Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

evo i sta se desavalo sa merimom

Quote

- Merima je bila čest gost u mojoj kući dok smo studirali. Bila mi je vrlo draga, a i ja njoj. Jednom smo sedeli u sobi, dok je moja majka bila u kuhinji. To je bila jedina naša soba, jer smo u drugoj imali baku koja je bila zakonski podstanar i koja nije izlazila iz stana. Merima mi je pričala nešto i dok je govorila primakla mi se i pokušala da me poljubi. Zaustavio sam je i odbio, ne zato što mi se nije sviđala, nego zato što je bila devojka moga druga, i svi smo se zajedno družili. Tada je na moju reakciju ona odreagovala na način da je „bljucnula“. Ne mogu reći povratila, nego baš bljucnula... Ne znam bolji izraz. Pozvao sam majku, ona koj je donela mokar peškir, obrisala ju je i dala joj svoju košulju da obuče, pošto je ovu bila malo zaprljala i pošto smo se spremali da izađemo sa društvom. Kasnije sam joj rekao da ne me ne shvati pogrešno, da ne mogu to zbog druga. Razumela je i nije pokazala nikad ništa negativno na tu temu niti je ikad više pokušala da mi se približi na taj način. Sve drugo je njena kreacija, sve što je pričala okrenula je situaciju naopako i dodala mi epitet nasilnika/

**************************

Branislav Lečić i ukazuje na bitna nepoklapanja Merimine priče sa činjenicama;

- U duboku jesen 1978. nisam imao 22 godine, nego pune 23 i nekoliko meseci, a ona nije imala 18, nego skoro punih 20. Moj stan nije izgledao tako kako ga je opisala u svrhu stvaranja ambijenta za neistinit događaj. Nikada nisam bio sam u stanu, jer baka nije mogla da izlazi. Nisam trenirao džudo, nego karate.

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/1055083/lecic-merimi-drugog-muskarca-optuzila-silovanje-mladosti-sada-prebacila-mene-odbio-sam-njen-poljubac

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
19 minutes ago, JohnnyD said:

Zato sto ga je neko iz njegovog advokatskog tima nahuskao da prica o optuzbi ima i politicku pozadinu, i da je Danijelu podrzao citav tim medija iz koga stoje navedeni ljudi. To se sve desilo "u hodu", nije bilo naznaka u tome u Lecicevom prvom obracanju. Moje misljenje je da je neko iz njegovog tima, a moguce i sam Lecic dobio i neku korist i podrsku da iznese takvu verziju price, a sam Lecic je mozda i ubedjen u to, ko ce znati.

ovo je jako dobro zapažanje.

ja imam utisak, za razliku od većine ovde, da njegov obrt u post-pobedničkim nastupima uopšte nema veze sa nekakvim dilom sa vučićem i SNS-om (uzmite u obzir da umem biti glupa i naivna, doduše), već možda sa računicom da će političkim razlozima za napade na njega najdelotvornije da pokrije eventualna buduća svedočenja žena.

i, kao što sam napisala, imam osećaj da ovo nikako nije gotovo.

 

 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, pt 2.0 said:

 

i mogu odgovorno ovo da ti kažem - ni u jednoj od faza koje sam preživela nisam se ponašala kao branislav lečić u emisiji pink kod jovane jeremič.

tako se nevini ljudi, ma koliko bili izmaltretirani i ogorčeni nepravdom, jednostavno ne ponašaju.

 

 

Tako se ne ponašaju pristojni ljudi. Ono što opasno prekriva ceo slučaj sve vreme je što o Lečićevoj krivici/ nevinosti od starta zaključujemo na osnovu percepcije njegovog lika i dela. I to je otprilike objašnjenje zašto je toliko teško prihvatiti da je nevin po pitanju prijave DŠ.

 

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, morgana said:

 

 

aj do sada ti se i moglo oprostiti, vjerovatno si mlad pravnik pa volis da vjezbas proceduru ali sad vec postaje izuzetno neprijatno, bolje je da stanes, a na kontra stranu svakako ne moras da predjes

 

Gresis Morgana.

Sve sto je rekla Merima verovatno nista pravnicki ne znaci u slucaju Danijele.
A i nekako je logicno, jer dokazi kojima raspolaze Merima su relevantni za te konkretne slucajeve a ne za slucaj Danijele. To je razlicito od Aleksicevog slucaja gde je tuzba bila grupna, ako se ne varam. Pogotovo ako je alibi bullet proof, kako navodi Forest.

Ono o absence of proof is not proof of absence je logicka igra koja nema veeze sa sudom.

Link to comment

Utisak:  Lečić reterirao od Djilasa i ima skroz drugačiji nastup sada popodne na Pinku u odnosu na ono ludilo od juče ujutru. Umoran, izmučen čovek, ozbiljan (17:21h - 17:43h traje prilog)

 

Info:

 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
43 minutes ago, Forest said:

 

Ucenjen na način na koji je Uskebaši pomenuo u svom postu, i čemu mu ič neće pomoći i ako je nevin. Pročitaj taj deo.

 

Eti ti prilike da se vratis na ono sto ljudi ovde pisu - sto i ti rece u boldu. Tako da se mi vrtimo ovde upravo oko ovog boldovanog koji vazi i za Danijelu Stajnfild ili bilo koga kojeg Vucic odabere da bude zrtva te otuda i ovaj bes koji ti smeta. Hvala ti sto si potvrdio moju poentu.

 

... a ovo podmetanje dole:

 

Quote

A što se tiče mog "verovanja u sistem" - evo da po pedeseti put ponovim, pa opet probaj da nađeš (a-ha!) nedoslednost: ako treba da biram da li će pravni postupak pokrenuti sudstvo (koje kao i cela zemlja ima ozbiljne probleme sa korupcijom) a na osnovu seta zakona koji su decenijama definisani i usklađivani sa međunarodnim normama ili Caligula i ekipa sa foruma na osnovu ovakvog svog osećaja za pravdu i percepcije realnosti i činjenica, izvini, biram korumpirano sudstvo još uvek.

 

 

... ne secam se da je iko predlagao da trazimo Lecicev stan upaljenim bakljama i nosimo konopac da ga vesamo. Stavise, ja bih presao na drugu stranu ulice kada bih ga video, kakvo crno presudjivanje.

 

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...