Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Just now, Frank Pembleton said:

U smislu?

.... Shiit has hit the fan!
 

Pa frustrirana je već godinama odnosima i problemima koji su sad u žiži, a kad je izašlo saopštenje bilo joj je grozno u smislu nedovoljno konkretno i nedovoljno oštro. Kontam da je baš uticala na ovo novo, jer je pisala po fejsu odmereno. A meni kaže odlepila sam kad sam pročitala. Verovatno su napravili bunarenje na faksu da se izmeni. 

Link to comment
izvinjavam se zbog off-a, ali ovo je trejdmark ponašanja u naučnoj zajednici, barem iz ugla decenije provedene u jednom od naučnih instituta.
svi sve samo i stalno pljuju. osim onih sa kojima su udruženi u 1 interesnu grupicu. 
i to se tu i tamo malo promenilo. ipak je teshko odrzavati mrznju predaka, ma koliko kvalitetna bila hihi.gif

sent from bubamoto


  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Hermetico said:

Brt nema te obuke... Jedino da imaš psihologa pored sebe non stop. Ne mogu da opišem šta sam sve morao da sređujem za ovih deset godina - pokušaje suicida, teške poremećaje ishrane, zaljubljenost u mene, antipsihotike prepisane od neke budale, krize seksualnih identiteta, napade panike zbog vršnjačkog nasilja usled seksualne različitosti... 

 

Srećom, igrom slučaja zaista imam non stop psihologa pored sebe, nekoliko njih. Ali često su mi baš oni govorili da najpre treba ja da uzmem odmor ili prosto prestanem da se bavim. Da mi je sve to previše (uprkos njihovoj istrajnoj i zdušnoj pomoći bez ostatka) i njima je bilo teško da poveruju koliko problema se nađe na jednom malom mestu istovremeno.

 

A to je sve zbog toga što je potrebna sistemska podrška duboko drugačija od bilo koje koju imamo, za početak postojeća. Nije dovoljno nekoliko nas koji držimo radionice i nekoliko kul nastavnika u srednjoj školi i nekoliko kul roditelja. Prosto nije.

 

"Nema te obuke"... Slazem se, nema idealne obuke koja ce da te spremi za sve izazove nastavnickog posla. Ali neke obuke ipak ima i treba da je ima vise (a ne manje) i treba da bude bolja.

 

Meni je najveci paradoks sveta u kojem zivimo da ne postoji obavezna obuka za roditelje. Neka kancelarija za zastitu na radu ce te naterati da prodjes kurs o tome kako se sedi na stolici ili hoda po ravnom podu (*), ali napravis dete, odneses ga kuci iz porodilista i snalazi se kako umes. Nista instrukcije, nista obuka, jer roditeljstvo je valjda najprirodnija stvar i tu nam rade instinkti. (Slicna stvar kad su omatoreli roditelji u pitanju - ja bih napravio obavezne radionice za sve ciji matorci se blize 65-toj, pa onda na svakih 5 godina dalja obuka za ono sto sledi).

 

(* ne preterujem, majkemi, proveo sam 4 sata tokom karantina na online kursu na kojem je jedna od tema bila kako da se ne povredis i ne padnes dok hodas po ravnom podu - te da uvek proveris da li je pod mokar, da nosis adekvatnu obucu, da gledas ispred sebe i slicno), ali

  • +1 3
Link to comment

Problem jeste sistemski, al baveci se tom temom samo na nivou fensi skola ispade prilicno elitisticki. Sta je s policijom, socijalnim sluzbama etc.? Na kom je to tek nivou? Prof. Zoran Pavlovic u svojoj knjizi "Viktimizacija..." jasno rasvetljava sve aspekte srpskog drustva gde je sistematski zrtva u Srbiji maltene prepustena svojoj sudbini. Meni je odgovorio na vecito pitanje sta da radis kad ti cigance trazi pare. Romi su konstantno zrtve seksualnog zlostavljanja i nasilja, a posebno ta deca koja prose i zene, i davajuci im pare ucestvujes u opstanku tog zla kojem su izlozeni. A sta radi policija? Nista. Tako zive oduvek.

Link to comment
6 minutes ago, chandra said:

 

"Nema te obuke"... Slazem se, nema idealne obuke koja ce da te spremi za sve izazove nastavnickog posla. Ali neke obuke ipak ima i treba da je ima vise (a ne manje) i treba da bude bolja.

