Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

6 hours ago, Budja said:

 

Nista, nek vide kako dase prosiri baza, a mi vakcinisani da cekamo red na obnovu godisnje vakcine za cetiri-pet mesecia (a ne "treca doza").

 

 

 

Problem je samo što neki od nas ne možemo toliko da čekamo jer smo pre skoro 6 meseci vakcinisani kineskom šećernom vodicom, imunitet iz drugih razloga nemamo, a verovatno više ni antitela.

 

I stvarno mislim da je u najmanju ruku neukusno u ovom trenutku govoriti o "proširivanju obima imunizacije" kao prioritetu kad je svako, ali apsolutno svako ko je hteo do sada imao x puta priliku da se vakciniše. Dakle, ko je hteo da se vakciniše to je uradio, ko nije, ne vidim zašto bi sad naprasno doživeo prosvetljenje. A vakcina ima i više nego dovoljno i za "prošireni obim" i za treću dozu za one kojima je potrebna, ali očigledno niko nema nikakav plan kako da to sprovede. I neka nam to i kažu, da ih boli uvo i da se nosimo u 3 PM, pa makar da znamo na čemu smo. 

  • +1 5
Link to comment
46 minutes ago, Halvard said:

 

Problem je samo što neki od nas ne možemo toliko da čekamo jer smo pre skoro 6 meseci vakcinisani kineskom šećernom vodicom, imunitet iz drugih razloga nemamo, a verovatno više ni antitela.

 

I stvarno mislim da je u najmanju ruku neukusno u ovom trenutku govoriti o "proširivanju obima imunizacije" kao prioritetu kad je svako, ali apsolutno svako ko je hteo do sada imao x puta priliku da se vakciniše. Dakle, ko je hteo da se vakciniše to je uradio, ko nije, ne vidim zašto bi sad naprasno doživeo prosvetljenje. A vakcina ima i više nego dovoljno i za "prošireni obim" i za treću dozu za one kojima je potrebna, ali očigledno niko nema nikakav plan kako da to sprovede. I neka nam to i kažu, da ih boli uvo i da se nosimo u 3 PM, pa makar da znamo na čemu smo. 

s obzirom na vec odavno zapocete procese u zemljama kod kojih je dominirala ova vakcina, kao i najave ostalih - gde su primane mrna vakcine, kao i jasnu preporuku naseg strucnog tela za imunizaciju sa kraja jula, ja ovo vec ne mogu da gledam drugacije nego kao iracionalni hir ili neki sumnjiv posao (u drugom slucaju cak ne vidim kakvu bi ulogu igrao tajming i zasto se stvari razvlace).

nadam se, verujem da ipak imas neku zastitu i da ce ona potrajati koliko treba.

Edited by Aleksija
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ja vec ocajavam lagano. Ne razumem u cemu je stvar, moguce da nemaju dovoljno vakcina, ocigledno kineska vakcina daje kratkotrajnu zastitu kod onih koji uopste odreaguju na nju. A od preporuka da oni koji nisu razvili antitela posle dve doze sinofarma prime i trecu dozu iste vakcine mi se povraca. I odakle im uopste takve ideje, Ujedinjeni emirati i Bahrein vec mesecima daju trecu dozu fajzera onima koji su primili sinofarm i to se tamo pokazalo kao dobro. Onima koji nisu imali antitela daju punu vakcinu, dve doze Fajzera. INEP i drzava imaju podatke ali ih iz nekog razloga ne objavljuju, pitam se zasto? Ja uopste nisam ni imala antitela, moj suprug je imao bas dosta, sada ni on nema. Drugu dozu primili smo u februaru.

Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

antivaxeri ce samo prucati o ovoj dvojici vakcinosanih koji su zavrsili na respiratoru. Tako oni gledaju stvari.

Ja nisam antivaxer, valjda mi je zato mnogo jaca tema za pricu onih 11 'vakcinisanih a hospitalizovanih'... Tako ja gledam na (te) stvari. 

 

 

3 hours ago, Halvard said:

Dakle, ko je hteo da se vakciniše to je uradio, ko nije, ne vidim zašto bi sad naprasno doživeo prosvetljenje.

Vremena se menjaju pa tako i prosvetljenja - nekom danas nekom sutra a nekome prekosutra, ne? 

Link to comment
5 minutes ago, Amelie said:

INEP i drzava imaju podatke ali ih iz nekog razloga ne objavljuju, pitam se zasto?

Medijski krizni stab odlucio drugacije... 

:ne meshati medijski krizni stab sa onim™ kriznim stabom... 

Link to comment

Ocigledno. Da citiram i podrzim deo danasnjeg pisma Ujedinjenih protiv kovida: "13. Da se jasno naznači pojedinac ili grupa koji će biti odgovoran/odgovorna za obolevanje i umiranje građana vakcinisanih kineskom vakcinom, ukoliko im bude uskraćena treća doza."

Link to comment
3 minutes ago, Amelie said:

"13. Da se jasno naznači pojedinac ili grupa koji će biti odgovoran/odgovorna za obolevanje i umiranje građana vakcinisanih kineskom vakcinom, ukoliko im bude uskraćena treća doza."

To i sve ostalo toga tipa a ne da lelujaju na vetru a obican svet da strada zbog toga.

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Da neko prihvati odgovornost u moru preporuka? Moš misliti.

Onda nema nikakvog razloga da se Slavica & Milorad (Karen & Joe) ismevaju, ne? :)

Link to comment

Ehmmmmm...ima, posle malo razmišljanja. Jedino se dvoumim oko stepena ismevanja. Iako preporuke nisu obavezujuće, svode se na to da se treba vakcinisati i da treba nositi maske. Pošto je oko 50% izabralo da veruje kretenčinama (što otvoreno što prikriveno) u vezi sa nečim što znaju od malih nogu, ne mogu da im nađem opravdanje. Jbg.

@iDemo

Link to comment
19 minutes ago, ragasto said:

ne mogu da im nađem opravdanje

Ne mogu ni ja al' mogu da se pitam koliko su i sta znali "od malih nogu". Nego, ovde nije bilo pitanje maski i vakcinisanja nego 'sveobuhvatnog' programa koji ce da pokrije sve one koji su poslushali preporuke, na vreme se vakcinisali, prvi put, drugi put (ili nisu stigli drugi put jer tog programa nema ili ljudi ne znaju da ga prepoznaju)... Lepo je i lako izabrati kretencine i one koji im veruju za protivnicku stranu i onda ratovati protiv njih - ono - do kraja sveta... Al' je gubitak vremena.

Link to comment

Procitao sam UPK, nije dobro...drzava da prestane/rezimski mediji/besmislice/izmisljotine i finalno zakucavanje sa tacno odgovornim krivcima. Onda uzmu i bace u kantu ceo papir a treba da dobiju pojacanje u onome sto planiraju/razvlace, kao sto je neka obavezna vakcinacija negde, neke mere i neke trece doze. To je neki maksimum a bonus je da puste stanje posle druge doze za svaku vakcinu, bar nesto uopsteno kako bi sef prelomio na vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...