Jump to content

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

zasto je odvratna? verovatno je ja tumacim na pogresan nacin. trazeci karikaturu, nabasah na informer i zasto je oni smatraju odvratmom. meni to ne pije vodu. 

Link to comment

meni nije odvratna. glupava je kao vecina petricicevih karikatura ali nizak kvalitet ne znam da li je bas eticka kategorija. razumijem da neki u karikaturi vide relativizaciju vaznosti slucaja ovih par djevojaka. meni se pak cini da je petricic htio da bude na tragu tvitova tibora jone ili obucininog uvodnika.

Link to comment
8 minutes ago, panta rhei said:

 

@Hermetico to da, ali ja ovo ne vidim ni kao salu nego ozbiljnu drustvenu kritiku. mozda je do mog pogresnog tumacenja.

Ok ne za šalu nego za duhovitu kritiku. Tzv šalu. 

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment

jebiga, karikaturista, njegovo je da reaguje na bitnu temu pa nekad ubode a nekad bas i ne. nije problem. svakako, po meni, jako daleko od toga da mu se prikaci relativizacija.

 

meni je mnogo veci problem relativizacije sto mediji prenose anonimne informacije s neta sto razvodnjava pricu i dovodi do toga da se sumnja u bukvalno sve.

Edited by adam
  • +1 2
Link to comment

Mene Petričić malo plaši kad ga vidim jer liči na manijaka onog baš iz parka lol ali šta znam ovde na prvu vidim neku poentu u vladajućem sistemu koji podseća na sadističku sektu sa kultom ličnosti u kojem su neki iz puke naivnosti i prateće gluposti dok drugi ćute iz straha ili materijalnog interesa ili su naprosto oguglali u apatiji.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Sinoć Vidojković i njegov ne bistriji kolega upoređuju Aleksića i onog  glavnog  koji nam sve to radi godinama sa sve nekim sočnim komentarima i cerekanjem...

znaju da ispadnu bilmezi 

Link to comment
9 minutes ago, Fakundo Sava said:

Sinoć Vidojković i njegov ne bistriji kolega upoređuju Aleksića i onog  glavnog  koji nam sve to radi godinama sa sve nekim sočnim komentarima i cerekanjem...

znaju da ispadnu bilmezi 

 

To su ljudi koji imaju samo jednu javnu agendu i samo o njoj misle, iz tog bunara nije jednostavno videti da neke stvari ne treba zagadjivati tom agendom jer su same za sebe vazne iz mnogo razloga. Slicna stvar se trenutno desava na topiku o vakcinaciji, svi se vise bave time sta je u Vucicevoj glavi, sta Vucic zeli da postigne i gde je sve Vucic zajebao nego sto se bave vakcinacijom. Nije to neocekivano, imajuci u vidu gde zivimo.

  • +1 5
Link to comment
6 hours ago, Lena said:

Na nacionalnoj frekvenciji mogli smo čuti kako neki gosti, uz određene ograde, spekulišu da je prijava Milene Radulović osveta za davnašnje izbacivanje sa časa. Društvene mreže potegle su standardni baraž: „Zašto baš ona, a ne neka druga?“ „Zašto nije prosto otišla/pobegla?“ „Zašto nije rekla roditeljima?“ A pošto su se silovanja desila pre devet godina, neizostavno „Zašto nije prijavila odmah?“

Najsažetiji mogući odgovor na glasi: „Zbog tebe.“

Zbog tebe i takvih, koji procenjuju da li je višestruko silovana devojka sama kriva, u zavisnosti od simatičnosti smatraju da laže ili govori istinu. Zbog spremnih da kliknu na anketu tabloida „Alo“ koja glasi „Da li je Miroslav Aleksić kriv za silovanje?“, kao da je reč o nekakvom referendumu kibicera.

 

https://www.dw.com/sr/možda-je-ćutala-zbog-tebe/a-56259809

bez obzira za lupetanja, vređanja, banalizovanja, mržnju i razumevanje za zlikovca, mislim da bi valjalo doći do odgovora na ova dva zamašćena pitanja, pročitao sam post mesečarke, njeno obraćnje familiji. mislim da se odgovori na ova pitanja kriju u kući, u nepoverenju u odnosu na roditelje. zašto se neprijatnost dodirivanja pa do silovanja ne kaže roditeljima i od njih zatraži pomoć odmah? nego se čeka. šta? slušam danas ovog roditelja i advokata. kakva je to količina nečega (neprijatnosti, stida....) kod devojke da ne želi i dan danas da otac čuje njenu ispovest.

 

neko je nabrojao sve moguće profesije na kojima dolazi do, recimo otvoreno, napastvovanja. ja se nadam da će ovaj slučaj biti povod roditeljima da stave prst na čelo i budu roditelji više nego što su pokazali. kad su u pitanju ćerke a, boga mi, i sinova da od njih ne postanu seksualni, i ne samo seksualni, predatori.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

sve pretpostavke shta je zapravo trebalo da bude redosled dogadjaja i reakcija, zasnivaju se na nashim idejama kako bi mi to u datoj situaciji. a to je nishta, mnogi ljudi koji za sebe tvrde da su odrasli, sposobni i samostalni, trpe najneverovatnije stvari svakodnevno. i ako ih pitash, imaju 1000 objashnjenja, od kul je tajo preko mora tako do nije tako uopshte, samo izgleda...

sent from bubamoto





  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment

mislim da svako trpljenje treba da se poveri najbližem, najrođenijem. roditeljima, svakako. ako ne možeš, onda je zvrčka u roditeljima. bar ja tako mislim i tako sam odradio svoje roditeljovanje.

  • +1 2
Link to comment

U ovakvim slučajevima gde su žrtve od malena gurane u te "škole" medju te "učitelje" koji su neka elita,logično je da dete nema takvu slobodu prema roditelju.Nego sve kako Mika kaže,a po obrascu klinci koji idu tamo dobiju taj osećaj elite pa izbegavaju ove obične "klince" i gube dodir sa realnošću,već kako kaže Mika to je Amin.

 

Takav čovek ima brisani prostor da od tih klinaca napravi ono što on želi i ti klinci nisu ni svesni šta su preživljavali dok me dodju u realan svet,pa vide da nije normalno što ih je matori perverznjak zapitkivao takve stvari sa samo 17 godina.

 

Nije to silovanje onako kako prosečni Mile zamišlja.Zato i toliko vremena prolazi.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Smeta vam Petricic vise nego sto vam smeta ovaj olos i njegova mafijaska udruga koja 10 godina nasilno oduzima ono malo sto je preostalo od ljudskog dostojanstva na ovim prostorima. Mi moramo propasti jos vise nego sto jesmo zato sto hocemo da budemo pristojni pre nego da budemo ljudi. A pa ne to tako ne ide.

 

I sa njima treba uci u direktan konflikt i fizicki pre svega. Izazivati ih na dvoboje i duele vredjati najotvorenije pokazivati prstom u njih smejati im se u lice kako su neznalice pretiti vesanjem i streljanjem zastrasivati clanove porodice postavljim i izabranih lica huskati decu da kinje i ponizavaju njihove klinci po treninzima i skolama zauzimati brane mostove elektrodistribucije pozivati na nasilnu promenu ustavnog uredjenja javno vezivati po drvoredima bulevara busiti gume paliti automobile bacati molotovljeve koktele na njihove vikendice

 

I to treba da bude samo pocetak krvave demontaze 

 

Tako treba povratiti prvo dostojanstvo i veru u sebu pa onda sve ostalo

 

Zvuci gadno i neumereno, zar ne?

 

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...