Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Ovaj Mika Aleksic rezirao seriju Soba 405 iz 1987. Smorio sam se, ja sam to kao dete bas voleo da gledam. Pustio juce spicu na Jutjubu, glumci sve sami polaznici skole (Bojana Maljevic, Ivan Zaric, Boris Milivojevic...).

Link to comment
37 minutes ago, Kampokei said:

Ovaj Mika Aleksic rezirao seriju Soba 405 iz 1987. Smorio sam se, ja sam to kao dete bas voleo da gledam. Pustio juce spicu na Jutjubu, glumci sve sami polaznici skole (Bojana Maljevic, Ivan Zaric, Boris Milivojevic...).

 

I ja sam to obožavao.

Link to comment

Novo saopstenje FDU, dosta konkretnije, po uzoru na akademije u Sarajevu i Zagrebu

 

Позивамо све студенткиње и студенте, уколико су имали било какво лоше искуство које указује на насилничко понашање или сматрају да је дошло до злоупотребе положаја у образовном процесу или у просторијама ФДУ, да нам се обрате и такво понашање пријаве. Обавезујемо се да ћемо потпуно поштовати принципе поверљивости, заштитити сваку студенткињу и студента и покренути мере којим се таква понашања обустављају, спречавају и санкционишу.
 
Радна група у оквиру платформе “ФДУ - Против насиља” чине др Дивна Вуксановић, редовна професорка, Срдан Голубовић, редовни професор, Биљана Србљановић, редовна професорка, др Ирена Ристић, ванредна професорка, Стефан Иванчић, доцент, Андреа Пјевић, студенткиња продеканка, Јована Јанков, чланица студентског парламента и Немања Обреновић, члан студентског парламента. Све поруке и пријаве можете послати путем електронске поште на адресу protivnasilja@fdu.bg.ac.rs
 
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

Gde ono beše Polanski trenutno?

Negde sa Emmanuelle Seigner

 

Nisam čuo za tu seriju,ima jutubu glumi  i Olja Beckovic  i cepa pljuge 

Link to comment

videh ovo

Quote
Slučaj glumačke škole posmatramo kao eksces. To je pre pravilo ponašanja u našem društvu. Ovo je prilika ženama da jednom za svagda suštinski promene svoju poziciju. Nije to važno samo ženama. Možda je jos važnije muškarcima zbog promene modela koji uče od malih nogu.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

nemoj se smejesh zivana, danas sam slushala nekog chichu koji se kao neshto javio na hepiju, koji u 5 minuta 17x vrda izmedju dok kuja ne mahne repom i da je moje pipnuo ja bih ga ovim rukama zadavio, a ta zenska shto ga isledjuje telefonski ga tako nesuptilno i surovo voza izmedju jedne i druge krajnosti, da on ne samo da ne kapira da ga voza, nego ne kapira ni da sam sebi skache u usta na svakih 10 sekundi. ali on zna, one bi davale, on bi davio, pa u krug u krug, pregoreva u realnom vremenu. sva sam se sjadila. ja ne sumnjam da su svi narodi nevidjena govna, samo da im se obezbede odgovarajuci parametri sredine, ali mi smo se bash upropastili. bash bash.

 

na kraju ga izbaci iz emisije u beckovic stilu, iskljuchi ovog gospodina. bog zna da zna shta ga snashlo. a krenuo da objasni.

 

 

edip. i neki degenerik iz prve hirurshke shto se danas neshto izasrao imajuci mishljenje, pa ga iz blica izdovatali. jedino ako je sedeo 3 meseca vezano u crvenoj zoni kovida, pa da kaze chovek.

 

tuzni idioti.

 

 

Edited by gospa buba
  • +1 7
  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, Taihoskopija said:

Ne izgledaju, ima baš svakakvih profila ljudi i "dolaženje do snošaja"* uopšte nije u igri niti je seksualni čin cilj sam po sebi, samo je sredstvo za postavljanje dinamike moći i iživljavanje. Ovim ljudima je osnovni  cilj da te ponize, ugroze integritet ličnosti i tela, mrcvare i ponište, a seksualni napad je izabrano sredstvo, jer razorno deluje na apsolutno svaki plan postojanja i ugrožava sve odjednom. 

