Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

18 minutes ago, Redoran said:

 

Ovo pitanje može da se postavi i iz drugog ugla: da li je Danijela Štajnfeld svesna koliko je ozbiljno KD lažnog prijavljivanja? I ako ona nije svesna, da li su svesni njeni advokati sa kojima se pripremala pre nego što su kontaktirali tužilaštvo?

 

Šta hoću da kažem: ako joj je priča tako bušna da su Lečićevi advokati lagano pronašli sve te bušotine, onda su i njeni advokati morali uočiti te bušotine kada je sa njima pričala, i posavetovati je da batali celu stvar. Koliko je realno da su je podržali da gura dalje sa pričom koju će Lečić relativno lako moći da obori?

 

Možda u priči ima još nečega što nije došlo do medija. Cela bitka se zapravo i vodi u medijima i obe strane su dovoljno pametne da ne ispucaju sve što imaju u jednom baražu. I DŠ i njen tim su morali biti savršeno svesni kakav veliki medijski prasak će da proizvede njeno istupanje. Fabrikovana optužba je tu ozbiljan rizik i ozbiljna smelost, skoro pa ultimativna.

 

A tu su i još neke "sitnice" poput Merime Isaković i pomenutih audio snimaka svedočenja drugih žrtava. I sad sve one lažno optužuju Lečića i sve su one zapravo na njega naskakale dok se on izvlačio kako je znao i umeo. E pa jbg, ako postoji verzija koja je više šuplja od Danijeline onda je to ova verzija o Lečiću kome uvek neko smešta.

 

Pa moguće je da ipak nisu znali da Lečić nakon 9 godina ima dokaze kojima može da obori optužbe. Moguće je da DŠ nije imala pametne advokate. Moguće je da je nastupala uprkos savetima. Moguća su razna objašnjenja.

 

Pošto se od početka cela bitka vodi u medijima, neki od odgovora će se u medijima od obe strane sigurno dobiti u nastavku slučaja. Lečić je istupio sa kontraoptužbom i dokazima da je lažno optužen - DŠ će sada jednostavno morati da odgovori na ova istupanja Lečića, sigurno će se tu javiti i njeni argumenti i objašnjenja.

 

Sa druge strane, videćemo kako će Lečić proći u tom najavljenom intervjuu za Nedeljnik, pošto sam siguran da će ga izrešetati pitanjima o svim nelogičnostima na njegovoj strani.

Edited by Forest
Link to comment
8 hours ago, ObiW said:

@JohnnyD napisao:

Pokusacu, a neka me ispravi neko ko je "pravno" potkovaniji. Danijela je dan nakon po njenim recima "silovanja", prijavila to silovanje u drustvu za zastitu zrtava ili neko ime slicno tome, dakle 2012. godine. Nije tada rekla ime silovatelja, i dobila je nekakvu potvrdu o prijavi, koje moze ili ne mora da znaci nesto u dobijanju vize ili ostanka u Americi, opet kazem neko strucniji mora da upadne na tu temu. Zatim je u Americi isla na te sesije za zrtve silovanja, i postoji odredjeni program koji oni prolaze u kom su zasticeni od povratka u zemlju.

 

@ObiW odgovara:

Tacno je ovo što si napisao. Žrtve agresije mogu da iskoriste čin agresije kao razlog za dobijanje stalnog boravka u Americi.

Oprostite sto citiram post od pre x strana, ali ovo je teška glupost. Zamisli da je Amerika otvorena za sve žrtve nasilja koji bi haos nastao i koliko bi ljudi išlo tamo tvrdeći da su pretrpeli neko nasilje.

 

Opcije koje postoje;

Postoji azil, ali to je represija države ili odsustvo zaštite drzave zbog diskriminacije. Kako Srbija (srećom) nije država gde se sistemski siluju Slovakinje (ili Rusinjke) niti je Danijela pokušala kroz institucije da dobije pravdu pa su je odbili jer je Slovakinja ili žena ovo ne prolazi.

 

Postoje neimigrantske U i T vize (koje nisu za stalni boravak, već privremeni dok postoje uslovi za vizu - do 4 godine) za žrtve nasilja ili trgovine ljudima na tlu Amerike koje sarađuju sa pravosudnim organima u cilju kažnjavanja počinilaca. I one imaju neke dodatne uslove.

 

I to je to, nikakve magične vize za sve koje izjave da su silovane od strane NN lica u svojoj državi, niti to objašnjava zašto bi posle 8 godina izašla sa optužbom protiv konkretnog lica.

Edited by Spooky
Link to comment
Just now, Redoran said:

Elem, šta je onda Danijelin plan u celoj priči? Šta je želela da postigne ako ni sama nije imala iluzija po pitanju pravnog ishoda?

