Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da neko prihvati odgovornost u moru preporuka? Moš misliti.
U jednom domu za stare su mi u vreme zaključavanja pokazali "dopise" od ministarstva zdravlja, svi do jednog su bili "okruglo pa na ćoše" bez jasnih upozorenja na sankcije i pozivanja na propise.
Sve neke preporuke[emoji769].








... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, Frank Pembleton said:

jednom domu za stare su mi u vreme zaključavanja pokazali "dopise" od ministarstva zdravlja

Je l' bar izgledao kao da je potpisan od nekoga gistro verodostojnog ili je i taj dopis bio kao ovaj™ nepotpisani koji cirkulishe po domovima zdravlja zadnje 2-3 nedelje? Gura se u ruke direktorima ustanova da donose odluke koga ce ustanova da primi a koga nece na osnovu nepostojeceg/nepotpisanog cirkulara (tu je najbolja opcija ako ga je na net gurnuo neko kome je jedini cilj malo vishe pometnje nego sto trenutno ima)... 

 

Link to comment
12 hours ago, Aleksija said:

s obzirom na vec odavno zapocete procese u zemljama kod kojih je dominirala ova vakcina, kao i najave ostalih - gde su primane mrna vakcine, kao i jasnu preporuku naseg strucnog tela za imunizaciju sa kraja jula, ja ovo vec ne mogu da gledam drugacije nego kao iracionalni hir ili neki sumnjiv posao (u drugom slucaju cak ne vidim kakvu bi ulogu igrao tajming i zasto se stvari razvlace).

 

Meni jedino pada na pamet da Vučiću ego ne dozvoljava da se dovodi u pitanje efikasnost njegovog pet projecta, a davanje treće doze bi u neku ruku bilo to. 

Mislim, njemu su vakcine već odradile posao jer jedino što je bitno je da se ostavi utisak da se nešto radi. Kao svojevremeno sa respiratorima kad su nabavljani na tonu, bez obzira na to mogu li uopšte da se iskoriste, tako sad i sa vakcinama, evo vam vakcine, pa vi vidite šta ćete. Još je jedno vreme čak i u svetskim medijima Srbija bila predstavljana kao lider u vakcinaciji, bio je onaj PR stunt sa humanitarnim vakcinisanjem ljudi iz regiona, ma puna kapa.

 

Kapiram da su sad u fazonu da kad smo već nekako pregurali četiri talasa, valjda ćemo i peti. A što će neki ljudi umreti bez potrebe, pa bože moj, padaju i perači prozora i autobusi gaze. 

  • +1 5
Link to comment
16 minutes ago, Halvard said:

 

Meni jedino pada na pamet da Vučiću ego ne dozvoljava da se dovodi u pitanje efikasnost njegovog pet projecta, a davanje treće doze bi u neku ruku bilo to. 

Mislim, njemu su vakcine već odradile posao jer jedino što je bitno je da se ostavi utisak da se nešto radi. Kao svojevremeno sa respiratorima kad su nabavljani na tonu, bez obzira na to mogu li uopšte da se iskoriste, tako sad i sa vakcinama, evo vam vakcine, pa vi vidite šta ćete. Još je jedno vreme čak i u svetskim medijima Srbija bila predstavljana kao lider u vakcinaciji, bio je onaj PR stunt sa humanitarnim vakcinisanjem ljudi iz regiona, ma puna kapa.

 

Kapiram da su sad u fazonu da kad smo već nekako pregurali četiri talasa, valjda ćemo i peti. A što će neki ljudi umreti bez potrebe, pa bože moj, padaju i perači prozora i autobusi gaze. 

ali cak i za to ima pokrice, madjarska, uae... pa i zemlje koje daju fajzera su krenule sa trecom dozom. eto, orban je kao jedini u eu uveo kineske vakcine, ni njemu nije u interesu da se sinofarm dozivljava kao neefikasan. i na kraju, nacinalno telo za imunizaciju ne precizira vrstu vakcine, dovoljno je bilo reci hronicne bolesti, uzrast, vreme proteklo od vakcinacije...

 

ima tu jos nesto - kao i svaki put kad su njegovi protivnici smatrali da je vreme za ostrije mere, on odugovlaci. imam utisak da a) on uziva u tome da ga ljudi mole, apeluju... da nesto uradi i b) ceka da se stvori atmosfera u drustvu gde nece delovati da je neka restriktivna ideja krenula od njega. 

njemu su ljudski zivoti sasvim prihvatljiva cena za tako nesto.

Edited by Aleksija
  • +1 8
Link to comment
Je l' bar izgledao kao da je potpisan od nekoga gistro verodostojnog ili je i taj dopis bio kao ovaj[emoji769] nepotpisani koji cirkulishe po domovima zdravlja zadnje 2-3 nedelje? Gura se u ruke direktorima ustanova da donose odluke koga ce ustanova da primi a koga nece na osnovu nepostojeceg/nepotpisanog cirkulara (tu je najbolja opcija ako ga je na net gurnuo neko kome je jedini cilj malo vishe pometnje nego sto trenutno ima)... 
 
Ne, sve sa memorandumom MZ i potpisom.
Ali je sadržaj potpuno "neobavezan"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ne, sve sa memorandumom MZ i potpisom.
Ali je sadržaj potpuno "neobavezan"...

To place za dugogodishnjom robijom, place...

Link to comment
To place za dugogodishnjom robijom, place...
Nemam pojma, mislim da je zapravo i razlog tog "stila", da se izbegne odgovornost...







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment

treba ovo procitati, argumenti su na nivou najnepismenijih avaksa, dosta ispod nivoa prosecne internet diskusije. nadam se samo da nije ostalo jos mnogo onih koji slicno misle, ali nisu hteli da se eksponiraju na ovaj nacin.

profesori medicinskog fakulteta  :blink:

Link to comment

Za ovo sam saznao na FB kod S. Lukića koji je bio zrno razuma i hladnokrvnog objašnjavanja u vreme haosa.
Nisam imao živaca da idem dublje[emoji769]...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
43 minutes ago, gospa buba said:

i to, koliko vidim, a i da se pohvalimo, vecinom zene :D

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Pametnom dosta..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...