 

*A postavka društva i zajednice u kom je jednom polu nametnut imperativ da mora da "dolazi do snošaja" da bi pokazivao visoko mesto u hijerhiji drugih takmičara za snošaj™, a drugom da bude pasivizirani target dolaska do snošaja™ jeste širi deo problema i super tlo za pojave ovog tipa

Prisećajući se svog iskustva sa ljudima kakve si opisala u prvom pasusu bih ti dao za pravo. Sredinom osamdesetih sam bio u JNA u prilično izolovanoj kasarni, prolazio sam kao i svi novopridošli vojnici obuku uz pridruženo primoravanje na ponižavajuće poslove od strane "stare" vojske, tj. podoficira iz prethodne dve klase, takođe na odsluženju obaveznog vojnog roka. Kako sam pred odlazak u vojsku pročitao nekoliko američkih knjiga u kojima je bilo reči o vrlo sličnim ponašanjima njihovih podoficira prema novim vojnicima za vreme obuke (Odavde do večnosti, Odsustvo do buđenja i Goli i mrtvi), nisam se mnogo uzbuđivao, i pored toga što su podoficiri tadašnje JNA bili dodatno surovi prema par novih vojnika koji bi se pobunili ili prema nekoliko Albanaca sa Kosova i iz Makedonije koji nisu dobro znali jezik pa su zaostajali sa obukom. Kuriozitet mi je bio da nam je starešina (profesionalni oficir) bio kosovski Albanac, mislim da je znao šta se dešava ovim vojnicima Albancima nakon njegovog radnog vremena, a nacionalni presek "stare" vojske koja je učestvovala u nepropisnom drilu je bio skoro kompletno nacionalno pokriven, sa Albancem, Mađarem, Hrvatom, dva Srbina i dva bosanska muslimana. Elem, sećam se da se jedan od ta dva muslimana iz Bosne usput hvalio svojim uspešnim osvajanjima devojaka koje su dolazile u posetu braći vojnicima, inače je bio zgodan a prednjačio je u teranju vojnika na nepropisan i ponižavajući dril, pri čemu mi je izgledalo da u tome uživa. Mnogo godina kasnije sam čitao da je svoj dobar izgled kasnije upotrebio da se dobro "uda" u dobrostojeću porodicu, a još kasnije je osuđen u Hrvatskoj na više godina zatvora za zločine (premlaćivanje, mučenje) nad civilima u vreme rata u Bosni kad je u muslimanskom delu bio šef policije.

 

Međutim, uzimajući u obzir profesiju o kojoj se ovde govori i sveukupan šou biznis, i dalje mislim da je stereotip o neprivlačnosti predatora tipa Aleksića zasnovan na solidnim činjenicama i na ljudskoj prirodi. Naravno da ima svakakvih profila ljudi, ali nije slučajno da je Entoniju Kvinu i Klintu Istvudu uspevalo da i u poodmaklim godinama voljno dovuku mlade glumice u krevet, dok je za to jedan Harvi Vajnštajn primenjivao silu. Nije slučajno da Aleksić o kome se ovde govori ima seksepil štakora i nikakav šarm, očigledno je da po tome nije jedan Voja Nedeljković ili Aleksandar Srećković. Kao i što izjave o zavodničkim tehnikama i dometima Ivana Bekjareva (bar meni) nisu iznenađenje, dok bi bile za recimo Radeta Markovića ili Ljubu Tadića.

 

Što se tiče primera suđenja za davne seksualne prestupe, u spojleru je oslobađajuća presuda ovdašnjeg Vrhovnog suda kardinalu Džordžu Pelu čije sam suđenje ranije pominjao, uključene su ranije dve presude nižih sudova.

 

Spoiler

HIGH COURT OF AUSTRALIA

7 April 2020

PELL v THE QUEEN [2020]

HCA 12

 

Today, the High Court granted special leave to appeal against a decision of the Court of Appeal of the Supreme Court of Victoria and unanimously allowed the appeal. The High Court found that the jury, acting rationally on the whole of the evidence, ought to have entertained a doubt as to the applicant's guilt with respect to each of the offences for which he was convicted, and ordered that the convictions be quashed and that verdicts of acquittal be entered in their place.

 

On 11 December 2018, following a trial by jury in the County Court of Victoria, the applicant, who was Archbishop of Melbourne at the time of the alleged offending, was convicted of one charge of sexual penetration of a child under 16 years and four charges of committing an act of indecency with or in the presence of a child under the age of 16 years. This was the second trial of these charges, the jury at the first trial having been unable to agree on its verdicts. The prosecution case, as it was left to the jury, alleged that the offending occurred on two separate occasions, the first on 15 or 22 December 1996 and the second on 23 February 1997. The incidents were alleged to have occurred in and near the priests' sacristy at St Patrick's Cathedral in East Melbourne, following the celebration of Sunday solemn Mass. The victims of the alleged offending were two Cathedral choirboys aged 13 years at the time of the events.


