Jump to content
IGNORED

Bubanj


Skyhighatrist

Recommended Posts

Za mene bez konkurencije najbolji tj barem meni bez konkurencije omiljeni bubnjar ikada. 

 

Ova tri instrumentala su apsolutno muzičko savršenstvo, Gavin je em neverovatan tehničar, em ima lep stil za gledanje em je muzikalan do beskonačnosti... Ovo sam prebacio u mp3 i neretko slušam iako je snimak krš.

 

 

 

Ovde obratiti pažnju na bass liniju. :wub:

 

 

 

Ovde obratiti pažnju na Gavinove čuvene male splesh činele koje sam pravi od potrošenih činela :wub:
 

 

  • +1 3
Link to comment

Nisam ga slusao izvan Porkjupajna, puscam :D 

Ima onaj klip gde svira Sound of Muzak, kao ljubav da vodi™ s bubnjevima

Edited by Plajvi
Link to comment
Just now, Plajvi said:

Ima onaj klip gde svira Sound of Muzak, kao ljubav da vodi™ s bubnjevima

 

Da, i to sam gledao milion puta. Ja sam probao porcupine ali ubi me, ne ide mi...

 

To za ljubav je na mestu skroz, vidi se da čovek unosi celog sebe u svirku, i meni te telesne manifestacije nekako doprinose ugođaju pesme, najveća istina na svetu je da postoje muzičari/bendovi koji imaju energiju i oni koji nemaju, i po meni, to se baš manifestuje po načinu sviranja i uživanja u toku istog koje muzikanti prenose na raju. 

  • +1 1
Link to comment

Da!

Ja ne mogu da gledam/slusam novog™ bubnjara Korna ili Dream Theatera, nesto jako fali iako su tehnicki masine. Nijedan bubnjar Sepulture posle Igora ne zvuci kako treba, Megadeth volim samo Menzine albume da slusam, nemoguce je zamisliti RATM s drugim bubnjarom, Slejer bez Lombarda mi je isto meh, Fear Factory nepodnosljiv posle Herrere, prvi album Machine Heada fantasticno bubnjanje, i ovaj drugi bubnjar je dobar ali ni prineti prvom. Herb iz Primusa... I jos gomila primera, ovih sam se prvo setio

Najmanje primetis kad promenis basistu/gitaristu, kad promenis bubnjara i pevaca to najcesce bude pakao. Ne mogu 2 coveka isto odsvirati istu pesmu, pogotovo ce losiji poso odraditi onaj koji je nije stvorio. 

To vazi i za less-is-more bubnjare isto kao i za progere 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
Just now, Plajvi said:

Da!

Ja ne mogu da gledam/slusam novog™ bubnjara Korna ili Dream Theatera, nesto jako fali iako su tehnicki masine. Nijedan bubnjar Sepulture posle Igora ne zvuci kako treba, Megadeth volim samo Menzine albume da slusam, nemoguce je zamisliti RATM s drugim bubnjarom, Slejer bez Lombarda mi je isto meh, Fear Factory nepodnosljiv posle Herrere, prvi album Machine Heada fantasticno bubnjanje, i ovaj drugi bubnjar je dobar ali ni prineti prvom. I jos gomila primera, ovih sam se prvo setio

Najmanje primetis kad promenis basistu/gitaristu, kad promenis bubnjara i pevaca to najcesce bude pakao. Ne mogu 2 coveka isto odsvirati istu pesmu, pogotovo ce losiji poso odraditi onaj koji je nije stvorio. 

To vazi i za less-is-more bubnjare isto kao i za progere 

 

napusti sahranu :angry:

 

ne kažem, vjerovatno je raji najteže primjetiti promjenu basiste, odnosno najteže je definisati promjenu basiste tj. promjenu koja nastaje, ali to kako neko svira bas najčešće definiše zvuk benda, u fank bend ubaci pank basistu (hah, jedno slovo samo promijeniš!) pa da vidiš razlike :lolol:

  • +1 1
Link to comment

Ima gomila primera gde gitarista odsvira bas u studiju, pa angazuju nekog drugog za turneje

Naravno da je vazno, i da ima gomila primera i za ovo sto ti kazes, samo se najlakse proguta :D

Nemoguce je zamisliti Primus s bilo kim drugim, ili Peperse, FNM, takav im je stil 

Dok npr. u AIC obojica su odradila super poso, sad sto se tice dzeza, fanka, bluza - tu se nisam naslusao puno, ali kapiram da takva konceptualna promena i na bilo kom drugom instrumentu bude wtf :D 

Generalno, bubanj i bas su sve, nikad nisam nasao pesmu koja mi se dopada, a da ritam sekciju ne gotivim, dok sam milion puta progutao vokale koji su mi meh jer je gruv do jaja (Gorillaz, Jamiroquai, skoro citav elektropop npr.)

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Plajvi said:

Generalno, bubanj i bas su sve

 

On 25.8.2021. at 16:17, zorglub said:

Ne mogu više da se setim ko, možda je baš Keith rekao nešto poput -  gitarista ili klavijaturista nosi melodiju, od njega zavisi koliko dugo će pesma ostati u glavama publike, od pevača/frontmena zavisi imidž benda i koliko će se publika povezati sa stihovima, a od bubnjara i basiste zavisi da li će bend biti dobar ili ne.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Meni je ubedljivo najdraži Steve Shelton iz benda Confessor, sad kontam da je vama ovo dosta teško za slušanje...ali majstor baš kida.

 

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment

Moj 2nd favourite, takođe dobrim delom zbog stila i energije, mr Chad Smith :heart:

 

 

Ovo mi je takođe jako drag klip kada kidaju 10 minuta on i Flea, Chad na nekom dečijem setu :D

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ja iskreno uopšte ne uživam u ovim perfomansima, msm nije mi ni ovaj death ili kakav već metal blizak, a takođe me ne lože ni blast beat-ovi i ta čuda. 

  • +1 1
Link to comment

A tek kad je Proscriptor iz Absu bio na audiciji za novog bubnjara Slejera :lolol:

Polomio sve, do te mere je bio brz da ne zvuči tako dobro kad je Lombardo tu, iako je sve odsvirao bez grešaka :D

 

 

Edited by napadaj
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Ja iskreno uopšte ne uživam u ovim perfomansima, msm nije mi ni ovaj death ili kakav već metal blizak, a takođe me ne lože ni blast beat-ovi i ta čuda. 

 

Isto. Hoću reći, mogu da uživam u maestralnosti, posebno u vrhuncu pesme (Aja npr.), ali dobar gruv i pocket idu pre svega. Brzina me nikada nije oduševljavala.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...