Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpr

Recommended Posts

Добра текма, занимљива за наше стандарде. Чим дође 4-5 хиљада људи(гробари џабе улаз) одмах иоле заличи на фудбалску атмосферу. Војводина очајна, морало је да буде бар 4:0 на полувремену, беспотребно смо ‘закомпликовали’ ситуацију на крају.
 

Стварно не знам шта рећи о Лазару Марковићу, он ни против оваквих тимова више не може да прави разлику, најбоље је за обе стране да се разиђемо дефинитивно. Шта више сваки секунд који проведе с капитенском траком на руци поред живог Здјелара је срамота.

 

Ментоли који одређују термине утакмица би морали да сносе последице за свој идиотизам. Ставити Партизан у 16:30 а Звезду у 18:30 триста метара даље може само неко ко је комплетан идиот.

  • +1 5
Link to comment

Meni je Lazar Markovic jedna od najvecih prevara u istoriji fudbala. Jedna da kazemo solidna sezona u Benfici a ostalo jedno veliko nista.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
On 11.5.2022. at 6:46, Redoran said:

 

Da se ozbiljno blamira na presicama, to verujem da je svima jasno. Da će bilo koji njegov naslednik najkasnije početkom oktobra ove godine glatko ispasti iz trke za titulu i iz trke za proleće u LK (u kojoj će završiti jer će biti poražen u kvalifikacijama za LE), to bi takođe trebalo svima da bude jasno.

 

otkud to da će bilo koji naslednik ispasti iz trke za titulu do oktobra?

 

kvalitet lige svake godine opada, pa nije valjda da, osim Stanoja, nema stručnjaka koji će rešavati enigme poput Surdulice, Novog Pazara, Slane bare, Javora etc. naročito u varijanti koju si naveo, sa ispadanjem iz Evrope u kvalifikacijama, gde ti ostaje samo ova polu-profesionalna liga.

 

i nije nama toliko problem kvalitet kadra (jeste ako hoćeš da se tučeš ozbiljno sa Fejnordom i tako nekim) koliko širina, nedostatak opcija u slučaju da plan A ne može da se raelizuje iz nekog razloga. naš trener i vd sportski direktor (što je očito skraćenica od večiti direktor) jako vole da istaknu našu popunjenost kao kvalitet. to je sviranje kucu, prodavanje magle i laganje navijača direktno u oči. meni to vrlo smeta, da se ne izražavam teže. baš zato što nismo dobro popunjeni i što pola kadra statira u kukuruzu i nije upotreblivo ni protiv Čukaričkog, mi ulazimo u probleme. probleme sa premorom i nedostatkom snage, samim tim i probeme sa održiavanjem kontinuiteta i pristojnog nivoa igre. naše slabe tačke se relativno lako skautiraju i ako protivnik ima iole umeća da udari tamo gde treba, mi ćemo da se raspadnemo kao mehur od sapunice. još ako ima snage i brzine, eto petarde laganica.

 

imali smo jako dobru osnovu za pravljenje odličnog tima. mislim na onaj prelazni rok kad je došao, Sadik, pa Natko, pa Asano, kad je Suma bio tu, Stojković na golu. tu je bio i ovaj mali što je završio u Sitiju (ili negde u Holandiji odatle), tu je bio Zdjelar, Šćekić, Urošević. patili smo zbog odbrane, MIletića koji je bio prinuđen da pokriva desnog beka i još nekoliko stvari. ali, sa još jednim ili dva prelazna roka, dobro odrađena i u smislu kvaliteta i u smislu širine kadra, to je mogla da bude super priča. i sa rezultatskog i sa finansijskog aspekta.