The applicant sought leave to appeal against his convictions before the Court of Appeal. On 21 August 2019 the Court of Appeal granted leave on a single ground, which contended that the verdicts were unreasonable or could not be supported by the evidence, and dismissed the appeal. The Court of Appeal viewed video-recordings of a number of witnesses' testimony, including that of the complainant. The majority, Ferguson CJ and Maxwell P, assessed the complainant to be a compelling witness. Their Honours went on to consider the evidence of a number of "opportunity witnesses", who had described the movements of the applicant and others following the conclusion of Sunday solemn Mass in a way that was inconsistent with the complainant's account. Their Honours found that no witness could say with certainty that these routines and practices were never departed from and concluded that the jury had not been compelled to entertain a reasonable doubt as to the applicant's guilt. Weinberg JA dissented, concluding that, by reason of the unchallenged evidence of the opportunity witnesses, the jury, acting rationally on the whole of the evidence, ought to have had a reasonable doubt.


On 17 September 2019, the applicant applied to the High Court for special leave to appeal from the Court of Appeal's decision on two grounds. On 13 November 2019, Gordon and Edelman JJ referred the application for special leave to a Full Court of the High Court for argument as on an appeal. The application was heard by the High Court on 11 and 12 March 2020.


The High Court considered that, while the Court of Appeal majority assessed the evidence of the opportunity witnesses as leaving open the possibility that the complainant's account was correct, their Honours' analysis failed to engage with the question of whether there remained a reasonable possibility that the offending had not taken place, such that there ought to have been a reasonable doubt as to the applicant's guilt. The unchallenged evidence of the opportunity witnesses was inconsistent with the complainant's account, and described: (i) the applicant's practice of greeting congregants on or near the Cathedral steps after Sunday solemn Mass; (ii) the established and historical Catholic church practice that required that the applicant, as an archbishop, always be accompanied when robed in the Cathedral; and (iii) the continuous traffic in and out of the priests' sacristy for ten to 15 minutes after the conclusion of the procession that ended Sunday solemn Mass.


The Court held that, on the assumption that the jury had assessed the complainant's evidence as thoroughly credible and reliable, the evidence of the opportunity witnesses nonetheless required the jury, acting rationally, to have entertained a reasonable doubt as to the applicant's guilt in relation to the offences involved in both alleged incidents. With respect to each of the applicant's convictions, there was, consistently with the words the Court used in Chidiac v The Queen (1991) 171 CLR 432 at 444 and M v The Queen (1994) 181 CLR 487 at 494, "a significant possibility that an innocent person has been convicted because the evidence did not establish guilt to the requisite standard of proof". This statement is not intended to be a substitute for the reasons of the High Court or to be used in any later consideration of the Court’s reasons.

Please direct enquiries to Ben Wickham, Senior Executive Deputy Registrar

Telephone: (02) 6270 6893

Fax: (02) 6270 6868

Email: enquiries@hcourt.gov.au

Website: www.hcourt.gov.au
 

 

Komentar nakon zvezdice tumačim tako da misliš na srpsko (patrijarhalno, skoro isključivo heteroseksualno) društvo, ja sam u svom prvom komentaru gde sam pominjao kardinala Pela mislio na to da sa svojim izgledom iz mlađih dana ne bi imao nikakvih problema da pobedi druge "takmičare za snošaj" među homoseksualcima (u slučaju da nije bio sveštenik), za razliku od drugih sveštenika optuženih i osuđenih za slična krivična dela.

 

SaE

Link to comment
Ovaj Mika Aleksic rezirao seriju Soba 405 iz 1987. Smorio sam se, ja sam to kao dete bas voleo da gledam. Pustio juce spicu na Jutjubu, glumci sve sami polaznici skole (Bojana Maljevic, Ivan Zaric, Boris Milivojevic...).
Na žalost mogu fino da zamislim kako se ta deca (presvlače i) šeću po studiju i kao u nekom svetu gde su oni i njihovi "sapatnici" najvažniji a roditelji nisu dobrodošli. Draži im je čika Mika koji sve nadgleda i piše šta ko recituje. Gadi mi se život u kojem delim vazduh sa takvim perverznim paćenikom. Sad kad sam saznao da sam kao klinac gledao seriju u kojoj se makar i rađao 1 manijak pada mi deo detinjstva u ponor sramote i bespomoćnog bunta.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, pt 2.0 said:

glumi mu i žena - Biljana Mašić...

 

koja je i profesor na fdu


bilo bi zanimljivo videti koliko je dece iz škole primljeno kada je ona primala klasu. ili bar bila u komsiji na prijemnom ispitu

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...