Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Koliko ja računam ako se izbace derbiji Zvezda je osvojila 92 boda a Partizan 93. I sada mi smo sve namestili a vi ste sve pošteno dobili. A nameštaju i jedni i drugi sve sem derbija.

Link to comment

ma bilo bi dobro i kada bi se smanjila razlika između večitih i ostatka lige. odnosno kada bi ostali klubovi mogli da se podignu na malo viši nivo. gledam, u Radničkom iz Niša valjda (možda je i neki drugi klub naš) igra Kasalica. sunce ti jebem. nema tu posla.

 

apsolutni imperativ jeste da se liga prepolovi, odnosno smanji drastično.

 

drugi uslov bi bio da država/fss odvoji određenu količinu novca koji bi bio dostupan klubovima. namenskog novca za razvoj klubova, odnosno za njihovo dizanje iz ovog blata ne neki dostojanstven nivo. ovde bi apsolutni imperativ bio da ni jedan dinar tog novca ne bude dostupan večitima. njima je ionako svašta dostupno što drugima nije. drugi imperativ bi bio da se vrši kontrola trošenja tog novca, da ne bi beki lokalni Bidža to prisvojio, proćerdao ili prebacio na račun svoje privatne kompanije.

 

treći uslov bi bio da se napokon zakonski uredi status klubova i omogući upliv nekog privatnog kapitala sa strane (možda i uz neke olakšice koje bi se davale toj vrsti investitora).

 

 

Edited by Ted
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Bas bih voleo da vidim kojim zivotom zive recimo ovi sto igraju za Napredak, Vojvodinu, Lucane... Na terenu izgledaju toliko mlitavo, umorno i nedovrseno da me ne bi zacudilo da rade 40h nedeljno a fuca tako usput. 

Link to comment

šta ja znam, mlađi sigurno imaju motiv da igraju i eventualno obezbede neki transfer napolju. u nekoj skormnijoj ligi ali gde može da se zaradi pristojno, gde se plaća redovno a može i da se napreduje. recimo neka Mađarska, Slovačka, Austrija isl.

Link to comment

Tako nekad bacim pogled na highlights, bez preterivanja - pre 20 godina je bio ovakav kvalitet fudbala u trecoj ligi. Svaki pokret deluje nefudbalski, presporo, neinteligentno, mlitavo... Bekovi i krila 3x diraju loptu da je smire kako bi mogli da je nabace, a treca liga izgleda kao da su se podelili na fizickom. Samo znaju svi u bunker da stanu i da leze kao da ih je asteroid pogodio, i kad prime gol ili dva, i dalje igraju bunker, pa jebemu mater.

Kad gledas npr. Bajern - Hanover, ovi iz svakog napada pokusavaju gol da daju, makar primili i 8...

8 klubova je maksimum (a mislim i UEFA minimum) sto nam treba, eventualno 10. 

Secam se letos gledao sam Vojvodinu protiv nekih Litvanaca, zaboravio sam i kako se zovu. U 89' ovi gosti u NS pogode stativu, neki Vosin klinja da gol iz kontre u sledecem napadu, radovali su se kao iz gulaga da su pobegli. :laugh:

Nedelju dana posle im LASK stavio 6 komada natenane. Ili pre 2 godine valjda, izgubio sam pojam o vremenu... Steaua - Topola. Primili su ovde 5 komada od Steauinih omladinaca jer je ceo prvi tim pokosio kovid. U sledecem kolu Liberec iskoristi situaciju da ih otkine, i onda mesec dana kasnije primi 5 komada od Zvezde. 

Cukaricki popije petardu od Hamarbija, deca protiv muskaraca bukvalno, a to su kao 2 organizovana kluba. Radnicki ispada od Flore, Jagodina od nekih tamo sto nisu ni Kairat ni Astana, Vojvodina od svicarskog drugoligasa... Nema tu leba jbg i nece nikad ni biti. 

