Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

11 minutes ago, pt 2.0 said:

Moji najgori utisci o Lečiću potiču iz onoga što je sam Lečić naizgovorio u svoju odbranu.

Pa tu, cini mi se, i jeste sustina, sve drugo na stranu: koliko do juce, i ne samo u Srbiji, smatralo se normalnim i pozeljnim da se javna licnost bilo koje sorte koja ma i u naznakama bude povezana sa ovakvim ili slicnim dogadjajem, kriminalom i slicno, naprosto nestane iz takozvanog javnog zivota, povuce se, kraj...

Najgore od svega, a i slika pada drustva kao celine je u tolerisanju, pa i stimulisanju TV i novinskih odbrana u kojima se barata sudskim materijalima ne bi li se zasenila prostota, jer sud, jer tuzilastvo..., i u kojima se bez zadrske blate ljudi koji em ne mogu da se brane sve i da hoce, jer im je takozvani medijski prostor prakticno nedostupan.

Ili, da skratim: na Lecicu je bilo, da je u njemu iole trunka gradjanske s(a)vesti, da je u tragovima :nobles:da odbije, zahvali se na clanstvo u brcanskom ziriju...

Edited by namenski
  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Hermetico said:

Ja stvarno mislim da bez toga ne bi ni povukli predstave, a kažem pitanje je veliko ko ga je gurnuo u žiri baš sad kad realno treba da iskulira.

to je vizura u kojoj se on, nevino oklevetan čovek, posle 8 meseci tokom kojih nije radio ništa, vraća svom poslu na velika vrata.

 

5 minutes ago, Hermetico said:

Pitanje je zašto ne može da iskulira nije on debil čovek se bavi politikom, ovo će još da se raspliće.

zaista ne znam. njegov javni nastup je kontraproduktivan, umesto da je dao neke dostojanstvene intervjue i pokrenuo tužbu za klevetu, on se blamira i raspada uživo u beskonačnom šeru jovane fakin jeremić.

čudni su putevi ljudske psihe.

a možda je on pokušao dostojanstveno, ali niko od medija koji nisu režimski nije hteo da ga čuje, pa je dodatno podivljao. ne znam.

Link to comment
13 minutes ago, namenski said:

 

Ili, da skratim: na Lecicu je bilo, da je u njemu iole trunka gradjanske s(a)vesti, da je u tragovima :nobles:da odbije, zahvali se na clanstvo u brcanskom ziriju...

 

 

... ovo.

 

Racunam da taj gladni duh nije nesto preterano kod sebe gajio savest, pre ce biti da je toliko pun govana sebe da nije sposoban da kod zena razlikuje "ne" od "da". Kod njega je sve "da", pa onda ili neko mora da povrati po njemu ili da se tri predstave otkazu od njegovog ziriranja ali samo da bi on izmislio i racionalizovao nove razloge za novo "da"

 

Kod tog jarca "ne" ne postoji kao opcija, i sada vec iskreno zalim zene (a boga mi i muskarce) koji su saradjivali sa njim.

 

Ozbiljan bolesnik, ogroman ego, ni trunke savesti i empatije - psihopata za udzbenik.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Tripozan je ovaj festival, kopamo ko je sve u žiriju i kad je objavljeno ne uspevamo da nađemo ništa. A, mislim, šta god radiš takmičarski dobiješ ko ti je žiri. Ne samo ti, to je od bitnijih informacija u medijskim objavama, javna stvar.

 

U smislu da to prvo pogledaš kad te negde zovu.

Edited by Hermetico
Link to comment

Težak slučaj....

Lečić je bio izložen strahovitom pritisku kad je afera krenula...

Pa i ovde se pisalo kako će u mardelju biti devojka nekom kriminalcu...

pretila mu robija, urušavanje života, nije se lako nositi s tim pretnjama... deluje na psihu svakako.....

 

s druge strane, žene... nisu ni žene cvećke, kad sada s odmakom hladno analiziramo.... ima nešta čudno u priči i biografiji te slabo poznate glumice.....  

 

Ne znam dal se sećate u rijalitiju nekom na Happy je neka devojka Ružica rekla da je u školu išla u odelenje sa Bjelinom kćerkom i da je ona u isto vreme bila u "kres kombinaciji" sa Bjelom.... 

posle je bilo nekog ribanja....

 

Edited by Kursadžija
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

Ozbiljan bolesnik, ogroman ego, ni trunke savesti i empatije - psihopata za udzbenik.

O'ladi sa kvalifikacijama, dijagnozama: on je samo jos jedan u nizu demonstratora ponasanja nove srpske elite.

Random, onaj lik ubi zenu na naplatnoj rampi, Palma dodje i prodje posle onoliko galame, Bata Gasic sa onim upucivanjem novinarke na klecanje...

