Jump to content
IGNORED

Drugoligaši, epizodisti...


namenski

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Willem-Dafoe.jpg
On mi je možda preveliko ime za ovu temu. Doduše ja sam Vod gledao sto puta. Tu sam ga i zavoleo kao glumca i valjda ga percipiram kao zvezdu od tada, veliki majstor u svakom slučaju.
  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, Aleksandar88 said:
On 10.6.2021. at 11:45, namenski said:
Willem-Dafoe.jpg

On mi je možda preveliko ime za ovu temu. Doduše ja sam Vod gledao sto puta. Tu sam ga i zavoleo kao glumca i valjda ga percipiram kao zvezdu od tada, veliki majstor u svakom slučaju.

Јесте, грешке нема: моја је кривица - употребио сам израз друга лига у земљи која нема ни прву :D

И који никако није омаловажавајући, напротив, од филма, преко спорта, па ако се баш хоће до, рецимо - формуле 1...

Друга лига у смислу резервоара, непресушног из којег неки доспеју у прву лигу, постану звезде.

Мноштва оних професионалаца који - ма колико им се улоге подводиле под оно мале, епизодне - својим остварењима постигну не само да их се запамти, него често оставе јачи утисак него велика имена која на шпицама иду прва, великим, највећим словима.

Обашка они који цео живот/каријеру проведу у другој лиги, а итекако остану запамћени и вредни памћења и без којих гомила такозваних великих филмова не би била то што јесте.

 

 Joe-Viterelli.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

spacer.png

 

Quote

BOŽO BUNJEVAC - ( 1936. - 2008. ) Legende nasih dana
jedan od najpoznatijih glumaca - naturščika iz Breze

Izlog razbio glavom - "Jebo Bosanca koji će kamenom razbiti izlog. Mi to radimo glavom!"
Bunjevac je u filmskom svijetu puno poznatiji pod nadimkom Bosanski Bogart, a zaista je nevjerojatna priča kako je dobio taj nadimak. Naime, Bunjevac je u slovenskom filmu iz 1985. godine "Ovnovi i mamuti", a pod redateljskom palicom Filipa Robarja Dorina, igrao Bosanca koji mete ulice u Ljubljani.
Prema scenariju, u jednoj sceni je trebao kamenom razbiti izlog na trgovini, međutim Bunjevac je to odbio. Naime, rekao je redatelju: "Jebo Bosanca koji će kamenom razbiti izlog. Mi to radimo glavom!". Filmska legenda kaže kako je Slovenac to objeručke prihvatio, a Bunjevac nije htio odraditi tu scenu trijezan. Upravo za tu ulogu je i dobio Arenu za mušku epizodnu ulogu kao i nadimak Bogart.
Bunjevac je glumio u stotinjak filmova na području bivše Jugoslavije, a dobitnik je i pulske Arene 1985. godine.

Na slici , Alija Sirotanović i Božo Bunjevac

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...