 

umesto toga, sve je otišlo do kurca, mi smo promenili kurs i sada je ta osnova značajno lošija i sa manje perspektive. a dobili smo ništa, na kraju balade sve je jedno dal ćemo biti drugi sa 2 ili 12 ili 22 boda iza Zvezde. a čak i da imamo 30+ bodova manje opet bi bili drugi, jer u ovoj jadnoj ligi taj treći ne može ni toliko da dobaci. ali recept je isti. treba ti barem dva prelazna roka u kontinuitetu koja bi se pripremala ozbiljno, gde bi se stavilo ad acta ovo sviranje kurcu sa bivšim igračima sumnjivog zdravstvenog stanja i kvaliteta. šta ja znam, verovatno bi ozbiljan skauting mogao da ti iskopa nekog desnog beka iz druge Francuske lige, prihvatljive cene i kvaliteta znatno iznad postojećeg. koji verovatno ne bi imao ništa protiv da zaigra u nekoj LE ili timu koji ima ambicije da igra proleće u Evropi i da se bori za titulu i kvalifikacije za LŠ.

 

Edited by Ted
Link to comment
18 minutes ago, Ted said:

kvalitet lige svake godine opada, pa nije valjda da, osim Stanoja, nema stručnjaka koji će rešavati enigme poput Surdulice, Novog Pazara, Slane bare, Javora etc. naročito u varijanti koju si naveo, sa ispadanjem iz Evrope u kvalifikacijama, gde ti ostaje samo ova polu-profesionalna liga.

 

 

Ne opada kvalitet nego Zvezda i Partizan odskacu od ostatka lige jos vise. Nije to nikakva novina, onaj Partizan koji je igrao LS protiv Reala, Marseja i valjda Porta je i tada poobarao sve moguce i nemoguce rekorde jer je prosto imao neuporedivo bolji tim od konkurencije. Zvezda je za ovih nekoliko godina redovnog igranja Evrope povecala budzet sa 11-12 miliona na za nase prilike neverovatnih 25-28 (u zavisnosti od sezone). To su nenormalne cifre za nase uslove. Gledam juce onog Picinija protiv Pazaraca, covek bukvalno igra sa nekih 15% truda i pored toga jedan duel nije izgubio. Danas u citavoj ligi osim onog Banjca iz TSC ne postoji igrac koji bi u Partizanu i Zvezdi sedeo na klupi, kamoli igrao u prvom timu ali to su isti igraci koji su bili pre desetak godina, samo je konkurencija u ova dva kluba neuporedivo jaca. Poslednji igraci iz nase lige koji su dosli kod nas u zrelim igrackim godinama su Vukanovic, Vulic i Gobeljic, samo navodjenje tih imena je dovoljno.

 

Apropo izjava, trener Vojvodine juce se ozbiljno izblamirao posle utakmice. Cujes, Vojvodina nema tretman kakav zasluzuje ali nece on da govori o tome da ga ne kazne. Pa, care, mogao bi nesto da kazes o tome da te je samo dekoncentracija i kurcobolja igraca Partizana sprecila da popijes deset komada jos u prvom poluvremenu, pa kad s tim zavrsimo onda malo da pretresemo taj tretman na koji se zalis. Slicnu tugovanku je imao i posle utakmice sa nama koju smo zavrsili sa 3 ili 4:0 igrajuci preko kurca. Prvi gol smo primili bezveze, drugi nisam siguran da je deset minuta pre toga bio aut za nas ili Zvezdu, treci ne znam sta je bilo golmanu, cetvrti je dosao kao posledica treceg, a na 0:4 je tesko vratiti se protiv Zvezde. Ma je li, druze, ja sam mislio da je povratak posle 0:4 redovna stvar u fudbalu. Nerealan je taj denial domacih trenera ali im ocigledno dobro dodje da "objasne" kako to da njihove "nepobedive" ekipe dodju na Marakanu i popiju osam komada. Kakva je to banda nikogovica i neznalica. Ali, ne, kriv je tretman. Mozda sledeci put pedikir da mu ponudite.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Oni to kukaju upomoc da im neko spolja skloni upravu i omoguci pare, Lalat je drekao svaki dan kad je bio tamo. 

