Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Petričić prso skroz. Možda ga sad neko opomene, konačno. Budala i on i ko mu ovo objavi, ne mogu ni da gledam. Poseban krug pakla za sve koji preko ovoga guraju svoju agendu. 

  • +1 2
Link to comment

Sve sve i ta mistifikacija i već postaje bolno posmatrati u kakvom bablu ti ljudi žive i koliko ne uspevaju da premeste fokus van naučenih kliše mantri i osvrnu se oko sebe malo. Čuj, bave se dušom, umom i emocijama. 

  • +1 4
Link to comment

I prvi vrišteći red fleg bi trebalo da budu ta "vi ste posebni i elitni i vi niste kao druga (takva i takva) deca"  isprazna pseudointelektualna anahrona romantičarska proseravanja, a to je radio sve vreme, samo što većini ljudi iz tog kruga to nije bio signal za uzbunu i preispitivanje, očigledno, već se odlično nakalemilo na već postojeći pogled na svet. 

 

 

*ne krivim roditelje, više društveni kontekst u kom se jaše na tom talasu dok se ne ispovraćamo svi kolektivno

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Taihoskopija said:

I prvi vrišteći red fleg bi trebalo da budu ta "vi ste posebni i elitni i vi niste kao druga (takva i takva) deca"  isprazna pseudointelektualna anahrona romantičarska proseravanja,

 

Upravo. Zato i ne mogu da prestanem da mislim o Petnici u ovom kontekstu. Uz mnoge ocigledne razlike, ta potka je identicna.

  • +1 4
Link to comment

Poslednja stranica ili klizi ka konzervativizmu svoje vrste ili ukazuje na mnogo šire društvene kontekste koji mogu biti uzroci svega ovoga. Da, celebrity drool je osnova odnosa prema izvodjačkim umetnicima svih vrsta a u naučnim krugovima princip "kupanja staraca" vuče još iz antike. Moć i pozicija koja se zloupotrebljava upravo dolazi iz ovakvih istorijskih odnosa, samo što treba pronaći razliku izmedju afirmativne posebnosti koja nam je preko potrebna u antivaks 21. veku i lova na veštice prema svemu što ne predstavlja nekakve imaginarne početne vrednosti.

 

Hoću reći, nemojmo sad o umetnosti ili nauci već o onima koji to zloupotrebljavaju.

Link to comment

ovo je bio potpuno ok meandar rasprave i na kraju dio razloga zasto je tolerisana zatvorenost zajednice na celu sa mikom™

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
Quote

Na pitanje kako je Iva prelomila da prijavi, advokat Ilinčić kaže – zato što je Milena (Radulović) insistirala na tome. „Nisu njih tri sedele skrštenih ruku, one su pre dve godine išle kod jednog mog advokata da ga pitaju da li postoji adekvatna pravna zaštita. Nažalost, dobile su jedan odgovor, da tako kažem – pogrešan, gde je advokat izneo da se tu ne može ništa, da je to zastarelo i one su bile razočarane. I to nije bio jedini advokat kome su se obratile“, naveo je Ilinčić.

:ph34r:

  • Tužno 2
Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

Petričić prso skroz. Možda ga sad neko opomene, konačno. Budala i on i ko mu ovo objavi, ne mogu ni da gledam. Poseban krug pakla za sve koji preko ovoga guraju svoju agendu. 

 

čovek je on point. nije ovo nikakvo guranje agende. i nije ovo nikakav izolovan slučaj i ovakvim stvarima će se čuti sve više a posledica su silovanja zemlje i davanja moći u ruke rediteljima svadbi. 

Edited by nisam ja
  • +1 6
Link to comment
12 minutes ago, morgana said:

ovo je bio potouno ok meandar rasprave i na kraju dio razloga zasto je tolerisana zatvorenost zajednice na celu sa mikom™

Slažem se, samo što nije problem mistifikacija umetnosti an ženeral već likovi koji su pronašli put da umetnički "proces" zloupotrebe. Plašim se da ćemo lako ući u potpuno nipodaštavanje umetničkog razvoja/edukacije i svesti sve na zanat tj. potpuno zajahati na talasu tehnokratskog 21. veka.

Ove stvari treba odvojiti jer ne možemo dozvoliti, ne daj bobe, da se gasi petnica jer nema mesta posebnosti, već se suočiti sa onima koji sede na vrhu te posebnosti bez ikakve zasluge.
 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Kenji said:

Slažem se, samo što nije problem mistifikacija umetnosti an ženeral već likovi koji su pronašli put da umetnički "proces" zloupotrebe. Plašim se da ćemo lako ući u potpuno nipodaštavanje umetničkog razvoja/edukacije i svesti sve na zanat tj. potpuno zajahati na talasu tehnokratskog 21. veka.

Ove stvari treba odvojiti jer ne možemo dozvoliti, ne daj bobe, da se gasi petnica jer nema mesta posebnosti, već se suočiti sa onima koji sede na vrhu te posebnosti bez ikakve zasluge.
 