Moja teorija je da se desilo nesto pre 9 godina izmedju njih dvoje, ne silovanje, ali neko od njih dvoje je izvukao deblji kraj tada. Npr. Leka je muvao, ona mu nije dala, a on se svetio kroz neke poluge kroz glumacki svet da ne dobija uloge i slicno. Ili je ona njega cimala. Motivacija, kao sto sam napisao ranije, tada je bila americka boravisna viza i program za pretrpljeno silovanje, a sada promocija njenog filma o silovanju, cija se US premijera poklopila sa skandalom.

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment

To u teoriji može da bude motiv ali ne odgovara na pitanje ishoda na koji je računala.

 

Ovo za program koji daje neku specijalnu vizu žrtvama seksualnih napada i ja prvi put čujem.

Link to comment
Just now, Redoran said:

To u teoriji može da bude motiv ali ne odgovara na pitanje ishoda na koji je računala.

Nebitan je ishod - ako se napravi skandal i mediji objave to. Reklama je vec napravljena nevezano za ishod. A i (verovatno) nikad necemo znati istinu. Ako je lazna optuzba, verovala je da ce da dobije tuzbu. Ako je istinita tuzba, takodje je verovala.

Edited by JohnnyD
Link to comment
6 hours ago, Redoran said:

Elem, šta je onda Danijelin plan u celoj priči? Šta je želela da postigne ako ni sama nije imala iluzija po pitanju pravnog ishoda?

Meni deluje da plana nije bilo, da je reč o nekoliko impulsivnih ili situacijom iznudjenih poteza.

Mislim da je “prijava” iznudjen potez (uostalom, tako se i ponašala prema tužilaštvu nekako, kao imate film pa pokrenite postupak, što meni lično sve vreme ide na nerve - ne mislim da žrtve ikome išta duguju i ostalo, ali taj stepen nesvesti ili gluposti zaista ne razumem. Ili ideš u nešto do kraja, ili decidno kažeš - želela sam da napravim film, ne i da se povlačim po sudovima, odjebite).

Imamo njen intervju dat Jugoslavu Ćosiću u Pressingu 8.9.2020. gde nastupa kao da neće da kaže ime silovatelja nikada.

Onda imamo njen inrervju dat Insajder.net, prvo skraćen deo 22.3.2021. gde daje ime silovatelja i kaže da se na to odlučila jer je kap prelila čašu kad se Lečić oglasio u slučaju Mike Aleksića i pozvao tu decu u svoju školu glume, da je bila njena društvena odgovornost da saopšti ko je ti decu zapravo pozvao u školu glume.

Njen pun intervju Insajderu izlazi 23.3.2021. ali je ona tada već odletela u Ameriku.

 

Ne znam u kom trenutku ona angažuje advokate, koliko im od materijala i činjenica predočava, i ne znam koliko ih sluša.

Link to comment
59 minutes ago, pt 2.0 said:

Meni deluje da plana nije bilo, da je reč o nekoliko impulsivnih ili situacijom iznudjenih poteza.


Da, iz svega sto smo do sada videli poslednje sto bih mogla da zakljucim o njenom ponasanju je da je bilo hladno i iskalkulisano, cak izgleda da je i ona u startu imala poverenja u nase skrnavo kakvo takvo pravosudje/policiju posto je prvo njima i predala taj snimak, a onda cekala da oni nesto, bilo sta urade. Tek kada je to nesto izostalo, obratila se medijima.

Link to comment
9 hours ago, vememah said:

Lečić tvrdi da je razgovor sečen:

kurir.rs/vesti/drustvo/3803837/lecic-ekskluzivno-za-kurir-televiziju

 

Veštaci pak kažu da je njihova transkripcija razgovora isprekidana iz različitih razloga:
maMawcc.jpeg

 

 

u lecicevim parcicima dokumenata i tranakripta objedinjenih sa njegovom pricom i inace ima nedosljednosti, plus, u zakljucku tuzioca nigdje ne stoji da lecic ima nepobitan alibi. na ovom topiku svi nagadjamo, samo sto neki to zovu odluka tuzioca na osnovu materijalnih dokaza. nemamo sve dokaze koje ima tuzilac i ne znamo sve elemente njegove odluke, da uopste ni ne idemo do nepristrasnosti.

lecic itekako spinuje i laze.

 

Edited by morgana
Link to comment
33 minutes ago, Leia said:


Da, iz svega sto smo do sada videli poslednje sto bih mogla da zakljucim o njenom ponasanju je da je bilo hladno i iskalkulisano, cak izgleda da je i ona u startu imala poverenja u nase skrnavo kakvo takvo pravosudje/policiju posto je prvo njima i predala taj snimak, a onda cekala da oni nesto, bilo sta urade. Tek kada je to nesto izostalo, obratila se medijima.

