Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

7 minutes ago, Kenji said:

Slažem se, samo što nije problem mistifikacija umetnosti an ženeral već likovi koji su pronašli put da umetnički "proces" zloupotrebe. Plašim se da ćemo lako ući u potpuno nipodaštavanje umetničkog razvoja/edukacije i svesti sve na zanat tj. potpuno zajahati na talasu tehnokratskog 21. veka.

Ove stvari treba odvojiti jer ne možemo dozvoliti, ne daj bobe, da se gasi petnica jer nema mesta posebnosti, već se suočiti sa onima koji sede na vrhu te posebnosti bez ikakve zasluge.
 

 

"posebnost" je vrlo zajebana kategorija. Iskreno, ja nalazim da je u korenu mnogih losih praksi (da ne idem dalje), a na neki nacin ta zelja za posebnoscu je ugradjena u nas mentalitet i izrazito u sistem obrazovanja od malih nogu. Ne "biti dobar", vec "biti najbolji". Dobar se moze biti u mnogo toga, ali da budes najbolji makar u jednoj stvari trazi ogromna odricanja i postavlja cesto ogroman pritisak na decu (pumpajuci im nerealne ambicije).

 

Ne mislim da treba petnicu ukinuti, ali nemam nikakvu dilemu sta je vaznije "dobre skole" ili "najbolji skolski kamp". Petnica je tu veliko mazanje ociju. Nesto ko sto su nasi sportski uspesi, Djokovici i Jokici, "mi svetska sportska supersila", dok su nam sva ostala deca masovno debela i potpuno nezainteresovana za sport. Osvajamo svake godine zlatne medalje na matematickim olimpijadama, fantasticno, a 9/10 dece izadje iz skole da se nije maklo dalje od osnovnih racunskih operacija. I roditelji naravno lako padaju u tu zamku i sami guraju decu i nabijaju im pritisak.

 

Mozda se nesto danas promenilo, al kad smo mi bili klinci u razredu je uvek bilo par njih koji su isli u muzicke skole i pevali u horu ili svirali u skolskom orkestru. Mi ostali "nismo imali sluha". Evo ti frulica, kad je nota na ovoj liniji, pritisne ovu rupicu, i vozi. I onda dodjes u skolu i to naravno ne zvuci ni na sta, pa ako je nastavnica "dobra" da ti neku solidarnu 4ku, a ako je drkos uvali ti dvojku i cao. Meni je jedan od prvih utisaka u Holandiji bio sto masovno svi nesto znaju da odsviraju i sto su to naucili u redovnoj skoli. Niko od njih nije ni Mozart, ni Miles, ali to nije ni poenta.

  • +1 6
Link to comment

Ovo ni sa geografskom državom ni političkim uređenjem nema veze, mnogo je dublje. A humor mi je na nivou onih golih žena u dnevnim novinama što izgovaraju neki one liner o dnevnoj politici. Al ne mislim ni ja da je opasno. 

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Kenji said:

Slažem se, samo što nije problem mistifikacija umetnosti an ženeral već likovi koji su pronašli put da umetnički "proces" zloupotrebe. Plašim se da ćemo lako ući u potpuno nipodaštavanje umetničkog razvoja/edukacije i svesti sve na zanat tj. potpuno zajahati na talasu tehnokratskog 21. veka.

Ove stvari treba odvojiti jer ne možemo dozvoliti, ne daj bobe, da se gasi petnica jer nema mesta posebnosti, već se suočiti sa onima koji sede na vrhu te posebnosti bez ikakve zasluge.

 

Posebnost mora da se zasluži. Ne može neko da bude poseban zato što je bio u Petnici, nego samo ako je u toj istoj Petnici ostvario neke rezultate ili ako mu je ona donela dragocena iskustva koja je primenio u kasnijem radu. Znam nekoliko takvih, a znam i neke koji su se samim činom odlaska u Petnicu samoproglasili za intelektualnu elitu. 

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Hermetico said:

Ovo ni sa geografskom državom ni političkim uređenjem nema veze, mnogo je dublje. A humor mi je na nivou onih golih žena u dnevnim novinama što izgovaraju neki one liner o dnevnoj politici. Al ne mislim ni ja da je opasno. 

Jeste bolno neduhovito plus mi ogavna sama ideja gradiranja silovanja po tezini/trajanju ("eh, kad ja progovorim o mom ...) 

 

  • +1 3
Link to comment

ma ko govori o humoru. tu nema humora odavno. ja sam posle inicinalnog posta išao da vidim da nije i petričić silovao nekoga. možda i jeste vas tankoćutne. meni isto sranje ko i uvek. 

Link to comment
56 minutes ago, chandra said:

Ne mislim da treba petnicu ukinuti, ali nemam nikakvu dilemu sta je vaznije "dobre skole" ili "najbolji skolski kamp". Petnica je tu veliko mazanje ociju. Nesto ko sto su nasi sportski uspesi, Djokovici i Jokici, "mi svetska sportska supersila", dok su nam sva ostala deca masovno debela i potpuno nezainteresovana za sport. Osvajamo svake godine zlatne medalje na matematickim olimpijadama, fantasticno, a 9/10 dece izadje iz skole da se nije maklo dalje od osnovnih racunskih operacija. I roditelji naravno lako padaju u tu zamku i sami guraju decu i nabijaju im pritisak.

 

Jedino što postojanje Petnice nije ni u kakvoj korelaciji sa kvalitetom opšteg obrazovanja koje se dobija u srpskom državnom školskom sistemu. Drugim rečima, da Petnicu ukinu sutra, to ne bi ni za promil poboljšalo kvalitet obrazovanja koju redovni učenici iznose iz škole u svim oblastima, jer je razlog za slab kvalitet redovnog školstva organizacione, materijalne i kadrovske prirode u redovnom školstvu, a ne to što postoji neka ustanova u koju ode 0,2% ukupnog broja đaka, i to ponekad.

