Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

2 minutes ago, Djuro said:

 

s'obzirom na brzinu i efikasnost policije (i tuzilastva), ne bih se ja kladio da tu nema i nekog snimka.

smart telefoni su u nasim zivotima vec dobranih X godina.

Jest, sigurno je devojkama u tom kosmaru padalo na pamet da snimaju i to tako da on ne vidi

Snimanje mora da bude isplanirano, a to podrazumeva da one isprovociraju inkriminusice radnje da bi snimile, il priznanje, a za oboje je tesko da je tako

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Djuro said:

 

s'obzirom na brzinu i efikasnost policije (i tuzilastva), ne bih se ja kladio da tu nema i nekog snimka.

smart telefoni su u nasim zivotima vec dobranih X godina.

 

ok, to bi svakako pomoglo  ali o tome za sada ne znamo ništa. niko nije pričao o takvom dokazu. 

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

Jest, sigurno je devojkama u tom kosmaru padalo na pamet da snimaju i to tako da on ne vidi

 

I da posle sede na snimku godinama čekajući pravu priliku. Optužen je za silovanja koja su se dogodila od 2008. do 2020.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, nautilus said:

 

ok, to bi svakako pomoglo  ali o tome za sada ne znamo ništa. niko nije pričao o takvom dokazu. 

a kako je onda izgledala ta priprema za tužbu. skupili su se, videli da nemaju čime da mu naude, naša protiv njegove, al su se ipak odlučili na to zbog da jede govna i da možda ostane bez puno posla. 

Link to comment
6 minutes ago, InvisibleLight said:

Jest, sigurno je devojkama u tom kosmaru padalo na pamet da snimaju i to tako da on ne vidi

Snimanje mora da bude isplanirano, a to podrazumeva da one isprovociraju inkriminusice radnje da bi snimile, il priznanje, a za oboje je tesko da je tako

 

nisi u pravu. ne mora da bude isplanirano, ne moraju nista isprovocirati. dovoljan je pritisak na jedno dugme. 

ako se desilo jednom, moguce je pripremiti se za sledeci put. narocito ako ti je tata advokat.

 

4 minutes ago, nisam ja said:

aj sad mi ovde opipavamo nesavršenu anatomiju pravnog sistema. 

 

ajde pravnici. kako biste vi pobedili u ovom slučaju da ste zastupnici glumica? 

 

ja bih lozio medije (ono sto Hamlet kaze da se ne radi :) ali ovde se borimo za good cause) i nadao da ce sud da poveruje devojkama (i drugim svedocima).

Edited by Djuro
Link to comment

Za sada se ne zna koliko ima devojaka, a koliko čujem javljaju se nove. Mi zastupamo četiri žrtve - rekao je on.

Nakon toga dodao je da je Milena saslušanje teško podnela.

- U pojedinim momentima veoma teško... - rekao je on.

Link to comment
1 minute ago, nisam ja said:

a kako je onda izgledala ta priprema za tužbu. skupili su se, videli da nemaju čime da mu naude, naša protiv njegove, al su se ipak odlučili na to zbog da jede govna i da možda ostane bez puno posla. 

 

jedna se poverila drugoj i onda je ova rekla da se to i njoj desilo. sve je sada u fazi krivične prijave, do optužnice će doći kada budu saslušani svi svedoci. dakle, još tu nema nikakve "tužbe"

 

što se tiče drugog pitanja, da sam tužilac glavni argument bi mi bio upravo to što više njih opisuju iste situacije u kojima su se našle, da je koristio isti polođaj nadređenog i osećaj straha koji su imale kako bi ih silovao. isti način delovanja u svim slučajevima.

  • +1 1
Link to comment

Ovde će biti ogroman pritisak javnosti, pošto je paradigma za sve u budućnosti i baš velika stvar, ne bih isključila ni proteste i reakcije slične onim u Poljskoj prošle godine i ne bih se zezala sa gomilom besnih žena da sam sistem™ trenutno. Zbog toga mi je drago što je počelo tabloidno. 

  • +1 3
Link to comment

zar tebi @Hamlet Strašni nije cudna ova efikasnost policije? po pravilu, slabo/sporo reaguju na ovakve stvari. ili nikako.

 

mislim, jasno mi je da traje sudjenje za Jovanjicu i da je bratiji draze da nije to na naslovnim stranama. btw sad u ponedeljak je bilo rociste, niko ni reci o tome. sutra je sledece rociste, opet niko ni reci.  

Link to comment
7 minutes ago, Djuro said:

zar tebi @Hamlet Strašni nije cudna ova efikasnost policije? po pravilu, slabo/sporo reaguju na ovakve stvari. ili nikako.

 

mislim, jasno mi je da traje sudjenje za Jovanjicu i da je bratiji draze da nije to na naslovnim stranama. btw sad u ponedeljak je bilo rociste, niko ni reci o tome. sutra je sledece rociste, opet niko ni reci.  

 

Sigurno je da ima toga ali ja zaista ne mogu da se uvedem u mod da razmisljam o tome da li i kakvu korist vlast ima ili moze da ima od ovakvih slucajeva. Proci ce i naprdnjacko ali ovaj problem ce ostati ako se ne resava.

