Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

naslov jeste promasen ali stvarno ne vidim  da je to sad za akcentovanje, pobogu, imamo situaciju sa serijskim napadacem, predatorom, po modelu petnice nam se javlja da postoji vise zrtava i da sistem o tome cuti, a sad cemo o novinarstvu.

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Merimu je poklopila Jovana Jeremić, verovatno jedina osoba koja u ovom trenuktu može i uspeva da ostavi još odvratniji utisak od Lečića, sa onim: "Prijavi odmah ili ćuti zauvek, eee kada bih se ja vratila deset godina unazad šta bih sve mogla da iznesem..."

Pitam se da je je ta spodoba bar malo svesna šta radi, i radi to namerno i iz koristi, ili je toliko ćaknuta i opijena trenutnom slavom da zaista veruje da tako treba i da radi pravu stvar.

Link to comment

@morgana Ne tako preko kolena, pre svega moramo resiti pitanje naslova ovog topika, da li je zadovoljio kriterijume za pretpostavku nevinosti.
Moze neko da se zbuni oh wait

Edited by Leia
  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
12 minutes ago, mraki said:

Pitam se da je je ta spodoba bar malo svesna šta radi, i radi to namerno i iz koristi, ili je toliko ćaknuta i opijena trenutnom slavom da zaista veruje da tako treba i da radi pravu stvar.

 

Ne pratim je baš nešto pažljivo ali po onome što vidim deluje kao opijeni retard, dakle najgora moguća kombinacija. Najgore je to što je sasvim moguće da nam indirektno saopštava istinu i da je zaista istrpela ko zna kakav sadizam fizičkog tipa u svom usponu. U tom slučaju mogu da zamislim intenzitet sa kojim mrzi svaku žrtvu koja istupi u javnost.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, morgana said:

naslov jeste promasen ali stvarno ne vidim  da je to sad za akcentovanje, pobogu, imamo situaciju sa serijskim napadacem, predatorom, po modelu petnice nam se javlja da postoji vise zrtava i da sistem o tome cuti, a sad cemo o novinarstvu.

 

Pa morali bismo malo i o novinarstvu jer su mediji veoma bitan faktor u ovakvim slučajevima. Oni treba da pomognu da se prave poruke plasiraju u društvo kroz dobro sročene priče, analize i tekstove. Govorim naravno o medijima koji nisu naprednjačko-udbaški trubaduri. Ako je i njima klikbajtovanje prvi prioritet onda nisam previše optimističan u pogledu pomenutih poruka i njihove učinkovitosti.

  • +1 4
Link to comment

Zar nije mogao kao čovek da optuži Đilasa i drugosrbe za smeštanje afere nego sve zalio nekim bljuvotinama o Danijeli 

Nešto najodvratnije što se moglo čuti na naci frekvencijama ,Šešelj je za ovog gospodin 

  • +1 2
Link to comment

Stigao je i drugosrbe da okrpi, nazove ih kurvama, i poruči im da odu i žive negde drugde po izboru.

 

Kada je izgovarao to "kurve", jednom pa drugi put, oči su mu zasijale i tačno se videlo da mu je to sinonim za žene.

  • +1 3
Link to comment

Ne znam kako neko može da bude iznenađen Lečićevim ponašanjem nakon odbacivanja prijave, kada je to logična posledica vođenja postupka u medijima. Kada je počeo ovaj slučaj ovde na forumu se sprdalo sa pretpostavkom nevinosti i medijskim progonom optuženog, iako je upravo suština pretpostavke nevinosti da se izbegne ovaj scenario koji sada gledamo. Jbg, Lečić je uspeo da se odbrani u postupku, ali je u dobrom delu javnosti označen kao krivac, tako da on sad pegla posledice višemesečne kampanje koja je vođena u tim istim medijima (koji to ne rade jer vole, ili ne vole nekoga, nego zato što im publika željna krvi donosi klikove i preglede).

Ovaj slučaj i ovo nakon postupka je pokazna vežba vlasti na temu funkcionisanja pravosuđa u Srbiji. Imate slučaj koji nije imao šanse da prođe fazu krivične prijave i to je bilo jasno svakome ko se bavi pravom. Od činjenice da žrtva ne sarađuje sa tužilaštvom (čak njen advokat tvrdi da nije ni podnela prijavu), da daje kontradiktorne izjave, da prijavljeni ima alibi za dan za koji se u prijavi navodi kao vreme izvršenja dela, pa sve do na izgled prijateljske kominikacije žrtve i prijavljenog nakon izvršenja dela. Kad se na sve to doda protek vremena i činjenica da je ova dela izuzetno teško dokazati i u idealnim uslovima, ne postoji tužilaštvo (ni u mnogo naprednijim državama) koje bi uspelo da napravi optužnicu koja bi prošla kontrolu i stupila na snagu. I to je Lečiću verovatno predočeno od strane njegovih advokata, da nema šta da brine i da ne postoji ni promil šanse da će biti optužen za delo.

