Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Imao sam i ja fin povraćaj para, dok gospođa nije postala selbstständige (i to samo zato što na fakultetu neće da zaposle u drugom statusu). Sad je i Steuererklärung postao gori/teži, em moram još da im doplatim. Razmišljao sam da uzmem beratera, ali ako je 300-400 eurona pa naviše, ne isplati mi se ni to baš. Voleo bih da može da isplati sebe i i umanji još svotu, ali sumnjam da može baš toliko da iscedi.

Link to comment

Imao sam i ja fin povraćaj para, dok gospođa nije postala selbstständige (i to samo zato što na fakultetu neće da zaposle u drugom statusu).

 

Interesantno. Mislio sam da poreska uprava juri freelancere koji rade za iskljucivo jednog klijenta (Scheinselbständigkeit)

 

mogu da potvrdim, i povracaj poreza bude veoma fin :)

(barem tako skidaju na univerzitetima)

 

:s_d:

Link to comment
  • 3 weeks later...

upravo mi stigao security alert na poslovni mejl, ja sam u spaniji, familija je ok:

 

COUNTRY: Germany, Viernheim close Mannheim

 

SUBJECT: Active shooter & hostage situation Viernheim / Mannheim in Germany

SUBJECT: An armed man wearing a mask is reported to have opened fire at a cinema complex at the Kinopolis complex in Viernheim, near Frankfurt / Mannheim.

DATE: 23 June 2016

Link to comment
  • 3 months later...

Ajd sad ozbiljno. Zašto bi nemačka država ovo trebala da plaća? Kako je uopšte moguće da mu priznaju 4 žene?

 

Ajd sad ozbiljno, zašto svi ovo ne rade u Nemačkoj i gde treba da se prijavim da i ja ovo tamo dobijem? Rodiću dvoje, ja i muž izađemo na 4 hiljade, meni dosta.

Link to comment

U tekstu ne pise da Sirijac stvarno prima 30 000 mjesecno. Taj izvjesni Hubert, autor teksta, je kao izracunao koliko bi dobijali u slucaju da se svima prizna status azilanta. Familija je inace razmjestena na cetri lokacije, a Sirijcu je stavljeno da odabere sa kojom zenom i djecom da ga smjeste.

Link to comment

U tekstu ne pise da Sirijac stvarno prima 30 000 mjesecno. Taj izvjesni Hubert, autor teksta, je kao izracunao koliko bi dobijali u slucaju da se svima prizna status azilanta. Familija je inace razmjestena na cetri lokacije, a Sirijcu je stavljeno da odabere sa kojom zenom i djecom da ga smjeste.

 

Koja je logika da azilant ima preko 1000, a neko na herzu ili kako to već zovu tamo oko 500 evra?

btw, ne kapiram poentu razmeštanja porodice sem ako nije postojao način da ih smeste zajedno.

Edited by Dagmar
Link to comment

Poenta je da se cetiri zene i jedan muskarac u Njemackoj ne smatraju porodicom. I u Siriji su navodno zivili u razlicitim gradovima.

Ne znam kako je lik dosao do cifre od 30 000, ali ne vjerujem da je realna.

Link to comment

Poenta je da se cetiri zene i jedan muskarac u Njemackoj ne smatraju porodicom. I u Siriji su navodno zivili u razlicitim gradovima.

Ne znam kako je lik dosao do cifre od 30 000, ali ne vjerujem da je realna.

 

Pa i ako se ne smatraju porodicom, opet je toj deci on otac. Šta je on radio u Siriji ako je izdrzavao toliki svet...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...