Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Ovo najvise u sustini podseca na Michael Jackson-a, "ugledan" clan drustva koji radi cudne stvari i ima uvrnut odnos sa decom, ali roditelji ( bar neki ), pa i celo drustvo, okrecu glavu da bi deca postala "uspesna" i "izedukovan".

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Što se tiče primera suđenja za davne seksualne prestupe, u spojleru je oslobađajuća presuda ovdašnjeg Vrhovnog suda kardinalu Džordžu Pelu čije sam suđenje ranije pominjao, uključene su ranije dve presude nižih sudova.

 

Pel je jedan retko ogavan lik. Nažalost, slučaj zbog kog je završio na sudu je bio tanak, oslobađajuću presudu sam očekivao i pre Vrhovnog suda. Ne znam šta bih uradio kao porotnik - sve u meni vrišti da je kriv osim tihog glasa koji dosadno ponavlja "ali ovde konkretno se nešto ne slaže". Zeznuto.

Link to comment
59 minutes ago, peralozac said:

Pel je jedan retko ogavan lik. Nažalost, slučaj zbog kog je završio na sudu je bio tanak, oslobađajuću presudu sam očekivao i pre Vrhovnog suda. Ne znam šta bih uradio kao porotnik - sve u meni vrišti da je kriv osim tihog glasa koji dosadno ponavlja "ali ovde konkretno se nešto ne slaže". Zeznuto.

Ja sam znao za njegovu ulogu u tretmanu žrtava svešteničkog seksualnog zlostavljanja (gde je sve hladno radio da ograniči plaćanja odštete žrtvama) i to je, uz bliskost sa malim Hauardom, bilo dovoljno da ga smatram ogavnim. Optužbe za njegovo lično učešće u takvim radnjama je to samo pojačalo, sasvim se slažem s tobom u oceni njegovog lika.

 

Znajući da je bio kandidat (sa malo šanse) za novog papu, i da je zbog svog iskustva postavljen da sređuje finansije u Vatikanu, bio sam ne malo iznenađen kada je isporučen u Melburn na suđenje i na kraju i osuđen, pa presuda kasnije potvrđena na višoj instanci. Onaj treći deo ABC mini-serije "Revelation" koji je prikazivao dodatne optužbe za seksualno nasilje (za koje nije bio suđen) sam gledao baš pred oslobađajuću presudu Vrhovnog suda, i seđam se da su ga na ABC nakon presude povukli sa iView. Sad vidim da je ta epizoda (Goliath) vraćena uz dodatne komentare. Preporučujem za gledanje (ovde), tek ćeš tad da budeš ubeđen da je kriv. Ali se slažem da je zeznuto da se "bez osnovane sumnje" to i dokaže na sudu. Ne mislim da je provera karaktera zaposlenih u ovakvim institucijama rešenje, po meni je jedino pravo rešenje da ovakve institucije (katolički seminari, Aleksićeva škola zatvorenog tipa) vremenom izumru jer niko nije lud da im veruje da poverenu decu neće da zloupotrebe.

 

SaE

Link to comment
11 hours ago, chandra said:

 

Pa to nije tacno - nastavnik predmetne nastave mora da ima polozenu pedagogiju, psihologiju i metodiku nastave. Ako se dobro secam, to su predmeti s trece i cetvrte godine (do koje mnogi petnicki saradnici nikad i ne stignu, ako ih uopste imaju na studijama). Drugo, predmetni nastavnik mora da ima zavrsen fakultet (sto u praksi nije uvek slucaj). Trece,, nastavnici, makar u teoriji, moraju da prolaze kroz treninge i obuke za rad s decom.

 

Bilo je sjajnih ljudi u Petnici, ali i potpunih idiota, ili slucajeva idiotskog ponasanja, ismevanja polaznika, isterivanja nekakve discipline, neke polaznice su dozivljavale sikaniranja, i svega i svacega drugog, pod izgovorom da je to nacin da se spreme za nauku i zivot. Kao i kod ovog Aleksica, mnogi polaznici Petnice su uspeli u zivotu, napravili sjajne karijere i tako dalje, ali ima i mnogo onih koji su odatle otisli popisani, posramljeni, sjebanog pouzdanja.

 

Nije na meni da raskrinkavam ISP, nadam se da ce neko pozvaniji da se bavi time. A ovaj Toroman ako je stvarno spopadao devojcice, to mi je bas sokantno i krajnje uznemiravajuce da je tako nesto moglo da se desava u stanici i da nije sankcionisano.

Ja tebi sve verujem, a ako ima šta da se raskrinkava nadam se da će da se raskrinkava. Čini mi se, ipak, da se mašimo na liniji Petnica nekad - Petnica sad. Između ostalog i zato što ovo što ja znam ne drži jedna osoba, niti samo muške niti samo ženske osobe. I mislim čak da to nije slučajno.