Mogu/mozemo ovako do sutra u ovo doba....

I - nije to samo do vucica i SNS: to je narativtm u kome se okrece srpsko drustvo, ili - ako se bas hoce - odrazava.

Link to comment
32 minutes ago, pt 2.0 said:

sve je ovo tačno i u redu, sa jednom malom dopunom: ona se upravo toj "rulji" obratila kroz medije tražeći, ili bar očekujući, da joj poveruje.

svesno i namerno obratila.

Obratila se pričajući o onome što je relevantno za slučaj, a potom nastavila da prodaje svoju liniju odeće. Meni je sasvim u redu da se ne obazire previše na one koji će zbog nečega što piše na njenom kačketu da manje veruju njenoj ispovesti. Obratila se javnosti, traži podršku, ali ne treba da podilazi malograđanskim moralnim normama da bi dobila što veću podršku.

Link to comment
Just now, namenski said:

Ili, da skratim: na Lecicu je bilo, da je u njemu iole trunka gradjanske s(a)vesti, da je u tragovima :nobles:da odbije, zahvali se na clanstvo u brcanskom ziriju...

Da, samo ako pretpostavis da je Lecic kriv. A ako nije kriv, sta cemo onda? Jer neko treba da se samoubije i izbaci sebe iz javnog zivota i svoje dotadasnje rutine i obaveza zato sto je neopravdano optuzen?  Uz to, Lecic je gnjida, to vec i vrapci znaju, i ako dodas na to pretpostavku nevinosti, wannabe politicara, onda je potpuno normalno njegovo divljanje po medijima i nastojanje da nastavi ne 100%, nego 200% da vrati zivot kakav je i vodio. Mislim, sa obzirom kakva je osoba, potpuno je normalno da to radi i u slucaju da je kriv i da nije kriv.

Edited by JohnnyD
Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Tripozan je ovaj festival, kopamo ko je sve u žiriju i kad je objavljeno ne uspevamo da nađemo ništa. A, mislim, šta god radiš takmičarski dobiješ ko ti je žiri. Ne samo ti, to je od bitnijih informacija u medijskim objavama, javna stvar.

 

U smislu da to prvo pogledaš kad te negde zovu.

Naravno da je tripozan i naravno da su znali ko je u ziriju: profesionalno je nekorektno da se useru u festival u sred festivala...

Санћим, setili se da Lecic...

Korektno bi bilo da su odbili ucesce, dolazak zbog...

Ovako, jebiga...

Link to comment
2 minutes ago, JohnnyD said:

Da, samo ako pretpostavis da je Lecic kriv. A ako nije kriv, sta cemo onda? Jer neko treba da se samoubije i izbaci sebe iz javnog zivota i svoje dotadasnje rutine i obaveza zato sto je neopravdano optuzen?

Apsolutno!

Uz ogradu da nisam dobro shvatio/propratio mogao je - a nije - da podigne tuzbu za klevetu, nanetu dusevnu bol, ukaljan ugled, sta se vec radi, da stvar istera sudski na cistinu, spere sa sebe ljagutm...

A da se pre svega i iznad svega u medjuvremenu pokrije usima i cuti, tihuje.

Ovako, nateran ili ne na dzilitanje po televizijama... :puke:

Link to comment
Just now, namenski said:

Apsolutno!

Uz ogradu da nisam dobro shvatio/propratio mogao je - a nije - da podigne tuzbu za klevetu, nanetu dusevnu bol, ukaljan ugled, sta se vec radi, da stvar istera sudski na cistinu, spere sa sebe ljagutm...

A da se pre svega i iznad svega u medjuvremenu pokrije usima i cuti, tihuje.

Ovako, nateran ili ne na dzilitanje po televizijama... :puke:

 

Cekaj, za gostovanje kod Jovane Jeremic se slazem, ali spomenuo si da je trebalo sam da odbije da bude clan zirija za predstave? Zamisli coveka koji je zaposlen kao kondukter i time prehranjuje porodicu, i neko ga optuzi za silovanje, i sud odbaci tuzbu, da li bi iz kurtoazije ili ne znam cega taj covek trebalo da odbije poziv da bude clan na godisnjem seminaru konduktera?

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Naravno da je tripozan i naravno da su znali ko je u ziriju: profesionalno je nekorektno da se useru u festival u sred festivala...

Санћим, setili se da Lecic...

Korektno bi bilo da su odbili ucesce, dolazak zbog...

Ovako, jebiga...

Ne znam, obično je to objavljeno na sajtu. Mislim to je baš baš običaj, zovemo neke naše viđene dramaturge ne znaju. Kažu da je haos tamo, saopštenja u biltenu su im očajna btw.

