Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Otkada to državno "ulaganje" u klubove podrazumeva neregularnost takmičenja? Koje pravilo ABA lige to zabranjuje? Da je tako, većina evropskih fudbalskih i košarkaških liga ne bi bile regularne.  Ne mogu se neregularnost usled kršenja pravila napisanih da spreče sukob interesa i neravnopravnost usled različitih izvora finansiranja stavljati u istu ravan. Ja sam protiv državnog finansiranja klubova, ali ne zato što mislim da je to loše za sport nego zato što mislim da bi ti resursi trebalo bolje da se iskoriste, ali ni sa tog aspekta zaustavljanje finansiranja klubova nema mnogo smisla dok se ne uvede osnovni red u državi. Pod sadašnjim uslovima bi te pare u svakom slučaju bile pokradene. Ozbiljne pronevere državnog novca se vrše u Zvezdi i Partizanu i ABA liga nema ni nadležnost ni kapacitet da se time bavi. To je državni problem. ABA liga bi morala da sprovede osnovna pravila koja već postoje ali se ne sprovode, pa da zatim uvede i neka dodatna koja bi se ticala transparentnosti poslovanja. Sa tim da bi bila ludost da sama liga pokuša da zaustavi priliv državnog novca u sport koji ne generiše profit.

Link to comment

Moglo bi da se od ovog kmečanja o 12 miliona državnih para prednosti napravi nova tema "Kategorički imperativ u košarci" i da se tamo raspravlja o finansiranju  Partizana, tako što se prvo u istom kontekstu pomenu i Zvezda i Budućnost, a onda se oplete kilometar teksta o Partizanovom budžetu, sta je Savić pricao pre X godina, jel Dule držao vrata, jel bila trojka iz auta i sve ostalo što nužno sledi

  • +1 8
Link to comment
14 hours ago, Uskebasi said:

Moglo bi da se od ovog kmečanja o 12 miliona državnih para prednosti napravi nova tema "Kategorički imperativ u košarci" i da se tamo raspravlja o finansiranju  Partizana, tako što se prvo u istom kontekstu pomenu i Zvezda i Budućnost, a onda se oplete kilometar teksta o Partizanovom budžetu, sta je Savić pricao pre X godina, jel Dule držao vrata, jel bila trojka iz auta i sve ostalo što nužno sledi

Najjače je što pominjanjem Zvezde i Budućnosti misli da glumi neku objektivnost, pa se predstavlja kao neki relevantni faktor.

 

 

Fuj

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Imate utakmkci na RT Kragujevac, 405 na SBB

bog ti dao sreće dobro dete

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, ZokiAsov said:

Pengos pljunuo na rec koju je dao Zeljku i vucicu i otisao u klivlend

 

Ma jok, Zoc ga otkacio, otvara mesto za Gasola.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...