Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

a takodje se odnosi i na radno sposobno stanovnistvo, dakle dosta mladje od proseka godina onih koji su u srbiji primili ovu vakcinu.

 

mada, ako cemo pravo, izgleda da je uzrast relativno vaznija varijabla nego vrsta vakcine u ovom trenutku.

Link to comment
20 minutes ago, Aleksija said:

mada, ako cemo pravo, izgleda da je uzrast relativno vaznija varijabla nego vrsta vakcine u ovom trenutku.

Ja sam naleteo na 1 sasvim ozbiljan clanak koji dosta jasno pokazuje da je u prici koja je vakcina i koliko efikasna najvaznije kako je ta efikasnost izracunata i prezentirana al' ne bih da sad shirim ovde neki defetizam... :)

Link to comment
8 minutes ago, Aleksija said:

trenutno postoji bar po jedan ozbiljan clanak koji tvrdi sta god mozemo da zamislimo o korona virusu i vakcinama.

Svakako. Ja sam se naivno nadao da bar oko takvih stvari kao sto je 'izracunavanje efikasnosti ovoga i/ili onoga' i uporedjivanje 'sa i bez vakcine' i slicno biti u grupi 'osnovnih' operacija... 

Link to comment
On 11.8.2021. at 4:28, Aleksija said:

kod nas u medijima dominiraju stogodisnji strucnjaci u penziji, iako imamo bar nekoliko izuzetno informisanih naucnika. ali oni uglavnom nisu donosioci dobrih vesti - ili ne bar onoliko dobrih koliko tabloidima treba.

 

Dobro, sad, nije bas ni da se donosioci losih vesti nisu izblamirali vise puta.

Evo, ja, glupan i laik, nekako mislim da je mnogo vaznije raditi na prosirenju baze vakcinisanosti nego talambasati o trecoj dozi.

 

 

Inace, kod nas sa novim vlastima vakcinacija ide super, do kraja meseca bice vise od 50% populacije vakcinisano  sa obe doze. Na Univerrzzitetu vakcinisani svi profani (sa par izuzetaka antivaksera, koje gledamo kao mentole) i gotovo svi studenti jednom dozom, druga doza ove nedelje.

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 11.8.2021. at 4:28, Aleksija said:

kod nas u medijima dominiraju stogodisnji strucnjaci u penziji, iako imamo bar nekoliko izuzetno informisanih naucnika. ali oni uglavnom nisu donosioci dobrih vesti - ili ne bar onoliko dobrih koliko tabloidima treba.

 

Dobro, sad, nije bas ni da se donosioci losih vesti nisu izblamirali vise puta.

Evo, ja, glupan i laik, nekako mislim da je mnogo vaznije raditi na prosirenju baze vakcinisanosti nego talambasati o trecoj dozi.

 

 

Inace, kod nas sa novim vlastima vakcinacija ide super, do kraja meseca bice vise od 50% populacije vakcinisano  sa obe doze. Na Univerrzzitetu vakcinisani svi profani (sa par izuzetaka antivaksera, koje gledamo kao mentole) i gotovo svi studenti jednom dozom, druga doza ove nedelje.

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 11.8.2021. at 4:28, Aleksija said:

kod nas u medijima dominiraju stogodisnji strucnjaci u penziji, iako imamo bar nekoliko izuzetno informisanih naucnika. ali oni uglavnom nisu donosioci dobrih vesti - ili ne bar onoliko dobrih koliko tabloidima treba.

 

Dobro, sad, nije bas ni da se donosioci losih vesti nisu izblamirali vise puta.

Evo, ja, glupan i laik, nekako mislim da je mnogo vaznije raditi na prosirenju baze vakcinisanosti nego talambasati o trecoj dozi.

 

 

Inace, kod nas sa novim vlastima vakcinacija ide super, do kraja meseca bice vise od 50% populacije vakcinisano  sa obe doze. Na Univerrzzitetu vakcinisani svi profani (sa par izuzetaka antivaksera, koje gledamo kao mentole) i gotovo svi studenti jednom dozom, druga doza ove nedelje.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Dobro, sad, nije bas ni da se donosioci losih vesti nisu izblamirali vise puta.

Evo, ja, glupan i laik, nekako mislim da je mnogo vaznije raditi na prosirenju baze vakcinisanosti nego talambasati o trecoj dozi.

