Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Mnogo se svira kurcu o igracima koji dolaze. Ovog Zivkovica da smo mogli da ga dovedemo pre par godina sekle bi se vene od srece a sad je dunster jos pre nego sto je potpisao. Jos jedan igrac s nasim pasosem koji je i vani nesto igrao, poput Borjana, Degeneka, Dragovica, Marina, Radonjica, Kataija, Ivanica, Rodica, Gajica i slicnih, ne kosta previse a u nasoj ligi mozda i podseti na one dane kad je smatran za ozbiljnog talenta. Low risk, high reward, nekad prodje a nekad ne. U svakom slucaju je mnogo bolje od finansiranja domacih klubova za razne Gobeljice, Vukanovice i tako te vedete srpske lige.

 

Mi cemo morati da prodajemo, koga god. Otkako se pojavila ona ponuda Rendzersa Ivanic je odigrao dve najslabije utakmice u Zvezdi u poslednjih godinu dana, veceras bukvalno nije usao ni u jedan start koji je mogao biti rizican. On ako zna da ce mu plata tamo biti 4-5 puta veca nego u Zvezdi i ako odluci da mu je to dobro za karijeru i da treba da ide bice problem motivisati ga da igra kao sto je igrao do sada. To je sve normalno. Da se ja pitam mecovali bismo svaku platu koju moze da dobije vani jer igrace poput njega i Kataija tesko mozemo da zamenimo ali treba biti realan. Pre ili kasnije ova ekipa ce morati da bude osvezena jer mnogi od njih su kod nas ostali duze nego sto su se i sami nadali, zato je svaki potencijalno dobar igrac koji ima nas pasos a fudbalske navike je sticao u inostranstvu dobra meta. Gde ce igrati taj Risairo, na kojim pozicijama i protiv kakvih odbrana, sve to moze da se ispegla taktikom. Mi i sada prakticno igramo sa dva napadaca od kojih jedan glumi krilo, nece se tu mnogo sta promeniti.

  • +1 1
Link to comment

Inace, lepo je to sto mi jurimo koeficijent za pet klubova u Evropi, samo treba neko da se zapita gde ce ti klubovi da igraju evropske utakmice. Ovo na cemu smo igrali veceras je cist horor, ne bi proslo ni u trecoj ligi Portugalije, a ove jace zemlje da bi videle ovakve terene morali bi da vade TV snimke od pre pola veka. Ozbiljne pare su usle u klubove iz UEFA fondova, neko bi morao da pritisne uprave da nesto od tih para uloze u sredjivanje i odrzavanje terena. Spartak iz Subotice je svojevremeno sredio teren da je bila milina igrati, nije proslo godinu dana a taj isti teren se pretvorio u kaljugu. Ako su klubovi vec dobili pare za tu svrhu nema vise igranja na oranicama, nisi sredio teren - gubis utakmicu 3:0 i cao. Onaj neki mucenik iz Cuke se pred kraj utakmice borio sta sa loptom sto sa terenom i na kraju je oterao u aut, mogao je da se polomi iz cista mira jer mu se lopta bukvalno zakopala ispred noge na najobicniji for.

  • +1 3
Link to comment

pa igraće na nacionalnom stadionu :happy:

* a dok se isti ne izgradi na stadionima koji imaju već dozvolu za grupnu fazu evro takmičenja

- a licemerno bi bilo da se pritiskaju uprave malih klubova da sređuju travu kada su titovi blizanci čekali i po 8 godina da im savez plati tih 200k € za promenu trave...

Link to comment

Mi ne bismo prosli Krasnodar po normalnom terenu, necu ni da zamisljam gde bi dalje vodio taj paralelni univerzum. Secam se da su menjali travu i mreze na golovima pred BATE. Bacje je na derbiju posle Krasnodara zamalo pocepao sve moguce ligamente kad je promasio loptu koja je odskocila suntavo u 100% sansi. 

Gledao sam tololigu posle dugo vremena, ni najmanje nisam iznenadjen sto su ovi popili 5 komada, a Vosa 6. 

