Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

Obojica su realno zreli za penziju, s tom razlikom sto Novak vec godinama drzi fundamente visoko i oni polako i sukcesivno popustaju pred godinama ali je jos uvek dovoljno da moze da igra protiv svakog, a Nadal je naglo propao kao muda kroz pocepane gace i nije ni senka igraca kakav je bio. Razlika u pristupu ocuvanja tela koju je Novak napravio u odnosu na sve druge igrace mozda ne pravi razliku na vrhuncu karijere ali u poznim godinama dividende tog ulaganja dolaze na naplatu. Novak danas sa 37 godina izgleda i igra kao vrhunski igrac, ne vise ubedljivo najbolji na svetu ali svakako u samom vrhu, Rafa sa 38 igra kao penzioner kojem se ne zavrsava karijera pa se jos uvek mota okolo, bira krsh turnire i gubi protiv igraca koji pre par godina nisu mogli da zamisle da protiv njega skupe vise od par gemova.

 

Zao mi je sto je Novak mentalno samog sebe izbacio iz meca kad je shvatio da pobedjuje pa je pustio Rafu da malo zabavlja publiku, trebalo je da zavrsi ovo sa 6:1 6:0 i spreci Rafu da se dalje blamira porukom da on nema vise sta da trazi u tenisu i da mu je vreme da se casno povuce dok jos moze. Ali Novak je bolji covek od mene pa se sklonio na nekoliko gemova i pustio Rafu da izgubi pristojnim rezultatom.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, harper lee said:

. Ali Novak je bolji covek od mene pa se sklonio na nekoliko gemova i pustio Rafu da izgubi pristojnim rezultatom.

 

Ovo je i moj utisak. Kao da je to bio na neki nacin njegov omaz starom rivalstvu...

 

Ali isto mislim da je hteo i 0 u prvom.

  • +1 2
Link to comment
40 minutes ago, harper lee said:

Ali Novak je bolji covek od mene 

 

34 minutes ago, bags said:

 

Ovo je i moj utisak

Pazi Bagsa, kako zna da zavuce :lolol:

  • Haha 8
Link to comment
1 hour ago, utilitarist said:

28 od 60 mečeva na šljaci. :puke: 

Pa to je zbog toga što u vreme velike trojke (a potrajalo je to solidno godina), Federer uglavnom  nije mogao ni da prismrdi finalima na šljaci gde su se  sretala ova dvojica.

 

ed.

A Nadal dugo nije dolazio do finala na betonu.

Novak je i zbog toga koza. Najujednačeniji po podlogama 

Edited by duda
  • +1 3
Link to comment

Ok je ovo, nije lako igrati pod pritiskom da moras da dobijes 6:0, 6:0, a ceo svet te gleda

  • +1 2
Link to comment

sledi Koepfer u osmini finala, koji je okrenuo Raonica i Arnaldija.

omalen, brz, igra napadacki, stalno nosi kacket ...

pre par god je odigrao ovde dobru partiju sa federerom u njegovom poslednjem mecu na RG

Link to comment
54 minutes ago, duda said:

Pa to je zbog toga što u vreme velike trojke (a potrajalo je to solidno godina), Federer uglavnom  nije mogao ni da prismrdi finalima na šljaci gde su se  sretala ova dvojica.

 

ed.

A Nadal dugo nije dolazio do finala na betonu.

Novak je i zbog toga koza. Najujednačeniji po podlogama 

 

Link to comment
28 minutes ago, TS-CS said:

sledi Koepfer u osmini finala, koji je okrenuo Raonica i Arnaldija.

omalen, brz, igra napadacki, stalno nosi kacket ...

pre par god je odigrao ovde dobru partiju sa federerom u njegovom poslednjem mecu na RG

 

Ne bi trebalo da bude vecih problema. Al onda back to back Cici i Zverilla :isuse:

Link to comment

Odgledao sam meč na miru popodne i Nadal je samo bleda senka nekadašnjeg igrača. Uglavnom ga je bilo tužno i gledati.

Nikakvoj euforiji zbog ove Novakove pobede mesta nema.Jedan od ključnih problema i dalje je servis, a nema ga čitave ove godine. Procenat ubačenih prvih je jako nizak, a bez servisa se turniri ne osvajaju.

 

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, TS-CS said:

pre par god je odigrao ovde dobru partiju sa federerom u njegovom poslednjem mecu na RG

Joj da, secam se tog meca, jedva ga je dobio Fed al se bio sticao bas. Posle je predao Beretiniju. 

Svabo je tad igrao kao da je Wava usao un njega. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...