Najjace je ono 'najveca trojka srpskog fudbala', kao onaj lik sto sam mu zaboravio ime kad je rekao da nikad nece zaboraviti ono vece kad su on i Dzordan zajedno ubacili 70 poena. :D

Link to comment

A šta će nesretnik drugo, sve manje ljudi navija za te klubove, sve manje igrača hoće da dođu u te klubove, uprave gledaju samo da završe nekakve poslove™, još samo fali da trener kaže "kesa smo, bušan kurton, i treba da nas guze, nemojte dolaziti da gledate ovaj jad i čemer". Možda da igra u ligi u kojoj je sve garantovano, od ugovora preko sponzora, nema ispadanja (vidi dole), ovako može samo da dobije batine od gazde kluba.

 

 

Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Ne opada kvalitet nego Zvezda i Partizan odskacu od ostatka lige jos vise. Nije to nikakva novina, onaj Partizan koji je igrao LS protiv Reala, Marseja i valjda Porta je i tada poobarao sve moguce i nemoguce rekorde jer je prosto imao neuporedivo bolji tim od konkurencije. Zvezda je za ovih nekoliko godina redovnog igranja Evrope povecala budzet sa 11-12 miliona na za nase prilike neverovatnih 25-28 (u zavisnosti od sezone). To su nenormalne cifre za nase uslove. Gledam juce onog Picinija protiv Pazaraca, covek bukvalno igra sa nekih 15% truda i pored toga jedan duel nije izgubio. Danas u citavoj ligi osim onog Banjca iz TSC ne postoji igrac koji bi u Partizanu i Zvezdi sedeo na klupi, kamoli igrao u prvom timu ali to su isti igraci koji su bili pre desetak godina, samo je konkurencija u ova dva kluba neuporedivo jaca. Poslednji igraci iz nase lige koji su dosli kod nas u zrelim igrackim godinama su Vukanovic, Vulic i Gobeljic, samo navodjenje tih imena je dovoljno.

 

moguće da si u pravu ovo za kvalitet. ali okreni-obrni dobiješ isti, prilično mučan, utisak.

 

sad druge strane, može da se priča i o održivosti i realnosti tih budžeta. koliko vidim, večitima svake godine raste i dug. to neće moći tako doveka. pre nekog vremena smo videli ona rešenja grada Beograda gde se Zvezdi transferiše više milona evra iz gradskog budžeta. verovatno i Partizan ima iste takve ili slične prihode iz istih ili sličnih izvora. šta ja znam, može da se postavi pitanje ravnopravnosti. da Vojvodina dobije od AP tri-četri milona i grada NS još toliko, možda bi bila konkurentnija. šta ja znam, možda nešto i dobijaju, ali verovatno neuporedivo manje od navedenih cifara.

 

al dobro, priče o novcu i večitima su verovatno više za neki topik o organizovanom kriminalu nego za ovaj.

 

što se lige tiče, kad već neka nadnacionalna/regionalna nije moguća/realna, barem postoji mogućnost da se na nacionalnom nivou interveniše. smanjivanjem apsurdno velike lige na 8 ili 10 klubova. gde bi se ovaj i ovakav kvalitet  koncentrisao u manjem broju klubova, a ne ovako razblaženo. moguće da bi i to dovelo do malo veće konkurentnosti u odnosu na večite i do malo interesantnije lige. recimo, poput Hrvatske. tamo imaš četiri kluba koja vode realitivno ravnopravnu i zanimljivu bitku. iako je Dinamo tu tata, ipak ne odskače toliko od ostatka. ove godine imaju 7 nerešenih i 5 poraza. ako se ovako nastavi večitima će, na računajući međusobne susrete, trebati pet godina da naprave takav skor.

 

28 minutes ago, harper said:

Apropo izjava, trener Vojvodine juce se ozbiljno izblamirao posle utakmice. Cujes, Vojvodina nema tretman kakav zasluzuje ali nece on da govori o tome da ga ne kazne. Pa, care, mogao bi nesto da kazes o tome da te je samo dekoncentracija i kurcobolja igraca Partizana sprecila da popijes deset komada jos u prvom poluvremenu, pa kad s tim zavrsimo onda malo da pretresemo taj tretman na koji se zalis. Slicnu tugovanku je imao i posle utakmice sa nama koju smo zavrsili sa 3 ili 4:0 igrajuci preko kurca. Prvi gol smo primili bezveze, drugi nisam siguran da je deset minuta pre toga bio aut za nas ili Zvezdu, treci ne znam sta je bilo golmanu, cetvrti je dosao kao posledica treceg, a na 0:4 je tesko vratiti se protiv Zvezde. Ma je li, druze, ja sam mislio da je povratak posle 0:4 redovna stvar u fudbalu. Nerealan je taj denial domacih trenera ali im ocigledno dobro dodje da "objasne" kako to da njihove "nepobedive" ekipe dodju na Marakanu i popiju osam komada. Kakva je to banda nikogovica i neznalica. Ali, ne, kriv je tretman. Mozda sledeci put pedikir da mu ponudite.

