Jump to content
IGNORED

Koliki ste kiborg?


nisam ja

Recommended Posts

2 minutes ago, Shan Jan said:

Imam samo jednu od 40 ljudi i ona je katastrofa, osecaj ko da si usred ucionice koja odjekuje galamom.

Ubačena sam u desetak+ takvih, jer posao. Nervira me baš to, kakofonija, pisanje kojekavih gluposti (npr čestitanje slava u poslovnoj grupi), milion slika, gifova, i onda prevrtim sve, i promakne mi informacija. Bukvalno bih uvela u neki pravilnik da takve glupost ne smeju da se seju po viberu, ili pišite mejlove. Jednom kad sam direktorki saopštila da ja to ne mogu da pratim i da mi pišu mejlove, kaže, šta ti si neki izuzetak. 

  • +1 3
Link to comment

to sa pravilnikom, bolje proveri da li profesori imaju ikakvu obavezu da imaju pametne telefone, i da imaju obavezu da budu clanovi tih viber grupa. jedan ortak profa matisa sve to odjebao i sa roditeljima komunicira na starinski nacin. vazi za strogog

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, ultra plasticni said:

to sa pravilnikom, bolje proveri da li profesori imaju ikakvu obavezu da imaju pametne telefone, i da imaju obavezu da budu clanovi tih viber grupa. jedan ortak profa matisa sve to odjebao i sa roditeljima komunicira na starinski nacin. vazi za strogog

Fiksnim?

:violina:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Ne mora to s rodiiteljima, nego ove moje nisu te, nego s nastavnicima. Roditelji su tu malo suzdržaniji, ovi kao da spavaju u viberu.

 

a izvini ja sam mislio da si nastavnik, pa te smaraju roditelji, a ne kolege

  • +1 1
Link to comment

Da nije multiple svirao bih stalno (kao što sam i radio skoro 30 godina), imao bih verovatno i neki poslić mada mi novac nikad nije bio problem i kao i ranije povremeno svraćao ovde i možda još negde. No, sad ne mogu da hodam, imam monitor na poktretnom stalku koji stoji pored fotelje u kojoj sedim (kad legnem, stalak s monitorom doguram do kreveta) i online sam uvek i stalno. Internet je najbolji izum ikada. Većina ljudi su glupi idioti ali ja nisam pa gledam svašta i učim. Pride sam i audiofil pa imam odličan HiFi i 6 hardiskova muzike i gomilu ploča pa slušam svašta. No, internet je zakon.

 

0TS5KUV.jpg

The greater part of the population is not very intelligent, dreads responsibility, and desires nothing better than to be told what to do. Provided the rulers do not interfere with its material comforts and its cherished beliefs, it is perfectly happy to let itself be ruled. ~Aldous Huxley
(Book: Complete Essays https://amzn.to/3kmanRx)
 
  • +1 4
Link to comment
  • 1 year later...

previše naizgled beskorisnog vremena na netu, uz ograničenje da nisam u stanju da pratim više od par tema... zato što se svemu posvećujem i proučavam i najgori džank, a onda, kad mislim da mi je jasan fenomen, odem dalje da se nikad ne vratim.

 

od društvenih mreža, uslovno rečeno, pratim ppp i tw (i sa njima povezane YT videe). kroz tw pratim naloge portala vesti, pa što skupim tako - skupim.

na ppp mislim da sam u vrhu top liste osoba koje su manje-više svakodnevno tu, a u stanju su da propuste gomilu dešavanja po temama. jer - čitam jako malo tema (2-3) u nekom trenutku. tako se ponašam i u životu, kad bolje razmislim. stvari koje svi primete i znaju o ljudima u nekom kolektivu, ja saznam poslednja ili nikad. mali krug, jak fokus, temeljnost.

 

od viber grupa bila sam u 1 - stanari zgrade u kojoj sam živela, i pizdela sam od besmislenog ili svadjalačkog sadržaja brbljivih dokonih idiota koji prekriju sve bitne informacije. doduše, to je bilo u dekadi kada sam imala posao koji je podrazumevao intenzivnu mejl korespondenciju, i kada sam bila umorna od svake suvišne ili neprimerene komunikacije. kao i od duhovitih mejl adresa likova kojima ne pada na pamet da onaj ko komunicira sa njima ima hiljade adresa u poslovnom adresaru i da je za njih same korisno da se ne zovu najvecicarikad@yahoo.co.uk.

 

ne plaši me budućnost i razvoj tehnologija. ja sam samoj sebi najveći strah i najveće ograničenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...