Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

1 hour ago, Svemir Zeka said:

Šta reći....a da te ne sačeka gomila legalista da ti kaže da si, u stvari, ti monstrum.


To meni ili uopste?

Link to comment

@Svemir Zeka

Thai je matrijahat. Zena vodi i nosi sve. Muz se udaje u zeninu kucu.
Porodicno nasilje ne postoji. Mogu da se posvadjaju u braku a neka tucnjava - muz izadje sa plavim okom.
Tajke su najopasniji vid zenskosti. U poslu, one su menageri, muskarci Thai zene postuju i cene, usadjeno im od njihovih majki.
Kada je u Americi (pre 15 godina) broj zaposlenih zena dostigao 50%, doslo je na naslovnu stranu The Economist.
U Thai je tako vekovima.

  • Wub 1
Link to comment
17 hours ago, Fakundo Sava said:

https://www.nin.rs/magazin/vesti/56421/muz-u-francuskoj-drogirao-zenu-i-deset-godina-ugovarao-silovanja

 

Užas .

Sve se dešavalo u nekoj francuskoj piktoresknoj selendri 

 

Čitam sad na BBC... https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-69324230

 

Francuskinja koju su nepoznati muškarci silovali više od 10 godina pošto bi je muž drogirao i tako uspavao, govorila je o ovom užasu pred sudom kada je saznala kako je bila zlostavljana.

Žizel Peliko, stara 72 godine, svedočila je trećeg dana suđenja u Avinjonu, na jugoistoku Francuske, protiv 51 muškarca, između ostalih, i njenog supruga Dominika, sa kim je pola veka u braku.

Svi su optuženi za silovanje.

 

Žizel Peliko se odrekla prava na anonimnost kako bi „sramotu" prenela na optuženog, saopštio je njen pravni tim.

„Govorim u ime svake žene koja je bila drogirana a da to nije znala, tako da nijedna žena ne mora da pati", prenosi agencija AFP njene reči.

 

U narednim danima, sud će saslušati još dokaza iz istrage o tome kako je Dominik navodno kontaktirao muškarce preko sajtova za seks dopisivanja i pozivao ih u njihovu kuću u predgrađu Mazana, grada severoistočno od Avinjona.

 

Policija tvrdi da su muškarcima davana stroga uputstva.

Morali su da se parkiraju na izvesnoj udaljenosti od kuće kako ne bi privukli pažnju i da čekaju do sat vremena kako bi lekovi za spavanje koje je davao Žizel počeli da deluju.

 

Dalje tvrde da je muškarcima, pošto se nađu u kući, govoreno da se skinu u kuhinji, a zatim ugreju ruke toplom vodom ili na radijatoru.

Duvan i parfem nisu bili dozvoljeni da ne bi probudili Žizel.

 

Kondomi nisu bili potrebni.

 

Pošto je istina izašla na videlo, Žizel je otkrila da nosi četiri polno prenosive bolesti.

„Ne saosećam se ni sa jednim od optuženih.

„Jedan HIV pozitivan muškarac je došao šest puta. Moj muž nijednom nije izrazio zabrinutost za moje zdravlje", rekla je ona.

 

Na pitanje sudije u četvrtak da li poznaje nekog od optuženih, Žizel je rekla da je prepoznala samo jednog.

„Bio nam je komšija. Došao je da nam proveri bicikle.

„Viđala sam ga u pekari, uvek je bio ljubazan. Nisam imala pojma da će doći da me siluje", kazala je ona.

 

:( 

 

Kakav pakao, jbte...čovek sa kojim je bila u braku i delila život.

Edited by Klara
  • Tužno 2
Link to comment

Mislim da je to možda i najsumanutija vest koju sam u životu pročitao a Gospod Isus Hristos mi je svedok da uglavnom klikcem na bizarne naslove.

Prestrašno, i ko zna koliko toga ima još.

  • +1 8
Link to comment

Kraj teksta na NIN-u je još luđi 

 

Dominik Peliko je takođe optužen za silovanje i ubistvo devojke (23) u Parizu 1991. godine. Ona je tada bila drogirana, silovana i izbodena. Još jedna devojka koja je imala 19 godina napadnuta je na sličan način ali je uspela da pobegne i policija kaže da se DNK profil podudara sa Pelikoovim.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

https://nypost.com/2024/09/03/world-news/dominique-pelicots-daughter-storms-out-of-trial-after-hearing-he-had-nude-photos-of-her/

 

The daughter of a twisted French man on trial for drugging his wife and recruiting dozens of men to rape her stormed out of the courtroom in tears Tuesday after the judge revealed her dad also had nude photos of her on his computer.

 

Judge Roger Arata told the court Tuesday that nude photos of Darian were found on her dad’s computer in a file titled, “Around my daughter, naked,” the report said.

 

 

...

Link to comment

ovo me po bolesti podseća na onog austrijskog monstruma što je držao zatvorenom i silovao spostvenu ćerku godinama.

Ovog zatvoriti doživotno i baciti ključ

Link to comment

Meni je ubedljivo omiljeni detalj iz "francuske piktoreskne selendre" što se neki od ovih silovatelja brane time da su mislili da je to sve roleplay tj. da i supruga zapravo učestvuje u svemu ali se pravi da spava, da je to neki njihov kink... meanwhile forum na kome su se upoznali sa ovim likom se zove → without her knowledge (kada se prevede). 

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...