 

što se tiče izjave trenera Vojvodine, čuo sam ali sam se uzdržao od komentara. čuvak treba da leti od sreće što nije pretrpeo katastrofu i da ljubi u dupe tog Rockova. realno smo mogli 6-0 da vodimo na poluvremenu da smo realizovali šanse iz kategorije stopostotnih.

Link to comment

Osim ovog trenera, zapamtio sam i Vanića....njemu su uvek neke "više sile" krive za poraz...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

 

otkud to da će bilo koji naslednik ispasti iz trke za titulu do oktobra?

 

kvalitet lige svake godine opada, pa nije valjda da, osim Stanoja, nema stručnjaka koji će rešavati enigme poput Surdulice, Novog Pazara, Slane bare, Javora etc. naročito u varijanti koju si naveo, sa ispadanjem iz Evrope u kvalifikacijama, gde ti ostaje samo ova polu-profesionalna liga.

 

i nije nama toliko problem kvalitet kadra (jeste ako hoćeš da se tučeš ozbiljno sa Fejnordom i tako nekim) koliko širina, nedostatak opcija u slučaju da plan A ne može da se raelizuje iz nekog razloga. naš trener i vd sportski direktor (što je očito skraćenica od večiti direktor) jako vole da istaknu našu popunjenost kao kvalitet. to je sviranje kucu, prodavanje magle i laganje navijača direktno u oči. meni to vrlo smeta, da se ne izražavam teže. baš zato što nismo dobro popunjeni i što pola kadra statira u kukuruzu i nije upotreblivo ni protiv Čukaričkog, mi ulazimo u probleme. probleme sa premorom i nedostatkom snage, samim tim i probeme sa održiavanjem kontinuiteta i pristojnog nivoa igre. naše slabe tačke se relativno lako skautiraju i ako protivnik ima iole umeća da udari tamo gde treba, mi ćemo da se raspadnemo kao mehur od sapunice. još ako ima snage i brzine, eto petarde laganica.

 

imali smo jako dobru osnovu za pravljenje odličnog tima. mislim na onaj prelazni rok kad je došao, Sadik, pa Natko, pa Asano, kad je Suma bio tu, Stojković na golu. tu je bio i ovaj mali što je završio u Sitiju (ili negde u Holandiji odatle), tu je bio Zdjelar, Šćekić, Urošević. patili smo zbog odbrane, MIletića koji je bio prinuđen da pokriva desnog beka i još nekoliko stvari. ali, sa još jednim ili dva prelazna roka, dobro odrađena i u smislu kvaliteta i u smislu širine kadra, to je mogla da bude super priča. i sa rezultatskog i sa finansijskog aspekta.

 

umesto toga, sve je otišlo do kurca, mi smo promenili kurs i sada je ta osnova značajno lošija i sa manje perspektive. a dobili smo ništa, na kraju balade sve je jedno dal ćemo biti drugi sa 2 ili 12 ili 22 boda iza Zvezde. a čak i da imamo 30+ bodova manje opet bi bili drugi, jer u ovoj jadnoj ligi taj treći ne može ni toliko da dobaci. ali recept je isti. treba ti barem dva prelazna roka u kontinuitetu koja bi se pripremala ozbiljno, gde bi se stavilo ad acta ovo sviranje kurcu sa bivšim igračima sumnjivog zdravstvenog stanja i kvaliteta. šta ja znam, verovatno bi ozbiljan skauting mogao da ti iskopa nekog desnog beka iz druge Francuske lige, prihvatljive cene i kvaliteta znatno iznad postojećeg. koji verovatno ne bi imao ništa protiv da zaigra u nekoj LE ili timu koji ima ambicije da igra proleće u Evropi i da se bori za titulu i kvalifikacije za LŠ.

