Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

ne treba dozvoliti da se ovo zavrsi kaznjavanjem samo Mike. Potrebno je razmontirati ceo FDU i sve potencijalne predatore koji su sa Mikom pravili dogovore oko upisa i nastavka skolovanja deca iz njegove skole, a mozda i sami ucestovali u slicnim delima.

  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, morgana said:

vjerujem da nije slucajno sto je, kako smo mogli procitati, manijak pracen par mjeseci i sto ga terete i neke tekuce ili nedavne ucenice

 

Nisam bas siguran da je pracen. Deluje mi suludo da tuzilastvo i policija dobiju prijavu za silovanje od jedne ili vise njegovih ucenica, pa da odluce da ga prate par meseci za koje vreme on "pod kontrolom" ima vise desetina devojcica.

Sasvim sigurno ne bi dobili ni jedan materijalni dokaz za dela od pre 5-6 godina, a pracenje u iscekivanju nove zrtve bi bilo surovo i neprofesionalno.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, ultra plasticni said:

Eventualno da je neka od njih prikriveni islednik

Ne moze za ovo delo. A prikriveni islednik je po pravilu policijski sluzbenik.

Link to comment
2 hours ago, Djuro said:

zar tebi @Hamlet Strašni nije cudna ova efikasnost policije? po pravilu, slabo/sporo reaguju na ovakve stvari. ili nikako.

 

mislim, jasno mi je da traje sudjenje za Jovanjicu i da je bratiji draze da nije to na naslovnim stranama. btw sad u ponedeljak je bilo rociste, niko ni reci o tome. sutra je sledece rociste, opet niko ni reci.  

Очигледно је да се ово спремало неко време. Зато ми није чудно. 

 

4 hours ago, Frank Pembleton said:

Čini mi se da si pričao da si završio neke kurseve ili licence za sudske procese sa učešćem maloletnika.
Moguće da se varam. Ako je tako izvini.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

А то. Ма то је курс од 6 сати који држе три предавача који мораш да прођеш да би добио лиценцу да учествујеш у кривичним поступцима  у којима учествују малолетници у било ком својству (окривљени или оштећени). То је пука формалност. Претпостављам да је већина адвоката са форума то прошла. 

 

2 hours ago, nautilus said:

Ovde su jedini dokazi iskazi žrtava i to da sve opisuju slične okolnosti pod kojim su napastvovane. Nema drugih svedoka ili materijalnih dokaza. Ako to bude dovoljno za osuđujuću presudu biće to veliki presedan.

 

edit: nemojte me shvatiti pogrešno, naravno da je to uradio, druga me stvar brine. 

И мени се чини да ће да иду на тај образац понашања и да ће то бити један од доказа. Плус искази оштећених, па коме судија поверује. То би могла да буде и замка за Алексића да ипак да одбрану, јер ће на суд да делује веома убедљиво нпр 15 исказа девојака које све исто причају.

 

Ја сам читао пресуду за насиље у породици где жена детаљно описује насиље а муж само каже - нисам то урадио, лаже. Нема материјалних доказа. Суд каже да је поверовао жени јер је детаљно и логично описала догађаје - и тачка. Прошло и на апелацији.

 

За који дан имам поступак где бивши муж описује насиље над њим, а бивша жена само каже - лаже. Видећемо коме ће суда да поверује пошто нема сведока и нема физичких доказа - само вређање и махање (ножем или тигањем) је било у питању.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

 

 

И мени се чини да ће да иду на тај образац понашања и да ће то бити један од доказа. Плус искази оштећених, па коме судија поверује. То би могла да буде и замка за Алексића да ипак да одбрану, јер ће на суд да делује веома убедљиво нпр 15 исказа девојака које све исто причају.

 

Ја сам читао пресуду за насиље у породици где жена детаљно описује насиље а муж само каже - нисам то урадио, лаже. Нема материјалних доказа. Суд каже да је поверовао жени јер је детаљно и логично описала догађаје - и тачка. Прошло и на апелацији.

 

За који дан имам поступак где бивши муж описује насиље над њим, а бивша жена само каже - лаже. Видећемо коме ће суда да поверује пошто нема сведока и нема физичких доказа - само вређање и махање (ножем или тигањем) је било у питању.

Na to sam mislio kad sam pisao pre sat vremena. Ovo je specifino delo, kakvi materijalni dokazi ili svedoci.

Naravno da ce proci osudjujuca.

Link to comment
35 minutes ago, jovanovic said:

ne treba dozvoliti da se ovo zavrsi kaznjavanjem samo Mike. Potrebno je razmontirati ceo FDU i sve potencijalne predatore koji su sa Mikom pravili dogovore oko upisa i nastavka skolovanja deca iz njegove skole, a mozda i sami ucestovali u slicnim delima.

 

Pogasis pozorista i film, glumce kao profesiju i gotova stvar.

