Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

11 hours ago, morgana said:

jao bre, pa ovo nije ni za one sa najjeftinijim ulaznicama. sa 13 miliona da se zajebava sa ocvalim lecicem, za djilasove pare :D

 

Ovo vec kao da je dao Twitter log in/pass kome treba pa nek sami utovaruju prigodan sadrzaj  

  • Haha 3
Link to comment
23 hours ago, ultra plasticni said:

 

Pa gde je uspela, odnosno koje su njene legendarne uloge?

 

To je nivo talenta amatersko pozoriste u Boljevcu

Ti si bas pratio njen glumacki razvoj tada..?

Mislim da niko nije spominjao legendardne uloge, ali je napredovala u predstavama, najvise ih je igrala u BDP-u. Ja sam je takodje gledala i u Zlim dusima Narodnog pozorista. Uz to je jos bila i mlada, ne znam kako ni ocekivati legendarne rezultate tako brzo?

 

Link to comment

Nema sta da pratim pozoriste, kao stari lenjinista to ne priznajem, njen domet je ivkova slava i kad porastem bicu kengur 2 recenice, o cemu pricamo, kakvom talentu mlade i perspektivne u 38 godina, ona je definicija antitalenta

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
On 19.11.2021. at 0:21, ultra plasticni said:

 

Pa gde je uspela, odnosno koje su njene legendarne uloge?

 

To je nivo talenta amatersko pozoriste u Boljevcu

Kakve to ima veze s temom? Ni Lečić nije uspeo u politici pa ne odustaje. Al je uspeo kao glumac i silovatelj, što jes jes. Skidam kapu, ni po babu ni po stričevima

Edited by Hermetico
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

„Večeras, samo sat vremena pre početka predstave, obavešteni smo da je Branislav Lečić član žirija 38. regionalnih Susreta pozorišta/ kazališta u Brčkom. Odigrali smo predstavu samo iz poštovanja prema publici. Iz razloga što se pomenuti član žirija aktivno uključio u podelu medija u Srbiji na podobne i nepodobne, konstantno i posvećeno baveći se u, za njega, podobnim medijima, isključivo iživljavanjem, zlostavljanjem i u svakom smislu maltretiranjem naše koleginice Danijele Štajnfeld, ne možemo ga smatrati ni na koji način osobom koja može da ocenjuje naš rad, niti to želimo da dozvolimo. Nadamo se da ćete razumeti zašto nećemo učestvovati u ostalim aktivnostima festivala. Hvala.

Ekipa predstave „64“ autorke Tene Štivičić, u režiji Alise Stojanović i produkciji pozorišta Atelje 212 iz Beograda

 

 

  • +1 2
Link to comment

Meni je odvratno, ali ODVRATNO što glumice i glumci ne krenu pojedinačno da se povlače iz predstava u kojima imaju nesreću da igraju sa njim.

Svaka čast Mirjani K i Alisi, kenselovanje je jedini odgovor ljigavcu

Sent from my MRD-LX1 using Tapatalk

  • +1 9
Link to comment

reagovanje festivala na akt alise stojanović i ateljea 212

 

Дрскост и бламажа, али на свој рачун

 

О, куд си се запутила, ташта позоришна (и људска) охолости?! Какав срам и блам, каква и колика дрскост госта наспрам домаћина! Нечувена, али ипак лакше схватљива с обзиром одакле и из каквог бурурета дође у Брчко (политичког, културног, међуљудског, информативног и још много каквог јада и једа који је, нажалост, преплавио Метрополу!).

Каква глупост! Која количина бесмисла без аргумената и здраве памети. И какав покушај надмоћи, силе и самољубља, наспрам добродошлице и раширених руку домаћина, организатора и љубитеља позоришне умјетности, поштовалаца „Атељеа 212“ чије су изведбе у овом граду, као уосталом и вечерас, увијек и без изузетка примане као дар и испраћане овацијама,  наградама, колективним и појединачним.

