Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

Just now, Sammael said:

Nešto me svrbi da idem da otvorim account, sad mi deluje kao vreme za kupovinu.

Rano je jos za kupovinu, tek prvi vikend kreša. :sleep:

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Sammael said:

Nešto me svrbi da idem da otvorim account, sad mi deluje kao vreme za kupovinu.

 

Osim ako nije. 

 

Ne bih se zaletao, ali s druge strane "can't time the market". Ako baš želiš namestio bih na tvom mestu da uloži jednom nedeljno/mesečno (zavisi šta može) i tako ispegla ako nastavi da pada. Ako se naglo oporavi propustićeš dobitak, ali ne može sve u životu :-).

Link to comment
4 hours ago, Venom said:

Uložite u Bitcoin, osigurajte se od predstojećeg kolapsa LOLOL

Uncorrelated asset got a bad case of correlatitis

 

 

 

Link to comment

Btw ja sam imao tu srecu ili nesrecu da uletim u kripto u pred kraj leta 2021, maltene na peak-u proslog bull marketa, i za poslednje tri godine sam gledao kako mi portfolio ide -90%, pa sve nazad do 300% od initial investmenta, negde u martu sam prebacio pocetni ulog u stable coine, i sada sa ostakom ( house money ) kuliram i cekam sledeci bull.  Sve sto mogu da vam kazem ako vas trenutni kreš pogadja znaci da ste ulozili vise nego sto je trebalo. Sada samo strpljenje, vratice se akcije u zeleno pre ili kasnije pa cemo svi lepo da uzmemo profit.

  • +1 2
Link to comment
55 minutes ago, Roger Sanchez said:

Uncorrelated asset got a bad case of correlatitis

 

 

 

 

Ma to je BS već dugo. Bukvalno kako berza ide gore ide BTC gore i suprotno. Ne pogađa me, ne držim nikakve kriptovalute, ali ipak. 

 

U međuvremenu raste nervoza... Mislim da su mnogi ostali bez gaća, jer trguju pozajmljenim parama i sad prodaju da bi pokrili gubitke. Ako dođe do panike biće kuku Lele :-).

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Mislim da debakl tek sledi kad se otvori berza u US.

 

Već je debakl u pre-tradingu. Sve mi je palo od 5 do 15 posto. 

 

Na svu sreću, nisam imao nameru da prodajem, osim jedne pozicije koju sam hteo da prodam bukvalno sutra, a sad mi je pala za 10% (a i sa tim padom sam u zelenom, pa ću sačekati).

 

Mislim da je ovo vrlo trenutna fluktuacija, ali ćemo videti. Ako jeste, od srede će biti dobro vreme za kupovinu.

Edited by Ayatollah
Link to comment
2 hours ago, igoraki said:

Logika krda na berzi, Bufet prodaje Apple pa su sad svi odlučili da prodaju sve. I meni su popadale kompanije posle dobrih q2 reporta a zato sam i kupovao nadajući se skoku..šta da vam kažem, držte gaće.

 Ma jebao ih sve Bufet na gomilu, svi misle kako on zna nešto što oni ne znaju, a on običan market maker.

Link to comment

Bukvalno mislim da je neki overcorrection zbog Buffet-a i vesti za NVIDIA cipove, mada ove godine je i dalje manje vise sve u zelenom i sa ovim. Ja cekam danas, pa da vidim za dan-dva da li se odmah vraca gore ili polako nesto da se dodaje malo po malo na pozicije.

Link to comment

Buffet vozi svoju priču i ne obazire se na to šta se dešava.

 

Po onome što sam čitao, svodi se na

 

1) ulaganje u defakto monopoliste. Npr. Apple možda ima konkurenciju ali je standard u Americi i prihodi od app storea su vrlo slatki. Mislim da u tom smislu ovaj njegov izlazak ima više veze sa drndanjem EU itsl da krše pravila konkurencije i da sluti da je tome došao kraj. I ostala velika ulaganja su mu slična, Coca Cola npr.

 

2) ulaganje u solidne biznise koji sami po sebi nisu ništa posebno, ali koji u njegovom vlasništvu imaju pristup jeftinijem kapitalu zbog čega im posao raste i samim tim i vrednost.

 

I naravno ogromna količina keša koju čuva za vreme kad sve ode dole.

Link to comment

Zadnjih par godina koliko pratim, market se decouplovao od realnosti I sve je u narativu, ono u sta ja verujem trenutno, ovo je izborna godina I nece se nista dramaticno desiti pre Novembara, posle spremite kes za lagani DCA.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...