Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

42 minutes ago, Uskebasi said:

Ne pise, ali pise da je bez dileme utvrđeno da Lečić tog dana nije ni teorijski mogao da izvrši delo za koje je prijavljen. Svi ostali razlozi mogu biti pravni, ali ovaj je konkretan i objektivan. Da je prijava odbačena iz nekih pravnih razloga moglo bi se diskutovati da li je ipak izvršio delo, pa ga treba kenselovati, ili nije. Ovako je očigledno da to za šta je prijavljen nije uradio.

 

 

ne pise da nije ni teoretski mogao da izvrsi djelo nego da nijedan dokaz ne daje dovoljan stepen sumnje da bi se proces otvorio, te da je zvucni zapis koji je dostavila danijela sjecen, povremeno nerazumljiv i moguce montiran (dok vjestaci ne pominju ni rezanje ni montazu)

 

govorim o dokumentima koji su javno objavljeni.

 

alibi pominju lecic i njegov advokat i prilazu cut&paste iz dokaznog materijala, sa ociglednim preskocima.

Edited by morgana
  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Kenselovanje će da bude ako ovim farmaceutima postane loš za biznis (nisam siguran da je dotle došlo za sad, navijam). Tu se prekida saradnja bez pardona, biće dobro ako udoste saopštenjem kod nas.

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Nisi me razumeo. Ja ne tvrdim da ovakve slike nemaju uticaja na javno mnjenje, svestan sam da imaju, nego da ona nije u obavezi da o tome vodi računa i da po meni ne bi trebalo da vodi računa. Time bi samo od sebe napravila još veću žrtvu. Siluju te* i taj čin protivan tvojoj volji treba još decenijama da ograničava tebe, tvoje ponašanje i tvoj način života jer ti u suprotnom rulja neće verovati?! Ne! Meni su btw duks i kačket, i sama Danijela skroz bezveze, ali to nije tema. 

 

*hipotetička rasprava, mada ja verujem da je nekog napastvovanja bilo

sve je ovo tačno i u redu, sa jednom malom dopunom: ona se upravo toj "rulji" obratila kroz medije tražeći, ili bar očekujući, da joj poveruje.

svesno i namerno obratila.

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

sve je ovo tačno i u redu, sa jednom malom dopunom: ona se upravo toj "rulji" obratila kroz medije tražeći, ili bar očekujući, da joj poveruje.

svesno i namerno obratila.

Ali niko njega nije odbacio zbog njenog obraćanja, ni zbog tužbe, nego zbog njegovog govora u medijima nakon toga. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Hermetico said:

Kenselovanje će da bude ako ovim farmaceutima postane loš za biznis (nisam siguran da je dotle došlo za sad, navijam). Tu se prekida saradnja bez pardona, biće dobro ako udoste saopštenjem kod nas.

 

 

 

 

brt ako bude reklamirao vijagru i neki prostatin (sto ga valjda upravo reklamira), ovo moze samo da mu ide na ruku

 

Uz to moze da bude zastitno lice informera i pinka na prvu - "evo, i zuti su ukapirali kakav je Djilas" ... cekam Seselja da se oglasi oko Jutke Lecica, ako vec nije do sada. Mnogo smo usran narod, mnogo smo nikakvi, mnogo volimo siledzije i zlikovce, mnogo pisamo po slabima.

 

Naopaki skroz.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, Forest said:

 

Johnny, kidaš ali ne vredi ti to :)

 

Sa tobom je sve u redu, nisi podržavalac silovatelja, nisi bezdušni mizogini govnar. Ne treba da se osećaš loše zbog toga što pišeš.

 

Nije ovde u pitanju pravda za slučaj Danijele Štajnfeld i Branislava Lečića. Nije ovde u pitanju čak ni zaštita Danijele Štajnfeld.

 

Ovde je u pitanju grupisanje, stajanje na stranu, gregarni instinkt. Efekat rulje. Motivi su prilično bazični, pred-civilizacijski, instinktivni i zato tu logika ili činjenice ne pomažu. To je novo vreme i to je ono što te žulja u ovom slučaju, ne sam slučaj.

 

Kako jedan iskreni član rulje gore reče u naletu potpune otvorenosti: "Lečić bi mi bio manje mrzak da je stvarno silovo i da ćuti, nego da nije a da priča ovo šta priča  :fantom:"

 

Ne traži se ovde istina ili pravda. Ovde se traži deklarisanje da li si naš ili si njihov. Ako nisi naš, onda si njihov.

 

Nikakve nove informacije koje iznosiš neće ukinuti početnu etiketu. Ovde se traži da jedna strana, naša strana, pobedi. Da ispadnem u pravu. Po svaku cenu. Rulja te tom "neprijatnom tenzijom" koju pominješ, iz tvoje početne pozicije nesvrstavanja pre dokaznog postupka ubacuje u to da logiku i moral svog nesvrstavanja moraš da dokazuješ kroz svrstavanje. Paradoks učešća u ovakvim "diskusijama". Rulja je pobedila onda kada se svrstaš.

 

Rulja neće razumeti da njihova "pobeda" neće biti ako DŠ dokaže da je BL silovatelj. Rulja neće razumeti da tvoja ili moja pobeda neće biti da "dokažemo" da je BL lažno optužen.

 

Rulja neće razumeti šta je pogrešno kakav god da bude ishod. Rulja će svoju eventualnu blamažu i poraz utopiti kroz sledeću "akciju". 