 

nema, osim ćelavog prepotenka :happy: ostali treneri nisu sposobni da iz nedelje u nedelju motivišu ekipu da grize, kada vide kakav tretman ima državna mezimica, igrači dignu ruke od prvenstva posle drugog kiksa i počnu da čuvaju noge za evropu i derbije u nadi da će ih ti mečevi prodati ali avaj zbog korone su se mnogi timovi iz najjačih liga otreznili ismanjili troškove, što se prvo odrazilo na dovođenje igrača, taj efekt se dalje preneo na regrutne lige poput holandske ili potrugalske, pa su i oni manje voljni da dovode igrače sa ovih prostora

- ta situacija je omogućila da se zadrže praktično nepromenjeni timovi već drugu godinu zaredom, luksuz koji titovi blizanci nisu imali još od  1993 :happy:

- naravno to je povećalo i troškove pa je tako dr tvorzić potrošio 32 milke € prošle godine, ove godine će ta cifra verovatno biti i viša za 2-3 milke, pfc je imao rashode od 23 milke

- to je po izveštajima koji su podneli klubovi apr-u, ostaje da se vidi stvarno stanje nakon međunarodne revizije ovog leta

- koliko će ova žurka da traje i da li je realno da mezimica zadrži ivanića, katajia, bena itd i naredne sezone, tj da li će se produžiti ugovori sa zekom milionerom, ostaje li riki, šta će biti sa navodnim dolaskom pobegulje sulejmanija

- stvari su već počele da se imho odmotavaju loše po naše šanse naredne sezone, ostankom tatka (jer to znači 0% šanse da se dovede kršteni playmaker) plus je dečko dokazao da je nesposoban da odigra 40 tekmi u periodu sredina jula-sredina decembra (ove godine novembra zbog sp u kataru) i produženjem ugovora sa miljkonom -> ništa od dovođenja krštenog desnog beka jer je tu uvek lutovac da zakrpi bekovske pozicije :isuse:

Edited by gone fishing
  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, gone fishing said:

nema, osim ćelavog prepotenka :happy: ostali treneri nisu sposobni da iz nedelje u nedelju motivišu ekipu da grize, kada vide kakav tretman ima državna mezimica, igrači dignu ruke od prvenstva posle drugog kiksa i počnu da čuvaju noge za evropu i derbije u nadi da će ih ti mečevi prodati ali avaj zbog korone su se mnogi timovi iz najjačih liga otreznili ismanjili troškove, što se prvo odrazilo na dovođenje igrača, taj efekt se dalje preneo na regrutne lige poput holandske ili potrugalske, pa su i oni manje voljni da dovode igrače sa ovih prostora

- ta situacija je omogućila da se zadrže praktično nepromenjeni timovi već drugu godinu zaredom, luksuz koji titovi blizanci nisu imali još od  1993 :happy:

- naravno to je povećalo i troškove pa je tako dr tvorzić potrošio 32 milke € prošle godine, ove godine će ta cifra verovatno biti i viša za 2-3 milke, pfc je imao rashode od 23 milke

- to je po izveštajima koji su podneli klubovi apr-u, ostaje da se vidi stvarno stanje nakon međunarodne revizije ovog leta

- koliko će ova žurka da traje i da li je realno da mezimica zadrži ivanića, katajia, bena itd i naredne sezone, tj da li će se produžiti ugovori sa zekom milionerom, ostaje li riki, šta će biti sa navodnim dolaskom pobegulje sulejmanija

- stvari su već počele da se imho odmotavaju loše po naše šanse naredne sezone, ostankom tatka (jer to znači 0% šanse da se dovede kršteni playmaker) plus je dečko dokazao da je nesposoban da odigra 40 tekmi u periodu sredina jula-sredina decembra (ove godine novembra zbog sp u kataru) i produženjem ugovora sa miljkonom -> ništa od dovođenja krštenog desnog beka jer je tu uvek lutovac da zakrpi bekovske pozicije :isuse:

 

jbg. ovo je neutemeljena spekulacija.