 

Festivalska publika na XXXVIII Susretima pozorišta / kazališta je imala priliku da na pozornici, u trajanju od sat i četrdeset minuta, vidi izuzetnu predstavu „64“, u produkciji beogradskog Ateljea 212. Ali, ono što je po završetku predstave uradila rediteljka predstave pokavarilo je cjelokupni utisak. Ne može niko negirati kvalitativne vrednote ove predstave i one ostaju zauvijek upisane u anale i sadržaje Susreta pozorišta/kazališta. Sloviće ova predstava kao jedna od boljih koje su viđene, makar, u oviru
dvadeset obnovljenih festivalskih izdanja.

Rediteljka predstave je svojim neuspjelim i ostrašćenim performansom nanijela veliku štetu cjelini pogleda na predstavu „ 64“. Pokušala je da unese u festivalsko događanje nešto od čega Susreti nisu bili imuni u dvadesetogodišnjem trajanju, a i još ranije u osamnaest predobnoviteljskih Festivala, a to je politizacija i rialitizacija Festivala. Uvijek se ovaj Festival znao tome suprostaviti. Čvrsto zarobljena pred zahtjevima i intersima svojih mentora iz pokreta #metoo i dijela nevladinog sektora koji je pod njihovom kontrolom, a vjerovatno i dijela čaršijskih politikantskih beogradskih razmirica, pokušala je da imputira jednom velikom glumcu, i članu žiria XXXVIII Susreta pozorišta kazališta Branislavu Lečiću, stvari oko kojih se ovih dana spori beogradska vladajuća i opoziciona čaršija o tome da li on dijeli medije u Srbiji, na podobne i nepodobne, kao i da ponovo potencira nešto zašto je on oslobođen i od strane nadležnih policijskih i pravosudnih organa Republike Srbije.
Rediteljica beogradske predstave je morala znati da brčanske Susrete pozorišta/kazališta ne interesuju i da se ne žele baviti sitnim politikantstvom u drugoj državi. Vrlo je nepristojno doći iz druge države i domaćinu Festivala nametati nešto sa čime isti nemaju ni minimum dodirnih tačaka.
Takođe, Branislav Lečić je za Festival jedan veliki i značajan južnoslovenski i srpski scenski umjetnik i on je slobodan građanin. Dok je tako on se slobodno mozete kretati i baviti svojim poslom, bilo gde da se nalazi.

Ovim je autorica neuspjelog performansa pokazala da ne poštuje ni svoju državu, jer ne priznaje i prihvata odluke najviših policijskih i pravosudnih organa. Prihvata jedino svoje stavove kao univerzalno konačne, i onih koji su je kroz nevladin sektor inkorporirali da sprovodi njihove naume i govori ono što oni ne smiju.

Ovakvim istupom nanijeta je velika šteta, kao i do sada mnogo puta, onim ženama koje su stvarno pretrpjele nasilje, i koje nije projektovao već pomenuti pokret. Teško će se one ubuduće osmjeliti poslije manipulacija #metoo projekta da se obrate za pomoć.

S druge strane nanijela je ogromnu štetu Pozorištu Atelje 212 i protagonistima predstave. I pored komentara publike koji su se čuli poslije ovog (ne)čina da su znali na početku predstave da će se ovako nešto dogoditi na njenom kraju, napustili bi salu, dovoljno govori o svemu tome. Ipak, ono što ostaje je da je publika na Susretima vidjela jednu izvanrednu predstavu, koja će ostati više u sjećanju po fenomenalnim kreacijama glavnih protagonista, nego po besmislenim i ostrašćenim istupima pojedinaca.

Link to comment

 Očekivati od bilo koga da se pokrije ušima i ćuti, u situaciji u kojoj je netačno optužen, je nerealno.

Pogotovo ukoliko se radi o glumcu/političaru koji je po definiciji /čitaj prirodi posla/ narcisoidna osoba željna pažnje. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, namenski said:

I - nije to samo do vucica i SNS: to je narativtm u kome se okrece srpsko drustvo, ili - ako se bas hoce - odrazava.

 

To i govorim, zato on i jeste problem - da je sam, bio bi izuzetak i nikoga (ovde) ne bi bilo briga. Ali nije sam, deo je slagalice, ono, prihvacen pattern u srBskoj kulturi.

 

Ono zbog cega sam ja ovako besan je siri kontekst. A slucaj Lecic je preslikana Srbija - i pravosudje, i moc, i trgovina uticajem, i mentalitet. Sve ono najgore od nas.

 

@steins razume se - neka ludjakinja kojoj sam samo dobro u zivotu doneo i uvek joj izlazio u susret me optuzi za silovanje. Svako bi se branio. Ali nacin na koji on to radi (uz svedocenje Isakovic i njegov odgovor njoj) govori da Danijela nije ludjakinja koja random bira karijere koje ce da sjebe i da tu ima nesto. A to nesto nije Djilas.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...