 

Ja im ostavljam taj utopijski mikrosvet, moja deca i porodica su svakako više zaslužili moje vreme od te utopije. Samo, evo ceo dan sam u procesu moljakanja nadležnih da moj nalog i moj sadržaj trajno uklone sa foruma, valjda se smiluju na kraju.

Forest, ne odlazi. Ja sam zapazila par tvojih postova o antivakserima i Darvinu i bas su mi oodgovarali. Oko ovoga sa Lecicem, ja nisam sigurna da je Lecic nevin. Silovanje je moglo da se desi i posle predstave. A tuzilac je odustao zbog nekog svedocenja SNS advocata iz NS. BTW ja mislim da je DB drzao Lecica za onu stvar jos od 90ih, jer je bolje od nas poznavao njegovo ponasanje, kad ga je podmetnuo da upropasti pobunu posle 9. Marta.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Ali niko njega nije odbacio zbog njenog obraćanja, ni zbog tužbe, nego zbog njegovog govora u medijima nakon toga. 

mirjana karanović, na primer, jeste.

i solidan deo anonimnih ljudi po društvenim mrežama jeste.

 

da se ne zavaravamo - on je svoje završio nakon intervjua DŠ insajderu. ni okončanje predistražnog postupka u njegovu korist nije mu pomoglo. on samom sebi, kakvim ga je bog dao, tek nije niti može da pomogne jer je pompezni govnar i umišljeni ocvali jebač.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Forest said:

Ja im ostavljam taj utopijski mikrosvet, moja deca i porodica su svakako više zaslužili moje vreme od te utopije. Samo, evo ceo dan sam u procesu moljakanja nadležnih da moj nalog i moj sadržaj trajno uklone sa foruma, valjda se smiluju na kraju.

 

 

Aj ne patetisi jbt

 

Dobro pises, imas sta da kazes, zasto bi odlazio. A ovo oko Lecica, jbg, mnogi su se sapleli na ovim temama a bilo ih je - i Ksendza i Kapor i Ceca i Doris i Ejmi Vajnhaus... bilo je ovde svega.

Link to comment
9 minutes ago, pt 2.0 said:

mirjana karanović, na primer, jeste.

i solidan deo anonimnih ljudi po društvenim mrežama jeste.

 

da se ne zavaravamo - on je svoje završio nakon intervjua insajderu. ni okončanje predistražnog postupka u njegovu korist nije mu pomoglo. on samom sebi, kakvim ga je bog dao, tek nije niti može sebi da pomogne jer je pompezni govnar i umišljeni ocvali jebač.

Mirjana Karanović ako je pravno odgovorna nek je tuži, nije da nema pravnu pomoć, Ne znam kako to ide ako su zaposleni u istoj firmi i pitanje je što nije fokusirao odbranu časti na nju... Ko zna šta ona zna, nije ni ona debil ko što se nekad pravi. Anonimni ljudi na internetu su anonimni ljudi na internetu - pljuju nekog što je igro geja nekog što se bavi jogom nekog što neće da glumi geja nekog što se ne bavi jogom ima gi razni.

 

Nije da ga nisu i branili, nije da nisu pljuvali i nju, ali posle njegovih nastupa u profesionalnoj okolini u kojoj on radi nema nazad. Sad je već govno svako ko radi s njim, stvari koje je izgovorio su nedopustive mnogo šire od Danijele.

 

Takav je to posao, nesiguran ali imaš pravo da misliš i delaš u skladu s tim, u najboljem slučaju imaš i tu obavezu pa makar snosio posledice.

Edited by Hermetico
  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, morgana said:

 

 

ne pise da nije ni teoretski mogao da izvrsi djelo nego da nijedan dokaz ne daje dovoljan stepen sumnje da bi se proces otvorio, te da je zvucni zapis koji je dostavila danijela sjecen, povremeno nerazumljiv i moguce montiran (dok vjestaci ne pominju ni rezanje ni montazu)

 

govorim o dokumentima koji su javno objavljeni.

 

alibi pominju lecic i njegov advokat i prilazu cut&paste iz dokaznog materijala, sa ociglednim preskocima.

Pa ni teorijski nije mogao da izvrši delo jer je prijavljenog dana imao predstavu.

Link to comment
8 minutes ago, Hermetico said:

Nije da ga nisu i branili, nije da nisu pljuvali i nju, ali posle njegovih nastupa u profesionalnoj okolini u kojoj on radi nema nazad. Sad je već govno svako ko radi s njim, stvari koje je izgovorio su nedopustive mnogo šire od Danijele.

Sa ovim boldovanim se apsolutno slažem.

Moji najgori utisci o Lečiću potiču iz onoga što je sam Lečić naizgovorio u svoju odbranu.

 

@Milošica A kakve je to tačno sadržaje DŠ brisala sa svojih društvenih mreža? O čemu se radi?

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Sa ovim boldovanim se apsolutno slažem.

Moji najgori utisci o Lečiću potiču iz onoga što je sam Lečić naizgovorio u svoju odbranu.

Ja stvarno mislim da bez toga ne bi ni povukli predstave, a kažem pitanje je veliko ko ga je gurnuo u žiri baš sad kad realno treba da iskulira. Pitanje je zašto ne može da iskulira nije on debil čovek se bavi politikom, ovo će još da se raspliće. Ali kakav udarac za brižnike o uticaju procesa na istupanje žrtava i prava žena, ovo je korisnije no da su ga osudili.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...