 

Meni je najveci paradoks sveta u kojem zivimo da ne postoji obavezna obuka za roditelje. Neka kancelarija za zastitu na radu ce te naterati da prodjes kurs o tome kako se sedi na stolici ili hoda po ravnom podu (*), ali napravis dete, odneses ga kuci iz porodilista i snalazi se kako umes. Nista instrukcije, nista obuka, jer roditeljstvo je valjda najprirodnija stvar i tu nam rade instinkti. (Slicna stvar kad su omatoreli roditelji u pitanju - ja bih napravio obavezne radionice za sve ciji matorci se blize 65-toj, pa onda na svakih 5 godina dalja obuka za ono sto sledi).

 

(* ne preterujem, majkemi, proveo sam 4 sata tokom karantina na online kursu na kojem je jedna od tema bila kako da se ne povredis i ne padnes dok hodas po ravnom podu - te da uvek proveris da li je pod mokar, da nosis adekvatnu obucu, da gledas ispred sebe i slicno), ali

Pa pazi, što se tiče arta za početak neki youth center gde će da budu radioničari i psiholozi, makar jedan ali dobar. Ja sam nešto gurao da se pokuša galerija tinejdžerske umetnosti koja bi radila samo to, prošle godine sam organizovao Festival tinejdžerske umetnosti al su ljudi iz ustanove bili takvi debili da sam se u procesu drao na dvojicu njih jer me drugačije nisu čuli.

 

A radioničari su bili strava, imamo super ljude koji oće. Pozorište muzika pisanje kostim film, sve je bilo ekstra. 

 

To može da se napravi da postoji stalno i nije ni skupo. To čak može i da bude uspešno pa da se i opština grad hvale. Ali novo je, treba se usuditi...

Edited by Hermetico
Link to comment

chandra bre ima obuka za bebe, gde si ti radjao decu choveche??? svaki dom zdravlja ima, tj dispanzer za zene, i kako da rodish dete, ako ne znash, i kako da ga okupash presmotash i rukujesh. ima savetovalishta za shta hocesh, ishranu, ovo ono, neobavezno i besplatno. sad posle kad kreni potrebe i shkolice visheg nivoa, istina je, preuzima trzishte. ali to je vec druga pricha.

ali podrshka za novorodjene roditelje zaista postoji i sasvim je korektna. jedino ako je nisu ukinuli u medjuvremenu.

kod nas je klima generalno losha, pa sve izgleda gore nego shto jeste.

sent from bubamoto







  • +1 4
Link to comment

Sta tacno znaci u krivicnom delu silovanja materijalni dokazi? Telesne izlučevine? Modrice? Nasilna penetracija? A ako ih nema cak i neposredno posle tog gnusnog cina, koristio kondom, zrtva nije bila nevina, nije se opirala, jer bila u soku, nema fizickih i telesnih povreda?

Mislim da je uvek jako vazno kada zrtva isprica nemili dogadjaj sa puno detalja, jos ako se kod vise njih to poklopi, kakav je njegov sistem bio, sta je tacno radio, a sigurno se ponavljao, kako im prilazio, njegov govor, a vidimo da je i u svakodnevnom bio "specifican" mislim da je to mnogo vazno, pogotovu posle nekog vremena, kada materijalnih dokaza bas nikakvih nema.
Na kraju tu su razni vestaci. I mislim da su traumaticna iskustva tako mladih i neiskusnih osoba, zivotno neiskusnih, pa i u vreme kada su sve to prezivljalvale (konkretno u Mileninom slucaju) jos jedan kljuc svega. Milena je i isla zbog svega na pishoterapiju, koliko sam shvatila. E sad koliko i sta tu moze da se koristi kao dokaz, jer poverljivost terapeuta i pacijenata, ne znam.




A zar nije ovo malo sumnjivo?


Naravno da je sumnjivo. I ko zna koliko ih je vec ili ce tek slicnih optuzbi iskociti, pogotovu u ovakvim vrstama "svedocenja". Zato sam i postavila.
Samo ti koji "ne izgledaju" kao silovatelji, ne znaci i da nisu. Bar praksa kaze tako.