Edited by Plajvi
Link to comment
18 minutes ago, gone fishing said:

pa igraće na nacionalnom stadionu :happy:

* a dok se isti ne izgradi na stadionima koji imaju već dozvolu za grupnu fazu evro takmičenja

- a licemerno bi bilo da se pritiskaju uprave malih klubova da sređuju travu kada su titovi blizanci čekali i po 8 godina da im savez plati tih 200k € za promenu trave...

Imao je Tito mnogo tzv. blizanaca: svi klubovi koji su nosili imena Proleter, Radnik, Dinamo, Odred, Sloboda, Bratstvo, Jedinstvo, Spartak, Pobeda, Rad, Celik, Borac, Rudar, Udarnik, itd. su se izlegli iz istog gumna iz koga Zvezda i Partizan.  

Link to comment
43 minutes ago, harper said:

Inace, lepo je to sto mi jurimo koeficijent za pet klubova u Evropi, samo treba neko da se zapita gde ce ti klubovi da igraju evropske utakmice. Ovo na cemu smo igrali veceras je cist horor, ne bi proslo ni u trecoj ligi Portugalije, a ove jace zemlje da bi videle ovakve terene morali bi da vade TV snimke od pre pola veka. Ozbiljne pare su usle u klubove iz UEFA fondova, neko bi morao da pritisne uprave da nesto od tih para uloze u sredjivanje i odrzavanje terena. Spartak iz Subotice je svojevremeno sredio teren da je bila milina igrati, nije proslo godinu dana a taj isti teren se pretvorio u kaljugu. Ako su klubovi vec dobili pare za tu svrhu nema vise igranja na oranicama, nisi sredio teren - gubis utakmicu 3:0 i cao. Onaj neki mucenik iz Cuke se pred kraj utakmice borio sta sa loptom sto sa terenom i na kraju je oterao u aut, mogao je da se polomi iz cista mira jer mu se lopta bukvalno zakopala ispred noge na najobicniji for.

Vise je pitanje kako nego gde.  Jer osim Zvezde i Partizana koji beleze dobre rezultate u Evropi, ostatak domacih timova koji se domogne evropskih kvalifikacija uglavno se izlblamira vec u pocetnoj fazi kvalifikacija.  Moja nada je da ce mozda TSC, buduci da ima pomoc madjarske drzave, novi stadion i da ima ambicije da bude nesto vise od pukog ucesnika Super lige, da da se domogne grupne faze LK sledecih godina.  Ostali klubovi od kojih se to ocekivalo, a koji su locirani u vecim gradovima, pre svega Vojvodina, niski Radnicki pa i Spartak, su mediokriteti i za domacu ligu.  Na zalost, Super liga ce da ostane na 16 klubova (jer se Vucicu tako vise svidja) umesto da se smanji na prihvatljivih 12 gde bi koncentracija kvaliteta bila veca.

Link to comment

Jeste, ali se u taj klub ulaze.  Imaju dobru infrastrukturu i ambicije da budu faktor u domacoj ligi.  Ostali klubovi, osim Zvezde i Partizana, nemaju nikakvih drugih interesa osim da ostanu u ligi.

Link to comment

Ja bih voleo da imamo ligu od 10 klubova, 27 ili 36 tekmi i to je to. 2 grupe druge lige od po jos 10 (Vojvodina/Beograd; istocna i zapadna Srbija). 

Zvezda, Partizan, Vojvodina, Cukaricki, Topola, oba Radnicka, Spartak, Napredak, dopuniti jos jednog. Prosla sezona je bila bizarna, a ne cini se ni da ce ova biti bog zna koliko bolja.  

Danas Dioni ulazi 5 minuta pre kraja, gleda covek teren i ne veruje. U takvim okolnostima je dosta vaznije ne obogaljiti se nego pobediti. 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment

Pozajmilo Babića Almeriji za 100 soma. Ako i samo ako se plasiraju u prvu ligu a Babelja odigra 40% utakmica dobićemo još 1.1kk. Bragu smo pre nepuna 2 meseca odbili za 1.3kk i procente. Ovakav tip menadžerisanja nema ni kod Maksa Bunkera. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...