 

Link to comment

pa vidi, nemanje para svakako utiče na kvalitet igračkog kadra. ali utiče i na stručni rad sa klincima, tako da se svakako i ne izvlači, pronalzi i prepoznaje potencijal tamo gde ga ima, niti se pretvara u neki kvalitet na terenu. da ne pričamo o tome da li ili ne struka prati dešavanja u modernom fudbalu. tu kiksaju i večiti, pa je često umela neka tekma da izgleda kao vremeplov, susret ekipe iz 21. veka sa nekom iz 80-tih godina prethodnog.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

u 80% klubova ling longa je samo kalendar na 2022. sve ostalo je u ‘80im

 

ovi igrači što se provlače iz kluba u klub, oni možda i imaju neku kintu, ovi mlađi igraju bukvalno za kikiriki, kao i treneri mlađih kategorija. ti klinci više nauče na yt i gledajući prenose nego od svojih fudbalskih učitelja

 

dovoljno je pogledati rezultate mlađih kategorija u poslednjih godinu, dve, tri i sve će biti jasno

  • +1 2
Link to comment

Moguce je i da im platu daju menadzeri a ne klubovi, pa se posle raskusuraju ako odu preko nekako, ili preko drugih igraca. 

Cak i Zvezda i Partizan... da li lete u Nis ili idu busom? Ostala gostovanja da ni ne spominjem. :D

Ajde dobro, bar su kapiram terene i stadione malo sredili, pre 10-15 godina sem vecitih niko nije ni mogao da igra nocu, Vosa imala neke musave reflektore kao u Bangladesu, ostali ni to. 

Link to comment
4 hours ago, Ted said:

ma bilo bi dobro i kada bi se smanjila razlika između večitih i ostatka lige. odnosno kada bi ostali klubovi mogli da se podignu na malo viši nivo. gledam, u Radničkom iz Niša valjda (možda je i neki drugi klub naš) igra Kasalica. sunce ti jebem. nema tu posla.

 

apsolutni imperativ jeste da se liga prepolovi, odnosno smanji drastično.

 

drugi uslov bi bio da država/fss odvoji određenu količinu novca koji bi bio dostupan klubovima. namenskog novca za razvoj klubova, odnosno za njihovo dizanje iz ovog blata ne neki dostojanstven nivo. ovde bi apsolutni imperativ bio da ni jedan dinar tog novca ne bude dostupan večitima. njima je ionako svašta dostupno što drugima nije. drugi imperativ bi bio da se vrši kontrola trošenja tog novca, da ne bi beki lokalni Bidža to prisvojio, proćerdao ili prebacio na račun svoje privatne kompanije.

 

treći uslov bi bio da se napokon zakonski uredi status klubova i omogući upliv nekog privatnog kapitala sa strane (možda i uz neke olakšice koje bi se davale toj vrsti investitora).

 

 

vratiće se i titovi blizanci bliže ostatku lige kada bankrotiraju za godinu ili dve, imho neodrživo je da državna mezimica ima budžet od 32 milke € godišnje, te da zbog takvog budžeta pored svih državnih i paradržavnih davanja uvećava dug za 5 milki godišnje

- ja sam predlagao stipendiranje klubova još pre 10 godina ali samo 5 najvećih iz ns, kg i ni + titove blizance jer za više imho nemamo dovoljno talentovanih igrača

- npr min sporta treba da stipendira svaki od navedenih klubova sa po 7 milki € godišnje, te da se nagrađuje plasman, šampionu još 7, vicešampionu još 4, 3 i 4 po 2 milke € kako bi mogli da se adekvatno pojačaju pred evro kvalifikacije :happy: to je 50 milki

- ali uz uslov da nema prodaje igrača u inostranstvo dok ima pravo da nastupa na olimpijskim igrama, dakle ne pre navršene 24 godine, da neku korist od procvata vide i simpppatizeri ovih 5 klubova, da kada se pojavi neki novi kalaba ili super smederevac navijači mogu da računaju da će ih gledati 4-5 sezona

