Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

11 hours ago, Plajvi said:

Mladenovic je i u reprstaciji bio dobar ono malo sto je igrao. 

Nikola Maksimovic je tragicna pojava, bez obzira gde je sve igrao. Koliko je taj covek kikseva napravio :ph34r:, srpski David Luiz. 

Milivojevic bi mozda i sad bio u prvoj postavi reprstacije da se nije posvadjao tu sa svima, steta.

Ne znam vise u kakvom je stanju, ne pratim vise PL, ali do pre jedno 2 godine igrao je odlicno u Palasu. Ofanzivno je sigurno bolji od svih centralnih osim SMS, a i trcao je gotovo uvek najvise od sviju. Jeste to mali klub, ali biti kapiten, izvoditi vecinu prekida u PL timu, nije to zajebancija. Osvajao je i trofeje u Belgiji i Grckoj, mozda bi i on mogao da legne dobro Zvezdi za godinu, dve, taman da i ovde uzme titulu. 
 


To premestanje na levog beka je bio Grofov eksperiment, kad je usao u tim igrao je u centru, nekad malo povucenije, nekad ofanzivnog. Bio je dobar u Norveskoj kad je drzao celu stranu, tu utakmicu su svi pokidali. 



 

Milivojevic poslednjih godinu dana igra dosta slabije nego u vreme kada je postao kapiten Palasa.  Izgubio je mesto medju prvih jedanaest iako je jos uvek kapiten.  Mislim da nije vise dobar za Zvezdu osim da izvodi penale gde je prakticno neporgresiv.

  • +1 1
Link to comment

Kule Aćimović tada već afirmisani sakupljač trofeja. Evropska marka.

Majstorski sertifikat overen kod džangrizavog Zvezdinog “zapada”. Zadnji trap, istina, jači. Brzina... Ne, nije mu jača strana. Ali zato butina a la Rivelino. Lopta ko u Fort Noksu.

Znalo se: prijem, obrada, pečat, pas. Džaja je levo, Vojin već lebdi, glava u visini prečke - lopta u golu!

Automatizam doveden do savršenstva.

To su vesele sedamdesete. Marakana nikad punija. Četiri titule u šest godina, polufinale i četvrtfinale Kupa Šampiona; polufinale i četvrtfinale Kupa pobednika kupova.

Na kolenima Real Madrid i Liverpul. A nad njima kao sfinge: Pižon, Karasi, Cole, Bleki, Staja, Žota, Trifke... I Kule, dabome. Sve sami sinovi grada. 

Tako nešto od evropskih velikana imali su još samo Ajaks i Seltik. Danas nema niko.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/intervju-kule-acimovic-cale-mi-je-rekao-ides-odmah-u-zvezdu-necu-da-me-jure-kao-kriminalca/415957

  • +1 4
Link to comment
Kule Aćimović tada već afirmisani sakupljač trofeja. Evropska marka.

Majstorski sertifikat overen kod džangrizavog Zvezdinog “zapada”. Zadnji trap, istina, jači. Brzina... Ne, nije mu jača strana. Ali zato butina a la Rivelino. Lopta ko u Fort Noksu.

Znalo se: prijem, obrada, pečat, pas. Džaja je levo, Vojin već lebdi, glava u visini prečke - lopta u golu!

Automatizam doveden do savršenstva.

To su vesele sedamdesete. Marakana nikad punija. Četiri titule u šest godina, polufinale i četvrtfinale Kupa Šampiona; polufinale i četvrtfinale Kupa pobednika kupova.

Na kolenima Real Madrid i Liverpul. A nad njima kao sfinge: Pižon, Karasi, Cole, Bleki, Staja, Žota, Trifke... I Kule, dabome. Sve sami sinovi grada. 

Tako nešto od evropskih velikana imali su još samo Ajaks i Seltik. Danas nema niko.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/intervju-kule-acimovic-cale-mi-je-rekao-ides-odmah-u-zvezdu-necu-da-me-jure-kao-kriminalca/415957


Džaja nikad, nikad ne bi bio Džaja bez Kuleta
  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, April said:
11 hours ago, Milosh76 said:
Kule Aćimović tada već afirmisani sakupljač trofeja. Evropska marka.

Majstorski sertifikat overen kod džangrizavog Zvezdinog “zapada”. Zadnji trap, istina, jači. Brzina... Ne, nije mu jača strana. Ali zato butina a la Rivelino. Lopta ko u Fort Noksu.

Znalo se: prijem, obrada, pečat, pas. Džaja je levo, Vojin već lebdi, glava u visini prečke - lopta u golu!

Automatizam doveden do savršenstva.

To su vesele sedamdesete. Marakana nikad punija. Četiri titule u šest godina, polufinale i četvrtfinale Kupa Šampiona; polufinale i četvrtfinale Kupa pobednika kupova.

Na kolenima Real Madrid i Liverpul. A nad njima kao sfinge: Pižon, Karasi, Cole, Bleki, Staja, Žota, Trifke... I Kule, dabome. Sve sami sinovi grada. 