E sad dolazimo do pokazne vežbe. U takvoj situaciji kada je sa pravne strane izvesno odbacivanje prijave, Lečićevo ponašanje nakon očekivanog odbacivanja prijave govori u prilog tome da mu je predočeno da može da se desi da se prijava ne odbaci i da bi bilo pametno da oduži dug partiji sa Đilas-Šolak teorijom. Tako funkcioniše pravosuđe u Srbiji. Ako nisi dobar sa vlasti, onda će mediji da te razapnu, iznenada će se pojaviti neki svedoci, ili dokazi i onda ćes sasvim sigurno da najebeš. A čak i ako si nevin, ili ako ti advokati predoče da sa pravne strane ne postoji mogućnost da odgovaraš za delo, u Srbiji ti opet imaš potrebu da zaštitu tražis od SNS-a. Mi živimo u državi gde besprekorno funkcioniše samo stranački mehanizam partije na vlasti i to se dokazuje svakog dana. Ko nema veze sa pravosuđem nije ni svestan koliki je uticaj vladajuće partije na sudske postupke. I tu ne govorimo samo o visoko profilnim slučajevima. Po prvi put u novijoj istoriji™ vladajuća partija se meša u svaki postupak, od uređenja međe u nekoj pripizdini, preko milionskih sporova, pa sve do ozbiljnih krivičnih postupaka. I zato Lečić ima obavezu da putem medija oduži dug partiji koja ga je (nevinog) spasila robije.

  • +1 6
Link to comment
14 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam kako neko može da bude iznenađen Lečićevim ponašanjem nakon odbacivanja prijave, kada je to logična posledica vođenja postupka u medijima. Kada je počeo ovaj slučaj ovde na forumu se sprdalo sa pretpostavkom nevinosti i medijskim progonom optuženog, iako je upravo suština pretpostavke nevinosti da se izbegne ovaj scenario koji sada gledamo. Jbg, Lečić je uspeo da se odbrani u postupku, ali je u dobrom delu javnosti označen kao krivac, tako da on sad pegla posledice višemesečne kampanje koja je vođena u tim istim medijima (koji to ne rade jer vole, ili ne vole nekoga, nego zato što im publika željna krvi donosi klikove i preglede).

Ovaj slučaj i ovo nakon postupka je pokazna vežba vlasti na temu funkcionisanja pravosuđa u Srbiji. Imate slučaj koji nije imao šanse da prođe fazu krivične prijave i to je bilo jasno svakome ko se bavi pravom. Od činjenice da žrtva ne sarađuje sa tužilaštvom (čak njen advokat tvrdi da nije ni podnela prijavu), da daje kontradiktorne izjave, da prijavljeni ima alibi za dan za koji se u prijavi navodi kao vreme izvršenja dela, pa sve do na izgled prijateljske kominikacije žrtve i prijavljenog nakon izvršenja dela. Kad se na sve to doda protek vremena i činjenica da je ova dela izuzetno teško dokazati i u idealnim uslovima, ne postoji tužilaštvo (ni u mnogo naprednijim državama) koje bi uspelo da napravi optužnicu koja bi prošla kontrolu i stupila na snagu. I to je Lečiću verovatno predočeno od strane njegovih advokata, da nema šta da brine i da ne postoji ni promil šanse da će biti optužen za delo.

E sad dolazimo do pokazne vežbe. U takvoj situaciji kada je sa pravne strane izvesno odbacivanje prijave, Lečićevo ponašanje nakon očekivanog odbacivanja prijave govori u prilog tome da mu je predočeno da može da se desi da se prijava ne odbaci i da bi bilo pametno da oduži dug partiji sa Đilas-Šolak teorijom. Tako funkcioniše pravosuđe u Srbiji. Ako nisi dobar sa vlasti, onda će mediji da te razapnu, iznenada će se pojaviti neki svedoci, ili dokazi i onda ćes sasvim sigurno da najebeš. A čak i ako si nevin, ili ako ti advokati predoče da sa pravne strane ne postoji mogućnost da odgovaraš za delo, u Srbiji ti opet imaš potrebu da zaštitu tražis od SNS-a. Mi živimo u državi gde besprekorno funkcioniše samo stranački mehanizam partije na vlasti i to se dokazuje svakog dana. Ko nema veze sa pravosuđem nije ni svestan koliki je uticaj vladajuće partije na sudske postupke. I tu ne govorimo samo o visoko profilnim slučajevima. Po prvi put u novijoj istoriji™ vladajuća partija se meša u svaki postupak, od uređenja međe u nekoj pripizdini, preko milionskih sporova, pa sve do ozbiljnih krivičnih postupaka. I zato Lečić ima obavezu da putem medija oduži dug partiji koja ga je (nevinog) spasila robije.

Dopusti nam da čitamo situaciju van pravnih okvira, uz sve uvažavanje ogroman deo stvarnosti odvija se van sudnice i pravi neke razne obrasce kojih misleći ljudi s 40+ godina postanu izuzetno svesni. Čak na intutivnom nivou koji kapiram da pravnicima ne prija, a ovo je daleko od intutivnog.