  • Hvala 1
Link to comment
59 minutes ago, nautilus said:

Ovde su jedini dokazi iskazi žrtava i to da sve opisuju slične okolnosti pod kojim su napastvovane. Nema drugih svedoka ili materijalnih dokaza. Ako to bude dovoljno za osuđujuću presudu biće to veliki presedan.

 

edit: nemojte me shvatiti pogrešno, naravno da je to uradio, druga me stvar brine. 

to i jeste za ozbiljnu brigu...

kako ja kapiram naš pravosudni sistem, iza njega nekako stoji onaj postulat "bolje je i hiljadu krivih pustiti nego jednog nevinog osuditi". ovim se klizi ka postulatu "bolje je i hiljadu nevinih osuditi nego jednog krivog pustiti" a to je princip koji mene, u društvu kakvo je naše i državi kakva je naša, jezivo plaši.

 

da se ništa više ne dogodi, aleksiću je život zauvek uništen. ta "škola", ili ideja neke škole sa takvim metodama (ne govorim o seksualnom zlostavljanju i silovanju, nego o onome što je javno dostupno na svim onim snimcima i poznato dobrom delu javnosti) je zauvek zatvorena.

 

Ana Trkulja (komentar ispod je jedan od YT komentara ispod emisije televizije K1, u kojoj je gostovao Dragan Petrović, glumac i profesor sa FDU)

"Bila sam na Mikinoj audiciji pre 20 godina. Čovek je izgledao jezivo, nategnuto kao u nekom transu i mračno. Klempavi manijak sa Čubure koji je od sebe napravio kult, a mi svi kao ovce kod njega na audiciju. Tu je bila i Biljana Mašić, Mikina žena i profesorka na FDU-u. Ona je sedela iza njega, a on je besno vodio glavnu reč. U principu se znalo: ako prođeš kod Mike, imaš šansu da upadneš kod Bilje na klasu. Ja sam tada već bila "matora", imala sam 16/17godina, a on nije primao već oblikovane ljude, nego je tražio plastelin, glinu ... Prvo pitanje je uvek bilo: Šta ti radi mama? Šta ti radi tata? Umeo je da unizi mlade ljude i decu na bazi toga ko su im roditelji, odakle su ili kako su izgledala. Deca su uglavnom bila fina, lepo vaspitana, često iz kruga dvojke. Među njima je bilo nekoliko danas poznatih ličnosti. Kad biste pitali učesnike grupe, čime se bavite, kakve glumačke zadatke imate kod Mike, uglavnom bi odgovarali da se oni ne bave glumom, ne spremaju predstave, nego ih Mika uči o životu. Nikad tu nije bilo predstava kao u Dadovu, pa da se pozovu roditelji i prijatelji. Biljana Mašić je ponekad svirala klavir, a deca su pevala. Čitali su knjige, to se znalo, ali metodika nastave je bila tajna. Ono što sigurno znam, jeste da je jedan od zadataka bio da napišu lična pisma nekome koga vole, dečku, devojci, nekoj bliskoj osobi. Onda bi deca/mladi čitali ta pisma pred Mikom, a on bi na taj način dolazio do dragocenih informacija, i tako je mogao da slomi te mlade ljude i da manipuliše njima. Često se bavio pitanjima duše. To mu je bilo jako važno. I smatrao je da se sve zna, i kakvi će biti kad porastu, i kakve će bake i deke biti, samo se ne zna šta će biti sa dušom. Mislim da su neki od polaznika prošli kroz školu, a da nisu imali nikakva loša iskustva, a drugi su opet emotivno osakaćeni za čitav život. Neki su o njemu imale samo reči hvale. Za njih je bio apsolutni duhovni vođa, iako je umeo da bude verbalno nasilan. Na osnovu svega što sam čula od poznanika o toj školi i na osnovu svog utiska o Miki, ja sam sto posto uverena da je Milena Radulović, kao i ostale devojke, rekla apsolutno samo istinu. Svaka čast devojkama na hrabrosti."

Edited by pt 2.0
  • Tužno 1
Link to comment
58 minutes ago, nautilus said:

Ovde su jedini dokazi iskazi žrtava i to da sve opisuju slične okolnosti pod kojim su napastvovane. Nema drugih svedoka ili materijalnih dokaza. Ako to bude dovoljno za osuđujuću presudu biće to veliki presedan.

 

edit: nemojte me shvatiti pogrešno, naravno da je to uradio, druga me stvar brine. 

      

       Sve vreme razmišljam o ovome, na koji način Aleksić uopšte može da bude osuđen, osim ako ne prizna?

 

      Vidim da je u međuvremenu delimično odgovoreno, čitam odloženo.

Edited by fandorin
Link to comment

Jel zdrav razum ne nalaze: zasto bi se xy devojaka, neke se poznaju neke i ne, iz cista mira udruzilo u krivokletstvu? 

Jel nema to drugu tezinu na sudu u odnosu na slucaj kad je silovanje 1 osobe u pitanju i  "rec protiv reci"?

 

Ako ne jebes takav sistem

Edited by InvisibleLight
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...