 

kenji, brt, pricamo na forumu, ne pravimo drzavnu strategiju razvoja umjetnosti ili nauke. ali razumijem potpuno tvoj rezon, naravno.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Dva dana pre nego sto ce da izbije ovaj skandal,  imah "temperamentniju" diskusiju sa rodjenom sestrom. Ona je drustvenjak, ja sam "morsko prase". Sto na um, to na drum, bez neke visoke diplomatije, pogotovo ne one ljigave poluorjentalne na koju mi se i bukvalno riga. Takva sam rodjena, takva cu da crknem.

 

Ona u porodici vazi za socijalno inteligentniju i bolje prilagodjenu kad je rec o komunikaciji sa nemustim obicajima te sredine. Onakvom kakva ta sredina jeste (nudge, nudge, wink ,wink), a ne onakvom kakvom se pravi bez obzira na nominalnu ideolosku i kulturolosku etiketu.  Od zadnje vukojebine do kruga 2. Govorim o celoj sredini, politicki brendovi tu sluze samo da se nalepe na dupe, reda radi. A zastita kao u plemeskim zajednicama

 

Ona je vise da se traze kompromisi i ne talasa, da se direktno ne konfrontiraju stvari.  Da se ponekad zbog mira precute lasicivni i neumesni komentari, jer tako je to tu sta se moze.

Nije taj nasilnik/nasilnica, nije on(a) los(a), samo malo neadaptiran(a).  

 

Ja sam radila suprotno, dobijala etikete (ceo spektar svaki put), ali se, nazalost, ispostavljalo vremeno da sam u svakom pojedinacnom slucaju kad sam kenjala bila u pravu. 

 

Dete, klinka, prva godina srednje skole (15,5)  se zalilo vec neko vreme na neke porodicne poznanike, kolege  i prijatelje zbog narusavanju psiholoskog prostora, mazenja po glavi koje uzgred budi receno mrzela i kad je imala tri godine i sljepala sve koji joj pridju i po rukama i po licu. Instiktivno oseca odbojnost. 

 

I majka joj je rekla da ne preteruje, da su hteli da je utese. Krajem 2019. smo ostali bez bliskog clana najuze porodce sto smo svi tesko podneli ona posebno, gledala ga je kao svoju "musku" zastitu, sto je i bio.  Jos je taj gubitak cini tuznom.

 

Moj stav je da dete/tinejdzer i na kraju krajeva i odrasla osoba nema sta trpi incijativu ka socijalizaciji koju institktivno oseca neprijatnom, bila ona verbalna ili pipajuca.

 

Sestricini sam rekla da se sklanja bez objasnjenja, a majci joj da svako ima svoje drugare i da mala nije duzna da se socijalizuje i bude ljubazna sa njihovim ortacima i ortakinjama. I da ako sam nekad, kao starija sestra, izvlacila usi kad ona nadrlja i visoka diplomatija ne daje rezultata, da li to treba da radim opet.

 

I onda je izbilo ovo sada i citam one komentare sa zenskog foruma koji nemaju u sebi ideologiju nego jednu nepatvorenu ogorcenost bezobrazlukom svih okolo njih od detinjstva  i onih koji su nasilnici ukljucujuci one bukvalne i ove verbalne nasilnike (muske i zenske ) sto brane institucije i uopste jednu kulturu celog drustva.

 

To su licni dozivljaji osoba koje zele samo da normalno  zive, uce i rade (cime god se bave), a da ih ne zaskace svako kome se u datom trenutku *******.

 

Onog magarca od hirurga sto ga je @gospa buba pomenula su prvo tamo identifikovali, pa ga je Blic preuzeo pod svoje. Citanje na licnu odgovornost

 

Spoiler

"Ihhhh… pa, jbt, „silovana”, sa 17? Ma idi u četiri pi**e materine, ako si bila silovana sa 17, a sve otćutala jer si se plašila osude javnosti?????? Nisi rekla roditeljima?? Pa, kakvi su to roditelji??? Možda je i tata podvodio?? Pa je zato ćutala? Hoćemo dalje? Ajde! A ako si dala svojevoljno sa 17 (A TAKO JE 100% BILO) onda si samo još jedna mala dr**a, a Mika baraba!! I to je sve… terajte se u k***c! Naročito, ovi koji će sad da počnu da se naknadno javljaju", skandalozna je objava Iganjatovića na Fejsbuku.

 

Nije ni cudo sto se ona americka sabancina tako dobro kotirala. Sta ocekivati od onih sa tribina kad su nam obrazovani ovakvi.

 

Resice ovo smena generacija. Ova deca su ipak vaspitana da ne trpe onoliko. Ili bar imaju svest o svetu gde to ipak nije normalno, ni ha, ha zajebancija.

Edited by Moonwalker
  • +1 9
Link to comment
7 minutes ago, nisam ja said:

 

čovek je on point. nije ovo nikakvo guranje agende. i nije ovo nikakav izolovan slučaj i ovakvim stvarima će se čuti sve više a posledica su silovanja zemlje i davanja moći u ruke rediteljima svadbi. 

 

ni meni petriciceva karikatura uopste ne smeta. 

govoreci o prisvajanju borbe ili njenoj banalizaciji, opasnima smatram slucajeve kao sto je astroloskinja bivsa vice novinarka sto prikuplja i na svom profilu plasira anonimne prozivke navodnih napasnika 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...