 

drugo, potenciranje njihovog tretmana i to kako su oni najveće zlo, to jako sliči našoj opoziciji i strategiji prema Vučiću. ne moram da ukazujem kakve su šanse sa takvim pristupom. u svakom slučaju teže nuli. mi ako hoćemo nešto da uradimo moramo po svaku cenu da izađemo iz tog vrzinog kola i međusobnog jebavanja sa Zvezdom i državom. osim ako ne želimo da stvaramo sliku o sebi kao gubitniku koji stoji sa strane, kuka i proklinje zlu sudbu.

 

treće, nije Vučić a ni Terzić kriv što nismo mogli da pobedimo Napredak kući. istog protivnika smo malo kasnije tukli u gostima bez problema. ko je kriv što smo najvažniji derbi u sezoni odigrali najlošije? ko je kriv što nam u poslednjem derbiju najbolji igrač sedi na klupi do zaustavnog vremena?

 

četvrto, postoje empirijski dokazi da nas niko neće sprečiti da pronađemo i dovedemo kvalitetne fudbalere. pominjao sam gore prelazni rok kada smo doveli grupu sjajnih igrača i počeli da ličimo na ozbiljan tim.

 

peto, u svetlu najnovijih dešavanja i Vučićeve bulje u procepu, čisto će da mu se jebe i za Zvezdu i Partizan i fudbal. to će biti poslednja rupa na svirali. upitno je i dal će i koliko Zvezda od Gasproma da dobija kintu, a i ove pare iz držanih i lokalnih kasa će vrlo verovatno da presahnu ili se smanje.

 

šesto, ništa nam neće značiti trener koji delje buraniju, ako protiv Zvezde ne možemo da postignemo više od dva gola u šest utakmica i uzmemo više od jednog boda. derbiji će biti od mnogo većeg značaja nego što je do sada bilo, ajd mi da tu nešto pokažemo i uzmemo neki bod.

 

ostanak Natha nije loša vest. suprotno. samo vezni red treba popuniti tako da Nathova uloga bude smislena i produktivna. ne mora on brzo da trči i da bude jak kao stena, dovoljno je da ima koga da pronađe loptom i daj neko zna šta bi sa njom. u varijanti sa Lazarom i Jovićem, koji gol mogu da daju samo ako na njemu nema nikoga, a i tada možda (Jović bi verovatno driblao vazduh dok se ne stovri neki odbrambeni i počisti ga), ništa ti ne bi vredelo da dovedeš i najboljeg plejmejkera koji postoji. što se tiče Miljkona, tu se slažem, produženje ugovora sa Lukačem je wtf momenat.

 

ima desetak igrača koje valja zadržati. ostalo može da ide gde hoće. nedostaje tri ili četiri igrača u rangu ozbiljnih pojačanja za prvi tim i još jedan guta od pet ili šest igrača za rotaciju. ali koji su zaista upotrebljivi, ne Rajko, Lola i družina. 

Link to comment
13 hours ago, Ted said:

 

otkud to da će bilo koji naslednik ispasti iz trke za titulu do oktobra?

 

 

Otud što ovaj tim nema kvalitet da se ganja sa Zvezdom ni do polovine septembra a kamoli oktobra. Što se ganjao do marta, zaslužan je isključivo Stanojević koji je sa svojim "ura" pristupom izvukao iz tog tima duplo bolje rezultate od bilo čega realnog. Roster je apsolutno jeziv, uz par izuzetaka čiji je realan domet da zaostanu za Zvezdom 20 bodova dok trećeplasirani zaostaje 40. Svaki naredni trener će ostati unutar tog realnog dometa, barem dok je roster ovakav.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, johan nagel said:

74DBF0D5-7BCB-4440-8EE3-7CA4D58DB032.thumb.jpeg.14c0cdcbf793ef75284fa077f4c8c348.jpeg
 

И тако, пре равно пет година..

skupa je bila

aj je vredela svakog reala

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...