 

Hronologija

- Verovatno u januaru kontaktira Brankicu Stanković ("Ona je mene kontaktirala pre 2-3 meseca, to već jako dugo traje." - Brankica Stanković, 26. mart 2021, gostovanje na K1)

- Krajem februara ili početkom marta daje snimak i intervju Njujork tajmsu (izvor: screenshot poruka NYT - Lečić, gde se vidi da su mu 5. marta poslali mail sa pitanjima)

- Početkom marta šalje snimak tužilaštvu (izvor: Insajder intervju)

- U petak, 19. marta, daje izjavu u tužilaštvu (izvor: Insajder intervju)

- U nedelju, 21. marta, daje intervju Insajderu (izvor: Insajder intervju)

- U ponedeljak, 22. marta, putuje za Njujork (izvor: Insajder intervju)

- U ponedeljak, 22. marta, nova.rs "saznaje" da je Lečić silovatelj i onda posle nekoliko sati dobija ifnormaciju iz tužilaštva  da je protiv BL podneta prijava za silovanje

- Posle nekoliko sati, Insajder izbacuje "znaš ti ko sam ja" snimak u trajanju od 90 snimak

- U naredna 3-4 dana, Insajder objavljuje skraćenu i dužu verziju intervjua sa Danijelom Štajnfeld

 

Edited by az67
Link to comment

Ako bilo šta znači mi smo znali da je Lečić u pitanju mnogo pre nego što je objavila, mesecima pre. Ne u smislu krivice, već toga da li je htela  da se zna. Očigledno je nekom rekla, sad dal je htela da prijavi nem pojma, sumnjam da nije tu se odluka donosi ozbiljno i posle teraš. Moja teorija je da su prijavili računajući na još žrtava, da je i bilo još žrtava spremih i s dokazima, al su se devojke povukle.

 

Ne verujem da bi njega inače mogli ovoliko da ucene odbacivanjem tužbe koja bi svakako bila odbačena (jer i ja kontam da nije mogla da prođe na sudu samo sa svojom, to smo valjda do sad apsolvirali).

 

Btw fala ovoj temi što sam se iscimao da naučim di su ignore dugmići. Svet je od jutros lepše mesto za mene.

  • +1 6
Link to comment

to bi moglo da objasni lecicevo naglo i grubo politicko prestrojavanje

 

cini mi se da je i neko iz ds-a rekao da od ranije tj prije insajdera zna da se u danijelinom slucaju radi o lecicu. edit, nije bilo igranja na tu kartu, samo recenica, da, to je bilo u nekom tv intervjuu sto znaci na n1 ili novoj posto drugdje ne zalazim, dragana rakic.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, morgana said:

to bi moglo da objasni lecicevo naglo i grubo politicko prestrojavanje

Misliš na period pre nego što je obznanjeno da je u pitanju on… ili na ovo sad?

 

Oko Lečićevih laži - krajnje nipodaštavajućim tonom je govorio o BStanković i Insajderu, uvredjen na temu toga što se obratio BS sa idejom da se pravi neka emisija o Djindjiću, povodom godišnjice ubistva, a da je ona eto sve vreme paralelno pravila priču sa DŠ, a njemu to nije ni spomenula.

Osim što je time objasnio kako on doživljava novinarstvo (veliki demokrata :puke:), propustio je da kaže ono što stoji u videu insajder intervjua sa DŠ - da je redakcija Insajdera nekoliko puta pokušala da stupi u kontakt sa njim i snimi njegovu izjavu, njegovo vidjenje dogadjaja, itd. Ni na jedan poziv nije se odazvao.

Edited by pt 2.0
Link to comment

@pt 2.0

 

Na period prije nego što je širokoj javnosti obznanjeno da je on u pitanju, uz pretpostavku da je i  prije Insajdera znao da slijedi obznana njegovog imena. Za to bi doduše bilo dovoljno da je odgledao film i prepoznao sebe u dijalogu. Ne sjećam se tačno kada je počela instanca raslojavanja DS-a sa njim na čelu, ali jeste bio grub u tome. 

(Nebitno za temu: nije me doticalo cijepanje DSa niti sam mislila da je Lutovac  vispren, mada je kul, naprotiv, ali Lečić na čelu kolone u vrijeme reklame s motivom opštenja s mladim djevojkama na jahti, zaboravih ime proizvoda, je bila baš neprilična situacija u smislu da racionalan političar ne bi uradio obje stvari istovremeno. Ne izvodim ovim zaključke o slučaju nego o karakteru)

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, az67 said:

Hronologija

- Verovatno u januaru kontaktira Brankicu Stanković ("Ona je mene kontaktirala pre 2-3 meseca, to već jako dugo traje." - Brankica Stanković, 26. mart 2021, gostovanje na K1)

- Krajem februara ili početkom marta daje snimak i intervju Njujork tajmsu (izvor: screenshot poruka NYT - Lečić, gde se vidi da su mu 5. marta poslali mail sa pitanjima)

- Početkom marta šalje snimak tužilaštvu (izvor: Insajder intervju)


Opet, pojavila se u nasim medijima (koji su navodno instruisani od strane nje i njenih partnera u zlocinu) tek posto je snimak predat tuzilastvu. 

Link to comment

Inače pre objavljivanja je figuriralo da je "moćnik iz filmske industrije" Mima Karadžić, ono "... pola grada je znalo..."







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...