  • +1 2
Link to comment

koliko se sjecam, ocekivanja da ce doci do optuznice su od samog starta bila niska i svi su, ukljucujuci i zrtvu, toga svjesni, a sama zrtva je imala toliko niska ocekivanja da do ove godine nije ni izgovorila ime nasilnika. zato leka i dalje moze nesmetano da leci; izvjesno je da nijednu zrtvu, osim ako/kad mu se omaklo, nije maltretirao pred svjedocima. 

zato je tekst sa merimom isakovic od sinoc bomba.

 

jedna od odvratnijih stvari u ovom slucaju mi je tuzilacko 'stajnfeld je u vise navrata izrazila sumnju da je uopste silovana'

ne mozemo znati kad i kako, ali ako je ta sumnja izrazena, sto mozemo da pretpostavimo, u dokaznim materijalima, onda se vjerovatno odnosi na svjedocanstva, prijavu sos ili nekom slicnom centru i psihoterapijski postupak (sasvim sigurno nisam isrcpila sve mogucnosti ponaosob). maligno je ne uzeti u obzir opste mjesto traume - samopreispitivanje zrtve oko realnosti dogadjaja. laici ne moraju da znaju za to, poneko zna slucajno, ali tuzilac bi morao da uzme u obzir takvu stvar. mislim, mozda je stajnfeld nekom rekla decidno 'nisam silovana' ali imamo puno pravo da sumnjamo vidjevsi formulaciju u tuziteljskom zakljucku (kako god pravno da se ta forma zove)

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Hermetico said:

Dopusti nam da čitamo situaciju van pravnih okvira, uz sve uvažavanje ogroman deo stvarnosti odvija se van sudnice i pravi neke razne obrasce kojih misleći ljudi s 40+ godina postanu izuzetno svesni. Čak na intutivnom nivou koji kapiram da pravnicima ne prija, a ovo je daleko od intutivnog.

Ne znam kako i kome je ne dopuštam da tumači situaciju kako god hoće?

Upravo su čitači intuitivnog prilično netolerantna družina koja ne dopušta drugačije mišljenje.

  • +1 4
Link to comment
17 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam kako i kome je ne dopuštam da tumači situaciju kako god hoće?

Upravo su čitači intuitivnog prilično netolerantna družina koja ne dopušta drugačije mišljenje.

Mišljenje je okej, znanstveni uvid da neupoznati s procesima ne mogu da rasuđuju i procenjuju nije fer. Nej se ni raspravljam oko toga. :) 

Link to comment
39 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam kako neko može da bude iznenađen Lečićevim ponašanjem nakon odbacivanja prijave, kada je to logična posledica vođenja postupka u medijima. Kada je počeo ovaj slučaj ovde na forumu se sprdalo sa pretpostavkom nevinosti i medijskim progonom optuženog, iako je upravo suština pretpostavke nevinosti da se izbegne ovaj scenario koji sada gledamo.

 

 

Da se ne vracam na pocetak topika, ali mislim da je pravni ishod bio jasan i ocekivan - barem vecini koji su ovde pisali.

 

Imam jedno pitanje (kapiram da si pravnik?) - da li je poligrafsko ispistivanje i citav srpski tabloidni cirkus koji uz to ide uobicajen kod ovih "bajatih" krivicnih dela? Ozbiljno pitam, ne znam proceduru.

 

A ovo sto Morgana kaze

 

8 minutes ago, morgana said:

maligno je ne uzeti u obzir opste mjesto traume - samopreispitivanje zrtve oko realnosti dogadjaja. laici ne moraju da znaju za to, poneko zna slucajno, ali tuzilac bi morao da uzme u obzir takvu stvar. mislim, mozda je stajnfeld nekom rekla decidno 'nisam silovana' ali imamo puno pravo da sumnjamo vidjevsi formulaciju u tuziteljskom zakljucku (kako god pravno da se ta forma zove)

 

... da li to potpada pod neko jebeno vestacenje ili je dovoljno da imamo izjavu robota "silovao me u 11:15 osmog maja 2012te" sa sve fiskalnom potvrdom?

 

Napisao sam vec ovde, imam nekih par "trauma" (pod navodnicima jer su te traume daleko po intenzitetu od silovanja) za koje su mi prijatelji kasnije pricali kako su se desile i pod kojim okolnostima, koji vremenski okvir je u pitanju - meni je sve izgledalo kao kosmar jbg, sa (ispostavilo se) mnogo mojih gresaka u secanju.

 

Sto rece Hermetico, "intuicija" je zabranjena rec kod pravnika ali ovo sa Lecicem je mnogo vise od intuicije. Vec sam slusao odvratne anegdote o njemu, kada se ovo desilo jos toga je isplivalo, ja nemam nikakvu sumnju u to kakvo je (sam je dokazao) govno u pitanju i koliko postuje zene i ljude an general, sve ima u onoj ispovesti sa Pinka.

 

Sto rece Buba, ovo sto si napisao zvuci jos gore :D

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...