 

Inače, ja mislim da Petnica treba da postoji, i da je sreće, ne bi bila jedna Petnica za svu nadarenu decu, već bismo imali odvojene ustanove za decu nadarenu u različitim oblastima. Najveća greška koju možemo da napravimo je da se razvoj najtalentovanije dece koja imaju najveći plafon napretka sputava kako bismo neznatno podigli prosek u nekoj opštoj učeničkoj populaciji, jer ćemo umesto 50 izuzetnih i 1000 prosečnih dobiti 1050 prosečnih. 

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, Jumanji said:

Sta tacno znaci u krivicnom delu silovanja materijalni dokazi? Telesne izlučevine? Modrice? Nasilna penetracija? A ako ih nema cak i neposredno posle tog gnusnog cina, koristio kondom, zrtva nije bila nevina, nije se opirala, jer bila u soku, nema fizickih i telesnih povreda?

Mislim da je uvek jako vazno kada zrtva isprica nemili dogadjaj sa puno detalja, jos ako se kod vise njih to poklopi, kakav je njegov sistem bio, sta je tacno radio, a sigurno se ponavljao, kako im prilazio, njegov govor, a vidimo da je i u svakodnevnom bio "specifican" mislim da je to mnogo vazno, pogotovu posle nekog vremena, kada materijalnih dokaza bas nikakvih nema.
Na kraju tu su razni vestaci. I mislim da su traumaticna iskustva tako mladih i neiskusnih osoba, zivotno neiskusnih, pa i u vreme kada su sve to prezivljalvale (konkretno u Mileninom slucaju) jos jedan kljuc svega. Milena je i isla zbog svega na pishoterapiju, koliko sam shvatila. E sad koliko i sta tu moze da se koristi kao dokaz, jer poverljivost terapeuta i pacijenata, ne znam.


 

 


Naravno da je sumnjivo. I ko zna koliko ih je vec ili ce tek slicnih optuzbi iskociti, pogotovu u ovakvim vrstama "svedocenja". Zato sam i postavila.
Samo ti koji "ne izgledaju" kao silovatelji, ne znaci i da nisu. Bar praksa kaze tako.


**
Crtica prva. Cujem da je sinoc skola nastavila sa radom, a cas-ove drzala gospodja mu.

Crtica dva. Pa majku vam boziju!
Davanje povoda za seksualno uznemiravnje! Juuu kakavo leglo govana ovaj Pravni..

c9a4e947d80c5d94f3e6ad3cec389372.jpg

 


Nazalost pravni je uvek bio tezak jebarnik, ali, nevezano o toga, ovakav nacin rezonovanja je skandalozan za pravnike.

Mada, sta se cudima, jedan od sudija Ustavnog suda, otvoreno poziva mladjane pravnice na tusiranje sa njim, ako hoce da dobiju posao u doticnom sudu. Ali boze moj, ako doneses odluku da Briselski sporazum nije protiv ustava ili da je sasvim uredu ljudima smanjiti penzije, realno, mozes i da silujes na sred Knez Mihajlove i ne bi ti falilo nista.

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

 

Posebnost mora da se zasluži. Ne može neko da bude poseban zato što je bio u Petnici, nego samo ako je u toj istoj Petnici ostvario neke rezultate ili ako mu je ona donela dragocena iskustva koja je primenio u kasnijem radu. Znam nekoliko takvih, a znam i neke koji su se samim činom odlaska u Petnicu samoproglasili za intelektualnu elitu. 

 

Upravo to. Kod nas se "elita" pravi medjusobnim tapsanjem po ramenu i razmenom profesionalnih i akademskih usluga. U svetu nauke su stvari jasne, ili si objavljivao u relevantnoj medjunarodnoj periodici ili nisi. Ako jesi - kapa dole, ako nisi - cuti i ne smrdi, elita si koliko i student zavrsnih godina koji razvozi porudzbine za Volt jer nema ledja i nikog da ga gura na faksu. Mozes misliti te elite koja zahteva nesto za sebe, pa jos ocekuje da im drugi (u ovom slucaju druge) glancaju patologije i frustracije. A od radova koje imaju je 20% objavljeno u "Zborniku za Nabijanje Referenci" koji uredjuje drugar sa faksa i 80% u nedeljnim "Draga Saveta" magazinima, dve strane dalje od horoskopa i vodica kroz beogradske bioskope.

 

Sve to treba prijavljivati i tuci po usima cim krenu da se kurce i izivljavaju nad onima koji profesionalno zavise od njih. Cujes - tako se napreduje u ovoj profesiji. Dao bih im ja te strukovne mitove, na nos bi im izasli.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Ovo ni sa geografskom državom ni političkim uređenjem nema veze, mnogo je dublje. A humor mi je na nivou onih golih žena u dnevnim novinama što izgovaraju neki one liner o dnevnoj politici. Al ne mislim ni ja da je opasno. 

 

Ako je poenta da ovoga ima svuda, ima ga u nekom obliku, a da je svuda u istom obliku nije.  Mozda se mnogima provlaci u glavi, ali nije socijalno prihvatljivo.  A sto se humora i opasnosti tice tvoja percepcija nije ista kao i onih devojaka/zena koje su ovo drugacije dozivele . Sad cija percepcija humora i opasnosti treba da se uzme kao norma ostaje da se svi dogovore.

 

Ovo sve ako si mislio na ono djubre u spojleru mog posta. Ako nisi, zaboravi.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...