Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Lečić tvrdi da je razgovor sečen:

Quote

Taj razgovor se između nas nikad nije desio na taj način i ne u kontinuitetu. Vadila je i premeštala delove, kratila rečenice. Nedostaju najbitniji delovi koji bi pokazali pozadinu i prirodu našeg razgovora. Početak i kraj, kao i mnogi delovi tokom razgovora, kompletno su izbačeni - tvrdi Lečić.

kurir.rs/vesti/drustvo/3803837/lecic-ekskluzivno-za-kurir-televiziju

 

Veštaci pak kažu da je njihova transkripcija razgovora isprekidana iz različitih razloga:
maMawcc.jpeg

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, vememah said:

 

To je verovatno iz ispovesti iz Nedeljnika. Ima ovde preprič do kojeg sam došao guglajući pojam "taj 7. maj je nažalost bio horor".

 

espreso.co.rs/vesti/hronika/819835/danijela-stajfeld-iznela-detalje-silovanja

hvala ti.

ja sam mislila da oni citiraju sudski spis njene izjave u tužilaštvu, a ne fakin "nedeljnik"...

Link to comment

Pa ne, Leka je objavio samo ono što mu odgovara, ko zna koliko stvari iz tog rešenja o odbacivanju nepovoljnih po njega je prećutao.

 

Po prelomu se vidi da su neke novine u pitanju, font definitivno liči na Nedeljnikov.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, steins said:

Ja moram nešto da pitam - koliko je njoj bio bitan papir koji joj je Leka potpisao? Za put i eventualni ostanak u Americi? 

 

Ajde da prenesem pitanje na drugu stranu. 

Link to comment

image.png.053dfb5a20d5631292ffa52a00873516.png

 

"Sećam se da mi je jednog dana zazvonio telefon, ona je bila s druge strane. Zamolila me je tada da joj napišem preporuku pošto odlazi u Ameriku. Rekao sam joj: “Znaš šta Danijela, napiši šta god hoćeš i potpiši mene”. Značila joj je moja preporuka. Od tada se nismo više čuli, ako me dobro sećanje služi”, priča Zdravko Šotra za Nova.rs o Danijeli Štajnfeld prisećajući se njenih uloga u filmu "Ivkova slava" i seriji "Ranjeni orao", ali i momenta kada mu je javila da odlazi u Ameriku.

Edited by az67
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

koja statistika?

gde?

 

random guglanje na temu "rape, false accusation" izbacuje jednu wiki stranicu (ne da je sama vikipedija dokaz), gde su procenti višestruko manji od toga što ti navodiš.

https://en.wikipedia.org/wiki/False_accusation_of_rape

 

a evo i još par linkova na sličnu temu:

https://www.nsvrc.org/sites/default/files/Publications_NSVRC_Overview_False-Reporting.pdf

 

National Journal of Medicine - "False allegations of sexual assualt: an analysis of ten years of reported cases"

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21164210/

 

 

Na Vikipediji imaš i manje i veće procente.  Hoću da kažem da  dovoljno lažnih prijava postoji.

Link to comment
56 minutes ago, steins said:

Ja moram nešto da pitam - koliko je njoj bio bitan papir koji joj je Leka potpisao? Za put i eventualni ostanak u Americi? 

 

S obzirom na tu Šotrinu izjavu, verovatno je u pitanju samo jedna od preporuka koje je ponela.

 

Evo šta je ona izjavila u intervjuu Nedeljniku o tome.

 

60r7Bjq.jpg

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, pt 2.0 said:

 

mislim da gotovo niko ovde na temi nije očekivao da će postupak biti pokrenut, i mislim da su neki to čak i napisali još onomad.

 

 

Mene sad kopka jedna stvar.

 

Verovatno se slažemo da DŠ i njeni advokati takođe nisu očekivali pokretanje postupka. Koliko vidim, to se jako retko dešava i u Americi i drugim zemljama gde žrtve istupaju nakon više godina. Seksualni napadi su veoma komplikovani sa aspekta nedvosmislenog dokazivanja. tu je tek DNK forenzika napravila neke ozbiljne pomake, mogu misliti kako je bilo pre 20 godina npr.

 

Elem, šta je onda Danijelin plan u celoj priči? Šta je želela da postigne ako ni sama nije imala iluzija po pitanju pravnog ishoda?