- što povlači i da nema prodaje međusobno među ovim klubovima

- ko prekrši navedena pravila ostaje bez stipendije uz obavezu da vrati državi sredstva koja je do tog trenutka povukao :D

Link to comment
4 minutes ago, gone fishing said:

vratiće se i titovi blizanci bliže ostatku lige kada bankrotiraju za godinu ili dve, imho neodrživo je da državna mezimica ima budžet od 32 milke € godišnje, te da zbog takvog budžeta pored svih državnih i paradržavnih davanja uvećava dug za 5 milki godišnje

- ja sam predlagao stipendiranje klubova još pre 10 godina ali samo 5 najvećih iz ns, kg i ni + titove blizance jer za više imho nemamo dovoljno talentovanih igrača

- npr min sporta treba da stipendira svaki od navedenih klubova sa po 7 milki € godišnje, te da se nagrađuje plasman, šampionu još 7, vicešampionu još 4, 3 i 4 po 2 milke € kako bi mogli da se adekvatno pojačaju pred evro kvalifikacije :happy: to je 50 milki

- ali uz uslov da nema prodaje igrača u inostranstvo dok ima pravo da nastupa na olimpijskim igrama, dakle ne pre navršene 24 godine, da neku korist od procvata vide i simpppatizeri ovih 5 klubova, da kada se pojavi neki novi kalaba ili super smederevac navijači mogu da računaju da će ih gledati 4-5 sezona

- što povlači i da nema prodaje međusobno među ovim klubovima

- ko prekrši navedena pravila ostaje bez stipendije uz obavezu da vrati državi sredstva koja je do tog trenutka povukao :D

 

ovo je nemoguć uslov, kako bi ovo realizovao?

  • +1 1
Link to comment

lako prvi profi ugovor je propisima uefa ograničen na 3 godine, obično ga igrači potpisuju sa 17 godina, ako se proceni da je igrač talentovan godinu ili 1,5 godinu pre isteka mu ponuditi novi ugovor na 5 godina, tada će igrač imati 19 godina i moći će da potpiše takav ugovor, uz pristojnu platu 10k € mesečno min, a ne kao što obično primaju omladinci iz teleoptika 1-2k €, 2 godine nakon toga ponuditi novi ugovor na 5 godina , sada sa platom od min 20k € godišnje takvim talentima

- ukoliko oni tj njihovi menađeri odbiju takve ponude preseliti ih na tribine do isteka ugovora, u tom slučaju bi klub imao opravdanje za prevremeni odlazak igrača i ne bi snosio posledice :happy:

Link to comment

nešto ti tu ne štima. to je nekakav miks podsticaja i Staljinističkih metoda.

 

ne možeš ti nikoga da zadržiš na silu, pa čak i ako je ona maskirana iza nekih formi. ono što možeš, odnosno moguće je, to je da igračima ponudiš uslove pod kojima bi im ostanak bio opcija za dalju karijeru. čak ni tada nećeš sprečiti nekoga da ode ako juri isključivo za novcem, po principu hoću odmah. pa mu je prihvatljivo da ga potpiše neki jači klub, čiji dres on nikada neće videti, i da ga prosledi u neku Holandiju, Belgiju ili gde god. sa druge strane, ako ponudiš dobre uslove takvom igraču da ostane i bude nosilac, igra Evropu, napravi neko ime i odloži transfer za nekoliko godina, to već može da bude posao. da ponudiš nešto što bi bilo zamena za keš koji ne možeš da mu platiš. 

 

edit.

a tu je faktor i sama liga. kada bi bila sa 10 klubova i na malo višem nivou kvaliteta nego do sada (pomoć nevečitima da se podignu) i to bi doprinelo odluci da se ostane 

Edited by Ted
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...