, ovi postojeći ga nerviraju, KUMS ima više pečenjara, za Treska ne smem ni da kažem čime se bavi, ali taj šta sve ima....bruka, Copkillah je nasledio rudnik u Tanzaniji, Moca uvozi i prodaje samo vozila preko 100.000e, za Twisteda ne znam tačno čime se bavi al ima privatni mali avion, sliku Van Goga u dnevnoj sobi i apartmane u Barseloni, Chandra je suvlasnik banke, Milošica ima barem tri zlatare, ZokiAsov ergelu konja, ja isto imam nešto, al ne bih sad razglabao šta i kako

 

to je samo ovo par ljudi koje znam + ja :D

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 6
Link to comment

Svo to prikupljanje para kod nas izgleda ko u Sloznoj braci kad Kecman i Kiza sabiraju kolko su dobili od Bostonsko Dabrovošingtonske parohije, 

Sekcije za obnovu Dušanovog carstva u Pitsburgu, Udruženja srpsko-srpskog prijateljstva – „Ko će koga“ i sl. Bio je taj klip na yt, ali izgleda uklonjen. Steta, bas me uvek oraspolozi..
  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Ted said:

ma skupili bi para ko pleve samo na ovom forumu

 

BWA je buržuj, Kowalski me stalno smara da mu nađem drugu firmu za čišćenje bazena, ovi postojeći ga nerviraju, KUMS ima više pečenjara, za Treska ne smem ni da kažem čime se bavi, ali taj šta sve ima....bruka, Copkillah je nasledio rudnik u Tanzaniji, Moca uvozi i prodaje samo vozila preko 100.000e, za Twisteda ne znam tačno čime se bavi al ima privatni mali avion, sliku Van Goga u dnevnoj sobi i apartmane u Barseloni, Chandra je suvlasnik banke, Milošica ima barem tri zlatare, ZokiAsov ergelu konja, ja isto imam nešto, al ne bih sad razglabao šta i kako

 

to je samo ovo par ljudi koje znam + ja :D

 

Da budemo realni, Branko Nordeus bi tek posle prodaje kompanije mogao da se uglavi u navedeno društvo 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Svo to prikupljanje para kod nas izgleda ko u Sloznoj braci kad Kecman i Kiza sabiraju kolko su dobili od Bostonsko Dabrovošingtonske parohije, 

Sekcije za obnovu Dušanovog carstva u Pitsburgu, Udruženja srpsko-srpskog prijateljstva – „Ko će koga“ i sl. Bio je taj klip na yt, ali izgleda uklonjen. Steta, bas me uvek oraspolozi..

 

me sve to stoji.....ali stoji i činjenica da postoji KKP, da postoji više nego respektabilan broj navijača kluba, da dobra većina tih ljudi ima emotivan odnos prema klubu, a sigurno i volju da pomogne. a kod tako velikog broja voljnih ljudi sigurno je da dobar deo ima i mogućnosti. kakve takve.

 

jedna solidna količina keša leži u svemu tome. treba naći put. mislim, što je jednostavno reći a očigledno da je teško izvesti.

 

recimo za FK to ne bi bilo primenljivo, jer zasita onim likovima koji ga vode ne bih poverio ni upotrebljenu papirnu maramicu, a svakako ni jedan dinar. pored toga, fudbal je profitabilan, basket nije. tako da pomoć navijača u basketu ima smisla i rezona.

 

a to bi bio i način da se klub otkači od donacija države i njenih otrovnih uticaja po tom osnovu. drugi način je klasična privatizacija gde bi se pojavio vlasnik koji može da sipa u neprofitabilan posao. meni je to tek nerealno da se dogodi.

Link to comment

Crowdfunding sportskog tima je vrlo zanimljiv kao koncept, tim pre sto bi i uprava imala imperativ da dobro ulozi taj novac i ispostavi rezultate, jer u suprotnom rizikuje manjak volje navijaca da se ucipe dogodine.

 

Naravno u Srbiji toga nikada nece biti, leglo secikesa uvek bilo i uvek bice u i oko oba sportska drustva. Bez transparentnog poslovanja ne mozes ocekivati da neko ulaze bilo kakve novce. 

  • +1 3
Link to comment
Pa ne treba da uporedjuješ klub koji nikad nije predstavljao ništa i ne predstavlja ništa u košarci, i koji pokušava na silu na bude nešto,  čijem navijačima su morali da ostavljaju listiće sa pravilima na sedištima u hali, da bi znali šta gledaju, sa jednim od najvećih košarkaških klubova u Evropi.

Zvezda predstavlja klub koji je imao evropski trofej u vreme kad Partizan nije imao ni domaci.
A trenutno jedino sto se na silu odvija je ovaj groteskni pokusaj povratka Partizana u EL dovodjenjem F4 igraca u sedmoplasirani tim Aba.
  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
2 hours ago, Ted said:
moguće da je tako....ne mogu da tvrdim da bi se skupilo

 

mislim, trebalo bi da ima bar 10.000 ulagača, verovatno i dosta više jer bi većina bila u stanju da gurne 100 evra eventualno. trebali bi animirati i dijasporce, oni ako su zaiteresovani mogu više i da ulože. barem u teoriji, to bi mogao da bude jedan od izvora finansiranja kluba koji ima veliku navijčku bazu. svakao ne bi Borac iz Čačka mogao tako da se finansira

alo bre! :angry:

 

zapravo pre bi borac mogao tako da se finansira, odnosno da na taj nacin pokrije znacajan deo budzeta

posto je borcev budzet proteklih sezona oko 500 000e

 

odnosno, na neki nacin tako se jednim delom i finansira, gomila malih "sponzora" koji pomazu malim iznosima

 

 

u slucaju klubova ciji je budzet 5-10 000 000e, jbg to malo teze  funkcionise na taj nacin

 

 

 

a bas na ovaj nacin kako ti zamisljas, tek tesko, jer koliko god kk partizan bio velik klub i imao ozbiljnu bazu navijaca, na kraju onih koji bi bili spremni i u mogucnosti su da pomognu na taj nacin nema ni izbliza dovoljno

 

 

Link to comment
 
me sve to stoji.....ali stoji i činjenica da postoji KKP, da postoji više nego respektabilan broj navijača kluba, da dobra većina tih ljudi ima emotivan odnos prema klubu, a sigurno i volju da pomogne. a kod tako velikog broja voljnih ljudi sigurno je da dobar deo ima i mogućnosti. kakve takve.
 
jedna solidna količina keša leži u svemu tome. treba naći put. mislim, što je jednostavno reći a očigledno da je teško izvesti.
 
recimo za FK to ne bi bilo primenljivo, jer zasita onim likovima koji ga vode ne bih poverio ni upotrebljenu papirnu maramicu, a svakako ni jedan dinar. pored toga, fudbal je profitabilan, basket nije. tako da pomoć navijača u basketu ima smisla i rezona.
 
a to bi bio i način da se klub otkači od donacija države i njenih otrovnih uticaja po tom osnovu. drugi način je klasična privatizacija gde bi se pojavio vlasnik koji može da sipa u neprofitabilan posao. meni je to tek nerealno da se dogodi.

Imali ste vec organizovano doniranje novca Kk-u pre 10 godina i skupili 10k evra za 3 godine.

www.kurir.rs/amp/981791/pomoc-grobari-skupili-milion-dinara-za-kosarkaski-klub-partizan
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...