 

Opcija 1: da Lečić bude kenselovan u Srbiji, u skladu sa trendovima u razvijenim zemljama. Ali ovo je Srbija jbg, ovde samo vlast tj. državni aparat može da kenseluje nekog. Ako vlast neće da se meša onda sve ostaje na tzv. medijima gde rade ljudi koji će rođenu majku prodati za klik i koji će umesto kenselovanja kao "društveno odgovornog" poteza (nazovimo ga tako, iako se meni to nimalo ne dopada) od cele stvari da naprave deathmatch.

 

Da ne pominjem još nešto što je u Srbiji veoma moguće: da se objekat kenselovanja dogovori sa državom i napravi dil po kojem ne samo da izbegava kenselovanje, već mu se daje mogućnost tj. nacionalne frekvencije da na njima krene u sveopšti kontranapad. Naravno država očekuje nešto zauzvrat, najčešće to da joj ovaj ubere neke lake političke poene. Sve ovo se trenutno dešava i mislim da su i DŠ i njeni advokati toga morali biti svesni.

 

Opcija 2: anticipirali su da će Lečić izbeći bilo kakvu pravnu ili društvenu konsekvencu ali su hteli da spasu neke druge žene koje bi mogle da se nađu u sličnoj situaciji, i da generalno utiču na svest društva o tome koliko se seksualno napastvovanje ozbiljan problem u Srbiji. Ovde bih rekao da su postigli polovičan uspeh jer će Lečića posle ovoga mnoge žene obilaziti u širokom luku. Problem je u tome što će posle njegovog medijskog kontranapada u drogiranoj srpskoj javnosti dodatno da se učvrsti narativ: "sve su to kurve" i to će biti početno polazište u budućim slučajevima a osetiće se i na nekim aktuelnim slučajevima kao što je slučaj Aleksić. Ovoga su takođe morali biti svesni.

 

Dakle, u ovom scenariju se postiže pirova pobeda od koje, paradoksalno, može da bude više štete nego koristi. Doduše to bi se desilo sa bilo kojim drugim predatorom koji se utali sa državom, tako da tu ne vidim neku grešku u razmišljanju DŠ. U krajnjoj liniji, žrtva čini pravu stvar tako što istupa i izlaže se stvarima kojima niko normalan ne želi da se izlaže, tako da ništa ja tu ne zameram. Jedino se pitam šta joj je bio cilj, na šta je računala?

Link to comment
6 hours ago, Forest said:

Da li forumaši shvataju koliko je ozbiljno krivično delo lažnog prijavljivanja? To delo je posebno opasno zbog uzurpacije prava i zakona - dakle po stvarne žrtve seksualnog zlostavljanja, ovo krivično delo je neverovatno štetno jer degradira bilo kakvu mogućnost za sistematsku podršku stvarnim žrtvama.

 

 

Ovo pitanje može da se postavi i iz drugog ugla: da li je Danijela Štajnfeld svesna koliko je ozbiljno KD lažnog prijavljivanja? I ako ona nije svesna, da li su svesni njeni advokati sa kojima se pripremala pre nego što su kontaktirali tužilaštvo?

 

Šta hoću da kažem: ako joj je priča tako bušna da su Lečićevi advokati lagano pronašli sve te bušotine, onda su i njeni advokati morali uočiti te bušotine kada je sa njima pričala, i posavetovati je da batali celu stvar. Koliko je realno da su je podržali da gura dalje sa pričom koju će Lečić relativno lako moći da obori?

 

Možda u priči ima još nečega što nije došlo do medija. Cela bitka se zapravo i vodi u medijima i obe strane su dovoljno pametne da ne ispucaju sve što imaju u jednom baražu. I DŠ i njen tim su morali biti savršeno svesni kakav veliki medijski prasak će da proizvede njeno istupanje. Fabrikovana optužba je tu ozbiljan rizik i ozbiljna smelost, skoro pa ultimativna.

 

A tu su i još neke "sitnice" poput Merime Isaković i pomenutih audio snimaka svedočenja drugih žrtava. I sad sve one lažno optužuju Lečića i sve su one zapravo na njega naskakale dok se on izvlačio kako je znao i umeo. E pa jbg, ako postoji verzija koja je više šuplja od Danijeline onda je to ova verzija o Lečiću kome uvek neko smešta.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...