Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

El Fardu Ben ne može da dobije srpski pasoš, bar dok se ne odrekne jednog od dva koja poseduje.

 

Napadač Crvene zvezde je rođen na Komorskim ostrvima i ima državljanstvo te zemlje za koju nastupa kao reprezentativac i odveo je na prvi za ovu zemlju Kup Afričkih nacija. Nema sumnje da El Fardu Ben ne želi sada kada ga cela nacija slavi da se odrekne pasoša te zemlje i propusti najveće takmičenje na “crnom kontinetu” koje se igra u januaru. Drugi pasoš koji Ben poseduje je Fracuske i teško je očekivati da će se napadač Crvene zvezde odreći tako važnog dokumenta.

 

Iako je El Fardu Ben ispunio uslov od tri godine boravka u Srbiji za dobijanje pasoša i državljanstva, naš zakon za strance glasi da moraju da se odreknu državljanstva koje već poseduju.

 

Jedina šansa za Crvenu zvezdu i El Fardua Bena, ako se on ne odrekne papira Komorskih ostrva ili Francuske, jeste da Vlada Republike Srbije ga prepoznao kao ličnost važnu za interese Republike Srbije. Po pravilu u pitanju su lica koja predstavljaju istaknute naučnike, umetnike, sportiste ili su u pitanju neki drugi interesi Republike Srbije.

 

Do sada su takve dokumente dobile tri osobe poznati glumci Stiven Sigal i Rejf Fajsn, kao i manekenka, bivša supruga košarkaša Marka Jarića, Adrijana Lima. Videćemo da li će i El Fardu Ben da se nađe u tako poznatom i lepom društvu.

 

------------

 

Kao sto smo i znali, nema sanse da Ben dobije drzavljanstvo, ne znam sto je Terzic lozio masu bez ikakve potrebe.

Link to comment

Pretpostavljam zato što Terzić zna da će Bendžamin biti prepoznat kao ličnost od izuzetne važnosti za interese Republike Srbije.

Edited by fandorin
  • +1 1
Link to comment

Mislim da sada razumem kako je moguce imati tri drzavljanstva, ukljucujuci srpsko.  Ako je dete rodjeno u mesovitom braku u zemlji iz koje ne poticu njegovi roditelji, onda dete stice drzavljanstvo zemlje u kojoj je rodjeno, ali moze da stekne i drzavljanstva zemalja svojih roditelja.  Posto ni jedan od Benovih roditelja nije bio srpski drzavljanin u vreme kada je Ben riodjen, on ne moze da stekne srpsko drzavljanstvo a da se ne odrekne drzavljanstva koje trenutno poseduje.  Naravno da Ben moze da bude proglasen za  licnost od izuzetne vaznosti za interese RS pa da dobije drzavljanstvo po hitnom postupku (mom sinu je za to trebalo onoliko vremena koliko Ben igra za Zvezdu).  Cinjenica je da jedan od stubova na koje se oslanja Srpstvo fundamentalno zavisi od Benovog fudbalsko-golgeterskog umeca.  Ali sta ako Ben napusti Zvezdu i ode u neki drugi inostrani klub za vece pare?  Hoce li se to tretirati kao veleizdaja i Ben kao strani placenik?  Da sam na Benovom mestu, ja bih ponudu da postane srpski drzavljanin ljubazno odbio i cvrsto se drzao ona dva pasosa koje vec poseduje.

Link to comment
Steta sto nece biti publike, bice tezak mec. Ako prodjemo Kairat obezbedili smo Grupnu fazu LK.
Gledao sam jedan njihov prvenstveni meč pre par nedelja, ali su ovde odigrali mnogo bolje. Biće prilično zajeban protivnik.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Zreb za trece kolo kvalifikacija za LS je u ponedeljak 19.jula

 

Kairat - Zvezda 21.juli u 16h prenos na RTS i Areni

 

revans u BG 28. juli u 20:30 bez gledalaca

 

 

Novi dres...

 

FB-IMG-16261849970286345.jpg

 

 

 

Edited by Milosh76
  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...