Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Dobro. U Telekomu koleginica optuži kolegu da je silovao dok su bili na službenom putu. U postupku se dokaže da kolega tog dana nije bio na službenom putu i da je nije silovao. Zaposleni u Telekomu u interesu žrtava silovanja traže da kolega dobije otkaz, iako nije silovao, jer je inače govno od čoveka. Jel to kenselovanje, ili linč?
Si ti pijan ili drogiran
Gde je on to dobio otkaz?
Eno ga više nego ikada svuda
Link to comment

Nisam pomesao. Ti dajes svoje opravdane razloge za kenselovanje, Vucic daje svoje, Zeljko Mitrovic svoje, radnici u Lucanima svoje... I tako ide kenselovanje na srpski nacin

Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Nisam pomesao. Ti dajes svoje opravdane razloge za kenselovanje, Vucic daje svoje, Zeljko Mitrovic svoje, radnici u Lucanima svoje... I tako ide kenselovanje na srpski nacin

 

Kapiram, svi smo ovde Srbi™

 

svisuistizam u izvornom obliku, bez da se gleda kontekst

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Uskebasi said:

Nisam pomesao. Ti dajes svoje opravdane razloge za kenselovanje, Vucic daje svoje, Zeljko Mitrovic svoje, radnici u Lucanima svoje... I tako ide kenselovanje na srpski nacin

alo, kakvo kenselovanje, gubitak posla zbog politicke pripadnosti je diskriminacija, zakonom zabranjena i kaznjiva - u srbiji samo na papiru, doduse. to je bas pravni domen, cudi me da se o tome raspravljamo uopste.

kenselovanje je nesto sasvim drugo.

Edited by Aleksija
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

alo, kakvo kenselovanje, gubitak posla zbog politicke pripadnosti je diskriminacija, zakonom zabranjena i kaznjiva - u srbiji na papiru, doduse. to je bas pravni domen, cudi me da se o tome raspravljamo uopste.

kenselovanje je nesto sasvim drugo.

Alo, jel kenselovanje ovo sto se radi Lecicu? Ima li negde primer da se kenseluje neko ko je lazno optuzen za silovanje? 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

alo, kakvo kenselovanje, gubitak posla zbog politicke pripadnosti je diskriminacija, zakonom zabranjena i kaznjiva - u srbiji samo na papiru, doduse. to je bas pravni domen, cudi me da se o tome raspravljamo uopste.

kenselovanje je nesto sasvim drugo.

 

Ma kanselovalo Obradovica iz Krusika ili Lecica iz zirija, isti qratz

 

 

 

@Uskebasi  ama nije izbacen iz zirija, nego se ljudi povukli iz ocenjivanja. Vidis li neku razliku? Btw. pitao sam te pre nekoliko strana jel obicaj u bajatim slucajevima da se ide na poligraf ili je to samo srpski tabloidni specijalitet, nisi odgovorio?

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, JohnnyD said:

Ljudi, shvatite - ne misle svi da je Lecic silovao. I nismo gamad zbog toga. Osecam gotovo neprijatnu tenziju od strane "rulje" koja ga je osudila, i koja osudjuje nas koji drugacije mislimo. To ne vodi nicemu. Evo videcete, ovde na ovom forumu ste ocigledno u vecini, evo da se povucemo svi koji ne mislimo ili nismo sigurni da je bilo silovanja, vec samo zelimo postenu diskusiju, ako mislite da ce vam biti zabavno u utopijskom forumu gde lincujete i niko ne dovodi u pitanje vase misljenje, verujte mi, dosadice vam za 2 dana. Nije lako, i ja kad sam ubedjen u nesto, da mislim da moze da bude suprotno, ali malo zdrave logike i postovanje druge strane nije na odmet.

 

Johnny, kidaš ali ne vredi ti to :)

 

Sa tobom je sve u redu, nisi podržavalac silovatelja, nisi bezdušni mizogini govnar. Ne treba da se osećaš loše zbog toga što pišeš.

 

Nije ovde u pitanju pravda za slučaj Danijele Štajnfeld i Branislava Lečića. Nije ovde u pitanju čak ni zaštita Danijele Štajnfeld.

