Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

On 28. 8. 2024. at 10:47, Indy said:

Crypto bros: "Crypto je decentralizovan i bezbedan od totalitarne vlasti."👌

 

Actual crypto: "Crypto platform Binance seized the crypto assets of all Palestinians on Israel’s request."

BTC/blockhain je CIA-in/InQtel projekat 99%, čak se i ne trude toliko da sakriju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zna li neko šta se tačno dešava sa PLTR? Evo, vidim probio P/E od 250, masa analitičara ga ima na holdu, i raste još uvek.

 

Premišljao sam se dugo da li da kupim, ali mislim da je sada preskup. Pre ću da rizikujem sa HIMS-om recimo, koji bi mogao da bude nova zlatna koka...

 

EDIT: Ako ima neka dobra duša da mi pojasni Fibonacci retracement levels narodnim jezikom, bio bih mu/joj vrlo zahvalan. Vidim da se dosta njih loži na ovo, a pokušavam da razumem zbog čega.

Edited by Ayatollah
Link to comment

@prima

 

za ovaj kripto ciklus treba ti 2 apps za pocetak

 

dex screeener i recimo phantom wallet, obe imas na playu. 

 

mozda neki bot za trgovinu, dca, lakse je

 

posto ce ciklus biti 200% anti vc, dakle memes only, probaj da navatas par legit naloga na kripto tviteru i prati. trenutno je glavni baja murad 🤣 

Link to comment
33 minutes ago, Ayatollah said:

Zna li neko šta se tačno dešava sa PLTR? Evo, vidim probio P/E od 250, masa analitičara ga ima na holdu, i raste još uvek.

 

Premišljao sam se dugo da li da kupim, ali mislim da je sada preskup. Pre ću da rizikujem sa HIMS-om recimo, koji bi mogao da bude nova zlatna koka...

 

EDIT: Ako ima neka dobra duša da mi pojasni Fibonacci retracement levels narodnim jezikom, bio bih mu/joj vrlo zahvalan. Vidim da se dosta njih loži na ovo, a pokušavam da razumem zbog čega.

Fibonacci retracement nivoi su kao vodič koji pomaže trgovcima da prepoznaju gde bi cena mogla da se zaustavi ili promeni pravac tokom svojih oscilacija.

 

Kada cena nekog sredstva raste ili pada, trgovci očekuju da će se cena na nekom trenutku "vratiti" nazad.

 

Najčešći nivoi koje trgovci koriste su 23.6%, 38.2%, 50%, 61.8% i 100%. Na primer, ako cena raste i počne da opada, trgovci gledaju te nivoe kao potencijalne tačke gde bi cena mogla da se zaustavi i ponovo krene na gore.

 

Ja bih gledao gledao unazad broj meseci, ili broj nedelja od pada cene. Naredni mogući skok cene bi bio za 5 nedelja, ako su prethodni vremenski intervali 2 i 3. 

 

Ovo je samo pretpostavka.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Mr.Mxyzptlk said:

@prima

 

za ovaj kripto ciklus treba ti 2 apps za pocetak

 

dex screeener i recimo phantom wallet, obe imas na playu. 

 

mozda neki bot za trgovinu, dca, lakse je

 

posto ce ciklus biti 200% anti vc, dakle memes only, probaj da navatas par legit naloga na kripto tviteru i prati. trenutno je glavni baja murad 🤣 

Cekamo taj famozni meme supercycle. Da dopunim tvoj post. Trenutni narativ je takav ali VC money je prisutan, ni jedan meme ne ide preko 1b mc organski vec biva "poguran". Sto se tice Murada I njegovih coins, aj videcemo doxovani su mu walleti trenutno je na 24M. 

Link to comment
2 hours ago, Choda said:

Da te quotujem ovde, ali moze odgovor na odgovarajucoj temi, sta gledas kad citas chartove koje indikatore, koji tool koristis koji time frame gledas itd?

 

 

Odgovor sa TEMU teme:

 

Uh, teško da mogu da ti na ovo precizno i kratko odgovorim. Dosta zavisi i od toga koje akcije ciljam, da li idem na dividend, dividend growth ili samo growth akcije. Ja sam u principu relativno defanzivan i konzervativan, pa mi dividend i dividend growth akcije čine barem 3/4 portfolia, i imam određenu zadršku kada investiram u čisti growth (tako sam recimo promašio PDD kada je pao ispod 100 dolara, jer sam se premišljao, sad isto radim sa HIMS-om), jer mi je psihički lakše da mi kaplje neka sitna dividenda dok čekam da market odradi svoje sa cenom akcije. No, i to je nešto što se popravlja, polako izlazim iz čistih dividend akcija, i mislim da ću ih samo smanjivati u budućnosti, jer nemam neke veće pare da parkiram na dividendu od npr. 8% kakvu daje MO recimo, i da me zanima samo da održim vrednost dok kaplje dividenda.

 

Elem, back to the topic, od izvora sa neta, miksujem kombinaciju Marketbeat-a, Stock Analysis-a i MSN Money za pribavljanje sirovih podataka, i onda te njihove podatke međusobno upoređujem. Takođe, pratim par naloga na X-u od kojih dobijam ideje za kupovinu, i od kojih mi je ubedljivo najznačajniji i najbolji The Long Investor, jer investira na isti način kao i ja, tj. igra na rast cena akcija, ne šortuje i ne bavi se previše call i put opcijama (barem da sam ja video), a deluje i da nije promoter određenih kompanija (pratio sam tako nekog lika jedno vreme, dok nisam shvatio da je plaćeni bot TGT-a). Ima i par nekih drugih, da ne navodim sada. Od aplikacija na mobilnom koristim Webull i Deltu, zgodni su mi za praćenje portfolia i fluktuacija berze.

 

Što se parametara tiče, gledam P/E za koji ne volim da je veći od 20 (mada je ovo nemoguće kod growth kompanije, PLTR ima sada preko 250), Debt to Equity da je što manji (mada ovo zavisi od tipa kompanije), kretanje prihoda i EPS kroz vreme (poželjno da raste), ROE da je barem 15%, Dividend Payout ratio da je ispod 70% (ako ima dividende), Free Cash Flow da je što veći itd. Takođe, gledam preporuke analitičara (tu najviše ukrštam gornja tri sajta, jer mogu jako da se razlikuju od izvora do izvora) i izbegavam Hold i slabije preporuke, Price Targete za godinu dana i izbegavam akcije sa downside-om, kao i momentum same akcije, i tu izbegavam one koje ili kontinuirano padaju (jer je sva prilika da će nastaviti, tako sam se zajebao sa PYPL-om iako je bio na 52-week low) ili koje su krenule u jak rast, jer sam tu zakasnio. Što se perioda tiče, gledam od 5 dana do 5 godina, zavisi šta me zanima, mada period veći od 1 godine je obično više radi šire slike i istorijskog konteksta.

 

Sve isto radim i kod prodaje, samo u inverziji, i tu sam još i pipaviji nego kod kupovine, posebno ako sam u crvenom sa cenom. Opet, stvar je koja se uči kao i odmak od dividend akcija, bolje da oslobodim pare iz neperspektivnih pozicija i kupim nešto vitalno, nego da ih držim beskonačno uz neku lažnu nadu.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...