Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

1 hour ago, pt 2.0 said:

 

 

@Godfrey zašto nisi?

 

Ima vise razloga, a da to pitanje ne postavljam shvatio sam kad me je jedan prijatelj pitao da li pitam klijente jesu li krivi. Tad sam shvatio da ne postavljam, dakle to je na nesvesnom nivou.

Sto rece @nautilus , prvo sustinsko "upoznavanje"  sa klijentom je neposredno pre njegovog saslusanja, kad imas 5-10 minuta da cujes njegovu pricu i da ga spremis za saslusanje, koje je jaaako bitno. Pitanje "da li si kriv" u tom trenutku ti apsolutno ne padne na pamet. Baziras se na navode krivicne prijave i njegovom odbranom.

 

Svakako, ti shvatis da li je neko kriv ili nije (uglavnom), ali to nije pitanje za tebe kao branioca, naprosto, ne treba time da se bavis. 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, nautilus said:

Ovde su jedini dokazi iskazi žrtava i to da sve opisuju slične okolnosti pod kojim su napastvovane. Nema drugih svedoka ili materijalnih dokaza. Ako to bude dovoljno za osuđujuću presudu biće to veliki presedan.

 

edit: nemojte me shvatiti pogrešno, naravno da je to uradio, druga me stvar brine. 

ja vec nekoliko dana razmisljam o ovom. i sudovi u vrlo pristojnim zemljama koji daleko bolje funkcionisu od nasih imaju jako nisku stopu osudjivanja kad je u pitanju silovanje jer je vrlo tesko dokazati zlocin. nesto je lakse kad je u pitanju vishe osoba al bez svedoka i dokaza to jako, jako tesko ide.

 

zato sam ja vec na pocetku rasprave rekao da nemam nista protiv da se ova spodoba javno cereci, razvlaci po zutoj stampi i da mu se od zivota napravi pakao. to je mozda jedina kazna koja ce ga snaci.

  • +1 3
Link to comment

Da ostavim za trenutak zrtve po strani, mene najvise zanima da li ce se posle svega ovoga nesto uraditi povodom bolje selekcije, ili kako god da se to kaze, onih koji imaju bilo kakva posla sa decom, znaci ucitelji, profesori, treneri, asistenti, vaspitaci, selektori, nastavnici, lekari, ovi, oni... da li ce da se uvede, kao sto radi cia u filmovima, da ti provere 56 kolena unazad, da ispolazes 40 psiho testova kod nezavisinih eminentnih strucnjaka, da te proveravaju na svakih mesec dana iznenadnim posetama i cesljanjem kompjutera, da radis testove na drogu i alkohol dva puta nedeljno itd

 

Znam da nece, ali ako bar nesto urade u tom smeru bice mi lakse

  • +1 5
Link to comment

Ovo je ono što sam pitala u svom prvom dugačkom postu - po kom osnovu je on bio predavač bilo čega deci?
Odgovor je - ni po kom. Radio je ilegalno.

Njegova firma bila je registrovana za stvaranje filmskih sadržaja i slično.

 

Ova žena koja je radni vek provela u Ministarstvu prosvete jasno i precizno  govori o svemu tome, kao i o potrebi da se stvari urede sistemski...

 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, nautilus said:

Ovde su jedini dokazi iskazi žrtava i to da sve opisuju slične okolnosti pod kojim su napastvovane. Nema drugih svedoka ili materijalnih dokaza. Ako to bude dovoljno za osuđujuću presudu biće to veliki presedan.

 

 

Ne bih se slozio.

 

Mada nije verovatno za ovu temu.

  • +1 1
Link to comment
Quote
Ana
16:59 20.01.2021

Ajde sada malo odmotajte klupko zlostavljanja devojcica u Istrazivackoj stanici Petnica od strane pokojnog (hvala bogu) rukovodioca smera matematika i racunarstvo...sigurna sam da postoje desetine devojaka koje su prezivele isto sto i ja sa 14-15 godina od strane ovog psihopateSa

Sa Blica

  • Tužno 2
Link to comment

Ajde ja da isto pitam pravnike ovde - kažu danas 20 devojaka takođe govori da ih je Aleksić zlostavljao, i da se još njih javlja.

 

Koliko je pravno-tehnički moguće da one koje žele da se priključe prijavi/optužnici i spremno je da da izjavu, da se pridruže već postojećem slučaju?

Link to comment
36 minutes ago, InvisibleLight said:

Jel zdrav razum ne nalaze: zasto bi se xy devojaka, neke se poznaju neke i ne, iz cista mira udruzilo u krivokletstvu? 

Jel nema to drugu tezinu na sudu u odnosu na slucaj kad je silovanje 1 osobe u pitanju i  "rec protiv reci"?

 

Ako ne jebes takav sistem

Ima težinu, ali nije presudno.

Ako nema materijalnih dokaza, ako nema svedoka koji su prisustvovali izvršenju djela, dakle ako može da se presudi i ovako i onako, princip je da se ide u korist optuzenog.

I nije samo ovdje tako.

 

  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

vjerujem da nije slucajno sto je, kako smo mogli procitati, manijak pracen par mjeseci i sto ga terete i neke tekuce ili nedavne ucenice

 

Aleksić? Ovo mi je promaklo.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

vjerujem da nije slucajno sto je, kako smo mogli procitati, manijak pracen par mjeseci i sto ga terete i neke tekuce ili nedavne ucenice

jurić je pre 9 meseci obavio prvi razgovor sa jednom od Aleksićevih žrtava, tako zvanično u programu K1 kaže njegova saradnica.

  • +1 2
Link to comment

Ja bih voleo da je to "praćenje" urodilo prikupljanjem dokaza.
Bojim se da je to vreme korišćeno da se već postojeće žrtve pripreme, ohrabre za svedočenje...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...