 

Ovde je u pitanju grupisanje, stajanje na stranu, gregarni instinkt. Efekat rulje. Motivi su prilično bazični, pred-civilizacijski, instinktivni i zato tu logika ili činjenice ne pomažu. To je novo vreme i to je ono što te žulja u ovom slučaju, ne sam slučaj.

 

Kako jedan iskreni član rulje gore reče u naletu potpune otvorenosti: "Lečić bi mi bio manje mrzak da je stvarno silovo i da ćuti, nego da nije a da priča ovo šta priča  :fantom:"

 

Ne traži se ovde istina ili pravda. Ovde se traži deklarisanje da li si naš ili si njihov. Ako nisi naš, onda si njihov.

 

Nikakve nove informacije koje iznosiš neće ukinuti početnu etiketu. Ovde se traži da jedna strana, naša strana, pobedi. Da ispadnem u pravu. Po svaku cenu. Rulja te tom "neprijatnom tenzijom" koju pominješ, iz tvoje početne pozicije nesvrstavanja pre dokaznog postupka ubacuje u to da logiku i moral svog nesvrstavanja moraš da dokazuješ kroz svrstavanje. Paradoks učešća u ovakvim "diskusijama". Rulja je pobedila onda kada se svrstaš.

 

Rulja neće razumeti da njihova "pobeda" neće biti ako DŠ dokaže da je BL silovatelj. Rulja neće razumeti da tvoja ili moja pobeda neće biti da "dokažemo" da je BL lažno optužen.

 

Rulja neće razumeti šta je pogrešno kakav god da bude ishod. Rulja će svoju eventualnu blamažu i poraz utopiti kroz sledeću "akciju". 

 

Ja im ostavljam taj utopijski mikrosvet, moja deca i porodica su svakako više zaslužili moje vreme od te utopije. Samo, evo ceo dan sam u procesu moljakanja nadležnih da moj nalog i moj sadržaj trajno uklone sa foruma, valjda se smiluju na kraju.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

nisam ispratila, je li lecic izbacen iz zirija ili su ljudi povukli predstave sa festivala?

ono sto sam ja videla je da je lecic jos uvek clan.

 

Zavisi koga slusas.

 

U realnosti, ljudi su povukli predstave iz ziriranja.

 

Inace ovo uterivanje topika u pravnicke strucne vode sa sve izvodjenjem dokaza i vestacenjem je jedna od nabizarnijih epizoda PPPa koliko me pamcenje sluzi

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment
Just now, Aleksija said:

nisam ispratila, je li lecic izbacen iz zirija ili su ljudi povukli predstave sa festivala?

ono sto sam ja videla je da je lecic jos uvek clan.

Povukli 3 do sad, ako dobro pratim. Nije izbačen, al kako je ubačen dobro je pitanje. Ključno je ako ih nisu obavestili unapred, mada je skroz ok i da se predomisle i povuku ako su ga naprasno ubacili to svašta govori. Žena kaže da njoj deluje da su naprasno, ali da je to mnogo čudno (ona je pozorišna kritičarka, razume se).

Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

nisam ispratila, je li lecic izbacen iz zirija ili su ljudi povukli predstave sa festivala?

ono sto sam ja videla je da je lecic jos uvek clan.


Naravno da nije izbacen.

  • Hvala 1
Link to comment

Da li zaista polemisemo o nekom profitu Lecica iz svega ovoga? Profit ce on da izmisli i zamisli, i ubedi sebe, u to ne sumnjam. Ali da se ne zajebavamo, zavrsio je on sa ozbiljnom glumom i politikom. Kao Miki Rurk koji se upropastio operacijama pa moze da glumi samo unistenog kecera, tako ce i Leka u Srbijalendu eventualno da dobije neku ulogu silovatelja u Srpskom Filmu 2, i to mu je od "koristi".

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Inace ovo uteraivanje topika u pravnicke strucne vode sa sve izvidjenjem dokaza i vestacenjem je jedna od nabizarnijih epizoda PPPa koliko me pamcenje sluzi


Jos je bizarniji ovaj tupavi pokusaj da se individualni i legitimni cin izbora svakog umetnika s kim zeli saradjivati predstavi kao neki masovni linc rulje

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...