 

Što se tiče kvalifikacija, ti položeni predmeti stvarno nisu prava kvalifikacija za rad u školi. Svaka budala može to da položi, svako ko je ikad završio bilo koju umetničku akademiju položio je te predmete. (Mislim da veće objašnjenje ne treba.)

 

Rad sa mentorom u školi je mnogo važnija kvalifikacija. To je obavezno i svi to želimo, ali to recimo ne mora da se sprovodi. Ja imam mentora na papiru, ali u praksi nisam ni znao da treba da imam dok nije morala da potpiše. Nije ona kriva, ona isto misli da treba, no se moj ex direktor nije ni setio dok nije morao da nam to upiše negde. I da se setio ne bi to organizovao nego bi je iscimao da potpiše, tako lik funkcioniše.

 

Ali velika kvalifikacija u školi je što imaš 'kontrolne grupe' dece, to jest u učionici ne može maltene ništa da se sakrije i zato i volim da radim u školi, mislim da pod tim pritiskom budale uglavnom ispadnu iz igre same. 

 

Ali i taj pritisak je nova stvar, stvar novih standarda rada sa decom. Koji su sve odreda sjajni u poređenju sa starim. Zato ja kad kažu da našu školu vode roditelji malo imam i simpatije za to. Neka vode. Više verujem roditeljima i deci nego ministru, savetnicima i inspektorima (koji su u proseku vrlo potkupljivi čak i kad ih bije glas da nisu i kontam da to ne moram ni da naglašavam).

 

Enivej, radionice za decu studenti umetnosti, a kladiću se i nauke, drže čak i u Nemačkoj gde za bilo kakav profesionalni rad s decom moraš imati master iz pedagogije. Ali, u suštini, neki razgovor sa nastavnikom/voditeljem radionice i prave preporuke u smislu da taj neko daje deci pravo glasa (mislim da je ovo neophodno koja god oblast je u pitanju jer ulazi u normalne psihološke smernice rada svakog učitelja i nastavnika, što isto još uvek podrazumeva i gomilu budala) su jedina prava kvalifikacija. Nikad pravila neće moći da nadoknade iskustvo u radu sa decom, što ne znači da ne treba da postoje. Treba itekako. 

 

E a sad kako je ovaj monstrum dobijao preporuke i kakve su to zapravo preporuke (ne od koga, kakve) je jedan od važnijih pokazatelja odnosa prema deci i mladima u društvu u kome živimo.

Edited by Hermetico
  • Hvala 1
Link to comment
mislim da je prof glume uvek u komisiji. bez obzira da li prima klasu ili ne.
ispravi me ako gresim, ja sam drugi um fax.
taj koji prima je “predsednik” komisije i njegova je ključna. ovi ostali svakako imaju uticaj
 
ruka ruku mije, i taj rad
Da ste videli cirkus na komisiji za kameru gde bi kao sve trebalo da bude jasnije, tek je na glumi raspojasano.

Mislim da se FDU sad uzentao od "kompromitacije sistema prijema kandidata".
Realno to je njima frka, da ne krenu sad "kosturi iz ormana"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Da ste videli cirkus na komisiji za kameru gde bi kao sve trebalo da bude jasnije, tek je na glumi raspojasano.

Mislim da se FDU sad uzentao od "kompromitacije sistema prijema kandidata".
Realno to je njima frka, da ne krenu sad "kosturi iz ormana"

.... Shiit has hit the fan!
 

Jedna profesorka sa ove liste je popizdela baš iskreno zbog prvog saopštenja, pričali smo. Po-pizdela.

Link to comment
45 minutes ago, Hermetico said:

Ja tebi sve verujem, a ako ima šta da se raskrinkava nadam se da će da se raskrinkava. Čini mi se, ipak, da se mašimo na liniji Petnica nekad - Petnica sad. Između ostalog i zato što ovo što ja znam ne drži jedna osoba, niti samo muške niti samo ženske osobe. I mislim čak da to nije slučajno.

 

Što se tiče kvalifikacija, ti položeni predmeti stvarno nisu prava kvalifikacija za rad u školi. Svaka budala može to da položi, svako ko je ikad završio bilo koju umetničku akademiju položio je te predmete. (Mislim da veće objašnjenje ne treba.)

 

Sigurno se dosta toga promenilo. Bilo je i ranije super likova tamo, sad i ja tebi verujem da su ove nove generacije jos bolje.

 

Ali za ovo sa kvalifikacijama se i dalje ne slazem zato sto mislim da je jako losa praksa da se kvalifikacije zanemaruju jer kad jednom krenes tim putem nikako ne zelis da stignes tamo gde put vodi. A zanemarivanje kvalifikacija jeste bio trejdmark Petnica. Koliko puta sam slusao saradnike, studente prve ili druge godine, kako pricaju kako ovaj ili onaj prof univerziteta nema pojma, kako su mu sranje radovi i slicno. Tu je vrlo tanka linija izmedju kritickog misljenja i bullshitinga.Vodje seminara su dozivljavane kao ljudi od ogromnog autoriteta, maltene redovni profesori (iako cesto nisu bili ni diplomirali), saradnici ko docenti, a pojedini stariji zaposleni imali su status gurua.