Но, о томе ће, надамо се, у скоро будуће вријеме, размислити и барем у себи тражити покајање и они који су своје ставове и увјерења у нечију кривицу без кривице, покушали“извести“ и умрежати и изван граница своје земље, на Сусрете позоришта, регионалну мафестацију која на љествици оваквих позоришних виђења и одмјеравања вриједносних и естетских достигнућа, високо котира на еx-југословенском простору.

Но, очито је да су господа из „Атељеа“ умислила да и преко Дрине, у граду који, какав – такав, живи као стабилна мултиетничка, мултикултурална и толерантна заједница три равноправна народа (и мањина), чије љубитеље позоришта (а није их мало!) не занима ништа изузев добре представе и радости игре чинодејственика које сваке године угосте као своје, ма од куд дошли, а испрате тако да увијек пожеле поново доћи и заиграти на брчанској сцени. Очито је да се бахато и осионо хтјели бити господари у туђој кући, а без сагласности својих домаћина. Елем, дошли на „славу“ као гости а затим тражили да са „славе“ удаљимо оног ко се њима не допада! Несхатљиво и неприхватљиво! У најмању руку дрско и срамотно, а из угла највећег броја оних који су представу одгледали без даха и с радошћу, и преварантски. Наиме, то безлично сувопарно саопштење ишчитано уз нетом аплаузом награђене глумце на просценијуму Дома културе је „кукавичје јаје“. Играли су, кажу, због публике, а мудро и, како се то у нашем жаргону каже, хински, саопштење прочитали на крају јер би им, да су саопштење објавили час прије представе, дворана, убијеђен сам, била готово празна! Једноставно, Брчаци су домаћини у својој кући, али не и слуге препокорне, најмање пред онима који се тамо негдје, изван њихових међа и интереса, „туку“, а ни сами не знају око чега.

Овако, остаје горак укус о неукусу и бламажи која не приличи и најмање је очекивана од позоришне куће која се с репутацијом и респектом који је деценијама градила и изградила, с радошћу чека и овдје и у другим градовима и државама. Нажалост, а на штету ансамбла и куће јер, усуђујем се пренијети мишљење не малог броја од мене бољих и мени сличних познавалаца позоришта и глумачког умијећа, Хана Селимовић (Ева), игром која је бравурозно, готово без и најситније грешке, убијеђен(и) смо, обиљежити ове 38. Сусрете и задала једва достижне репере у конкуренцији за најбољу женску улогу! Њена Ева остаће упамћена, али је штета да не буде и вреднована.

Господо београдска, нисте се понијели образли. Баш нас брига за ваше подјеле у вашој земљи и вашем граду, и позоришту. Баш нас брига што и како знате и мислите о било коме на простору гдје стварате и живите. Савршено нас се не тиче ко је кога кад, ко је коме ко и шта је међу вама чему шта, заинтересовани смо само за умјетнички чин и сласт доживљеног коју би, да нисте „просули помужено млијеко“, понијели кући и у вријеме и послије ове представе. Умјесто тога, носимо горак укус и понижење, али ваше, у сваком случају. И није нам драго, јер, нажалост, сигурни смо да сте себи за дуг земан затворили капију домаћинског и вазда гостољубивог брчанског празновања у славу Талије. Тако смо, ето, сви губитници: позориште, Сусрети и публика. Ви, без сумње, највећи. Јер, једино сте у овом трилингу губитника ви блефери без адута.

Пишe: Новак Танасић

 

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

u srbiji mnogo sta treba kenselevati, krajnje je vrijeme, a lecic je odlican izbor za pocetak akcije.

 

Ja uveliko rebrandiram termin cancel culture u consequence culture. Praksa je u 21. veku više nego preko potrebna, jedini problem imamo sa njom kada se radi o primerima sa kojima se ne slažemo.

 

Srećom, ovde se svi slažu, ovog govnara treba izkanselovati svuda dok senilan ne bude vikao na tramvaje sedeći sam na klupi.

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...