 

Decu sigurno nece maltretirati ocvali DIFovci po fiskulturnim salama, studentkinje prava na ispitima i konsultacijama nikada nisu pipane od matorih drtina, žene niko ne sikanira kada odu na razgovor za posao gde ugovaraju sa nekim masnim tipom minimalac ali haha pa zakopcana si do grla, pred Gasicima niko ne kleci jbg.

 

Daj da zatvorimo taj FDU jer to je kako informer trvdi centar svih zala.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

И мени се чини да ће да иду на тај образац понашања и да ће то бити један од доказа. Плус искази оштећених, па коме судија поверује. То би могла да буде и замка за Алексића да ипак да одбрану, јер ће на суд да делује веома убедљиво нпр 15 исказа девојака које све исто причају.

 

Ја сам читао пресуду за насиље у породици где жена детаљно описује насиље а муж само каже - нисам то урадио, лаже. Нема материјалних доказа. Суд каже да је поверовао жени јер је детаљно и логично описала догађаје - и тачка. Прошло и на апелацији.

 

За који дан имам поступак где бивши муж описује насиље над њим, а бивша жена само каже - лаже. Видећемо коме ће суда да поверује пошто нема сведока и нема физичких доказа - само вређање и махање (ножем или тигањем) је било у питању.

 

Jedino što će ovde Aleksić dati sofisticiraniju odbranu od "nije istina, one lažu", pri čemu je lik i ozbiljan manipulator, dok je i samo delo različito od nasilja u porodici.

 

Ja (kao korporativni advokat, koji je radio krivicu pre 15 godina poslednji put, dakle polulaik) bih ga savetovao da se brani na način da je tačno da je on bio direktan u komunikaciji sa polaznicima, da ne može da isključi da su neki polaznici to ponekad shvatali kao grubost i neprijatnost i da su zbog toga odustajali od kurseva, ali da je sve to bilo na verbalnom nivou (što nije predmet ovog krivičnog dela), što je svima bilo oduvek poznato, i da nikada nije bilo nikakvog inkriminisanog fizičkog kontakta tog tipa sa polaznicima ili bilo kakvih gestikulacija koje su imale seksualnu konotaciju. Za tvrdnje da je bilo silovanja i polnih radnji bih tvrdio da ih je lako naknadno iskonstruisati, naročito nakon što je pokrenut medijski linč, i to pre prvih saslušanja pred tužiocem, i da ne postoje ni posredni ni neposredni dokazi da je bilo koja oštećena bilo kada pretrpela bilo koju fizičku povredu. Tu negde bih i stao, i onda pustio javnog tužioca i oštećene da dominiraju, a ja ih samo čekao u odbrani sa lovom na nelogičnosti u iskazima. 

  • +1 2
Link to comment

 

11 minutes ago, Caligula said:

 

Pogasis pozorista i film, glumce kao profesiju i gotova stvar.

 

Decu sigurno nece maltretirati ocvali DIFovci po fiskulturnim salama, studentkinje prava na ispitima i konsultacijama nikada nisu pipane od matorih drtina, žene niko ne sikanira kada odu na razgovor za posao gde ugovaraju sa nekim masnim tipom minimalac ali haha pa zakopcana si do grla, pred Gasicima niko ne kleci jbg.

 

Daj da zatvorimo taj FDU jer to je kako informer trvdi centar svih zala.

 

Pa sve treba pretresti, nije rečeno da je samo FDU problem, ali treba i FDU i ne tvrdi to samo Informer, akademske ustanove su legla nepotizma i govana ove vrste, nije kao da nismo znali. 

  • +1 1
Link to comment

Deluje mi da su advokati privatizovali temu, mozda bi mogli da odemo na nas deo, jer ne mogu bas svacije usi ovo da trpe.

Kao branilac, naravno, sacekao bih tuzilastvo, onda bih mu savetovao priznanje i ispregovao najbolje sto mogu.

A to ce se i desiti.

Edited by Godfrey
Link to comment
14 minutes ago, Godfrey said:

mozda bi mogli da odemo na nas deo, jer ne mogu bas svacije usi ovo da trpe.

da niste mrdnuli nigde.:D

 

edit. a evo i kako se sa poluosobama kao gostima devalvira ceo slučaj (iako su svi na strani žrtava, al dele se saveti kako je jedini način sa napasnicima da odeš i fizički se obračunaš i zapališ mu studio, i tako dalje) ko je uopšte ovaj borojević?! a i ovi ostali su mi apsolutno nepoznate osobe (i deluju malo kao polusvet), osim milice zavetnice. 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment

ma sva ta anonimna svjedocanstva mogu biti sumnjiva

 

makar da idu ka medijima, nego su po komentarima i nekim insta nalozima astrologa tarot majstora, zaboravila sam kako se ta kokoska zove

 

treba to organizovati kao dekanka zagrebacke dramske akademije, pa da ima smisla

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...