 

Drugi problem je sto su mala deca, mala briga, a srednjoskolci od 14-18 godina najzeznutiji uzrast s kojima bi morali da rade ljudi obuceni za rad sa decom. Izmedju ostalog i da bi bili u stanju da prepoznaju probleme s kojima se taj uzrast srece. Mislim, onako kako je Petnica koncipirana, to je bio tlocrt za moguce horor price. Moguce da su se uozbiljili kad su velike pare usle u igru (i kad su postali elitna akademska institucija u Srbiji koja daje ministre - bokte, ko srpski pandan ecole polytechnique!)

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, chandra said:

Koliko puta sam slusao saradnike, studente prve ili druge godine, kako pricaju kako ovaj ili onaj prof univerziteta nema pojma, kako su mu sranje radovi i slicno. Tu je vrlo tanka linija izmedju kritickog misljenja i bullshitinga.

izvinjavam se zbog off-a, ali ovo je trejdmark ponašanja u naučnoj zajednici, barem iz ugla decenije provedene u jednom od naučnih instituta.

svi sve samo i stalno pljuju. osim onih sa kojima su udruženi u 1 interesnu grupicu. 

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, chandra said:

 

Sigurno se dosta toga promenilo. Bilo je i ranije super likova tamo, sad i ja tebi verujem da su ove nove generacije jos bolje.

 

Ali za ovo sa kvalifikacijama se i dalje ne slazem zato sto mislim da je jako losa praksa da se kvalifikacije zanemaruju jer kad jednom krenes tim putem nikako ne zelis da stignes tamo gde put vodi. A zanemarivanje kvalifikacija jeste bio trejdmark Petnica. Koliko puta sam slusao saradnike, studente prve ili druge godine, kako pricaju kako ovaj ili onaj prof univerziteta nema pojma, kako su mu sranje radovi i slicno. Tu je vrlo tanka linija izmedju kritickog misljenja i bullshitinga.Vodje seminara su dozivljavane kao ljudi od ogromnog autoriteta, maltene redovni profesori (iako cesto nisu bili ni diplomirali), saradnici ko docenti, a pojedini stariji zaposleni imali su status gurua.

 

Drugi problem je sto su mala deca, mala briga, a srednjoskolci od 14-18 godina najzeznutiji uzrast s kojima bi morali da rade ljudi obuceni za rad sa decom. Izmedju ostalog i da bi bili u stanju da prepoznaju probleme s kojima se taj uzrast srece. Mislim, onako kako je Petnica koncipirana, to je bio tlocrt za moguce horor price. Moguce da su se uozbiljili kad su velike pare usle u igru (i kad su postali elitna akademska institucija u Srbiji koja daje ministre - bokte, ko srpski pandan ecole polytechnique!)

Brt nema te obuke... Jedino da imaš psihologa pored sebe non stop. Ne mogu da opišem šta sam sve morao da sređujem za ovih deset godina - pokušaje suicida, teške poremećaje ishrane, zaljubljenost u mene, antipsihotike prepisane od neke budale, krize seksualnih identiteta, napade panike zbog vršnjačkog nasilja usled seksualne različitosti... 

 

Srećom, igrom slučaja zaista imam non stop psihologa pored sebe, nekoliko njih. Ali često su mi baš oni govorili da najpre treba ja da uzmem odmor ili prosto prestanem da se bavim. Da mi je sve to previše (uprkos njihovoj istrajnoj i zdušnoj pomoći bez ostatka) i njima je bilo teško da poveruju koliko problema se nađe na jednom malom mestu istovremeno.

 

A to je sve zbog toga što je potrebna sistemska podrška duboko drugačija od bilo koje koju imamo, za početak postojeća. Nije dovoljno nekoliko nas koji držimo radionice i nekoliko kul nastavnika u srednjoj školi i nekoliko kul roditelja. Prosto nije.

Edited by Hermetico
  • +1 4
Link to comment
Jedna profesorka sa ove liste je popizdela baš iskreno zbog prvog saopštenja, pričali smo. Po-pizdela.
U smislu?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

izvinjavam se zbog off-a, ali ovo je trejdmark ponašanja u naučnoj zajednici, barem iz ugla decenije provedene u jednom od naučnih instituta.

svi sve samo i stalno pljuju. osim onih sa kojima su udruženi u 1 interesnu grupicu. 

Tako je u svakoj skupini ljudi, koja ima interese...Cilj je pokazati da je tvoja interesna grupa uvek bolja od druge interesne grupe...

 

Samo to se nekako ne očekuje od naučne zajednice, jer se očekuje neka racionalnost od intelektualca...

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...