 

 

Inace, kod nas sa novim vlastima vakcinacija ide super, do kraja meseca bice vise od 50% populacije vakcinisano  sa obe doze. Na Univerrzzitetu vakcinisani svi profani (sa par izuzetaka antivaksera, koje gledamo kao mentole) i gotovo svi studenti jednom dozom, druga doza ove nedelje.

 

 

super, to procitam/vidim bar 10 puta svaki dan na svim rezimskim medijima i apsolutno se slazem.

a  evo stojimo na istom broju vakcinisanih vec dva meseca.

i koliko vidim, nemaju blage veze sta ce dalje. 

 

Link to comment
9 minutes ago, Aleksija said:

super, to procitam/vidim bar 10 puta svaki dan na svim rezimskim medijima i apsolutno se slazem.

a  evo stojimo na istom broju vakcinisanih vec dva meseca.

i koliko vidim, nemaju blage veze sta ce dalje. 

 

 

Nista, nek vide kako dase prosiri baza, a mi vakcinisani da cekamo red na obnovu godisnje vakcine za cetiri-pet mesecia (a ne "treca doza").

 

 

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Nista, nek vide kako dase prosiri baza, a mi vakcinisani da cekamo red na obnovu godisnje vakcine za cetiri-pet mesecia (a ne "treca doza").

 

 

sigurno ce povecati obuhvat, samo da sednu da smisle :covid19:

 

ja sad stvarno ne mogu da ti prepricavam diskusije o trecoj dozi u srbiji vakcinisanoj sinofarmom, ima ih dosta na prethodnim stranama.

 

mada, evo ima jos nesto, iz danasnjeg proglasa ujedinjenih protiv kovida sto je i meni novo

Quote

11. Da se ukine zabrana Institutu za primenu nuklearne energije (INEP) i Institutu za medicinska istraživanja (IMI) da objavljuju podatke o serokonverziji posle druge doze i, posebno, o opadanju titra antitela tokom vremena po vrsti vakcine kao i da se izvede nacionalna studija o efektivnosti svih vakcina, (posebno bitno za različite uzrasne grupe) na osnovu ukrštanja baza podataka koje već postoje;

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Aleksija said:

mada, evo ima jos nesto, iz danasnjeg proglasa ujedinjenih protiv kovida sto je i meni novo

 

 

 

au jbte. kako može da im se zabrani da objavljuju podatke (pretpostavljam rezultate nekakvih njihovih istraživanja?) ako je IMI deo UB? Mislim, izlišno je pitati kako to može, al opet autonomija naučnih ustanova i tako to. 

ovu nesrećnu peticiju protiv vakcinacije dece ne treba ni komentarisati, niti kopi/pejstovati, odn. davati im bilo kakvog medijskog prostora. posle bude otkud u našem najbližem krugu antivaksera - eto otkud, kliknu ljudi, pročitaju gluposti, uplaše se i unespokoje jer je reko ili potpisao neki prof. dr i džaba ti posle da se raspravljaš sa takvima i guraš pod nos informacije iz relevantnih naučnih časopisa.

inače, pokušala sam dete da vakcinišem, pitala kad sam je vodila na vakcinu protiv hpv-a, rekli mi u Gradskom zavodu za javno zdravlje ne može ako nema propratne bolesti (uz opasku "gospođo niste u dragstoru") dok je u to vreme u Nišu bez problema vakcinisan predviđeni uzrast. potom smo pokušali u Vojvodini, tamo nam rekli ne može bez pisane dozvole bgd pedijatra i kartona poslatog poštom. na kraju je dete otišlo na more i tamo fasovalo početak upale pluća.

Edited by -izm
Link to comment
6 minutes ago, -izm said:

 

inače, pokušala sam dete da vakcinišem, pitala kad sam je vodila na vakcinu protiv hpv-a, rekli mi u Gradskom zavodu za javno zdravlje ne može ako nema propratne bolesti (uz opasku "gospođo niste u dragstoru") dok je u to vreme u Nišu bez problema vakcinisan predviđeni uzrast. na kraju je dete otišlo na more i tamo fasovalo početak upale pluća.

Da li je kovid potvrdjen kod deteta? 

Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Da li je kovid potvrdjen kod deteta? 

ne jer joj nisu ni radili test, sa tatom je na moru, on ju je odveo privatno na pregled, pedijatrica prepisala sumamed i to je to. od simptoma slinci, grlobol, temp 37.2 i treći dan kašalj. kad se vrati pod moj krov odvešću je da uradi antitela. nadam se da nije bila delta.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...