Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 minute ago, pt 2.0 said:

nisam videla da ona igde tvrdi da je na dan silovanja dobila preporuku, već da je to bio povod za vidjanje, odnosno da je trebalo da dobije potpis...

 

 

 

image.png

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

nisam videla da ona igde tvrdi da je na dan silovanja dobila preporuku, već da je to bio povod za vidjanje, odnosno da je trebalo da dobije potpis...

 

image.png

 

Izvinjavam se, bio je brži AZ67

Edited by Forest
Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

sad već zvučiš iritantno patronizirajuće.

niko nije u stanju da isključi sopstvenu logiku kada analizira bilo kakvu pojavu, pošto mu je sopstvena logika bukvalno jedini aparat kojim u tom procesu raspolaže.

da li je moj - ili bilo čiji - logički aparat dovoljno dobar, jeste pitanje.

(uzgred, naravno da ne očekujem da osoba razmišlja na način na koji ja razmišljam - ne znam odakle ti taj zaključak?)

mogao bi, ukoliko su tebi logički poznati, da ponudiš moguće materijalne dobitke koje je danijela štajnfeld mogla imati od toga da 2020. (2021.) obelodani ime nevinog lečića kao svog silovatelja.

kao opcije koje nam nudi lečić čuli smo želju da se ostane u americi kao azilant (ali TO nije relevantno u sezoni 2020-2021.) i čuli smo opciju đilas (koja je danas popodne nekako povučena).

 

 

Pa samim pitanjem koje postavljaš: 

 

da, i meni je nadrealno da neko lažno prijavi silovanje odnosno, još konkretnije - da lažno optuži neku osobu, naročito javnu ličnost, za tako nešto.

ne vidim koji materijalni dobitak ima danijela štajnfeld da to učini 2020. godine.

 

Ja se izvinjavam ako zvučim iritantno patronizirajuće - ovo je samo komentar toga da ti verovatnoću da će neko nešto uraditi evaluiraš kroz to koliko je to tebi nadrealno ili kroz to što ne vidiš motiv te osobe. Ja u takvim slučajevima, kada pokušavam da razumem nešto što mi je teško da razumem iz svoje perspektive, obično primenjujem metod koji sam opisao a koji ti doživljavaš kao iritantno patronizirajući pa ga dalje neću elaborirati.

 

Ja ne prihvatam Lečićeva objašnjenja, niti želim da naglas pravim spekulacije o motivima DŠ za koje nemam nikakve dokaze. Samo sam pokušao da na ovom mestu kažem da to što tebi ili meni nešto u ponašanju bilo koje strane u sporu ne deluje logično, nije dokaz bilo čega.

Link to comment
1 minute ago, Forest said:

 

Pa samim pitanjem koje postavljaš: 

u tome što si citirao ne postavljam nikakvo pitanje.

 

što se tiče dela oko preporuke - hvala za citate, zaista nemam nikakvo alternativno a suvislo objašnjenje za 7.5. vs 14.6.

Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

u tome što si citirao ne postavljam nikakvo pitanje.

 

 

Hajde da boldujem (ono što sam ja shvatio kao) tvoje pitanje: ne vidim koji materijalni dobitak ima danijela štajnfeld da to učini 2020. godine.

Link to comment
1 minute ago, Forest said:

 

Hajde da boldujem (ono što sam ja shvatio kao) tvoje pitanje: ne vidim koji materijalni dobitak ima danijela štajnfeld da to učini 2020. godine.

to nije pitanje, nego konstatacija, ili ako hoćeš ocena verovatnoće događaja, budući da se to* u medijima (od strane BL) pojavljuje kao alternativno tumačenje situacije.

 

*da DŠ sve ovo radi iz nekog koristoljublja, neke dobiti, a da je optužba neistinita

Link to comment
50 minutes ago, pt 2.0 said:

 

boldovano nije tačno. možemo reći da DŠ nema dokaze da je silovana od strane BL dana 7.5.2012. godine, ali ne možemo reći da medicinsko veštačenje (odnosno psihijatrijski/lekarski izveštaji iz amerike) nisu dokaz da je ova žena pretrpela zlostavljanje.

Ali tu nije bilo vestacenja, niti se bilo gde pominju izvestaji. Koliko sam shvatio ona nije vestacena u postupku niti su ti izvestaji razmatrani

Link to comment
3 minutes ago, Uskebasi said:

Ali tu nije bilo vestacenja, niti se bilo gde pominju izvestaji. Koliko sam shvatio ona nije vestacena u postupku niti su ti izvestaji razmatrani

Nije bilo, u pravu si.

A trebalo je da bude.

Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Nije bilo, u pravu si.

A trebalo je da bude.

Ja koliko sam razumeo ona nije htela da se vestaci, htela je da prilozi izvestaje iz Amerike. A to nije moguce uraditi

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Imaš li neki širi ss, da vidim ceo tekst, da shvatim šta čitam.

 

To je verovatno iz ispovesti iz Nedeljnika. Ima ovde preprič do kojeg sam došao guglajući pojam "taj 7. maj je nažalost bio horor".

 

espreso.co.rs/vesti/hronika/819835/danijela-stajfeld-iznela-detalje-silovanja

Link to comment
19 minutes ago, mareeee said:

Statistika kaže da je od svih prijava silovanja - 25% prijava su lažne/fejk/ izmišljene... Toliko o tome.

koja statistika?

gde?

 

random guglanje na temu "rape, false accusation" izbacuje jednu wiki stranicu (ne da je sama vikipedija dokaz), gde su procenti višestruko manji od toga što ti navodiš.

https://en.wikipedia.org/wiki/False_accusation_of_rape

 

a evo i još par linkova na sličnu temu:

https://www.nsvrc.org/sites/default/files/Publications_NSVRC_Overview_False-Reporting.pdf

 

National Journal of Medicine - "False allegations of sexual assualt: an analysis of ten years of reported cases"

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21164210/

 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...