**
Crtica prva. Cujem da je sinoc skola nastavila sa radom, a cas-ove drzala gospodja mu.

Crtica dva. Pa majku vam boziju!
Davanje povoda za seksualno uznemiravnje! Juuu kakavo leglo govana ovaj Pravni..

c9a4e947d80c5d94f3e6ad3cec389372.jpg
  • Haha 1
Link to comment
27 minutes ago, gospa buba said:

chandra bre ima obuka za bebe, gde si ti radjao decu choveche??? svaki dom zdravlja ima, tj dispanzer za zene, i kako da rodish dete, ako ne znash, i kako da ga okupash presmotash i rukujesh. ima savetovalishta za shta hocesh, ishranu, ovo ono, neobavezno i besplatno. sad posle kad kreni potrebe i shkolice visheg nivoa, istina je, preuzima trzishte. ali to je vec druga pricha.

ali podrshka za novorodjene roditelje zaista postoji i sasvim je korektna. jedino ako je nisu ukinuli u medjuvremenu.

potvrđujem, iz ugla 1 tetke.

ili, rečima mog brata jesenas: - jebote, u ovoj zemlji samo rođenje i smrt funkcionišu bez problema... :sad:

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, gospa buba said:

chandra bre ima obuka za bebe, gde si ti radjao decu choveche??? svaki dom zdravlja ima, tj dispanzer za zene, i kako da rodish dete, ako ne znash, i kako da ga okupash presmotash i rukujesh. ima savetovalishta za shta hocesh, ishranu, ovo ono, neobavezno i besplatno. sad posle kad kreni potrebe i shkolice visheg nivoa, istina je, preuzima trzishte. ali to je vec druga pricha.

ali podrshka za novorodjene roditelje zaista postoji i sasvim je korektna. jedino ako je nisu ukinuli u medjuvremenu.

kod nas je klima generalno losha, pa sve izgleda gore nego shto jeste.
 

 

Pa ima taman toliko koliko si opisala. Za novorodjencad postoji, taman toliko da ih ne ubijes slucajno dok ne prohodaju. :D Ne pricam o novorodjencadi, vec o podizanju dece. Cak i tu ima nekih savetovalista (neobaveznih, here and there), ali koji procenat roditelja ikada ode na tako nesto? Koji procenat roditelja je odslusao 45 minuta o vrsnjackom nasilju ikada?! O tome kako da prepozna ako je dete traumatizovano? Ma ajde, prepusteni smo sami sebi i nasoj zelji da podizemo decu kako treba. Snalazimo se uvek u hodu i mislimo da znamo najbolje, jer, ono, instinkt. Instinkt my ass. To najbolje vidis kod ovih devojaka iz te glumacke skole. Koliko sam shvatio, uglavnom deca iz nekih imucnih i kulturnih (sta god to znacilo) porodica, i od 3000 dece u 30 godina niko nije prepoznao bilo kakve simptome traume kod deteta? Niko od njihovih prijatelja nije to prepoznao? Sad kad vratis film i vidis one klipove iz te skole, pa svi alarmi su tu.

 

Da me ne shvatis pogresno, zaista ne mislim da je na roditeljima bilo kakva krivica. Nisu znali kako da prepoznaju znake da im je dete zlostavljano. Za to bi moralo da postoji obavezno obrazovanje roditelja jer roditelji moraju da budu ukljuceni u resavanje problema. Ne samo kada je seksualno nasilje u pitanju.

Link to comment

Imas psihoterapeuta Kuljisa.

https://prirodnoroditeljstvo.com/

Ja sam slusala njegova predavanja dok su mogla da se nadju online, inace je skup.

Prema njemu, neophodno je da se roditelj upozna sa svim fazama detetevog razvoja kako bi adekvatno odgovorio na njih s ciljem da se dete razvije u stabilnu licnost, s kojom ces kasnije razviti zdrav odnos baziran na poverenju i iskrenosti.

Ako omasis u tim prvim razvojnim godinama, odreagujes ignorantski, agresivno i sl., suocices se s problemima kasnije.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ima sad dosta radionica za roditelje sa najrazlicitijim temama koje drze psiholozi, ali fazon saznas za to ako odes u Kreativni centar pa cujes tamo ili si na odredjenoj mejling listi..Bila sam dvaput na radionici kod jedne psiholoskinje, bilo je veoma dobro i korisno.

