Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

platis 100€ dobrom steuerberateru i nema iznenadjenja. probao ja sam jednom sa WISO i sve ispunim kako "treba" pa mi na kraju ispalo nesto manje nego sto sam mislio. stoga odnesoh sve ponovo kod beratera, kad ono 350€ od WISO vise na kraju

Link to comment

interesuje me, pre svega, kako se priznaje pomoc rodbini (roditeljima) u srbiji, sta sve treba kao dokaz i sl.

priznavali su do 5000€ godisnje za roditelje, dao mi je jedan berater jednom neki formular koji je trebalo popuniti, trebalo je da ga potpise i lice koje prima pomoc, a plus je trebalo i priloziti izvode iz banke koji pokazuju transfere novca ili obezbediti neki drugi dokaz da je taj novac njima poslat.

Link to comment

ja ne mogu da zamislim da neki steuerberater za obicne smrtnike (dobro, ti to i nisi :fantom: ) prica i pise engleski. oni koji to znaju su u lihtenstajnu verovatno, uzimaju velike pare i ne placaju porez . btw, jesi naucio sta je to quality of life u administrativnom smislu?

Edited by Parsons
Link to comment

Ima po gradovima :fantom: ranije mi racunao porez jedan Turak, al ne odgovara na mail vise.

 

Preporuke drugovi, preporuke a ne zvona i praporci.

 

E tako. Kod njih moze onlajn? Kolko naplacuju i jesu li dobri?

 

online cisto sumnjam da ce ici. jos se to radi fasciklama i kovertama, ali se radi. naplacuju 121€.

nisu previse ni azurni sa emailom, ali mozes probati.

 

znaci telefon i napred.

Link to comment
  • 4 months later...

malo aktuelnih slika iz nemacke, culi su da su prle i valter umrli pa se odmah sire:

 

image-1000737-galleryV9-nncl-1000737.jpgimage-1000738-galleryV9-coua-1000738.jpg

image-1000740-galleryV9-isfz-1000740.jpg

Edited by Parsons
Link to comment

Ovo je sa humanog aspekta, medicina, kompleti za prvu pomoc, medsestre, 1 humani Wehrmacht, a ne tamo neki ozloglaseni i nepravedno opanjkavan od strane raznih zavidljivaca...

Jebo im ja mater i njima i onima koji su ovo dozvolili i publici koja se nostalgicno osmehuje.

Link to comment

Sta god da je ovo (mozda i snimanje filma), ova radoznala lica okolo jako podsecaju na sam kraj nemackog filma Er is wieder da (ono kao fora Hitler se pojavljuje ponovo medj Nemcima). Inace, sasvim solidan film, pocinje kao glupa komedija, sa nesto ozbiljnim (makar i malo provoloptaskim) krajem.

Link to comment

To je bre Hella, došao da zaustavi ekonomske emigrante tamo gde je najtvrđe.

 

Edit: a mora i nekako da se odgovori na balavog Boatenga na čokoladi, to nije za zajebavanje.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Nego jesi ti razresio nedoumice oko poreske prijave? Pitam za druga.

 

edit: glupo pitanje - htedoh da pitam da li se na kraju isplati dati nekom da odradi za tebe?

Edited by Venom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...