Tako nešto od evropskih velikana imali su još samo Ajaks i Seltik. Danas nema niko.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/intervju-kule-acimovic-cale-mi-je-rekao-ides-odmah-u-zvezdu-necu-da-me-jure-kao-kriminalca/415957

 

Džaja nikad, nikad ne bi bio Džaja bez Kuleta

Da ne preterujete?  Dzaja je vec bio zvezda jugoslovenskog fudbala u vreme kada Kule jos nije igrao u Zvezdi.  Dzaja je postao prvotimac u sezoni 1963. a Kule 1965.  Dzaja je po ulasku u prvi tim 1963., odmah postao standardan u startnoj postavi u kojoj su jos uvek igrali igraci iz jedne od najboljih Zvezdinih generacija (1958.-1960.), medju njima Sekularac, Kostic, Maravic, Vladica Popovic, Durkovic, Melic.  Te sezone, 1963/64, Zvezda je osvojila duplu krunu.  U reprezentaciji je zaigrao 1964. i nije prestajao do kraja karijere.  Kada je Kule postao prvotimac 1965., igrao je sporadicno jer se dugo nije snalazio.  U to vreme, omiljena Zvezdina desetka bio je Trifke Mihailovic, ponajvise zbog razornog suta levicom, a Kule omiljena meta za pljuvanje.  Kule je zablistao u sezoni 1967/68, i otada nije prestajao da blista.  Te sezone, Zvezda nakon cetvorogodisnjeg posta osvojila duplu krunu, a Kule je debitovao za reprezentaciju na evropskom prvenstvu u Rimu i postao standardni reprezentativac.  

 

Kule je bio odlican igrac, odlicno saradjivao sa Dzajom, ali je Zvezda bila Dzajin tim.  Dzaja je bio jedan u Jugoslaviji a u to vreme i medju najboljima u celom svetu.  S druge strane, Kule je imao ostru konkurenciju u Jugoslaviji u vidu Jurice Jerkovica (Hajduk), Franje Vladica (Velez), Bore Djordjevica (iz Partizana).

  • +1 3
Link to comment

Nema na PPP price partizanke, zurnali iz proslosti i "rek'o mi jedan stariji covek", mi ovde imamo banku secanja u liku i delu Profe. Zahvaljujuci njemu od kraja pedesetih proslog veka smo "Tempo" + "Zvezdina revija" licno za sve ostale.:D

  • +1 2
Link to comment

Ovaj podatak da ih nije ni bilo narocito briga za evrokupove do sedamdesetih danas zvuci neverovatno, kao i da se finale KES i EP igralo u Beogradu.

Cale mi pricao da su mu Kule, Dzaja i File bili omiljeni igraci u detinjstvu, poceo je da trenira fudbal zbog njih, a Panatinaikos dan danas kad mu spomenes vena mu iskoci na celu. :laugh:

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Plajvi said:

Ovaj podatak da ih nije ni bilo narocito briga za evrokupove do sedamdesetih danas zvuci neverovatno, kao i da se finale KES i EP igralo u Beogradu.

Cale mi pricao da su mu Kule, Dzaja i File bili omiljeni igraci u detinjstvu, poceo je da trenira fudbal zbog njih, a Panatinaikos dan danas kad mu spomenes vena mu iskoci na celu. :laugh:

 

Marakana.:wub: Ajaks - Juventus 1973. i Nemacka - Cehoslovacka 1974. godine. Prvi stadion na kojem je izvedena "panjenka".

Link to comment

'76*

I sad vidis kako 1 Gobeljic ide u Dubai 5x godisnje, a Kule igrao za ekvivalent od 200k dinara + premije i bonuse (bar tako kaze). Citao sam na mnogim mestima da ni osamdesetih nisu zaradjivali velike pare, svakako ne stotine hiljada maraka godisnje, mislim da je Zare Djurovic pricao u nekom intervjuu da su imali tipa 3-4 prosecne plate, i to ako pobedjuju redovno.

A imaju i one crno-bele slike '91., rezerve i nestandardni prvotimci vozili peglice i stodvajesosmice k'o sav normalan svet.

https://mondo.rs/Foto/a976440/Fudbaleri-FK-Crvena-zvezda-koji-su-osvojili-Kup-liga-sampiona-dolaze-na-trening-svojim-automobilim.html?gallery=1&image=1

Citajuci imam utisak da se to sve desavalo pre 200 godina, a ne pre 50, 40 i 30. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Plajvi said:

'76*

I sad vidis kako 1 Gobeljic ide u Dubai 5x godisnje, a Kule igrao za ekvivalent od 200k dinara + premije i bonuse (bar tako kaze). Citao sam na mnogim mestima da ni osamdesetih nisu zaradjivali velike pare, svakako ne stotine hiljada maraka godisnje, mislim da je Zare Djurovic pricao u nekom intervjuu da su imali tipa 3-4 prosecne plate, i to ako pobedjuju redovno.

A imaju i one crno-bele slike '91., rezerve i nestandardni prvotimci vozili peglice i stodvajesosmice k'o sav normalan svet.

https://mondo.rs/Foto/a976440/Fudbaleri-FK-Crvena-zvezda-koji-su-osvojili-Kup-liga-sampiona-dolaze-na-trening-svojim-automobilim.html?gallery=1&image=1

Citajuci imam utisak da se to sve desavalo pre 200 godina, a ne pre 50, 40 i 30. 

 

pa nije bas tako, secam se da je, mislim, dejo pricao da je od godisnjeg ugovora mogao da kupi garsonjeru u beogradu. e sad, mozda su tada plate vec porasle u odnosu na sedamdesete i rane osamdesete.

Link to comment

bio je i prilog u Dnevniku sa prvog okupljanja posle zimske pauze, Duško Korać na parkingu dočekuje igrače da pokaže vozni park prvaka Evrope i sveta. jedino se sećam da je Siniša imao Mazdu 323f, moguće da je bila i u Tempu

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...