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Zanimljivo kako neki polaznici "škole" brane manijaka, a neki tvrde da su im bile smešne uvrede koje je upućivao drugoj deci, sve dok njih nije vređao. Upadljivo je i da neki od njih pokušavaju krivicu da svale na čitavo društvo. Primera radi Marko S. u Lupigi piše: "On je nas maltretirao, dok je čaršija ćutala." Pa sačekajte molim vas, 99,9999% društva nije ni znalo za postojanje te vaše elitne škole strave i užasa i "čuvenog" učitelja glume jer ste vi o tome ćutali. Neki tvrde da je uzrok ćutanja šok i strah, s čime mogu delimično da se složim, ali s obzirom da je supruga manijaka odlučivala ko će biti primljen na FDU ne mogu da se otmem utisku da su mnogi ćutali u strahu da ne bi i sami bili raskrinkani kao deo koruptivne šeme ili da ne pokvare svoje snove o velikoj glumačkoj karijeri. Da nije Milena prva progovorila, oni bi i dalje ćutali. I sad je za to njihovo ćutanje krivo "čitavo društvo".


A kad već neki pominju odgovornost društva, pade mi na um slučaj jednog drugog seksualnog manijaka gde je ta odgovornost društvene zajednice za tolerisanje njegovih gadosti daleko veća. Seća li se neko Petra Lukovića, bljuvotina koje je ispisavao, neprestanih vulgarnih konotacija na veličinu grudi  novinarke Ljiljane Smajlović koju je stalno pominjao. Ne samo da je ta žena bila predmet njegovih vulgarnih seksističkih uvreda, već je svog idola Lukovića oponašala i gomila idiota po forumima, društvenim mrežama... gde je imao poveliku bazu fanova. Ništa drugosrbijanskom društvu nije smetao Luković, ni njegova danas ugašena e - ludara na čijim je stranicama pisalo da decu u školama "Republike Šumske" treba potrovati gasom. Bilo je gadno i perverzno Lukovićevo obračunavanje sa svakim pojedinačnim ili kolektivnim neprijateljem, ali ništa im nije smetao dok nije njih nagazio. Tad im više nije bilo smešno, kao ni onoj deci u Mikinoj perverznoj školi.

  • +1 1
Link to comment

Na nacionalnoj frekvenciji mogli smo čuti kako neki gosti, uz određene ograde, spekulišu da je prijava Milene Radulović osveta za davnašnje izbacivanje sa časa. Društvene mreže potegle su standardni baraž: „Zašto baš ona, a ne neka druga?“ „Zašto nije prosto otišla/pobegla?“ „Zašto nije rekla roditeljima?“ A pošto su se silovanja desila pre devet godina, neizostavno „Zašto nije prijavila odmah?“

Najsažetiji mogući odgovor na glasi: „Zbog tebe.“

Zbog tebe i takvih, koji procenjuju da li je višestruko silovana devojka sama kriva, u zavisnosti od simatičnosti smatraju da laže ili govori istinu. Zbog spremnih da kliknu na anketu tabloida „Alo“ koja glasi „Da li je Miroslav Aleksić kriv za silovanje?“, kao da je reč o nekakvom referendumu kibicera.

 

https://www.dw.com/sr/možda-je-ćutala-zbog-tebe/a-56259809

  • +1 5
Link to comment
58 minutes ago, paramahansa jogananda said:

 


gde je ta odgovornost društvene zajednice za tolerisanje njegovih gadosti daleko veća. Seća li se neko Petra Lukovića, bljuvotina koje je ispisavao, neprestanih vulgarnih konotacija na veličinu grudi  novinarke Ljiljane Smajlović koju je stalno pominjao. Ne samo da je ta žena bila predmet njegovih vulgarnih seksističkih uvreda, već je svog idola Lukovića oponašala i gomila idiota po forumima, društvenim mrežama... gde je imao poveliku bazu fanova. Ništa drugosrbijanskom društvu nije smetao Luković, ni njegova danas ugašena e - ludara na čijim je stranicama pisalo da decu u školama "Republike Šumske" treba potrovati gasom. Bilo je gadno i perverzno Lukovićevo obračunavanje sa svakim pojedinačnim ili kolektivnim neprijateljem, ali ništa im nije smetao dok nije njih nagazio. Tad im više nije bilo smešno, kao ni onoj deci u Mikinoj perverznoj školi.

 

Sve tačno. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...